Z zagranicy

Donald Trump wydaje wojnę szpiegostwu przemysłowemu Chin

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wymieni Chiny jako „strategicznego konkurenta” w najbliższej Narodowej Strategii Bezpieczeństwa (NSS), która ma zostać ogłoszona w najbliższy poniedziałek – poinformował pragnący zachować anonimowość wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji w rozmowie z portalem Breitbart.com.

– Strategia odnosi się do Chin jako do strategicznego konkurenta. Zatem sądzę, że Chiny są postrzegane jako strategiczny konkurent, ponieważ skutecznie konkurują z USA w sferze politycznej, ekonomicznej, wojskowej oraz informacyjnej na sposoby, które nie są w żaden sposób powielone przez naszych innych konkurentów – powiedział wspomniany wyżej przedstawiciel amerykańskiej administracji.

Prezydent Trump osobiście poinformuje o strategii. NSS jest dokumentem wymaganym przez Kongres, który nakreśla cele polityki zagranicznej amerykańskiej administracji.

Warto przypomnieć, że Trump uczynił z walki z nieuczciwymi praktykami Chin trzon swojej kampanii wyborczej i – jak widać – postanowił dotrzymać słowa danego Amerykanom. Z podanych przez wyżej wspomnianego urzędnika informacji wynika, iż Donald Trump osobiście uczestniczył w tworzeniu strategii. – Amerykańskie innowacyjne rozwiązania są poważnie zagrożone kradzieżą własności intelektualnej, dokonywanej tak przez Chiny, jak i innych aktorów międzynarodowej sceny – mówił on, dodając, iż „należy chronić dane na różne sposoby”. Podkreślał, iż prowadzone przez Chiny szpiegostwo przemysłowe stanowi nie tylko problem Stanów Zjednoczonych, ale również Europy.

Przedstawiciel amerykańskiej administracji uwrażliwiał, iż przyjęcie NSS w żaden sposób nie wyklucza współpracy z Chinami.

Źródło: Breibart.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra