Kościół

Kuria we Florencji odstąpi muzułmanom teren na budowę meczetu

Kuria we Florencji… odstąpi muzułmanom teren na budowę meczetu!

 

Kuria we Florencji odstąpi muzułmanom teren na budowę meczetu – poinformowały w czwartek lokalne władze oraz tamtejsza archidiecezja i wspólnota islamska. Media nazwały porozumienie „historycznym”.

 

– Meczet powstanie na terenie gminy Sesto Fiorentino koło stolicy Toskanii. Przygotowana do podpisu umowa może stanowić rozwiązanie dla dyskutowanej od lat spornej kwestii poszukiwania terenu na budowę muzułmańskiej świątyni. Takiego obszaru, jak przypominają media, nie znaleziono we Florencji przez wiele ostatnich lat. We wspólnej nocie wydanej przez miejscowe władze, kurię we Florencji, tamtejszy uniwersytet i stowarzyszenie budowy meczetu wyjaśniono, że archidiecezja odstąpi wspólnocie islamskiej należący do niej obszar, na którym zostanie wzniesiony ośrodek kultu oraz muzułmańskie centrum kultury. Jednocześnie na mocy tej umowy miejscowy Kościół katolicki otrzyma od florenckiego uniwersytetu inną ziemię w Sesto Fiorentino, na której zbuduje swój ośrodek religijny. To przełom, historyczna umowa o nadzwyczajnej symbolicznej wymowie. Na terenie tego samego miasteczka blisko siebie staną dwa ośrodki religijne – wielki meczet i centrum katolickie. Arcybiskup Florencji Giuseppe Betori wiele razy mówił o potrzebie budowy meczetu dla muzułmanów mieszkających w tym mieście i okolicach. Wszyscy mają prawo do godnego miejsca kultu. Hierarcha apelował wcześniej do lokalnych władz o znalezienie wyjścia z impasu wokół lokalizacji meczetu. Umowa to niemal rewolucyjny projekt integracji kulturowej i przesłanie pokoju. – – napisał lokalny dziennik „La Nazione”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. wiesscar

  14 grudnia 2017 at 22:41

  Franek wprowadza dyktaturę w KK i kler się boi podskoczyć. Wsadzić tego zwolennika islamu do samolotu i odesłać do Buenos Aires by islamizowal Argentynę.

 2. ikc2

  15 grudnia 2017 at 02:02

  A uczył Jezus: nikt nie może dwom panom służyć…
  Jak maja to odbierać katolicy, którzy za posiadanie krzyżyka są karani w Arabii saudyjskiej, czy też ci, którzy w Abu Dabi nie mogą zobaczyć krzyża na swojej jedynej, zresztą ” ekumenicznej” świątyni?!

 3. Maciej Mystkowski

  15 grudnia 2017 at 06:38

  „…odstąpi teren na budowę meczetu…”, eeeeee… no co tak skromnie z tą poprawnością, a zburzyć własne katedry i po uprzątnięciu gruzu, odstąpić muzułmanom teren z jednoczesną deklaracją wsparcia przy budowie meczetów, to nie łaska…???! A na poważnie, to jak to się ma do : „nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną”….??!!

 4. Krzysztof

  15 grudnia 2017 at 06:56

  „Gratuluję” pomysłów. To trochę podobne do historii karpia cieszącego się na nadchodzące Święta.

 5. Posłuszny

  15 grudnia 2017 at 08:04

  MUSIMY BYC POSLUSZNI OJCU SWIETEMU PAPIEZOWI ON NA PEWNO SOBIE TEGO ZYCZY. JAKO KATOLICY NIE MAMY PRAWA SIE SPRZECIWIAC WIEC ZACHOWAJCIE DLA SIEBIE TE SLOWA KRYTYKI. JAK POWIEDZIAŁ PAPIEZ FRANCISZEK „ZOBCZ TWARZ CHRYSTUSA W UCHODZCACH”

 6. POKODWON

  15 grudnia 2017 at 09:10

  I jedna i druga religia do swojego istnienia wymaga bezmyślności swoich zwolenników.

 7. adajoz

  15 grudnia 2017 at 09:47

  To Państwo jeszcze nie wiecie, że Watykan jest normalną spółką kapitałową zajmującą się sprzedażą wiary, sakramentów i obrotem nieruchomościami? Jeszcze nie zauważyliście, że Papcio Franek i jego kumple w czarnych kieckach to zwyczajni faryzeusze? To kiedy raczycie zauważyć?!

 8. Abdull

  15 grudnia 2017 at 10:06

  niech będzie Allah uwielbiony, wszystkie europejki są własnością synów Allaha

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra