Kościół

Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię

Medytacje ewangeliczne z dnia 8 grudnia (Łk 1,26-38)

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, . Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam męża? Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł.

Maryja miała swoje zaplanowane i uporządkowane życie, gdy Bóg posłał do Niej anioła Gabriela.Skierowała do niego pytania, bo początkowo nie mogła zrozumieć, jak może stać się to, o czym mówił.I choć słowa anioła brzmiały nieprawdopodobnie Maryja odpowiedziała : „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa „. Podobne słowa usłyszymy około trzydzieści lat później gdy Jezus będzie nas uczył modlitwy Ojcze Nasz. Powie wówczas :” Niech Twoja wola spełnia się na ziemi , tak jak i w niebie „( Mt 6, 10.)

.Maryja pokazuje nam drogę pełnego zaufania, nawet wtedy , gdy nie do końca rozumiemy o co chodzi.Poddać się woli Bożej, wypełniać wolę Ojca- nawet jeśli mieliśmy już jakieś swoje plany.Postawa Maryi jest pełna pokory i zawierzenia,można powiedzieć, że idzie w ciemno za tym, co mówi do Niej Bóg..Mogła przecież odrzucić to, o co powiedział anioł, a jednak pełna ufności wypowiedziała swoje „fiat.”Anioł umocnił Ją słowami :” Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię „.
Dla nas także Pan Bóg ma swoje propozycje, które objawia nam w różny sposób.Możemy je przyjąć lub odrzucić, bo decyzja należy do nas.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny uczmy się od Niej tego pełnego zawierzenia , gotowości i gorliwości w wypełnianiu woli Bożej , bo „moc Najwyższego osłoni i nas „.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra