Z zagranicy

Amerykański Sąd Najwyższy zezwolił na warunkowe wejście w życie imigracyjnego dekretu Trumpa

Sąd Najwyższy USA zezwolił na warunkowe wejście w życie trzeciego imigracyjnego dekretu prezydenta Trumpa. Rozporządzenie to ogranicza prawo wjazdu do USA dla obywateli 8 państw, w tym 6 zamieszkiwanych przez większość muzułmańską.

17 października m.in. sędziowie federalni na Hawajach i w stanie Maryland zablokowali wejście w życie trzeciego imigracyjnego dekretu Trumpa Wczoraj SN USA dał zgodę na warunkowe funkcjonowanie dekretu Zgodnie z jego założeniami USA ograniczają prawo wjazdu dla obywateli ośmiu państw. Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego podpisany we wrześniu dekret Trumpa ma obowiązywać w całości do momentu ostatecznego rozpatrzenia odwołania administracji od decyzji sędziów federalnych, którzy go zablokowali. Departament Sprawiedliwości odwołał się od tych decyzji. Zespół sędziów Sądu Najwyższego nie podał uzasadnienia swojej decyzji podjętej stosunkiem głosów 7 „za” do 2 „przeciw” o wyrażeniu warunkowej zgody na wejście rozporządzenia w życie. Imigracyjny dekret Trumpa przewiduje wprowadzenie bezterminowego zakazu wjazdu na teren USA obywateli sześciu państw zamieszkiwanych przez muzułmańską większość państw: Czadu, Iranu, Jemenu, Libii, Somalii i Syrii – oraz dodatkowo – mieszkańców Korei Północnej i tych obywateli Wenezueli, którzy są członkami bądź są powiązani związkami rodzinnymi z krytykowanym za łamanie praw obywatelskich rządem prezydenta Nicolasa Maduro w Wenezueli.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. młotek

  6 grudnia 2017 at 21:21

  A RP nie mogłaby zabronić wjazdu do Polski tym obywatelom Ukrainy którzy zamieszkują w jednostkach administracyjnych, których włądze gloryfikują (stawiają pomniki,nazywają ulice i obiekty itp.) sprawców Genocidum Atrox ?
  Przecież PIS wielokrotnie wskazuje na USA jako wzór prowadzonej przez siebie polityki.

 2. Kowalski

  8 grudnia 2017 at 16:54

  Wytępić zarazę lewacką z amerykańskich sadow!!!!,to sekta podobna do polskiej,odmowa dekretu prezydenta Trampa była złamaniem konstytucji USA przez kastę sędziowska ,lewactwo w sadach amerykańskich posuwa sie do łamania prawa identycznie jak w Polsce,trzeba ich pozamykać do więzienia i odebrać apanaże bo zagrażają prawdziwej demokracji i wolności słowa !!!

 3. CARA DAFTAR SBOBET

  16 grudnia 2017 at 19:33

  saya sangat setuju

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra