Z kraju

Ruch Kontroli Wyborów protestuje przeciwko pomówieniom o upolitycznienie

Trwają burzliwe obrady sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego nad pakietem ustaw dotyczących wyborów pod nazwą „Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (druk nr 2001)”.

Podczas posiedzenia posłowie opozycji zarzucili Ruchowi Kontroli Wyborów upolitycznienie i działanie na rzecz Prawa i Sprawiedliwości, co wywołało oburzenie przedstawicieli tej organizacji.
Po stanowczych protestach na posiedzeniu komisji przyszedł czas na wydanie oficjalnego oświadczenia, w którym podkreślają oni, iż ich celem jest jedynie dopilnowanie, aby wybory były przeprowadzane uczciwie, nie zaś stawanie po stronie jakiejkolwiek partii politycznej.

„Stanowczo protestujemy wobec pomówieniom posłów – członków komisji – należących do partii opozycyjnych, a zarzucających RKW upolitycznienie naszych działań” napisał RKW w specjalnie wydanym oświadczeniu.

„Oświadczamy, że powszechny społeczny wolontarystyczny Ruch Kontroli Wyborów skupia osoby o różnych poglądach politycznych, których jedynym celem jest dbałość o uczciwość procesów wyborczych w Polsce i o jakość stanowionego w tym względzie prawa” podkreślali.

„Jednocześnie, kierując się tym celem, wzywamy posłów Sejmu RP do ustanowienia prawa uniemożliwiającego decydowanie o organizacji i przebiegu wyborów od 2018r. urzędnikom oraz sędziom, wobec których w wystąpieniu pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli z marca 2015 r. [druk: KBF – 4114-004-01/2014 I/14/006 ] po przeprowadzonej kontroli w Krajowym Biurze Wyborczym skierowane zostały imiennie konkretne zarzuty lub sformułowane zostały oczekiwania w formie wniosków pokontrolnych, jakie nie zostały zrealizowane od tamtej pory do dnia dzisiejszego” dodali.

Relacja z całości posiedzenia Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego już wkrótce na portalu Prawy.pl.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. adajoz

    1 grudnia 2017 at 19:11

    Drodzy Działacze RKW! Bardzo mi przykro to pisać, ale jeśli najpierw podpisujecie deklarację współpracy z PiS, to nie dziwcie się później, że musicie tłumaczyć się z tego przed opozycją:) Najlepiej było nic oficjalnie nie podpisywać!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra