Z kraju

Świat według ateisty Hartmana. Morawiecki i Duda źli. Lubnauer i Trzaskowski wspaniali

Na portalu Polityka, Jan Hartman na swoim blogu, zamieścił wpis „Morawiecki kontra Lubnauer” z którego można się dowiedzieć jak lewica postrzega rzeczywistość. Wiedza taka jest ważna. Lewice trzeba nieustannie monitorować by wiedzieć co kombinuje, i w jakiej jest kondycji intelektualnej (sądząc po wpisach Hartmana, kiepskiej). Zagrożenia ze strony nawet słabej lewicy nie należy bagatelizować, jeżeli bolszewicy mogli przejąć władze w Rosji, to i dzisiejsi ekstremiści mogą skorzystać z szansy dziejowej.

 

Komentując plotki o desygnowaniu Mateusza Morawieckiego na premiera czołowy polski ateista stwierdził, że „endecka ględa à la Duda, ociekająca zrytualizowaną obłudą i tępym, serwilistycznym klerykalizmem, zostanie przykryta gierkowską propagandą sukcesu, przetykaną od czasu do czasu narodowo-katolickim zwischenrufem. Przystojny technokrata będzie obficie wydawał wirtualne pieniądze, podsycając konsumpcję i konsumpcjonizm, aby prezes wszystkich prezesów mógł spać spokojnie, pomny, że syty Polak rządu nie zmienia. I pewnie ten prezes ma rację. Pani Szydło z Rydzykiem zajęła się ludem „ciemnym”, a pan Morawicki zajmie się drobnomieszczaństwem, wyczulonym na mądrości o rozwoju i innowacyjności, pachnące wzrostem dochodów. A podatki będą rosły tak przy okazji. Generalnie chodzi tu o „efekt Gierka”. On też pożyczał i modernizował, zawijając swój słynny cukierek w papierek konserwatywno-nacjonalistyczny – tyle że na papierku widniał ruski sierp i młot, a teraz będzie watykański krzyż”.

 

Dla Jana Hartmana alternatywą dla PiS jest „bardzo inteligentna, wykształcona i zrównoważona”, mająca „spore doświadczenie w polityce” szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zdaniem czołowego ateisty powinna ona „zaakceptować kandydaturę Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy (…) dlatego, że Trzaskowski jest naprawdę wiarygodny, dając nadzieję na „dobrą zmianę” w Platformie przed come backiem Tuska”.

 

W swoim wpisie Jan Hartman ubolewa, że „Schetyna nie pali się do obalania PiS – źle mu nie jest i nie będzie, dopóki Donald Tusk za górami”.

 

Nowoczesną ateista nawołuje do odrzucania „głupich dogmatów. Takim dogmatem jest na przykład podatek liniowy – rzekomo sprawiedliwy, bo traktujący każdego tak samo”. Zdaniem Hartmana podatek dochodowy powinien być progresywny, by wraz ze wzrostem dochodów rosła jego wysokość.

 

Swój felieton Jan Harman zakończył nadzieją na to, że „mądra i kompetentna Katarzyna Lubnauer” zmierzy się „na gruncie polityki gospodarczej z propagandą sukcesu i zadłużania kraju w wykonaniu Wielkiego Konstruktora samochodów elektrycznych pod wezwaniem Najświętszej Panienki”.

 

Komentując opinie Hartmana warto zwrócić uwagę na jego nieuzasadniony obsesyjny antyklerykalizm, absurdalne porównywanie Watykanu z Związkiem Sowieckim, ataki na socjalną politykę PiS (pomimo równoczesnego szerzenia socjalistycznych zabobonów gospodarczych – np. poprzez popieranie progresywnego podatku dochodowego), oraz docenianie skompromitowanych polityków groteskowej opozycji. Widać, że lewica nie ma nic do zaoferowania, prócz tych samych starych i głupich antyklerykalnych frazesów, nienawiści do środowisk patriotycznych, i antyrynkowego bełkotu.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. Ted

  6 grudnia 2017 at 14:53

  Morawiecki nie nadaje się na premiera.

 2. H

  6 grudnia 2017 at 18:07

  Eskimos i bankier premierem Polski Czemu ta biedna Polska tak cierpi

 3. klioes vel pislamista

  6 grudnia 2017 at 18:12

  Czekam z rosnącą niecierpliwością, kiedy WRESZCIE senat UJ wydali ze swojego zaszczytnego grona prof. Hartmana po jego ostatnim ANTYSEMICKIM artykule. Przypomnę:


  Hartman-antysemitnik

  „Żydzi zdradzili!” – To straszne stwierdzenie
  Wyglasza zwykle kto? – ANTYSEMITA!
  Kto się nim teraz okazał? – Zdziwienie:
  To jest Szechtera przecież akolita!
  Bioetyk, mason, postępak… jest Żydem,
  A okrył teraz innych Żydów wstydem!

  Profesor Hartman potępił za zdradę
  Braci przymierza… Zgroza: byli mili
  Dla… oj!… oj… dyra!!! (Zamiast na paradę
  Iść równościową, kaplicę zwiedzili.)
  „Na myślo o triumfie hucpy i załgania
  Odrażającym, mam chęć do rzygania.“

  „Ogarnia serce me złość i pagarda
  Dla Żydów, którzy zleźli do Torunia.”
  Tak, rzeczywistość stała się tak …twarda!
  Hartman nie kopał osła, ale kónia!!!
  A kto się kopie z koniem, bywa w głowę
  Kopytem zerwie. A to jest niezdrowe.

  Z niezdrową głową pan profesor tedy
  Pisze: „Oślizgły cynizm oraz diaboliczny
  Celebrans!“ Widać, że ateizm biedy
  Doznał wraz z głową… Koniec idiotyczny:
  „Widać, że Żydzi upadli moralnie.
  I mordę lizał nam pies!“ Naturalnie…

  Miejsce zwiedzili tych ludzi pamięci,
  Którym swe życie zawdzięczają Żydzi!
  Już wcześniej Hartman napisał: „Nieświęci
  Są Popiełuszko i Jan Paweł.“ Szydzi
  Antysemita z narodu każdego!
  Nie było z koniem się kopać, kolego…

 4. myślący

  7 grudnia 2017 at 06:46

  bez wzgledy na „nieuzasadniony obsesyjny antyklerykalizm, absurdalne porównywanie Watykanu z Związkiem Sowieckim, ataki na socjalną politykę PiS , docenianie skompromitowanych polityków groteskowej opozycji, ogrom starych i głupich antyklerykalnych frazesów, nienawiści do środowisk patriotycznych, i antyrynkowego bełkotu.”
  bedzie tak, jak pisze Hartman, a Morawiecki premierem, to katastrofa 🙁 i dal Polski, i dla Polaków i dla … PISu

 5. Robert B.

  7 grudnia 2017 at 11:35

  Ateista? A „Synowie Przymierza”, którym prezesował (bodajże), to co? Co to za pojęcie? On ateista ale dla gojów, bo goje mają być ateistami, czyli mają być bezbronni wobec żydowskiej wspólnoty plemiennej. On – i daję sobie rękę za to uciąć – wierzy w boga, boga, który toczy wojnę z całą ludzkością w celu zrobienia z żydostwa panów świata.

 6. tomek

  7 grudnia 2017 at 18:54

  jaki to ateista to talmudyczny ffanatyk

 7. tomek

  7 grudnia 2017 at 18:55

  milczec gudłaje i chamy

 8. Stefan

  7 grudnia 2017 at 19:26

  Hartman to Żyd ,który szkodzi Polsce.Na pohybel.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra