Z kraju

Powstrzymajmy cenzurę ideologiczną na uniwersytetach

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod wpływem listu protestacyjnego podpisanego przez 843 osoby, skrzyknięte przez Partię Razem odwołały sesję naukową z cyklu „Etyka w medycynie” pt. „Prawo dziecka do życia”.

Ta skandaliczna decyzja to kolejny przejaw cenzury ideologicznej, z którą mamy do czynienia na polskich uniwersytetach. W październiku ub. roku Warszawski Uniwersytet Medyczny wycofał się z wynajmu sali przeznaczonej na konferencję pt „Prawa poczętego pacjenta”. W tym roku odwołano planowane na uczelniach spotkania z Rebeccą Kiessling oraz Irene van Der Wende. Zwracamy się do Wicepremiera i Ministra Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, aby podjął działania przeciwko temu niebezpiecznemu trendowi.

Partia Razem domagając się odwołania konferencji, zarzuciła, że jest ona „nienaukowa”. Taki zarzut wobec sesji „Prawo dziecka do życia” jest jednak kompletnie absurdalny. Fakty naukowe nie pozostawiają dziś wątpliwości, że życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Podczas konferencji kwestia przyznania dzieciom w prenatalnej fazie rozwoju pełni praw miała być właśnie poddana analizie. Nie z punktu widzenia Pisma Świętego, a nauki – medycyny. Co więcej, każdy z siedmiu prelegentów, którzy mieli wystąpić, posiada stopień naukowy co najmniej doktora. Pięciu z prelegentów to szanowani lekarze, w tym wybitny kardiochirurg, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Janusz Skalski. Szósty prelegent, dr inż. Antoni Zięba, co prawda nie jest z wykształcenia specjalistą z zakresu medycyny, a z dziedzin technicznych, ale przez kilkadziesiąt lat podczas których zajmował się tematem aborcji, nabył ogromną wiedzę dotyczącą zagadnienia. Siódmym prelegentem miał być zaś ksiądz Lucjan Szczepanik, który – oprócz tego, że jest duchownym – jest także z wykształcenia lekarzem medycyny.

Zanim wstąpił do Seminarium odbył staż lekarski, przez 21 lat pełni funkcję kapelana w Szpitalu, a ponadto jest doktorem habilitowanym, wykładowcą akademickim z zakresu bioetyki, etyki lekarskiej oraz medycyny pastoralnej. Z pewnością posiada więcej doświadczenia związanego z medycyną niż zdecydowana większość członków partii Razem.

Nawet, gdyby prelegenci nie posiadali tytułów naukowych, tylko osobiste doświadczenie dotyczące zagadnień, o których mieli mówić, powinni mieć prawo wypowiedzenia się na uniwersytetach, tak jak to się dzieje podczas szeregu innych konferencji czy wykładów.

Uniwersytety odgrywają niezwykle istotną rolę w kształtowaniu debaty publicznej. Powinny być miejscem dialogu i ścierania się różnych, racjonalnie uzasadnionych stanowisk. Nie można się zgodzić na odbieranie głosu jednej ze stron w tak fundamentalnej sprawie, jaką jest dyskusja o prawie do życia.

Petycję o powstrzymanie cenzury ideologicznej na uniwersytetach można podpisać na stronie Citizen.go

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. Celina

  20 grudnia 2017 at 16:03

  Hańba.Władze UJ i partia razem to lewactwo.

 2. Sławek

  20 grudnia 2017 at 16:09

  Rektor do zwolnienia nie ma wystarczających kwalifikacji do bycia naukowcem. Nieuczciwość nie tylko intelektualna go dyskwalifikuje do pełnienia tak prestiżowej funkcji wraz z innymi osobami podejmującymi takie decyzje. Dalej oczywiście może pracować jako „wykładowca” powierzchni płaskich. Przecież budyneki Uniwersytetu wymagają remontu. I pomyśleć, że to Święta Królowa Jadwiga swoje mienie przeznaczyła na wsparcie Akademi Krakowskiej. Hańba Panie Gowin jeśli Pan nie zareagujesz!!!. Modlmy się za tych nieszczęśliwych ludzi, bo w czyśćcu nie lekko.

 3. Danka

  20 grudnia 2017 at 16:43

  Kiedy sp.Prezydent Lech Kaczynski zaczal inicjowac lustracje profesury, rozpoczal sie dziki lament, wrzask i pisk.Okazalo sie, ze lustratorzy akademiccy nie kwapili sie, by rozwazac, kto moglby, bo moze oni sami? Jednak z tego, co ruszono pojawil sie porazajacy obraz skundlenia elit profesury, agenturalnosc od zarania dyktatury komunistycznej to nie incydentalne przypadki, upadek z kwikiem zaplecza wielkich autorytetow.Cis o tym moglby powiedziec Grzegorz Braun,rezyser, ktoremu Zyd grozi aktualnie i calkiem kryminalnie.Akcja lustracyjna zistala nagle przerwana 10-04-10

  • George

   20 grudnia 2017 at 17:15

   Ten Kraków to w ogóle jakaś ostoja lewactwa i dekadencji. Wystarczy przypatrzeć się środowisku sędziowskiemu Krakowa. Zdemoralizowany chlew!

 4. z-k

  20 grudnia 2017 at 17:35

  Wtedy jak ktoś wywali hamulcowego wicepremiera (oby i tego drugiego też) tudzież całą sitwę marszałkowsko- profesorsko-rektorską w sejmie i w senacie zainteresowaną by się nic w nauce na uczelniach nie zmieniło

  • Danka

   20 grudnia 2017 at 19:07

   Mowia, ze gdyby byla prawdziwa lustracja na UJ, to by musieli odwolac niemal wszystkie zajecia, a ostatni zgasilby swiatlo.

 5. bb

  20 grudnia 2017 at 17:47

 6. Soroka

  20 grudnia 2017 at 17:50

  Uniwersytety ustawił Polakom ruski okupant i tak to jest nadal!
  28 lat po „odzyskaniu wolności” ruska okupacja Polski trwa w najlepsze.
  Ruski okupant przetrącił Polakom kręgosłup i Polacy już się z tego nie podniosą.

  • Danka

   20 grudnia 2017 at 18:11

   Chcialbys. To my przetracilisny sowietom krwgoslup, a raczej podcielismy kolosowi gliniane nogi w 1980.

   • Soroka

    20 grudnia 2017 at 20:06

    Nie my, tylko Pan Pułkownik Ryszard Kukliński Największy Bohater wśród Polaków w pojedynkę podciął te nogi!

 7. michu

  20 grudnia 2017 at 18:38

  Polscy patrioci są słabsi od tworu Razem i dlatego przegrywają. Nie przeprowadzono na uniwerkach lustracji i cała agentura zdążyła w wielu wypadkach obsadzić na stołkach podobnych sobie. Będzie coraz gorzej. My na ich pensje mamy tylko oddawać kasę do Urz. Skarb., w zamian nie mamy nic.

  • Danka

   20 grudnia 2017 at 19:11

   Sprawdz najpierw, kto ich dokarmia.

 8. Totalitarna liberalno-lewacka DYKTATURA opanowała universytety w III RP

  20 grudnia 2017 at 18:55

  Studenci i UCZCIWI pracownicy nauki w III RP !!!
  Czy Wy tego nie dostrzegacie i DLACZEGO jesteście tacy ULEGLI, boicie się tej odhumanizowanej totalitarnej DYKTATURY liberalnych lewaków gorszych od KOMUNIZMU szalejących na UJ, którzy całkowicie opanowali UJ w Krakowie i inne uniwersytety oraz całą naukę w III RP !?
  To przecież widać jak na dłoni, że liberalny postmodernizm – marksizm kulturowy wymyślony przez ŻYDÓW dla „gojów” w tym zdemoralizowanym moralnie USA i UE przypełzał jak ZARAZA do Polski i przewraca do góry nogami też Polskę i cała cywilizacje łacińską w Europie !
  To my normalni studenci MUSIMY zacząć otwarcie ZWALCZAĆ fizycznie tą totalitarną DYKTATURĘ liberalizmu-lewactwa też na UJ, która w swoich ideologiach zajadle ZWALCZA ale tylko BIAŁEGO człowieka i NIE pozwala się rozmnażać BIAŁEMU człowiekowi lecz tylko kolorowemu, który NIE niesie genetycznie rozwoju intelektualnego człowieka.
  Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego to lewacko-liberalny GNÓJ moralny, taka stajnia Augiasza która za pomocą tzw. „wolnej demokracji” skrzykniętych MNIEJSZOŚCI zboczeńców pozbawionej rzeczywistości humanizmu ludzkiego ze spuścizną satanistycznego KOMUNIZMU utworzyli TOTALITARNĄ dyktaturę, która opanowała władzę nie tylko na uniwersytetach w Polsce lecz całej też liberalnej totalitarnej „warszawce” tego LIBERLNO-lewackiego smrodu gangów lewackich PO-PiS-PSL !!!
  Niech sobie te TOTALITARNE liberalne lewaki „rektorat” UJ powieszą w SRACZU na gwoździu do PODTARCIA obsranej dupy te swoje „843 podpisy” które zostały zebrane PRZEMOCĄ i pod zwykłym szantażem paru liberalnych żydoskich totalitarnych LEWAKÓW grasujących na Uniwersytecie Jagielońskim.
  Studenci i zdrowi na umyśle Profesorzy !!
  Trzeba ROZGONIĆ za pomocą żelaza tą TOTALITARNĄ DYKTATURĘ tych ZBOCZENCÓW liberalno-lewackich „rektorów” UJ, którzy są bardziej zdemoralizowani i gorsi od leninowskich KOMUNISTÓW z PRL-u i wprowadzili TOTALITARNA DYKTAUTURĘ na uniwersytecie UJ, którzy SZNATAŻEM i groźbami wyrzucenia z pracy na uniwersytecie WYMUSILI PRZEMOCĄ te „843 podpisy” !
  Na Uniwersytecie Jagiellońskim szajką liberalno-lewackich „rektorów” wprowadziła wręcz TERROR liberalny i zmusza siłą oraz szantażami na 90% pozostałych profesorach oraz pracownikach naukowych aby PODPORZADKOWALI się tem totalitarnym DYKTATOROM lewakom „rektorom” UJ przewracającym do góry nogami polską naukę !!!!
  WYRZUCIĆ wszystkich obecnych „rektorów” UJ bo to TOTALITARNA zgraja odhumanizowanych LEWAKÓW pod wpływem „reformacji” tych zboczeńców z zachodu i KLOAKI moralnej USA !!!!
  W gnojowisku moralnym USA i śmierdzącej KLOACE UE tzw. „zachodnich” uniwersytetów zostały opanowane przez TOTALITARNĄ DYKTATURĘ liberalnych lewaków, którzy stanowią „rektoraty” i oni też za pomocą TERRORU liberalno-lewackiego wzorujących się na komunistycznej metodologii WYMUSZAJĄ podporzadkowanie się BZDURNYM idelogiom liberalno-lewackim !!!
  ROZGONIĆ totalitarne dyktatury liberalnych żydo-lewaków nie tylko na UJ w Krakowie ale na WSZYSKICH uniwersytetach w Polsce zwłaszcza na Uniwersytecie Warszawskim, Wrocławskim, Poznanskim, Gdanskim gdzie też „rektoraty” to totalitarna DYKTATURA bardzo agresywnych liberalnych lewaków TERRORYZUJACYCH 90% pozostałej kadry naukowej !!!

  • michu

   20 grudnia 2017 at 19:01

   Kto nam na to pozwoli? Zwalczać rozpędzać? Mają kasę i aparat przymusu to wystarczy. I tak dobrze że przynajmniej zdajemy sobie sprawę, że lewactwo tam siedzi.

   • Danka

    20 grudnia 2017 at 20:45

    Oj,i tak dobrze, ze zdajesz sobie sprawe, ze lewactwo tam siedzi. ” Wyglada, ze jestes jednym z nich.

 9. Statystyczny Polak

  20 grudnia 2017 at 19:08

  Wszystkie jebane kurwy lewackie nalezy eksterminować i zasypać wapnem,szczególnie z uniwersytetów i wyższych szkół ,ci ktorzy robią wodę z mózgu młodym ludzia i w oczywisty sposób popierają gender nie kogą uczyć w szkołach młodzieży!!!!,jeb lewaka wszędzie bo on stworzył samych zbrodniarzy i ludobojcow jak Stalin lenin czy hitler ,sa to wiec podludzie i trzeba ich traktować z buta w każdym przypadku,i zadnych rozmów z nimi bo z terorystami nie prowadzi sie zadnych rozmów!!!

  • michu

   20 grudnia 2017 at 19:12

   Można spróbować :). Ale ostrzegam są silniejsi (przynajmniej na razie) 😉

 10. Danka

  20 grudnia 2017 at 20:57

  Przede wszytkim zostal zlamany , jak sadze, statut Uniwersytetu Jagiellonskiego, ktory to uniwersyet powinien byc exterytorialny.Jakas pozaparlamentarna komunizujaca partyjka stawia warunki i odwoluje z hukiem konferencje naukowe na UJ.Przeciez to osmiesza Senat i Rektora.I na pewno jest to zlamanue Statutu UJ. Powtorka z Kolakowskiego? Terroryzowali przedwojennych prof,,no. Tatarkiewicza,doprowadzali do ich zwolnienia z uczelni.

  • michu

   20 grudnia 2017 at 21:07

   Widać, że boją się czegoś bardziej niż ośmieszenia.

  • Robert B.

   20 grudnia 2017 at 23:45

   Tatarkiewicza terroryzował jakiś Żyd, bo chciał go wyruchać z pracy dla siebie i swoich. Nie pamiętam teraz nazwiska. Przejdzie ci to przez gardło? A może uważasz, że „oooniii tyyyleee pszeeecieeehpieeeliii” i w ogóle, że „antysemityzm to największa zbrodnia” i masz zamiar udawać, że żydostwa, ich interesów i agresji „nie ma”?

   • Danka

    21 grudnia 2017 at 13:15

    I znowu szybciej piszesz niz czytasz.Wspominalam tu o min.prof.Tatarkiewiczu, ktorego terroryzowal i doprowadzil do wyrzucenia wielu naukowcow o przedwojennym rodowodzie marksista Kolakowskk,tak, Zyd, o czym kazdy wie.

 11. Robert B.

  20 grudnia 2017 at 23:30

  Jest coś takiego jak „tabu numer 1”, jak mawiał profesor Wolniewicz. To „tabu numer 1” to Żydzi. Jakim cudem temu plemieniu udało się zrobić z siebie takie święte krowy? Mam na myśli tzw. świat Zachodu. Może to z gojami jest coś nie tak? Może pora pójść po rozum do głowy i skończyć te hołdy przed nimi? Może pora wreszcie spojrzeć prawdzie w oczy i zrozumieć, jaki się zamysł za tym kryje?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra