Z kraju

Poseł Andruszkiewicz interweniuje ws. polskich rodziców ściganych przez Jugendamt listem gończym

Poseł Adam Andruszkiewicz zapowiedział interwencję w sprawie dziecka pary młodych Polaków, które kiedy urodziło się w niemieckim szpitalu – tamtejszy urząd Jugendamt stwierdził, że rodzice są „za biedni” i dziecko należy Polakom odebrać. Kiedy młodzi rodzice chcąc ratować swoje Maleństwo uciekli z nim do Polski, to Niemcy wystawili za polską rodziną list gończy.
„TO SKANDAL. W związku z tym, musimy działać!” ocenił poseł, zapowiadając, iż w poniedziałek będzie interweniował osobiście w Ministerstwie Sprawiedliwości. W niedzielę Adam Andruszkiewicz wystosował list do Ambasadora Niemiec w Polsce. Publikujemy treść tego listu:

Szanowny Panie Ambasadorze,

W ostatnich dniach media obiegła informacja, że niemiecki urząd Jugendamt, chciał odebrać młodym polskim rodzicom ich dziecko, urodzone w niemieckim szpitalu. Powodem odebrania Polakom dziecka przez niemiecki urząd miało być to, że są biedni. Zrozpaczeni rodzice, postanowili ratować swoje dziecko i uciec do Polski. 

Dziś niemiecka policja wystawiła list gończy za młodymi polskimi rodzicami. Jako polski parlamentarzysta uważam, że działania zarówno niemieckiej policji jak i Jugendamtu, są skandaliczne. Po pierwsze, niedopuszczalne są działania niemieckich urzędów, które próbują siłą odbierać dzieci polskim rodzinom. Po drugie, wystawianie listu gończego za młodymi rodzicami, którzy z miłości zabrali swoje dziecko do Polski by nie dopuścić do rozbicia rodziny, jest przejawem bezduszności i przedmiotowego traktowania Polaków mieszkających w Niemczech.

W związku z powyższym, proszę Pana Ambasadora, o przekazanie władzom RFN w Berlinie, że polityka niemiecka polegająca na odbieraniu siłą dzieci polskim rodzinom mieszkającym w Niemczech jest w mojej opinii skandaliczna i będzie prowadzić do pogorszenia relacji pomiędzy naszymi państwami. Społeczeństwo polskie domaga się szacunku i godnego traktowania ze strony Republiki Federalnej Niemiec. Zwłaszcza z uwagi na fakt, jak wiele nasza Ojczyzna wycierpiała z rąk Niemców w czasie II wojny światowej, a także mając na uwadze, że Polacy mieszkający w Niemczech to uczciwi obywatele, którzy ciężko pracują i płacą podatki, budując tym samym niemiecką gospodarkę.

Mam nadzieję, że nasz głos zostanie wysłuchany i proceder odbierania polskim rodzinom dzieci w Niemczech zostanie natychmiast zakończony.

Z wyrazami szacunku,
Adam Andruszkiewicz
Poseł na Sejm RP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. wilk

  4 grudnia 2017 at 14:06

  PRAWDA JEST JEDNA KTÓRA POWIEDZIAŁ DAWNO CHERCHIL JEŻELI NIE MASZ NIEMCÓW POD BUTEM TO MASZ ICH PRZY GARDLE

 2. Natalia

  4 grudnia 2017 at 14:21

  Podziękowania dla Pana posła.Waszczykowski jak zwykle śpi.Może jakby sytuacja dotyczyła dzieci Ukraińców to by interweniował.
  Panie poślę proszę się zainteresować obowiązkowymi szczepieniami polskich dzieci i truciznami ,które się tam znajdują.Polecam artykuły Pani profesor Majewskiej i dr Jaśkowskiego.Powodzenia.

 3. Gosc

  4 grudnia 2017 at 15:04

  Wielu być może planowało poród w Niemczech po akcji w Bilogardzie,a to moglo źle wpłynąć na statystyki szczepień w Polsce. Ten list gonczy ma najprawdopodobniej ich zniechęcić.

 4. bury

  4 grudnia 2017 at 15:08

  Przypominam sprawę rodziców z Białogardu. Wtedy to polska policja ścigała polskich rodziców.

 5. cayt-london

  5 grudnia 2017 at 12:40

  szkoda ze po wojnie zydzi nie wymordowali w odwecie 6 milionow niemcow a jankesi nie wprowadzili w zycie planu wysterylizowania resztki pozostalych dzis problem iemiecki by nie istnial ciekaw jestem ponadto czy hitlerowski jugeb
  ndamt tak ochoczo odbiera dzieci muzulmanom i niemieckim lumpom[ci pewnie ich nie maja w przeciwienstwie do lumpow brytyjskich]

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra