Polskość

Czy narodowcy powinni wieszać wrogów neosanacji?

Zastanawiam się czemu narodowcy postanowili być takim trochę mięsem armatnim w sporze PiSu z PO? Czemu organizują nie przemyślaną pikietę, w nieprzemyślanym miejscu i w nieprzemyślany sposób? Po co w taki sposób wyrażać swoje niezadowolenie i oburzenie z powodu skandalicznej postawy posłów PO, skoro przecież Unia Europejska narzuca swoje stanowisko dlatego, że kiedyś brat Naczelnika z Żoliborza będąc prezydentem Polski podpisał Traktat Lizboński, skazujący tym samym Polskę na rolę pokornego sługi brukselskiego pana?

 

PiS udaje wielkie oburzenie żeby wyzwolić w społeczeństwie dodatkowe pokłady troski o ciemiężoną przez UE partię rządzącą naszym krajem . Jak widać tak przyjęta linia przynosi skutki, zwłaszcza wśród narodowych radykałów, którzy mam wrażenie stali się są zakładnikami przymiotnika „radykalny” w nazwie własnej organizacji. W efekcie podejmują faktycznie często radykalne działania, problem w tym tylko, że są to działania nie przemyślane. Pomimo tego, że bliżej nam w tym sporze do PiS-owskiej neosanacji niż do liberałów to ta wojna nie jest wojną ruchu narodowego ponieważ nie służy narodowi polskiemu. Miejsce i rola ruchu narodowego jest zupełnie inna. Hasło „radykalizm” proponuję przekuć na pracę u podstaw, na pracę nad sobą i uświadamianiem ogłupianego narodu. Im zależy żeby naród antagonizować na zasadzie duopolu, żeby były tylko dwie silne partie w polskim parlamencie, z których jedna rządzi a druga jest w opozycji. Polaryzacja sceny politycznej nie będzie niczym dobrym dla narodu i państwa polskiego.

 

Z drugiej strony mamy PO, której posłowie rzekomo są w Polsce prześladowani politycznie czego dowodem mają być ich zdjęcia na szubienicach . Błyskawicznie w ich obronie stanął przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Pan Tajani choć nie ma kompletnie zielonego pojęcia o tym co dzieje się w Polsce oraz z jakiego powodu protestujący w Polsce stosują tak radykalne metody manifestowania swojej niechęci do postaw polityków PO, to błyskawicznie się uaktywnia. Główni beneficjenci brukselskiego koryta jakim są brukselscy posłowie, komisarze i urzędnicy solidaryzują się ilekroć w którymś kraju „wspólnoty” dochodzi do sytuacji w której ktoś, bez ogródek i wprost mówi im, że są świniami. To ich boli a ten ból wywołuje kwik, który się niesie w świat. Najchętniej interweniowaliby zbrojnie, tak jak kiedyś wojska Układu Warszawskiego i przywracali demokracje siłą. Czują, że powoli wszystko się kończy, że złote lata pasienia się kończą się reagują więc coraz bardziej nerwowo i stanowczo.

 

Platforma udaje oburzenie rzekomymi groźbami fizycznej eksterminacji przez narodowych radykałów bo jest w tak fatalnej sytuacji, że te szubienice spadły im z nieba stając się paliwem politycznym na najbliższe dni. Platforma nie chce pamiętać jak sama organizowała manifestacje i marsze na których wieszała polityków PiS na szubienicy, nie pamięta kto organizował akcje pod siedzibą MEN-u wymierzone w ministra edukacji podczas których skandowano hasło: „Giertych do wora a wór do jeziora.” Platforma nie pamięta, że to za jej rządów niemieckie bojówki biły bezkarnie polskich kombatantów w święto narodowe, w stolicy Polski. A co na temat przekroczenia norm i uszczerbku na demokracji, może powiedzieć były minister MSW Bartłomiej Sienkiewicz rodem z PO, który jak donoszą media zlecił podpalenie budki wartowniczej pod ambasadą rosyjską podczas Marszu Niepodległości za co odpowiedzialność miała spaść na organizatorów Marszu, którego współorganizatorem był właśnie ONR. Pytam gdzie wtedy były organy UE? Czemu wtedy nie wykazywały się oburzeniem i nie wzywały Platformy do złożenia stosownych wyjaśnień?

 

ONR-owskim radykałom proponuję zmianę nazwy organizacji, która uchroni ich przed zgubnymi skutkami własnego radykalizmu. PiS proponuję uderzyć się w pierś i przypomnieć sobie, że popierała zarówno przystąpienie do UE jak i piórem swoje reprezentanta będącego głową państwa poparła Traktat Lizboński, więc niech teraz nie rżnie głupa i nie będzie zdziwiona, że jest atakowana na forum parlamentu UE. Platformie zaś życzę szybkiego rozpadu ponieważ swoimi ostatnimi głosowaniami w Brukseli dowiodła po raz, że nie ma nic wspólnego z polską racją stanu. Thuny, Hubnery, Szejnfeldy i Geringery de Oedenbergi reprezentują na pewno jakieś interesy ale na pewno nie jest to interes Polski.

 

Arkadiusz Miksa

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. synowskie upomnienie

  30 listopada 2017 at 10:10

  Jak zwykle bardzo dobry tekst. Pisiory i teraz są pokornymi pachołami eurokołchozu i podkreślają to na każdym kroku.

  • Soroka

   30 listopada 2017 at 10:54

   A wy ruskimi pachołkami! Pachołek pachołka gani, a obaj tacy sami!

   • soroka to przygłup

    30 listopada 2017 at 11:37

    lecz się na ten pusty łeb, rusofobie.

    • Danka

     30 listopada 2017 at 19:19

     Soroka- rusofob? Loj! Od kiedy?

  • msn wiadomości

   1 grudnia 2017 at 09:21

   Kaczyński to „żydowska kanalia”, żona prezydenta to „żydówka”. Co z tym PiS zrobi?

 2. Soroka

  30 listopada 2017 at 10:57

  Ci tzw. narodowcy nie robią nic innego, tylko szkodzą Polsce i wysługują się Rosji!
  Co im to dało, że powiesili portrety zdrajców? Ulżyli sobie? Czy tylko chcieli dać pretekst wrogom Polski do oskarżeń?

  • kasia41

   30 listopada 2017 at 11:33

   0/0.

  • t

   30 listopada 2017 at 14:22

   10/10

 3. Hania

  30 listopada 2017 at 13:46

  Nie wiem czym zasłuzyli sobie młodzi ludzie, że wszyscy są tak oburzeni?
  To happeningi przysługują tylko lewactwu?
  Oni mogą spacerować z wieszakami w łapskach, głupimi hasłami, pełnymi nienawiści?
  Lewicy przysługuje maczanie Krzyża w urynie czy przywalanie JPII kamieniem?!
  ( gdzie był PIS?)
  Ja się cieszę, że młodzież nie poddaje się tzw pedagogice wstydu…
  „Bo jak Unia zobaczy to znowu będzie hałas”
  …a niech sobie hałasują ile wlezie!
  My im nie przeszkadzamy kiedy ciemni z lubością palą ich samochody i gwałcą ich kobiety!

  • Soroka

   30 listopada 2017 at 15:23

   A co? Chciałaby Hania mierzyć się na podłość i głupotę z tą zepsutą do cna hołotą?

  • hansi

   30 listopada 2017 at 15:47

   |ONR-owskim radykałom proponuję zmianę nazwy organizacji, która uchroni ich przed zgubnymi skutkami własnego radykalizmu. PiS proponuję uderzyć się w pierś i przypomnieć sobie” CIACH !
   Obawiam się, że radykalizm jest NIEUCHRONNY i jedyną możliwą obroną przed rosnącym terrorem i eksterminacją Polaków…
   JAK niby INACZEJ ? 🙂
   Jeśli Cię usiłują zamordować, to NIE prosisz grzecznie o zaprzestanie, lecz ZABIJASZ agresora…
   Czy może historia i groby i pomniki polskich bohaterów – uczą inaczej ? 🙂
   INACZEJ, niż poprzez morze krwi, tych pejsatych ryjów z naszej Ojczyzny NIE zabierze…
   Więc próżne tu pomstowanie na „radykalizm”, który jest nieunikniony i nawet jak najszybciej WSKAZANY !…

   A co do PiSu – to próżne jest oczekiwanie jakiegoś „opamiętania”.
   Przecież oni doskonale wiedzą, co czynią..I czynią to coraz śmielej, wobec zupełnej ich bezkarności i braku nawet protestów…

   • Polak

    4 grudnia 2017 at 11:00

    100 racji

 4. Bogdan

  30 listopada 2017 at 13:53

  Tekst bardzo dobry i potrzebny.PIS się pogrąża poprzez służalczą politykę wobec Ukrainy,haniebne zdaniem lekarzy stosowanie trucizn znajdujących się obowiązkowych szczepieniach dzieci,nie odtajnienie zbioru zastrzeżonego.To zarzuty pierwsze z brzegu.Pełną listę zawierają pytania do PIS p. profesora R.Nowaka.PIS rozczarowuje.
  Najgorsze jest to ,że nie ma na kogo głosować w wyborach.
  soroka jak zwykle głupio.

 5. Czesław

  30 listopada 2017 at 15:18

  Hasło „radykalizm” proponuję przekuć na pracę u podstaw, na pracę nad sobą i uświadamianiem ogłupianego narodu. Tak pisze Pan Autor, myślę że z tym wynoszeniem się ze swoją mądrością „nad ogłupiałym narodem”, to więcej jak brak umiaru i skromności

 6. wiesscar

  30 listopada 2017 at 18:23

  POwcy to nie sa liberalowie ale pseudoliberalowie.

 7. Danka

  30 listopada 2017 at 19:23

  „/…/ Pan Tajani choć nie ma kompletnie zielonego pojęcia o tym co dzieje się w Polsce/…/”Zdaje sie,ze jest tam przedstawiciel prawicy bardzo bliskiej prawy kropka pl

  http://www.europarl.europa.eu/meps/pl/124892/MAREK_JUREK_home.html

  Widac, ze pochlaniaja go sprawy globalne.Globalista jakis kolejny, czy cooos?

  Członek
  SEDE Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony
  DPAP Delegacja do spraw stosunków z Parlamentem Panafrykańskim
  Zastępstwo
  AFET Komisja Spraw Zagranicznych
  LIBE Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych
  D-BY Delegacja do spraw stosunków z Białorusią
  DEPA Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest
  Ostatnie prace

  Dokumenty :
  Jednominutowe wystąpienia w znaczących kwestiach politycznych
  Data : 29-11-2017 Odniesienie : P8_CRE-PROV(2017)11-29(24)/…/

 8. ziemianka

  30 listopada 2017 at 19:27

  Do Czesława: Panie Czesławie, nie zauważył Pan, że znaczenie słowa „ogłupiany” jest inne, niż znaczenie słowa ogłupiały”, więc niepotrzebnie Pan się spiera. Wszyscy jesteśmy ogłupiani
  przez media, przez polityków itd., to znaczy próbują nas ogłupiać media, politycy itd. Jednak to niezupełnie się udaje, więc nie jesteśmy wszyscy ogłupiali, na szczęście, a tylko niektórzy.

 9. Danka

  30 listopada 2017 at 19:29

  Dorzucili koksu, bo o czyms wladza i PE mowic musza. Te szubieniczki jakies takie jak fabryczne. Bac sie!Moze to juz jakies podziemne fabryczki skosnoocy sciagneli Szlakiem Jedwabnym, w koncu tam robota wrze w kazamatach.

 10. Marek

  30 listopada 2017 at 19:31

  Zdrajcy polskiego narodu bo inaczej ich nazwać nie można odcisnęli piętno na żarliwych i pełnych wrażliwości i miłości do Ojczyzny młodych Polakach a ujściem tej trwogi był pokojowy happening.
  Narodowcy użyli słusznego przekazu artystycznego bowiem mają takie wrażliwe i przepełnione polskością dusze które wyraziły swój sprzeciw pokojowym wyrazem artystyczno-historycznym.
  Lewactwo (łże elity) uznaje za właściwy i jedynie słuszny tylko happening uderzający w katolicyzm i w wartości narodowe. Na co nie może być zgody.

 11. warszawiANKA

  1 grudnia 2017 at 12:07

  Panie redaktorze Miksa szkoda, że widzi Pan tylko problem w PiS. Przecież Pana środowisko, mam na myśli tygodnik Myśl Polska na łamach Pan publikuje, jest również mięsem armatnim z tym, że nie PiS, ale PSL. Kiedyś w to nie wierzyłam, ale z pewnych źródeł wiem, że redaktor naczelny Myśli Polskiej Jan Engelgard jest członkiem PSL i z tego co wiem pracuje na jednym z kierowniczych stanowisk w warszawskiej Cytadeli. Tej Cytadeli, która strukturalnie podlega pod Urząd Marszałkowski, gdzie rządzi…PSL. Kółeczko się zamyka. Zrozumiałe zatem się staje dlaczego na łamy Myśli Polskiej wpuszczany jest poseł PSL Piotr Zgorzelski, który ramię w ramię z Michnikiem, Blumsztajnem, Balcerowiczem, PO, Nowoczesną i innymi sorosiętami urządzał uliczne hucpy w obronie rzekomo zagrożonej demokracji. I nikt na łamach Myśli Polskiej nawet słówkiem się nie zająknie, że PSL uczestniczy w tych ulicznych szopkach sorosiąt, GazWyb et consortes. Nikt nie upomni PSL – z kim wy się bratacie? Z tymi, którzy zniszczyli polski przemysł, którzy ideologicznie są związani z nurtem kosmopolitycznym? Siedzicie jak mysz pod miotłą i akceptujecie to, co wyprawiają PSLowcy publikujący na łamach Myśli Polskiej. W każdym bądź razie odnoszę wrażenie, że tak jak ci narodowcy od happeningu z szubienicami stali się zakładnikami sporu PiS-PO, tak tacy jak Pan stali się zakładnikami prywatnych interesików dziewcząt i chłopców z PSL.

  • Arkadiusz Miksa

   3 grudnia 2017 at 10:56

   Droga Pani ja publikuję na łamach następujących portali i pism: prawy.pl, konserwatyzm.pl, prawica.net, neon24.pl, Aspekt Polski, Polityka Polska, Myśl Polska, Myśl.pl, Magna Polonia, Moja Rodzina do tego czasem moje teksty tłumaczą portale czeskie i rosyjskie. Myśl Polska nie jest pismem na łamach którego publikuje najczęściej a łączenie mnie w jakikolwiek sposób z PSLem jest naciąganiem faktów. Choć jestem narodowcem to mam spory szacunek do dorobku przedwojennego ruchu ludowego i Wincentego Witosa na pewno znacznie większy niż do Piłsudskiego czy naczelnika z Żoliborza i przypuszczam, że właśnie ten aspekt najbardziej Panią boli.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra