Kościół

Zmartwychwstaniemy wyłącznie dla Boga

Medytacje ewangeliczne z dnia 25 listopada, sobota

 

Sadyceusze przyszli do Pana Jezusa, żeby Go pochwycić na słowie. Rozumieli jednak zmartwychwstanie według swoich ziemskich kategorii uznając je za powtórkę ziemskiego życia. Tymczasem Jezus wyjaśnia, że po przejściu bramy  ziemskiego życia  nastanie inny porządek, niż ten, który jest nam znany. Nie zmartwychwstaniemy dla żadnej konkretnej kobiety, ani dla żadnego konkretnego mężczyzny, ponieważ małżeństwo obowiązuje -tych którzy je zawarli- tylko w życiu doczesnym. Zmartwychwstaniemy wyłącznie dla Boga. Miłość, której doznajemy w naszym ziemskim życiu, choćby była najpiękniejsza jest jedynie namiastką tego, co przygotował dla nas Bóg. Czasem przypominamy sadyceuszy, którzy zadawali wiele zbytecznych pytań. Chcielibyśmy już wiedzieć wszystko o tym, jak będzie wyglądać nasze życie, kiedy zakończymy jego ziemski etap.  Z dzisiejszej Ewangelii dowiadujemy się,że będzie wyglądać … inaczej. I to niech nam wystarczy. Jeśli będzie istniał nowy porządek, być może trudno byłoby nam  teraz to pojąć. Ważniejsze zdaje się być zadanie pytania, czy wierzymy w zmartwychwstanie?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra