Z kraju

Święta według Disney’a: zero chrześcijaństwa, żydowska Chanuka i okultyzm

W świątecznym klimacie wytwórnia Disney’a prezentuje polskim dzieciom w polskich kinach zestaw dwu filmów wyświetlanych razem. Pierwszy z nich to „Przygoda Olafa” a drugi to „Coco”. Oba filmy doskonale ilustrują to, jak globalna korporacja ruguje z świadomości młodych ludzi chrześcijaństwo i zastępuje je okultyzmem – dziś można podejrzewać, że dzieci ogłupiane promocją okultyzmu w mediach lepiej znają podstawy doktrynalne i rytuały okultyzmu niż podstawy doktrynalne i rytuały katolicyzmu.

Akcja pierwszego film, z dwu wyświetlanych przez Disney’a właśnie w polskich kinach, „Przygoda Olafa” ma miejsce w czasie zimowych świąt – świąt nie wiadomo właściwie czego. Bohaterem filmu jest bałwanek Olaf zaprzyjaźniony z dwoma księżniczkami, które chciały by mieć jakieś świąteczne tradycje rodzinne. Bałwanek postanawia przeprowadzić sondę wśród mieszkańców księstwa, by dowiedzieć się jakie są tradycje rodzinne i tą wiedza podzielić się z księżniczkami.

Olaf w czasie swojej podróży dowiaduje się o wielu tradycjach rodzinnych. Wszystkie one są laickie i nie maja nic wspólnego z religią. Jedyną ukazaną tradycją religijną jest żydowska Chanuka (jest też wykpiona tradycja związana z świętą Łucją, ale nikt zapewne nie zorientuje się, że ma ona jakieś związki z chrześcijaństwem). Tradycji związanych z Jezusem nie ma w filmie wcale. Widać, że dla twórców filmu święta mają być laickie, a jedyna tolerowana tradycją religijną jest ta wyrosła z judaizmu.

Pod koniec filmu okazuje się że tradycją świąteczna jest sam bałwanek będący symbolem miłości rodzinnej, a sensem świąt jest rodzina. W filmie pozytywnie ukazane jest tworzenie nowych tradycji (i tak amerykańskie kreskówki osiągnęły to, co wyśmiewał w swoich filmach Bareja).

Drugim filmem jest „Coco”. Akcja filmu rozgrywa się w Meksyku, kraju, w którym według twórców filmu nie istnieje chrześcijaństwo, a ludzie wyznają okultystyczne wierzenia oparte na spirytyzmie i kulcie dusz przodków. Mały chłopiec przenosi się do świta duchów. Polskie dzieci z filmu dowiedzą się, że należy czcić przodków i pamiętać o nich, bo inaczej ich dusze żyjące w świecie duchów znikną i ostatecznie umrą.
Akcja filmu rozgrywa się w świątecznym dniu, kiedy dusze zmarłych przybywają na ziemię do swoich świętujących rodzin, by z nimi razem świętować. W świecie wykreowanym przez twórców filmu nie ma Boga, kary za grzechy, czy nagrody za dobre czyny. W zaświatach najlepiej żyją, niezależnie od swych czynów, ci, którzy dostają najwięcej ofiar od żyjących. Świat zmarłych przedstawiony jest jako biurokratyczny twór. W filmie wielokrotnie podkreślona jest wartość solidarności rodzinnej i wzajemnej miłości członków rodziny. Akcja filmu jest wzruszająca.

Oba te filmy Disney’a jednoznacznie ukazują proces rugowania ze zbiorowej świadomości nie tylko chrześcijaństwa, ale i wartości z nim związanych (np. kary lub nagrody po śmierci adekwatnej do naszych czynów). Potrzeby duchowe ludzi ma zastąpić konglomerat zabobonów okultystycznych, podlanych dużą dawką emocji. Oczywiście nie wiem, czy takie filmy są elementem procesu likwidacji chrześcijaństwa czy tylko owocem procesu laicyzacji. Niemniej trzeba być świadomym jak są z cywilizacji zachodniej wykorzeniane polskie dzieci.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. finka

  14 grudnia 2017 at 22:58

  Chanuka u PADa i jakoś nie ma rewanżu w Knesecie z zapalaniem choinki na Boże Narodzeni. jRed. Michalkiewicz ostrzega:
  ak informuje mój Honorable Correspondant w USA, 12 grudnia br. Senat Stanów Zjednoczonych aprobował Act S.447, znany jako Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017. Otwiera to drogę do przekazania go pod rozwagę Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów.
  Jeśli zostanie on przez Izbę Reprezentantów zatwierdzony, to stosowna dokumentacja może trafić na biurko prezydenta Donalda Trumpa, a po podpisaniu ten akt stanie się obowiązującym w USA prawem.
  Stwarzałby on pozory legalności dla przejmowania przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu tak zwanego „mienia bezspadkowego”, to znaczy – znajdujących się w Polsce nieruchomości stanowiących własność skarbu państwa, albo własność samorządów terytorialnych.
  Zwraca uwagę, że zaaprobowanie tego Aktu przez Senat USA nastąpiło następnego dnia po zaprzysiężeniu przez pana prezydenta Dudę pana Mateusza Morawieckiego na premiera rządu Rzeczypospolitej.

  Uważam, że konieczne jest złożenie w tej sprawie w Sejmie interpelacji, domagającej się od pana ministra spraw zagranicznych złożenia wyjaśnień, co konkretnie rząd, a minister spraw zagranicznych w szczególności, uczynił dla zapobieżenia narażenia Polski na niebezpieczeństwo złupienia jej przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, czy może ktoś w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej składał w tej sprawie obietnice przedstawicielom państw obcych i czy którekolwiek z tych państw uzależniało swój stosunek do Polski oraz poparcie polityczne dla rządu od zadośćuczynienia przez Rzeczpospolitą żydowskim roszczeniom majątkowym, a także – co rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego zamierza uczynić dla zapobieżenia temu niebezpieczeństwu.
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4095

  • hansi

   15 grudnia 2017 at 08:09

   Właśnie.
   I odwrotnie.
   JEŚLI ruguje się u nas Chrześcijaństwo i Katolicyzm,
   to i prawa bytu nie powinien u nas mieć ŻYDZIZM, z jego Chanukami i innymi ich gusłami…
   Świętowanie żydzizmu w POLSKIM Sejmie i Belwederze, ejst OSTENTACJĄ arogancji i bezczelności syjonistów i Izraela..
   JAŚNIEJSZEGO, głośniejszego i jednoznaczniejszego przekazu NIE MOGĄ już dać..
   Pojawiający się tutaj od czasu do czasu „Noah Wendt” – ma całkowitą rację…
   Nie zasługujemy na wolność i suwerenność, skoro pozwalamy się TAK GNOIĆ…
   W naszym własnym domu…
   Shalom !…

   • slimakk

    28 sierpnia 2018 at 04:40

    idz do spowiedzi i sie wyspowiadaj
    to co piszesz na podstawie jakiegos nakreconego matacza katolickiego tutaj to rzecz niesamowita
    przy okazji dodam, ze zarzuty wobec mieksykanskich czy filipinskich czy hawajskich obyczajow sa niesluszne
    nasze obchodzenie swiat Bozego Narodzenia czy Wielkanoicy tez sie nie bierze z Ewangelii, ale z tradycji poganskich, sorry

  • Kwal

   15 grudnia 2017 at 12:38

   PIS-owskie media doniosły, że pełniący obowiązki ministra Pan Waszczykowski jest w USA, domniemywam, że za pewnie w tej sprawie. Jak to się układa w logiczną całość…

 2. podlasie

  14 grudnia 2017 at 23:11

  Kto rozpowszechnia te filmy?

 3. zniesmaczony

  15 grudnia 2017 at 02:04

  Wolę już oglądać to, niż te nienawistne rzygi na prawy.pl.

  • Szukający Drogi

   15 grudnia 2017 at 07:41

   To po co się tak męczysz? Idź na gazeta peel i będziesz spełniony.

 4. hansi

  15 grudnia 2017 at 08:00

  „..konglomerat zabobonów okultystycznych..” ???…
  Hmm !.. 🙂
  No, błąd „Disney”-a, że pominął Jezusa.. Ale pominął też i Allaha i Buddę 🙂
  A że robi to żyd – więc i chwali piórka SWOJE, a nie cudze 🙂
  Kolportaż na terenie Polski ?
  Przecież od niedawna wiemy już jawnie, przez kogo zarządzana jest Polska,
  więc nie widzę zdziwienia ? 🙂 ..
  Ale Władzuchna „polska” TEŻ przegięła, bo należało do zestawu dodać TRZECI film jakiś,
  typowo już chrześcijański…
  Albo PRZYNAJMNIEJ „choinkowy”, np. cudownie zrobioną rosyjską bajkę do „Dziadka do orzechów” Czajkowskiego ?..
  Błąd władz polskich, w KATOLICKIM kraju..
  Albo i celowe działanie 🙁 ..
  W końcu wiadomo, jakie wytyczne są dla Polin i wyniszczania Goja polskiego…
  A może po prostu – działanie bezmyślne…
  Po prostu przyszły filmy – to je dali – i tyle…
  I nikt przy tym nie zmarszczył sobie czoła, jakąkolwiek myślą…

 5. hansi

  15 grudnia 2017 at 08:02

  Pan Michalkiewicz bawi się w kabarecistę, nie gorszego, niż Edward Dziewoński ongiś i jego „Dudek” 🙂 Z żydkami – Jasiem Kobuszewskim, Michnikowskim, Gołasem itd.
  Pewnie się Pan Stanisław nie obrazi, że – wzorem Pana Bodakowskiego – będę kolportował jego twórczość 🙂 Ale ograniczę się do podania jedynie linku 🙂
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4093

 6. klioes vel pislamista

  15 grudnia 2017 at 08:39

  Masa krytyczna

  Pod hasłem masa krytyczna
  Jest grupa znaczeń dość liczna.
  Jest masa więc rozszepialna,
  Pojazdów grupa pedalna,
  Jest masa mas, co przekracza
  Krytyczny „ciężar” i „zbacza”
  W kierunku sobie wiadomym…
  I o to chodzi dziś ONYM!

  Krytycznej masy potrzeba,
  By zrobić z człeka pojeba;
  By zmajaczony – majaczył,
  By zduraczony – duraczył!
  By normę brał za zboczenie,
  Zboczenie – za wyzwolenie…
  Niezbędna jest dla hołoty
  Krytyczna masa GŁUPOTY!

 7. Kowalski

  15 grudnia 2017 at 16:04

  Prawdziwe szczęście przygotowane przez Boga dla tych ktorzy GO miłują sprowadza sie w naśladowaniu Chrystusa w jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmącone chwale nieba.Do tego najwzniolslejszego celu został powołany każdy człowiek ,musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania ,ze szczęście mierzy sie krzyżem ,ze przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości .Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan podyktowany miłością .Pismo święte ,zwłaszcza Nowy Testament wyraźnie o tym mówi,a życie świętych to potwierdza .Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem .

 8. gość

  15 grudnia 2017 at 21:10

  Temat mało istotny, pozorny przy roszeniach w odzyskaniu żydowskich nieruchomości, których właściciele nie pozostawili spadkobierców.
  Gra idzie o 65 mld USD w majątku, w nieruchomościach, co zmieni zasadniczo oblicze Polski, gdy zostaną one zaspokojone przez Skarb Państwa.
  Jak powiedział Premier Morawiecki – kapitał ma swoją narodowość!!!!!!!!!!
  Roszczenia w takiej wysokości, i takiej formie, i kierowane w stosunku do Polski przez tak „wytrawnych” graczy na arenie międzynarodowej wymagają zgody narodowej bowiem puszczą nas w samych skarpetkach.
  Ta ważna sprawa dotyczy nas, wszystkich Polaków, jak i przeszłe pokolenia.
  Nie widać, aby ten tak ważny dla przyszłych pokoleń Polaków temat był podejmowany (śledzony) przez polskie media, przez obecnie sprawujących władzę, jak i polityków opozycji. Jakoś wszyscy nabrali wody w usta i robią dobrą minę w tematach zastępczych.
  A możemy obudzić się z ręką w nocniku.
  Może odpowiednie czynniki przestaną milczeć i poinformują Polaków jakie jest oficjalne stanowisko Polski w sprawie roszczeń majątkowych analogicznie jak informują w sprawie kwot rozdzielenia emigrantów.
  Trzy dni temu Kongres USA (a konkretnie Izba Reprezentantów) przyjął ustawę „Justice for Uncompensated Survivors Today’, która przyznaje Departamentowi Stanu prawo do wspierania „organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu” i do pomagania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich nieruchomości, których właściciele nie pozostawili spadkobierców.
  Ustawa jednoznacznie mówi o zwrocie „bezpańskiej” własności w celu „pomocy potrzebującym ocalałym z Holocaustu” i odnosi się do państw-sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej z 2009 roku. Polska jest jednym z nich.
  Bezpotomna śmierć polskich Żydów zamordowanych podczas Holokaustu spowodowała, że ich mienie z mocy prawa przeszło na rzecz Państwa Polskiego. Ustawa przyjęta przez Kongres ignoruje ten fakt i wspiera absurdalne roszczenia przemysłu Holocaustu.
  Widmo gigantycznych roszczeń żydowskich wobec Polski powraca. Już nie w formie połajanek i antypolskiej mowy nienawiści, ale jako konkretne rozwiązane prawne przyjęte przez niższą izbę Kongresu USA, czyli mocarstwa, na którym Polska opiera swoje bezpieczeństwo militarne. TO SYTUACJA ARCYGROŹNA. Polski rząd powinien natychmiast rozpocząć działania w tej sprawie, żeby nie dopuścić do przyjęcia tej ustawy przez Senat i do podpisania jej przez prezydenta Trumpa.
  Źródło: congress.gov
  http://wprawo.pl/2017/12/15/kongres-usa-przyjal-ustawe-wspierajaca-gigantyczne-zydowskie-roszczenia-finansowe-wobec-polski/

 9. jok

  15 grudnia 2017 at 22:47

  Bareja, którego geniusz filmowy szanuję i filmy lubię, o ile się orientuję/czytałem, starał się w jakiś sposób wyśmiewać czy ironizować na temat Ryszarda Filipskiego, jednego z nielicznych aktorów, który dostrzegał i chyba dostrzega, że nacja na ż istnieje i funkcjonuje.

  Na „Co mi zrobisz…” postać odtwarzana Tym (nota bene – bardzo słuszne poglądy, jak oceniam) mówi postaci odtwarzanej przez Kowalewskiego (nota bene – bardzo słuszne pochodzenie, jak czytałem), mówiąc o domniemanym kochanku żony tegoż – a wszak „szukają” takiego kogoś przez cały film – coś w stylu: „Morda moja, mogę ci powiedzieć tylko jego inicjały: RF”.

  Bareja „wyśmiał” też na Alternatywy 4 – „tępych komuchów nacjonalistów” (tacy co podsłuchiwali) oraz na Zmiennikach – „natchnionego nacjonalizmem niezbyt rozgarniętego reżysera”, chyba mającego uosabiać B. Porębę, który reżyserował film (na Zmiennikach): „Spadkobiercy Grunwaldu”.

  Innymi słowy, genialny wszak Bareja – tego mu nikt nie odbierze – jak sądzę, dziś stałby po stronie „obrońców demokracji”, być może „oburzonych marszem „faszystów”” „niszczeniem sądów” (w tym zakresie, niezależnie od tego co sądzimy o ich jakości/diagnozie co do ich jakości, możemy mieć różne opinie co do jakości proponowanej „kuracji”), „rosnącym „antysemityzem”” itd. itp. Cóż, nie dowiemy się tego, ale tak wnioskuję po jego filmach….

 10. Lidia

  17 grudnia 2017 at 11:47

  Lewactwo się panoszy.Ohyda.

 11. Pingback: Święta według Disney’a: zero chrześcijaństwa, żydowska Chanuka i okultyzm « Dziennik gajowego Maruchy

 12. Pingback: Święta według Disney’a: zero chrześcijaństwa, żydowska Chanuka i okultyzm – Site Title

 13. tom

  21 grudnia 2017 at 09:20

  To może Autor recenzji tych filmów wskaże tytuły katolickich i chrześcijańskich filmów na święta Bożego Narodzenia

 14. Bezczelny lewak

  15 stycznia 2018 at 21:11

  Co Wy kurwa palicie w tej redakcji?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra