Z kraju

Szef AfD dla Prawy.pl: Ze zintegrowaniem milionów imigrantów Niemcy sobie nie poradzą

Z szefem AfD prof. Jörgiem Meuthenem rozmawia Anna Wiejak.

Niemcy znajdują się obecnie w głębokim politycznym kryzysie. Jakie są Pana zdaniem perspektywy na przyszłość?

– Musimy zobaczyć, jaki będziemy mieli nowy układ w polityce. To, co było dotychczas nie funkcjonowałoby w przyszłości. Być może będziemy mieli kolejną wielką koalicję CDU-SPD i może będziemy mieli jeszcze rok czy dwa kontynuowania tego rodzaju polityki, ale ona nie ma żadnej przyszłości, ponieważ taka polityka migracyjna, jaką mamy obecnie, się nie sprawdziła. Tymczasem ludzie są już zmęczeni tym, że to nie zadziałało, więc jeżeli nadal będą tak działali, stracą wszystkie głosy.

Jaki jest wpływ migrantów na niemiecką gospodarkę?

– Wpływ jest zdecydowanie negatywny, ponieważ ponad 95 proc. imigrantów nie jest w stanie zintegrować się na naszym rynku pracy. Oni żyją w naszym społeczeństwie, ale w sposób zupełnie bezproduktywny, bazując na socjalu wypłacanym z pieniędzy niemieckich podatników, więc to wszystko się nie sprawdziło.

A jaki jest wpływ migrantów na niemiecki nacjonalizm? Czy Niemcy się integrują w obrębie swojej własnej narodowości, czy też może tracą swoją tożsamość?

– Musimy zadbać o to, żeby nastroje się w przyszłości nie zradykalizowały, ponieważ obawiam się, że to mogłoby się stać. Żeby było jasne, nie jestem zainteresowany żadną radykalną. Jeżeli zatem mamy niewielką migrację, możliwe, że by zadziałało. Musimy wybrać tych, którzy do nas pasują, którzy mogliby się zintegrować w naszym społeczeństwie. Taka polityka mogłaby się sprawdzić. Niemożliwością jest zintegrowanie milionów ludzi pochodzących z innej kultury, a z tym przyszło nam się zmierzyć. Jest to ogromne zagrożenie dla naszego narodu.

Dziękuję za rozmowę.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Paweł

  21 grudnia 2017 at 22:00

  Gratulacje za ten wywiad dla prawego.pl. Bardzo potrzebny, bo rzuca światło ,na to jak jest.

 2. Marian

  21 grudnia 2017 at 22:19

  Niemcy nie dadzą sobie rady z uchodźcami? – Dacie radę! Bierzcie śmiało następne 100 milionów. 😉

 3. aalfa.oomega

  22 grudnia 2017 at 00:35

  O przyszłości Niemiec, USA, państwa Izrael, dżihadzie oraz III. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 4. wiesscar

  22 grudnia 2017 at 01:42

  Rozsadny glos tego Niemca. Jak widac sa jeszcze madrzy Niemcy. Merkel trzeba zamknac do wariatkowa albo wiezienia.

 5. Danka

  22 grudnia 2017 at 12:11

  Wreszcie ktos inteligentny,przyjemny w odbiorze, sympatyczna twarz.Na szczescie juz ma cos do powiedzenia w Niemczech.Powodzenia!

 6. jacek

  22 grudnia 2017 at 17:44

  Szef Alternatywy to mądry i rozsądny człowiek.Życzę mu aby został kanclerzem Niemiec.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra