Z zagranicy

Zamieszki w Grecji z powodu nowego porozumienia z międzynarodową banksterką

W Grecji doszło do zamieszek. Demonstranci protestują przeciwko nowemu porozumieniu między rządem a zagranicznymi kredytodawcami.
Demonstranci wdarli się do greckiego ministerstwa pracy i starli się z policją przed kancelarią premiera, protestując przeciwko nowemu porozumieniu między rządem a zagranicznymi kredytodawcami, obejmującemu ograniczenie prawa do strajków.
Kilka godzin wcześniej ministrowie finansów państw strefy euro poparli wstępne porozumienie w sprawie warunków przekazania w styczniu kolejnej transzy kredytu z pakietu ratunkowego dla Grecji. Przed kancelarią premiera Aleksisa Ciprasa policja użyła gazu łzawiącego, gdy demonstranci z komunistycznego związku zawodowego PAME przerwali kordon policyjny i starli się z funkcjonariuszami.  Przeciwko planowanemu ograniczeniu prawa do strajków protestowali też we wtorek greccy urzędnicy, porzucając pracę na trzy godziny i skandując na ulicach Aten: „Ręce precz od prawa do strajków”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. emi

    6 grudnia 2017 at 17:40

    o ile lewaków nie lubie to tutaj popieram ich. przeciez grecja tnie wszystko sprzedaje co moze nawet granic nie pilnuje a zadłuzenie jak było tak jest co znaczy ze MFW doi greków tak jak próbowało Polskie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra