Z zagranicy

Viktor Orbán: Siatka Sorosa weszła do węgierskiej kampanii wyborczej

Premier Viktor Orbán powiedział w piątek w programie „180 minut” w radio Kossuth, że „siatka Sorosa” weszła do węgierskiej kampanii wyborczej.

Stwierdził, że siatka Sorosa działa jak partia i ma na celu osłabienie i usunięcie rządów, które podejmują działania przeciwko osiedlaniu w Europie muzułmanów. Szef węgierskiego rządu spodziewa się, iż ujrzy tę siatkę w działalności propagandowej, wzmacnianiu organizacji pozarządowych, opłacaniu tysięcy ludzi – w trakcie kampanii do zaplanowanych na przyszłą wiosnę wyborów – i stworzeniu tzw. „centrów społeczeństwa obywatelskiego” w różnych częściach kraju. Te ostatnie – mówił – będą działać dokładnie jak partie polityczne podczas kampanii wyborczej.
Premier Węgier powiedział również, że plan George’a Sorosa został już zaakceptowany przez Parlament Europejski, który zaczął naciskać na Radę Europejską złożoną z premierów poszczególnych krajów członkowskich UE. Celem było przekonanie tych ostatnich do potwierdzenia decyzji Parlamentu Europejskiego i rozpoczęcia procesu lokowania migrantów.
Przekonywał, że węgierski rząd był zmuszony obawiać się George’a Sorosa od tego czasu, kiedy to „jego ogromna maszyneria […] nagle połączyła kwestię imigracji ze swoją wizją” i „finansowy spekulant” opublikował swój plan i zaczął mobilizować swoją sieć w celu jego realizacji. – Z tego punktu widzenia dla Węgier kwestia ta stała się kwestią przeżycia – podsumował Orbán, dodając, iż „kiedy ma się do czynienia z Georgem Sorosem nigdy nie należy pilnować ust, ale zawsze jego ręce, ponieważ spekulant jest rodzajem osoby, która może ująć swoim urokiem”.
Siatka Sorosa chce obalić węgierskie ogrodzenie graniczne – mówił szef węgierskiego rządu – i nie chce, aby narody były oddzielone granicami. Stwierdził przy tym, że siatka chce, aby Węgrzy cieszyli się na przyjazd do ich kraju ludzi innych kultur i dali im pieniądze, podkreślając, że nie takiej przyszłości pragnie jego naród. Podkreślał, iż w związku z tym powstała potrzeba, aby państwo użyło wszelkich dostępnych środków, również wywiadowczych, w celu stworzenia modus operandi i wpłynięcia na „machinę Sorosa”. Zaznaczył, iż wywiad opracował już stosowny raport w tej sprawie.
Zapytany, czy przynajmniej część tego raportu zostanie podana do wiadomości publicznej, premier powiedział, że do tej kwestii należy podejść z należytą ostrożnością, ponieważ żaden kraj na świecie nie ujawnia swoich zdolności zbierania informacji i nie ujawnia z trudem zdobytych danych. Odniósł się jednak do akapitu z dokumentu cytowanego w raporcie: według opublikowanego w sierpniu raportu Open Society Foundation, opłacała ona działania wpływowych udziałowców na polu migracji – włącznie z think tankami, centrami badań politycznych oraz sieciami obywatelskich organizacji społecznych. Celem było umożliwienie im kształtowania polityki migracyjnej i wpływanie na proces związany z regulacjami migracyjnymi.
Orbán odciął się od oświadczeń prowadzących rozważania nad istnieniem planu Sorosa jako „problemem odnośnie do czytania”, jako że – jak zauważył – dokument został wydany przez samego George’a Sorosa, który odnosi się do niego jako do planu. Mówiąc o narodowych konsultacjach odnośnie do planu Sorosa, premier Węgier powiedział, że kwestia imigracji będzie determinować przyszłość Węgier, a ludzie wydają się mieć jasno sprecyzowaną opinię w tej sprawie.
Źródło: Kormany.hu
Fot. Noémi Bruzák

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

  1. Majka

    2 grudnia 2017 at 14:39

    V Orban to madry polityk i jedyny maz stanu logicznie myslacy w/g innych lewackich politykow UE.bedzie wiedzial jak postapic z g sorosem.

  2. Karol

    2 grudnia 2017 at 14:43

    Boże miej w opiece Węgry!
    Boże miej w opiece Polskę!
    Wybaw nas od planów naszej zguby wychodzących z tego plemienia żmijowego.

  3. wilk

    2 grudnia 2017 at 15:19

    Raz jeszcze mówię potrzeba grupy Kedyw II , albo grupy podobnej na wzor Izraelskiej jaka szukała esesmanów i likwidowała .

    • Tosia

      2 grudnia 2017 at 17:23

      Ale tych do likwidowania, w Polsce nie trzeba szukać. Żydostwo panoszy się oficjalnie, samo siebie podaje na widelcu. Gdzie się nie obejrzysz, tam żyd. Teraz tylko potrzeba sprawnego likwidatora. Mam nadzieję, że likwidatorzy już się szkolą……

      • Danka

        3 grudnia 2017 at 00:33

        Tosia.Kolejny zoologiczny antysemita- prowokator prymitywny.

      • Tomek

        4 grudnia 2017 at 01:16

        Mam nadzieję, że Bozia jednak kiedyś da ci rozum, bo przykro czytać bzdury, które wypisujesz…

        • jaro7

          5 grudnia 2017 at 10:44

          Czy Danka i Tomek to przedstawiciele „narodu wybranego” czy naiwni lub miłośnicy Żydów?

    • johnie

      2 grudnia 2017 at 17:30

      OBY – podobna grupa, czyli MOSSAD – nie dotarła do szefów węgierskiej Bezpieki i nie „przekonała” ich, że należy przestać służyć Węgrom.. Bo tylko na nich polega Orban, będący przecież zaledwie fasadą.. Podobnie, jak zaledwie fasadą jest „Bibi” Netanjahu w przeginającym już pałę Izraelu, którego mają już serdecznie dosyć NAWET ŻYDZI amerykańscy, łożący na ten talmudyczny, rasistowski i szowinistyczny cyrk na ziemi Palestyńskiej.. Izraelscy, powykrzywiani na mózgach Rabini, rządzący rękami Netanjahu, posiadający na usługach już chyba trzecie, kompletnie zdeprawowane szowinistycznie pokolenie młodzieży, zatracają już chyba poczucie rzeczywistości i ściągną na głowę WSZYSTKIM żydom, kolejny holocaust.. I to szybciej pewnie, niż im się wydaje…
      Trzymam za to kciuki, mało ich sobie nie połamię…
      Za to – i za „Orbana”..
      Oraz – żeby choć raz – NIE dostarczono na czas części zamiennych, z „zaginionego” młodego „białasa”, czy Palestyńczyka, do kliniki, gdzie Soros będzie chciał kolejny raz się odmłodzić, żeby dalej szerzyć ksenocyd Goja…
      To samo życzę Billowi Gates-owi, jego Tatusiowi i reszcie rodzinki, jak również całej reszcie naszych, reprodukujących się wsobnie, Władców z „branży” „bankowości” i instytucji procentu…

  4. Danka

    3 grudnia 2017 at 00:29

    Czegos nie rozumiem.Orban zapowiadal wysiudanie organizacji finansowanych przez Sorosa,czym wywolal wielki szal w PE i KE itp.Teraz mowi cos o wejsciu tych sil na arene wyborcza? Czyli nie spelnil zapowiedzi.To pokazuje, ze nie jest takim mocarzem.Pewnie, wiadomo, jak wszedzie- „Zloty Cielec” lamie kregoslupy.Moze przekupili mu jego sojusznikow?

  5. Danka

    3 grudnia 2017 at 00:36

    Orban przyklepal Tuska na szefa RE ,bo byl pod presja….

  6. Pola kowalska

    3 grudnia 2017 at 10:31

    Orban ty sobie z tym poradzisz i bedziesz przykladem dla innych krajow.Demokratycznie do wiezien z bydlem ZYDOWSKIM przewrotowcami OKUPACJA ZYDOWSKA idzie na calo

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra