Z zagranicy

Narodowa Strategia Bezpieczeństwa USA: Lobby zmian klimatycznych stanowi zagrożenie

Mainstreamowe media w USA informowały w niedzielę i poniedziałek, że sporządzona przez prezydenta Donalda Trumpa Narodowa Strategia Bezpieczeństwa (NSS) usunie zmiany klimatyczne z listy zagrożeń bezpieczeństwa narodowego. Jednakże opublikowany w poniedziałek dokument idzie znacznie dalej, identyfikując wysiłki forsowania agendy zmian klimatycznych jako potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

W dokumencie czytamy:

„Polityka klimatyczna będzie kontynuowała kształtowanie globalnego systemu energetycznego. Przywództwo USA jest niezbędne do przeciwdziałania antywzrostowej agendzie energetycznej, która jest szkodliwa dla interesów bezpieczeństwa ekonomicznego i energetycznego USA. Biorąc pod uwagę przyszłe potrzeby energetyczne, wiele krajów rozwijającego się świata będzie wymagało paliw skalnych, jak również innych form energii, w celu napędzenia swoich gospodarek oraz wydobycia ludności z ubóstwa. Stany Zjednoczone będą kontynuowały zwiększanie dostępu, aby zbilansować bezpieczeństwo energetyczne, rozwój gospodarczy i ochronę środowiska. Stany Zjednoczone pozostaną globalnym liderem w redukowaniu tradycyjnego zanieczyszczenia, jak również gazów cieplarnianych, przy jednoczesnym rozwijaniu własnej gospodarki. To osiągnięcie, które może posłużyć innym krajom za modelowe, płynie z innowacji, przełomów w technologii oraz osiągnięć w wydajności energetycznej, nie zaś z uciążliwych regulacji.

Warto odnotować, że NSS nie zajmuje stanowiska w debacie naukowej, czy zmiany klimatyczne w ogóle się dokonują i jakie są ich powody, a także, co możemy z tym zrobić. Raczej zwyczajnie zauważa, że niektóre z wysiłków w celu powstrzymania zmian klimatycznych są szkodliwe dla Stanów Zjednoczonych.
Konsekwencją rezygnacji z kluczowych zasobów energetycznych, jak węgiel czy ropa, będzie zmniejszenie ekonomicznego wzrostu USA, przy jednoczesnym zwiększeniu wrażliwości kraju na przerwy w dostawach energii.

Jako środek zaradczy NSS proponuje zbilansowane podejście – „bezpieczeństwo energetyczne, rozwój ekonomiczny oraz ochrona środowiska” w tej kolejności. Nie odrzuca robienia, co tylko konieczne dla zapewnienia ochrony naszej planecie, czy dla zmniejszenia wpływu zmian klimatycznych, ale nalega, aby te środki nie były podejmowane kosztem amerykańskiego bezpieczeństwa oraz kosztem dobrobytu ekonomicznego.”

Źródło: Breitbart

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. bb

  20 grudnia 2017 at 17:45

 2. kamix

  26 grudnia 2017 at 12:07

  Hi, Oglądaj -Gwiezdne Wojny: ostatni jedi [dubbing] jak i inne filmy.

  http://www.allsh.net/filmo

  Nowa strona z filmami o jaką teraz ciężko.
  Polecam zalukac

 3. Pola kowalska

  27 grudnia 2017 at 08:52

  Jako sirodek zapobiegawczy bedziemy placic miljardy za ekologie nasze zdrowie i zdrowie naszych dzieci za cos czego nie ma jest wytwarzane sztucznie.Tylko podziekowac” naszym ” rzadzacym Okupantom zydowskim za nowa NIEWOLE do ktorej dazyli jak cmy do swiatla.Nowy alijant ten sam co sprzed 100 lat rozpetujac I wojne swiatowa IIWS i teraz IIIWOJNE SWIATOWA

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra