Z zagranicy

Przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy nastąpi prawdopodobnie za dwa lata. Zamieszki i wojnę mamy już teraz

Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson, który przebywa w Paryżu na konferencji na temat Libanu, powiedział, że przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy prawdopodobnie nastąpi najwcześniej za dwa lata.

 

– Przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy prawdopodobnie nastąpi najwcześniej za dwa lata.To nie jest coś, co zdarzy się jeszcze w tym roku, a prawdopodobnie nawet nie w przyszłym, ale prezydent chce, byśmy w tej sprawie robili konkretne, zdecydowane postępy.Uznania Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesienia tam ambasady USA nie oznacza to, iż Stany Zjednoczone przestają popierać proces pokojowy na Bliskim Wschodzie i dwupaństwowe rozwiązanie tamtejszego konfliktu. — powiedział Tillerson po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Francji Jean-Yves’em Le Drianem.

 

Komentarz Prawego – Donald Trump zrobił coś, czego nie zrobili demokraci, w tym nawet Żydówka Hillary Clinton za rządów swojego męża. Uznał Jerozolimę za stolicę państwa żydowskiego i doprowadził na razie do zamieszek, a w dłuższej perspektywie do kolejnej, długotrwałej wojny na Bliskim Wschodzie.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. gość

  9 grudnia 2017 at 19:53

  Polski MON zszokowany ceną baterii rakiet Patriot. Zapłacimy dwa razy więcej niż Rumunia?

  Od kilku dni w polskojęzycznych mediach możemy usłyszeć jak wielkim sukcesem jest to, że Stany Zjednoczone wyraziły zgodę na sprzedanie Polsce baterii antyrakiet Patriot. Teraz właśnie okazało się, że wspaniałomyślność Amerykanów wyrażających zgodę na tę transakcję jest okupiona irracjonalnie wysoką ceną za ten system.

  Polska ma zapłacić aż 10,5 miliarda dolarów, co odpowiada mniej więcej 37 miliardom złotych. Oczywiście w prorządowych mediach przedstawiono to jako bezprecedensowy sukces. Zgoda Kongresu i Senatu USA na sprzedaż takiej technologii jak system Patriot jest zawsze potrzebna, dlatego sugerowano, że to coś wyjątkowego, iż pozwolono Polsce na zakup tych baterii rakiet.

  Prawda jest jednak taka, że baterie Patriot posiada wiele krajów, m.in. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael czy na przykład Rumunia, która stosunkowo niedawno zakupiła ten system za połowę mniejsze pieniądze! Oczywiście sugeruje się, że specyfikacja systemu dla Polski jest zupełnie inna niż tych sprzedawanych do pozostałych krajów, ale prawie dwukrotna zwyżka ceny chyba nie tłumaczy postępu technologicznego.

  Poza tym problem z taką bronią polega na tym, że nawet jeśli ją kupimy to Amerykanie będą mogli zdecydować czy możemy jej użyć, czy też nie. Będzie tak dlatego, że nie otrzymamy tak zwanych kodów źródłowych i zapewne zostawi sobie jakieś możliwości decydowania czy dana rakieta ma odlecieć czy nie. Pomijając te kwestie jest jeszcze problem ceny za te zestawy. Okazuje się, że mamy za nie zapłacić niemal tyle, ile wynosi roczny deficyt budżetu państwa. Pojawia się pytanie – czy systemy te będą w ogóle w stanie poradzić sobie z zaawansowanymi rosyjskimi rakietami, które podobno nam zagrażają?

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-mon-zszokowany-cena-baterii-rakiet-patriot-zaplacimy-dwa-razy-wiecej-niz-rumunia

 2. Republikanin

  9 grudnia 2017 at 20:01

  A ja byłem w Ziemi Świętej i po Jej poznaniu wróciłem jako syjonista. Zgoda, są tam Żydzi dziwacy, są też Palestyńczycy normalni, ale ogólnie ten cały „zachodni brzeg” to taka sama katastrofa, jak przedmieścia Paryża. Za to w ONZetowskim Izraelu od meczetów (nowych!) aż bolą oczy. Chciałbym, żeby chrześcijanie byli w EU tak dyskryminowani, jak muzułmanie w Izraelu.

  • Pola kowalska

   9 grudnia 2017 at 20:34

   Bo moski maja juz DOSYC PIEKNEGO IZRAELA piach nawet chwas tej swietej ziemi sie nie trzyma i wola MALO SWIETA POLSKA UKRAINSKA ZIEMIE jak swoja .RZADY juz zrobione same ZYDOWSKIE teraz tylko karaluchy zydowskie wcisnac w ilosci miljonow by sie dziko rozmanazaly.I zielono i wody dosyc i lasy i zwierzeta a tam nic nawet biedna mysz sie nie uchowa.Dlatego Zydowszczyzna tak zaczyna sobie przypominac o” POLSCE i jak bardzo ja KOCHAJA „Tylko ta NARODOWOSC i PATRYIOTYZM im przeszkadza dlatego nas beda trzymac pod ciagla obserwacja dane grupy krwi stan zdrowia i masa wypadkow smiertelnych i walka o organy do przestrzepow .Epidemie tylko dla POLAKOW i szczepienia zgoda PREZYDENTA JUDY Premiera MORAWIECKIEGO i inych z tej mafi zydowskiej zly polityk dobry polityk a wszystko po staremu.Afera za AFERA bedzie poganiac AFERE by ludzi OGLUPIC i ZADNEGO ZYDA nie osadzic

 3. Robert B.

  9 grudnia 2017 at 20:38

  Golda Meir (premier Izraela): „Po holokauście Żydom wolno wszystko”. No więc się okazuje, że nie wszystko, że jak żydostwo zabija, to jest zabijane. Taka kolej rzeczy. Takie prawa natury. Wielce wzruszające filmy z Żydowoodu typu „Fiutonista” albo „Lista Szwindlera” to zdecydowanie za mało, żeby sobie zapewnić status świętej krowy i mordować bezkarnie.

 4. nb

  9 grudnia 2017 at 22:08

  Jerozolima nalezy do Izraela od zawsze

  • Robert B.

   9 grudnia 2017 at 22:22

   A coś nie należy do Izraela od zawsze? Poza tym skoro tak kochacie ten wasz Izrael, to dlaczego większość was się do niego nie wynosi? Większość Żydów mieszka poza Izraelem, który niby tak kocha. A może chodzi o coś innego?

   • gość

    9 grudnia 2017 at 23:06

    Jest prosta odpowiedź dlaczego żydzi wynoszą się z Izraela do Polski.Nawet był umieszczony na YT film, gdzie stara żydówka otwarcie mówiła, dlaczego żydzi nie wracają do Izraela.Odpowiedz jest banalnie prosta i brzmi, że w Izraelu musieliby pracować a w Polsce pasożytują na ciężko pracujących Polakach.

 5. Egzorcysta

  10 grudnia 2017 at 14:31

  „..ale prezydent chce, byśmy w tej sprawie robili konkretne, zdecydowane postępy.” Co to oznacza po naszemu ? Prezydent chce zebysmy wypychali i mordowali Palestnczykow

 6. Robert

  10 grudnia 2017 at 16:21

  Zakup baterii patriot to głupota.Nic one nie dadzą.Zamiast baterii,pieniądze można przeznaczyć na sprowadzenie Polaków mieszkających na wschodzie i dalekim wschodzie.Polska jest jedynym krajem ,który
  tego nie uczynił.Hańba.Rzekomo mamy wolność.
  Myślałem,że Trump jest mądrzejszy.

 7. Soroka

  10 grudnia 2017 at 17:02

  No i dobrze! Będą mieli zajęcie w Izraelu, to odczepią się od nas! Gelka się chyba rozpłacze.

 8. Pola kowalska

  11 grudnia 2017 at 12:28

  Jest to obojetne klamka juz zapadla a zydzi juz sie wprowadzaja za dwa lata to moze byc przegnanie ostatnich palestynczykow z Jerozolimy uwienczone Swietem zydowskim

 9. Tomek

  11 grudnia 2017 at 19:45

  „Donald Trump zrobił coś, czego nie zrobili demokraci, w tym nawet Żydówka Hillary Clinton za rządów swojego męża”

  Z Clinton taka Żydówka, jak z Michała Miłosza dziennikarz. To protestantka, jej rodzina ma korzenie w Walii i Szkocji. Żenada.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra