Z kraju

Premier Beata Szydło – Dobrze byłoby, żeby ze strony Ukrainy pojawiły się gesty pokazujące, że jest refleksja

Dobrze byłoby, żeby ze strony Ukrainy pojawiły się gesty pokazujące, że jest refleksja, która prowadzi do wyjaśnienia różnic i zaszłości historycznych; wtedy możemy otwierać nowy etap – powiedziała odnosząc się do relacji polsko-ukraińskich premier Beata Szydło.

 

Dobrze byłoby, żeby ze strony Ukrainy pojawiły się gesty pokazujące, że jest refleksja, która prowadzi do wyjaśnienia różnic i zaszłości historycznych; wtedy możemy otwierać nowy etap. Zawsze w Brukseli podkreślam, że otwarcie UE na Ukrainę jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo, nie tylko Polski, ale całej UE, całej Europy. Państwa Grupy Wyszehradzkiej bardzo wyraźnie mówią o tym, że Ukraina nie może być pozostawiona pod wpływem rosyjskim. Mimo problemów, mimo różnic, które często są w tej chwili pogłębiane, powinniśmy jednak szukać kompromisów, które pozwolą, żeby Ukraina utrzymana została w sferze wpływów europejskich. W mojej ocenie cały czas Polska bardzo mocno podkreśla, że Ukraina musi pozostać w strefie wpływów europejskich. Pomiędzy Polską i Ukrainą są różnice zdań. Rozmawiałam na ten temat w piątek z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko.Powiedziałam mu, że Polska oczekuje, że będzie zrewidowane stanowisko Ukrainy, że wreszcie pewne rzeczy zostaną wyjaśnione, ale dialog jest potrzebny. Pan prezydent zgodził się, że również widzi taką potrzebę. Natomiast w tej chwili potrzebne są konkretne działania. W tej chwili jesteśmy przed decyzją pana prezydenta Andrzeja Dudy, czy będzie jego wizyta na Ukrainie i kiedy. Dobrze byłoby, żeby ze strony Ukrainy pojawiły się gesty pokazujące, że jest refleksja, która prowadzi do wyjaśnienia tych różnic, (…) przede wszystkim jasnego wyjaśnienia sobie również zaszłości historycznych. Wtedy możemy otwierać nowy etap – powiedziała premier Beata Szydło.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Marian

  25 listopada 2017 at 22:02

  „dobrze by było” – nawet mogę podpowiedzieć: niech wyślą Wiatrowicza na ambasadora do Chin, niech se chłopina zobaczy trochę świata, to może i trochę rozumek mu się rozwinie.

 2. Chiński Górol

  26 listopada 2017 at 14:01

  Pani Premier! Z całym szacunkiem, ale jak wy nadal będziecie tolerować i „dyplomatycznie” obiecywać odnawiać pomniki UPA, to Polska nigdy nie doczeka się szczerych gestów uznania, przeproszenia i woli do pojednania z ze strony Ukraińskiej. Jak nadal będziecie się żreć z Rosją to gdy tylko Ukraincom nadarzy się okazja, to oni wam urządzą jeszcze 1000-krotną akcję piątkowego Synaju[24.XI.2017]!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra