Z kraju

Mateusz Morawiecki przedstawił nowych współpracowników

Zmiany w państwie, które tworzą jak najlepsze perspektywy rozwoju dla ludzi, miejsca pracy, mieszkania, wyższe wynagrodzenia. Nad tym pracuje cała Rada Ministrów i klub parlamentarny PiS – mówił premier Mateusz Morawiecki dziennikarzom o zmianach personalnych w KPRM.

Premier przedstawił nowego rzecznika prasowego rządu, sekretarza stanu w Kancelarii Premiera – Joannę Kopcińską. To poseł ziemi łódzkiej, działaczka społeczna i samorządowa. Aktywnie uczestniczy w pracach komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. – Dziękuję za zaufanie, to ogromne wyzwanie. Liczę na współpracę i pragnę korzystać z wiedzy i doświadczenia ministra Bochenka. Będę ciężko pracowała, aby nasz kraj był dumny z tego, co robi rząd PiS – zadeklarowała minister Joanna Kopcińska.

Marek Suski – nowy szef Gabinetu Politycznego Premiera Mateusza Morawieckiego – to poseł ziemi radomskiej zajmujący się sprawami społecznymi i samorządowymi. – Mam nadzieję, że swoją pracą będę mógł się przysłużyć Ojczyźnie. Deklaruję otwartość do współpracy z mediami – zaznaczył minister Marek Suski.

Michał Dworczyk, poseł ziemi wałbrzyskiej, zostanie nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dotychczas był wiceministrem obrony narodowej. – Chcę podziękować za zaufanie, którym zostałem obdarzony. Ta funkcja to zaszczyt i wyzwanie – powiedział minister Michał Dworczyk.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował za pracę i zaangażowanie dotychczasowej szefowej Gabinetu Politycznego premier Beaty Szydło – minister Elżbiecie Witek, rzecznikowi rządu Rafałowi Bochenkowi (który pozostaje w KPRM w randze podsekretarza stanu) i ustępującej szefowej KPRM – minister Beacie Kempie, która pozostaje ministrem-członkiem Rady Ministrów.

Źródło: KPRM

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Anka

  18 grudnia 2017 at 19:43

  Mam jedną jedyną prośbę do Premiera aby przesunął do gieremkowskiego MSZ-tu na stanowisko ministra Pana Zbigniewa Ziobro aby przywrócił Polsce i Polakom Ministerstwo Spraw Zagranicznych i wszystkie placówki dyplomatyczne.
  Jestem pewny, że „odmłodzi” MSZ nie tylko duchem ale i wiekiem i przeprowadzi reformę MSZ-tu poprawnie i wreszcie zacznie MSZ reprezentować Polaków i polskie interesy na placówkach dyplomatycznych.
  Podejrzewam, że jako Polska reprezentowana przez obecny MSZ tracimy więcej jak na reformowanych sądach.
  Z góry dziękuję.

 2. Danka

  18 grudnia 2017 at 19:46

  Czyli w MON bez zmian.

 3. Lena

  18 grudnia 2017 at 20:33

  Obietnice i tzw.bełkot.Będziemy służyć Polsce i Polakom.Co za frazesy. W sumie minęły cztery lata rządów PIS i niewiele się zmieniło.
  Ciekawe co lub kto wpłynął na Kaczyńskiego ,że zmienił Panią Szydło.
  W kraju źle się dzieje.Żydom będzie żyło coraz lepiej.

 4. Robert B.

  18 grudnia 2017 at 22:10

  A Żyd Jonny Daniels to jaką funkcję będzie pełnił w tym rządzie?

  • rebel

   19 grudnia 2017 at 00:04

   jak to jaka?przeciez towarzysz morawiecki skacze przed tym parchem z galezi na galaz jak rabi daniels zagra.w koncu dzieki niemu zostal plemielem,wiec teraz pora sie odwdzieczyc i przelac parchom 65milirdzikow

 5. rebe rebel rege

  19 grudnia 2017 at 02:04

  A tu bankster i przydupas Tuska przedstawia swoich nadzorców:
  https://ocdn.eu/images/pulscms/OWE7MDA_/13cbd843a505d145702f6ff71199bc03.png

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra