Kościół

Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale

Medytacje ewangeliczne z dnia 7 grudnia (Mt 7,21.24-27)

Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki.

Jezus przestrzega nas przed życiem na pozorach.Tak często mówimy i myślimy zupełnie co innego niż robimy. Jezus uzmysławia nam, że nasze życie musi być spójne z Jego słowem.Nie wystarczy wołać „Panie, Panie! …” , trzeba jeszcze spełniać wolę Ojca. Nie wystarczy także tworzenie  budowli, która osadzona jest na lichym fundamencie, bo wszystko, co jest tylko pozorne skazane jest na porażkę i unicestwienie. Jeśli wiemy o nauce Jezusa, a nie stosujemy jej w naszym życiu podobni jesteśmy do człowieka nierozsądnego przywołanego w tej Ewangelii. Jeśli osadzimy nasz fundament na wartościach tego świata możemy być pewni, że nasz z trudem wznoszony budynek u kresu się zwali , a my legniemy pod jego gruzami. Jeśli chcemy przetrwać musimy oprzeć się na Kimś, Kto nigdy nas nie zawiedzie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Soroka

    7 grudnia 2017 at 17:00

    Słów się słucha, ale się ich nie wypełnia, bo się nie wie co one znaczą w praktyce. Nie wie się, bo jest się oderwanym od rzeczywistości, czyli jest się głupim.

  2. soroka to przygłup

    7 grudnia 2017 at 21:41

    Putina się słucha, bo się wie to oznacza w praktyce. Nie wie się, bo jest się oderwanym od rzeczywistości, czyli jest się głupim jak Soroka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra