Z kraju

Wicemarszałek sejmu Tyszka z Kukiz wypomniał PiS jakie wolnościowe reformy blokuje

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku wicemarszałek sejmu z klubu Kukiz wypomniał PiS jakie wolnościowe reformy są blokowane przez partie Jarosława Kaczyńskiego. Stanisław Tyszka przypomniał, że klub Kukiz „złożył dotychczas kilkanaście projektów ustaw: de-regulacyjnych, obniżających podatki i zwiększających zakres wolności obywateli.

 

W kwestii obniżenia podatków klub Kukiz zgłosił takie projekty ustaw jak;

„1. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku PIT do 30 tys. zł – takiej jaką mają posłowie

2. Obniżenie PIT dla przedsiębiorców z 19% do 15%.

3. Waloryzacja ulg na dojazd do pracy, niewaloryzowanej od 10 lat

4. Przywrócenie 50% kosztów uzyskania przychodów dla tzw. twórców

5. Obniżenie VAT na ubranka dla dzieci z 23% na 5%

6. Zniesienie akcyzy na samochody osobowe

7. Obniżenie VAT na e-booki z 23% na 5% (tak jak na książki)”

W kwestii zwiększenie zakresu wolności obywateli posłowie klubu Kukiz zgłosili takie ustawy jak:

„1. Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu

2. Ochrona prawa własności właścicieli działek leśnych

3. Budowa domu na zgłoszenie

4. Jeden dzień podatkowy

5. Najprostsza deklaracja VAT w Europie”

W kwestii likwidacji zbędnych instytucji i przejrzystość do laski marszałkowskiej trafiły z klubu Kukiz takie projekty jak:

1. likwidacja gabinetów politycznych „w rządzie i samorządach

2. Likwidacja Polskiej Organizacji Turystycznej

3. Połączenie inspekcji i instytutów zajmujących się żywnością

4. Publiczne rejestry umów”

Niestety głosami PiS „większość projektów została odrzucona lub zamrożona, ale trzy projekty zostały przyjęte, bądź przejęte, przez rządzących:

1. Likwidacja gabinetów politycznych, ale tylko w samorządach

2. Zwiększenie limitu kosztów uzyskania przychodu twórców, ale tylko dwukrotnie

3. Publiczne rejestry umów (ale prace jeszcze trwają)”

Kilka dni wcześniej na Facebooku Stanisław Tyszka przytoczył przytoczył tezy przemówienia Pawła Kukiza w sejmie po wystąpieniu Pawła Kukiza. Zdaniem Stanisława Tyszki przemówienie Pawła Kukiza było „spokojnie, merytorycznie, Paweł obnażył hipokryzję rządów PiS i PO, oraz wypunktował expose nowego premiera, mówiąc o kwestiach najważniejszych, strategicznych”.

Zdaniem, cytowanego przez wicemarszałka, Pawła Kukiza „➡️ 2,5 mln Polaków, członków naszych rodzin, przyjaciół i znajomych, nie znalazło się za granicą przez przypadek. Ta emigracja jest dla naszego kraju tragedią. A ci ludzie przecież zwyczajnie zagłosowali nogami przeciw systemowi III RP. Przeciw temu, że nasze państwo niesprawiedliwie odbiera obywatelom olbrzymią część tych pieniędzy, które sami wypracowują i nie daje w zamian tyle, ile powinno. Dlaczego? Bo te pieniądze są systemowo MARNOWANE I ROZKRADANE”.

Zdaniem wicemarszałka skandalem jest to, że:

„1️⃣ Mamy najniższą w Europie kwotę wolną od podatku PIT (poza posłami!).

2️⃣ 1200 zł składek na ZUS miesięcznie wykańcza drobnych polskich przedsiębiorców.

3️⃣ Na wizytę u lekarza trzeba często czekać miesiącami, jeśli nie latami.

4️⃣ A najlepszą, najpewniejszą pracą jest zbyt często praca w administracji państwowej. A to przecież powinna być przede wszystkim służba!”

Opracował Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Danka

  16 grudnia 2017 at 18:20

  Slusznie, ale na FB? Tam jest miejsce na skuteczne dzialania? Wolnego….

 2. gość

  17 grudnia 2017 at 09:53

  Panie Wicemarszałku Tyszka, a co w temacie roszczeń dotyczących żydowskich nieruchomości, których właściciele nie pozostawili spadkobierców. – 65 mld USD – w nieruchomościach.
  Trzy dni temu Kongres USA (a konkretnie Izba Reprezentantów) przyjął ustawę „Justice for Uncompensated Survivors Today’, która przyznaje Departamentowi Stanu prawo do wspierania „organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu” i do pomagania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich nieruchomości, których właściciele nie pozostawili spadkobierców.
  Ustawa jednoznacznie mówi o zwrocie „bezpańskiej” własności w celu „pomocy potrzebującym ocalałym z Holocaustu” i odnosi się do państw-sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej z 2009 roku. Polska jest jednym z nich.
  Bezpotomna śmierć polskich Żydów zamordowanych podczas Holokaustu spowodowała, że ich mienie z mocy prawa przeszło na rzecz Państwa Polskiego. Ustawa przyjęta przez Kongres ignoruje ten fakt i wspiera absurdalne roszczenia przemysłu Holocaustu.
  Widmo gigantycznych roszczeń żydowskich wobec Polski powraca. Już nie w formie połajanek i antypolskiej mowy nienawiści, ale jako konkretne rozwiązane prawne przyjęte przez niższą izbę Kongresu USA, czyli mocarstwa, na którym Polska opiera swoje bezpieczeństwo militarne. TO SYTUACJA ARCYGROŹNA. Polski rząd powinien natychmiast rozpocząć działania w tej sprawie, żeby nie dopuścić do przyjęcia tej ustawy przez Senat i do podpisania jej przez prezydenta Trumpa.
  http://wprawo.pl/2017/12/15/kongres-usa-przyjal-ustawe-wspierajaca-gigantyczne-zydowskie-roszczenia-finansowe-wobec-polski/

 3. bury

  17 grudnia 2017 at 13:06

  PiS nie będzie popierał wolnościowych projektów, bo PiS to partia lewicowa. Dla niepoznaki używają nazwy Zjednoczona Prawica.

 4. gość

  17 grudnia 2017 at 13:14

  Michalkiewicz ostrzega: Żydzi coraz bliżej przejęcia polskich nieruchomości!
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/michalkiewicz-ostrzega-zydzi-coraz-blizej-przejecia-polskich-nieruchomosci/

 5. karola32

  17 grudnia 2017 at 21:15

  Rzeczywiście PiS partia socjalistyczna lewicowa, zawłaszcza sobie nazwe jako prawicowa to jest fenomen.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra