Z zagranicy

Jacek Wilk: Zobaczyłem na własne oczy ukraiński nacjonalizm w akcji

Doświadczenie życiowe skutecznie leczy z liberalnej otwartości. Przykładem tego jest poseł klubu Kukiz i partii Wolność, wiceprezes KNP, Jacek Wilk, który po zetknięciu się w Kijowie z ukraińskimi nacjonalistami stracił dla Ukraińców sympatię.

W swoim wpisie na jednym z portali społecznościowych Jacek Wilk opisał swoje spostrzeżenia z kijowskiej „międzynarodowej konferencji poświęconej problematyce mniejszości narodowych na Ukrainie w kontekście nowego prawa ustanowionego przez to państwo, które drastycznie ogranicza możliwości edukacji w językach innych niż ukraiński”.
Według posła partii Wolność „po ok. pół godzinie konferencja została zakłócona, a potem skutecznie sparaliżowana przez dżentelmenów z neobanderowskiej partii Svaboda (na zdjęciach widać niektórych z nich – stoją w czarnych wdziankach w otoczeniu mediów). Po ok. godzinie przyjechała w końcu policja, która bynajmniej nikogo nie zaaresztowała lub nawet wyprowadziła – tylko powolutku „przeprowadzała czynności” polegające na ślamazarnym spisywaniu czegoś tam. Na kilometr było widać, że jest przychylna panom w czerni i żadnej krzywdy im broń Boże nie uczyni. Konferencję w końcu przerwano, a mili panowie spokojnie krążyli sobie nadal wśród gości, ciesząc się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem dziennikarzy”.
Wiceprezesa KNP zaszokowało to, że nacjonaliści ukraińscy „bez problemu weszli sobie do hotelu – o naprawdę międzynarodowym standardzie – przez nikogo nie zatrzymywani przemieścili się na drugie piętro, a potem jak gdyby nigdy nic weszli na salę konferencyjną pełną vipów; ciekawe jak w tym wszystkim „działała” ochrona hotelu Hilton i co na to ogólnie przyjęte w takich sytuacjach standardy”.
Jacek Wilk nie ukrywa, że zobaczył „sobie na własne oczy ukraiński nacjonalizm w akcji – bardzo niewinnej zresztą. Jest też dla mnie po tym, co zobaczyłem oczywiste, że ma on bardzo silne oparcie w obywatelach, mediach i władzach kijowskich. Moje wcześniejsze podejrzenia i sądy co do stosunku Ukraińców do „obcych” (w tym do nas) znalazły swoje potwierdzenie w przedstawionych obrazkach. Może drobne, ale dostatecznie wyraźne”.
Dla polityka klubu Kukiz Ukraina „to jest jednak inna cywilizacja”. Wydarzenie było dla posła szokujące, bo jechał na Ukrainę „ze szczerym zamiarem zaproponowania „ukraińskim partnerom” unii polsko-białorusko-ukraińskiej”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Jan

  29 listopada 2017 at 19:38

  Doświadczenia posła p. Jacka Wilka są kolejną przestrogą dla wielkich zwolenników Ukrainy z rządu, sejmu, senatu i PIS.Im faszyzm ukraiński nie przeszkadza , polski patriotyzm i nacjonalizm tak.

 2. podolak

  29 listopada 2017 at 19:53

  1.O faktach.
  http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22421019,nie-ma-mozliwosci-pracy-na-ukrainie-impas-w-sprawie-badan.html
  2. Czy trzeba być nieukiem aby posłem zostać i z durnowatymi inicjatywami świat nawiedzać?

 3. marju73

  29 listopada 2017 at 20:58

  Panu Wilkowi wydaje się że tamtejsi nacjonaliści powinni być tak samo pacyfikowani jak ci mieszkający w Judeopolonii.Ale tam chyba panuje jakaś inna mądrość etapu. Jak podaje wolna-polska James Rothschild ożenił się z Nicky Hilton.

 4. jaro7

  29 listopada 2017 at 21:37

  Przerażające jest jak długo czasu zajmuje politykom i mediom dojście do tego co ja szary obywatel dostrzegłem już bardzo dawno temu.To bardzo źle świadczy o naszych politykach i dziennikarzach,bo albo sa matołami albo zaprzańcami i renegatami.

  • spider

   30 listopada 2017 at 04:31

   Jedno i drugie.

 5. upsc preparation

  30 listopada 2017 at 05:03

  wow

 6. darek

  30 listopada 2017 at 10:58

  Pełna bolszewickiego zapału Fronda dała mi bana, jak pisałem o takich sprawach, choć ogólnie nie byłem przeciw współpracy z Ukrainą. Ciekawe, czy frondowe barany zmądrzały już nieco, czy nadal realizują ten sam program etapu.

 7. Rycerzniebieski

  30 listopada 2017 at 14:35

  Dobre jest to iz posel Jacek Wilk wyjawil, jak potraktowano Jego i innych w Kijowie na Ukrainie. To wazne swiadectwo! Potworne jest to iz kolejne takie negatywne doswiadczenia nie zmieniaja naiwnej postawy Polakow! Wystarczy ze Prezydent Poroszenko cos tam obieca i znow ogol Polakow wraca pospiechem do punktu wyjscia! Co trzeba koniecznie zrobic, by to zmienic?! Jedynym wyjsciem jest niestety zakonczenie polityki strategicznego partnerstwa! Pozdrawiam

 8. m

  1 grudnia 2017 at 18:54

  To proponuję jeszcze lekturę „Zasypie wszystko, zawieje …” Włodzimierza Odojewskiego, najlepiej w wersji audio, dostępnej na YT. Przepiękna literatura piękna, choć czasem trudno zasnąć.

 9. franciszekk

  1 grudnia 2017 at 19:38

  Niech ten Pan PO+czyta sobie chociaż w gogle na ten temat pod hasłem –> Feliks Koneczny.
  Po raz kolejny przypominam wszystkim Polakom, że podstawowym błędem w rozmowach z Ukraińcami jest założenie, ze rozumiemy tak samo znaczenie wyrażenie -> KOMPROMIS!
  Ludzie cywilizacji turańskiej ( prof. Feliks Koneczny – cywilizacje) nie pojmują na czym polega dosłownie w znaczeniu cywilizacji łacińskiej określenie KOMPROMIS!!!!…
  Wszelkie jakiekolwiek USTĘPSTWA odczytują jako oznakę SŁABOŚCI!
  Jeśli czynią jakieś USTĘPSTWA to tylko dlatego, że muszą ustępować pod działaniem, presji i SIŁY przeciwnika, którego muszą respektować i którego SIŁĘ szanują!
  Nigdy nie uszanują słabszego! Słabszego brutalnie ZNISZCZĄ!
  Naczelną zasadą postępowania ludzi cywilizacji turańskiej wobec innych jest: podstęp, siła, chytra przebiegłość …. w.g. zasad teoretyka nazizmu ukraińskiego Dońcowa!
  Ich czołowi przedstawiciele tacy jak; Szeremeta, Wiatrowycz to ludzie tej samej cywilizacji turańskiej co Putin!!!..

 10. Jaga

  29 grudnia 2017 at 03:01

  very grateful

 11. office setup com

  6 kwietnia 2018 at 08:58

  Before you plan to install the Office 2016 or Office 365 on your device be
  it a Computer, Laptop, Mobile Phone or a Tablet, you are required to take
  few important steps on of them is to remove any existing Office
  installations from your PC. Just like the previous Office products, Office
  2016 & 365 will conflict with the previously installed versions. So, it
  becomes necessary to remove the previous office files properly.

 12. www.office.com setup

  6 kwietnia 2018 at 08:59

  To Setup retail card please visit official website.
  Office Retail Cards allow you to download your security product from the
  internet instead of installing from a CD, ensuring recent versions.

 13. office-com setup

  6 kwietnia 2018 at 09:17

  How you install or reinstall Office 365 or Office 2016 depends on whether your Office product is part of an Office for home or Office for business plan. If you’re not sure what you have, see what office.com setup products are included in each plan and then follow the steps for your product.

 14. www.office.com/setup

  12 kwietnia 2018 at 17:49

  Hello everybody, here every person is sharing these kinds of knowledge, therefore it’s good to read
  this blog, and I used to go to see this webpage daily.

 15. www.office.com/setup

  26 października 2018 at 15:15

  Learn, how to download and setup Microsoft office software For Windows and Mac OS PC/Laptop

 16. hotmail email

  19 grudnia 2018 at 10:08

  Thankyou for this wondrous post, I am happy I watched this site on hurray.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra