Z zagranicy

Muzułmański burmistrz Nazaretu zakazał obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia

Muzułmański burmistrz Nazaretu zakazał obchodzenia w mieście Świąt Bożego Narodzenia, kolędowania od domu do domu oraz jasełek. Wszystko w miejscu, w którym Jezus Chrystus spędził swoje dzieciństwo.

Burmistrz Ali Salam, który niegdyś chełpił się, że rzekomo prezydent USA Donald Trump to od niego wszystkiego się nauczył, włącznie z tym, jak wygrywać wybory, wskazywał, iż w ten sposób chce ukarać miejscową ludność oraz odwiedzających to miejsce chrześcijan za decyzję prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o oficjalnym uznaniu Jerozolimy jako stolicy Izraela.

– Naszym przesłaniem jest to, że kochamy Jerozolimę i nigdy pod żadnym pozorem i w żadnych okolicznościach z niej nie zrezygnujemy – zadeklarował.

– Nasza tożsamość i wiara nie podlegają jakimkolwiek debatom… Decyzja [Donalda Trumpa odnośnie do Jerozolimy – przyp. red.] odebrała nam radość świętowania, dlatego w tym roku odwołujemy obchody Bożego Narodzenia – oświadczył.

Wprawdzie Nazaret znajduje się w granicach państwa izraelskiego, nie zaś pod kontrolą Autonomii Palestyńskiej, ale większość jego mieszkańców to Arabowie z izraelskim obywatelstwem. Chrześcijanie, stanowiący zaledwie 30 proc. ludności, stanowią znaczącą mniejszość, stąd nie jest niczym dziwnym, że to właśnie Salam doszedł do władzy w tym mieście, wyniesiony na stanowisko przez muzułmańską większość.

I chociaż lokalna administracja starała się złagodzić jego stanowisko, obawiając się, iż taka decyzja zaszkodzi interesom handlowym miasta przyjmującego przecież tysiące pielgrzymów, to burmistrz jest nieustępliwy.

Administracji udało się wymóc na nim jedynie, aby odbył się świąteczny jarmark oraz parada 23 grudnia – śpiewanie kolęd i jasełka będące nieodłączną częścią świątecznej atmosfery nazaretańskiej społeczności pozostały zakazane.

Źródło: Jihad Watch

Fot. Wikipedia

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. roman

  17 grudnia 2017 at 12:24

  No i co podlaskie lewicy dalej chcecie muśli w pl

 2. Danka

  17 grudnia 2017 at 13:39

  Smutne, ale caly swiat swietuje, wiec :”Jezusa narodzonego wszyscy witajmy” Z drugiej strony, jezeli tak zaprzyjaznione z chrzescijanskimi krajami wladze Izraela nie moga nic zrobic we wlasnym krajy z takim religijnym atakiem, to coz prezydent Duda robi z tymi swiecami chanukowymi? Moze by zainterweniowal?Ma swoje kanaly przeciez.

 3. Tomek

  17 grudnia 2017 at 14:02

  Kłamstwo. Ów burmistrz nie „zakazał obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia”, jak pisze Anna Wiejak w tytule, a jedynie zlikwidował w tym roku bożonarodzeniowy festiwal, jaki odbywa się w Nazarecie przy wsparciu miasta. Jest fundamentalna różnica między powiedzeniem, że miasto nie zorganizuje festiwalu a zakazaniem ludziom obchodzenia Świąt. Język polski to trudny język, może więc czasem niektórym dziennikarzom ciężko jest rozróżnić znaczenie niektórych słów…

 4. Sprawiedliwy Wyrok

  18 grudnia 2017 at 20:39

  Zakażmy w ramach odwetu rytualnych mordów halalu Polsce i po sprawie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra