Z kraju

Witold Gadowski przedstawił sarkastyczny alfabet dobrej zmiany

Na swojej stronie internetowej gadowskiwitold.pl Witold Gadowski przedstawił część pierwszą ”Alfabet „dobrej zmiany” cz. 1″ w którym bezceremonialnie potraktował głównych aktorów i odgrywane przez nich sztuki na polskiej scenie politycznej, publicysta zrobił to bo „ten rodzaj refleksji polega (…) na gruntownej szczerości i wypraniu z pierwiastków mizdrzenia się i antyszambrowania”. ”Alfabet „dobrej zmiany” cz. 1″ to „lektura dla osób nastawionych refleksyjnie i poddających rzeczywistość analizie krytycznej”.

 

Pierwsze hasło z „Alfabetu” Witolda Gadowskiego dotyczy Aneksu z likwidacji WSI, który z woli prezydenta Dudy jest wciąż utajniony. Jak pisze publicysta Aneks to „mityczny dokument, który został sporządzony po to, aby pułkownika Mazgułę i jego koleżków pozbawić godziwych i należnych dochodów. Zdaniem ortodoksów „księga dżungli Trzeciej RP”, zdaniem miekasów „nic takiego – czyli szekspirowskie „wiele hałasu o nic””.

 

Dla Witolda Gadowskiego „Aneks ma w sobie jakąś niewypowiedzianą, a magiczną moc, która sprawia, że każdy najpierw ogłasza, że ujawni go natychmiast, a potem – gdy zacznie czytać – blednie, kraśnieje na licach i pląta się w zeznaniach, aby w końcu wypchnąć kogoś, kto publicznie powie, że ujawnić się tego nie da i proszę nie pytać dlaczego!”

 

Kolejnym hasłem w Alfabecie Witolda Gadowskiego armia. W haśle tym szczegółowo opisana jest postać Antoniego Macierewicza, który zamienił armie w swoje bojówki – „najgorszym, faszystowskim rodzajem tych bojówek stają się Wojska Obrony Terytorialnej. Najbardziej faszystowska zbieranina w dziejach Europy – toż Lisowczycy przy nich to grzeczne chłopięta. Na czele tej zbrojnej kupy stoi oczywiście faszystowski Antoni Macierewicz” w młodości podobno miłośnik „Che” Guevary, a obecnie oskarża przez groteskową opozycje o bycie ruskim agentem.

 

Z hasła o Beacie Szydło można dowiedzieć się, że jej mąż był kolegą ze studiów Witolda Gadowskiego. Kolejne hasła dotyczą ministra spraw wewnętrznych Błaszczaka, nieszczęsnego księdza Bonieckiego, francuskich śmigłowców, Cimoszewiczów, Ryszarda Czarneckiego (zięcia kosmonauty Hermaszewskiego).

 

W „Alfabecie” Witold Gadowski scharakteryzował Andrzeja Dudę. Prezydent to „prywatnie mąż germanistki Agaty, ojciec studentki Kingi i zięć poety Juliana Kornhausera. Człek dobrze wychowany, z dobrej rodziny, po krakowsku ułożony, sympatyczny….uhhh sam lukier. Czasem odnoszę jednak wrażenie, że także „bojowy” – w rozumieniu tego słowa, jakie nadał mu nieodżałowany Stefan Kisielewski” (niestety autor „Alfabetu” nie przybliżył co Stefan Kisielewski rozumiał pod określeniem „bojowy”).

 

W haśle dotyczącym dobrej zmiany Witold Gadowski przypomniał, że władze PiS „dziwnym trafem nie potrafią znaleźć najskromniejszego konta polityka za granicą”.

 

W haśle „emigranci” publicysta stwierdził, że „każdy kto opowiada, że” imigranci przybywają „z Ukrainy i z Białorusi” jest określany jako „człek nieodpowiedzialny i sensat niezdrowy”. Jednak zdaniem publicysty nie jest tak dobrze jak to głosi PiS bo „w warszawskich hipermarketach buszują całe hordy zakwefionych niewiast i śniadych dżentelmenów, ale kto by ich tam, od naszych rodzimych Romów odróżnił. A tak na marginesie, to ponoć warszawscy „kreatorzy mody” ostatnio szyją takie „szmatki” rodzimym modnisiom. Ponoć po brodach „na drwala”, przyszła właśnie moda na orientasa”. W haśle o emigrantach publicysta przypomniał, że jakoś wbrew zapowiedziom PiS polscy emigranci nie wracają do ojczyzny, bo „ich miejsca pozajmowali chwaci z Ukrainy, którzy królują teraz w budowlance, usługach i… półświatku”.

 

Kolejne hasła „Alfabetu” dotyczą energetyki, eminencji, rzekomych frakcji w PiS, ministra Szyszki, pieniędzy budżetowych, spadku wartości funta, fascynacji piłką nożną.

 

Opracował Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. Maciek

  5 grudnia 2017 at 12:56

  „Bojowy charakter” według Kisiela ,to zdaje się od „bać się”/”obawiać się” :-). Nie jestem wstanie na poczekaniu podać dokładnego źródła , ale pamiętając przekorę tegoż autora ,obstawiam ,że o to chodzi . Tyle uzupełnienia . 🙂

  • LSED

   5 grudnia 2017 at 14:26

   Bojowy wg Kisiela = boi się.

  • Oprawca

   5 grudnia 2017 at 22:09

   „Opracował” Bodakowski.

   Opanował już kopiuj-wklej, ale wyszukanie informacji to już przerosło możliwości B. Powinien ograniczyć się do czystego wklejania bez swoich dodatków – które raz obraźliwe, innym razem wypaczające sens wypowiedzi autora.

 2. Polonus

  5 grudnia 2017 at 16:42

  A Pan Witold Gadowski, co? Przedstawia wreszcie swoje prawdziwe oblicze? Ponieważ, jeżeli poddaje krytyce rozbudowę polskiej armii i wzmacnianie obronności współczesnej Polski, to trzyma z Pruskimi, czy z Ruskimi? A może z obydwoma na raz. Komu bowiem zależy, aby potencjał obronny Polski był „malutki”? Przecież i jednym, i drugim. Ażeby łatwiej było Polskę – w razie czego – spacyfikować. Także Panie Gadowski, daruj sobie Pan swój alfabet ludzi dobrej zmiany, ponieważ sadzi Pan zwyczajne banialuki. A tak nawet lubiłem Pańskie komentarze – podsumowania tygodnia!

  • Soplica

   5 grudnia 2017 at 16:49

   Racja.

  • Danka

   5 grudnia 2017 at 17:06

   Potencjal obronny ? Najpierw zlapac choc jednego agenta w kraju, choc moze to byc trudne w sytuacji, gdy jeden na drugim….,a szczegolnie na necie.

   • Tomasz

    7 grudnia 2017 at 07:24

    Co za banialuki nie ma Agentury w sieci.Soplica Polonus puknijcie się w czerep .

  • Chłop z Mazur

   5 grudnia 2017 at 18:13

   Drogi Polonusie zdycham ze śmiechu, jak czytam takie komentarze. Berecik masz przeorany, skoro twierdzisz że nasz niezwyciężony, bojowy i odważny hetman polny krajowy pisowy Antonio Maciarenko herbu Świr rozbudowuje i wzmacnia nasz potencjał obronny. Tak, żołnierzyki obrony terytorialnej o mentalności 12 letniego harcerzyka poradzą sobie z każdym zagrożeniem. Widziałem ich ćwiczenia i zastanawiałem się czy oni się bawią w podchody czy wybrali się na spacer.Wole bronić się już sam, tylko lewacki pis i inne lewackie dziado-politycy nie pozwalają mi posiadać broni. Ale sobie jakoś radzę.

   • Polonus

    5 grudnia 2017 at 20:30

    A jak czytam taki tekst, jak Twój, Chłopie z Mazur, to nie szczena niestety, ale ręce mi opadają z żalu, jak można być takim… Jeżeli minister Macierewicz jest herbu Świr według Twego wielkiego uznania, to co można powiedzieć o Twoim herbie? Zastanów się!

    • Chłop z Mazur

     6 grudnia 2017 at 23:05

     Ja o chlebie, a Ty niewiadomo o czym. Berecik jednak zryty i przetrzepany. Dla wyjaśnienia czujny czekisto, nie głównym motywem był herb jeno działanie Antoniego Smoleńskiego – czytaj ze zrozumieniem i odrobiną dystansu.A skoro opadają Tobie ręce, to może warto odwiedzić i ortopedę, i neurologa, bo w przeciwnym razie marne szanse na służbę w oddziałach obrony terytorialnej,co grozi uszczupleniem potencjału obronnego drużyny Antoniego o jednego „woja”. A tak na poważnie – wiedza twoja o armii, jej stanie faktycznym i możliwościach jest marna, a nawet nikła.Doczytaj lub dowiedz się więcej, bo duby smalone bredzisz.

     • Polonus

      7 grudnia 2017 at 21:39

      Rozumiem, że uważasz, że „faktyczny stan” naszej armii dopiero był super, jak ministrem obrony był pan Komorowski lub pan Siemoniak. Taka opinia jest wiele mówiąca, a do OTK nie wybieram się, bo mam inny angaż wojskowy.

   • kasia41

    5 grudnia 2017 at 21:12

    10/10

  • Pola kowalska

   11 grudnia 2017 at 11:39

   Polonus ten belkot to w Tworkach moze ktos uwierzy zapomniales ze zyjemy w XXIw a JESZCZE NIE w sredniowieczu czy wczesniejszej erze.Kazdy z OKUPANTA ZYDOWSKIEGO dostal swoja dzialke mozna zmienic ubranie ale nie da sie zmienic czleka i jego duszy zostaje tym kim sie urodzil

   • Polonus

    12 grudnia 2017 at 10:47

    Pola kowalska – przede wszystkim może byś tak ludzi nie obrażała, dobrze! A taki nienawistny bełkot to ja widzę u ciebie właśnie i pewnie nawet w Tworkach wywoływałby on co najmniej wzruszenie ramion.

 3. Soplica

  5 grudnia 2017 at 16:53

  A. Maciarewicz w młodości lubił Che a ja należałem do ZHP, to co też komunista? Ba, śpiewałem „Nasza armia przeszła Ebro”, to dziś na śmietnik? Tak durnej retoryki już dawno nie słyszałem „po tej stronie internetu”. Chyba poczytność spada i trzeba się czymś „wyróżnić”.

 4. Janka

  5 grudnia 2017 at 18:36

  Przejrzałam sarkastyczny alfabet dobrej zmiany p. redaktora W.Gadowskiego.Niestety zawiera gorzką prawdę.Polonus,soplica powinni się puknąć w głowę.

  • Polonus

   5 grudnia 2017 at 20:36

   Komentatorko o nicku Janka, może tak sama byś się puknęła w głowę. Być może trochę przejrzałabyś wtedy na oczy i zastanowiła się, jaka to tam jest gorzka prawda u Pana Gadowskiego, i w dodatku jeszcze sarkastyczna – JUŻ TO OSTATNIE MI WYSTARCZY.

  • Soplica

   6 grudnia 2017 at 10:58

   @Janka – jeżeli lubujesz się w takiej „prawdzie”, to rzeczywiście muszę się puknąć w głowę i nabrać dystansu do fascynatów takiej „lektury”

 5. angol

  5 grudnia 2017 at 19:23

  Hmm !.. Cosik mnie sie zdaja, ze Pan Bodakowski teraz doczepił się do Gadowskiego, który robi naprawdę dobrą robotę.. KONKRETNĄ robotę, Panie Bodakowski…
  Śledczą. Dość niebezpieczną ostatnio..
  A Pan ? Tylko podpina się pod cudze dokonania…
  Jak pod Michalkiewicza..

  • Jan Bodakowski

   5 grudnia 2017 at 20:36

   Redakcje są zainteresowane przeglądem prasy więc opisuje co mają do powiedzenia politycy. Ja bym wolał pisać tylko swoje tekst.

   • Chłop z Mazur

    6 grudnia 2017 at 23:08

    To pisz Waść , a nie czekaj i nie szukaj wymówek!

 6. gość

  5 grudnia 2017 at 19:38

  Z A P R O S Z E N I E! – CZYLI KPINY SYJONISTY-DUDY Z POLAKÓW

  http://www.wicipolskie.org/?p=28696

 7. klioes vel pislamista

  6 grudnia 2017 at 18:31

  KEFIR
  dedykuję panu posłowi Jackowi Wilkowi

  KEFIR jest skrótem od pięciu słów.
  To: kolektywizm – mamy go znów,
  Etatyzm – kwitnie, fiskalizm – wrze,
  Interwencjonizm – zwieksza wciąż się.
  Redystrybucja – socjalizm to!
  I ONI siebie prawicą zwą?!

 8. Maciej

  6 grudnia 2017 at 19:41

  Pan Gadowski w alfabecie zawarł trafne uwagi.Dotyczy to szczególnie obecnego ,głupiego pomysłu zastąpienia Pani premier Szydło Morawieckim.Wielki plan Morawieckiego i co z niego wynika nic.

 9. Maryśka

  6 grudnia 2017 at 23:15

  A w Raciborzu 27 października br. na spotkaniu p. Gadowski mówił, z A. Macierewicz to najlepszy minister w rządzie B. Szydło.

 10. WJTK

  7 grudnia 2017 at 04:06

  Do Danki z 6 XII godz. 18:42
  Tańce wokół menory przy szabasowych świecach (oczywiście tylko w sobotę!) tyłem do odstawionego na bok Krzyża to ma być katolickie? A czego przejawem, ma być np. publiczne spowiadanie się przed obcymi ludźmi (tzw. braćmi vel towarzyszami), jak nie duchowym szantażem, typowym dla wszelkich sekt lub znanych, skrajnie komunistycznych organizacji! Brakuje tylko jeszcze wpadania w trans, ale nic straconego, bo dobre podstawy z ekstazy mogą przydać się po przejściu do kolejnej, bardziej zaawansowanej sekty, których na rynku nie brakuje. Jeżeli ktoś zna choć trochę historię chrześcijaństwa to wie, że to nic nowego, oczywiście teraz w wersji zmodyfikowanej. I co z tego, że niektórzy proboszczowie na to pozwalają, jednocześnie zwalniając z niedzielnego udziału w nabożeństwie. Widocznie myślą, że poszerzają w ten sposób grono katolików, tymczasem ci najbardziej nawiedzeni, bo napełnieni tzw „bezgraniczną miłością”, wcześnie czy później, zaczynają ten Kościół opluwać, co właśnie dobitnie udowodniłaś swoimi wpisami.
  PS Nie odwracaj kota ogonem, bo jeżeli kpiłem, to wyłącznie z Ciebie i Tobie podobnych. I nie wyjeżdżaj mi tu z szatanem, bo to mocno zdarta płyta wszelkich sekciarzy.
  Skoro wspomniałaś Kraków to przypomnę, że baby na Kleparzu nie tylko powiadają „paczpan” ale też: „stary wróbel, nie nabierze się na plewy”

 11. WJTK

  7 grudnia 2017 at 05:51

  Do Danki. Muszę Cię przeprosić za przypisanie Ci antykościelnych wpisów. Chodzi o fragment mojej wypowiedzi „co dobitnie udowodniłaś swoimi wpisami” Po co prawda, pobieżnym przejrzeniu Twoich ostatnich wypowiedzi nie znalazłem takowych. Wszystko na to wskazuje, że pomyliłem Cię z podobnie nieczytelnie piszącą, bo też bez polskich znaków „Polą kowalską” Jednak, nadal w pełni podtrzymuję moją opinię dotyczącą sekciarstwa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra