Z kraju

Stanisław Michalkiewicz apeluje do żydowskich przyjaciół Polski by skłonili USA do wycofania antypolskiej ustawy mającej na celu przejecie przez Żydów majątku Polski

W swoim najnowszym felietonie „Test dla przyjaciół Polski” wygłoszonym na falach Radia Maryja Stanisław Michalkiewicz zaapelował do żydowskich przyjaciół Polski by skłonili USA do wycofania antypolskiej ustawy mające na celu przejęcie przez Żydów majątku Polski.

Jak przypomniał „senatorowie, zasiadający w Senacie Stanów Zjednoczonych właśnie ten okres upodobali sobie dla przeforsowania Aktu numer 447, którego celem jest stworzenie pozorów legalności dla wymuszenia na Polsce realizacji żydowskich roszczeń majątkowych dotyczących tak zwanego „mienia bezspadkowego”. (…) przewiduje on między innymi wyodrębnienie tak zwanego „mienia bezspadkowego” w Polsce po to, by zarządzający tą własnością dochodami z niej płynącymi wspierali „ocalałych z holokaustu”, finansowali edukację o holokauście oraz realizowali „inne cele”. Następnym krokiem proceduralnym jest przekazanie projektu Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, co – jak informuje mnie mój waszyngtoński Honorable Correspondant – właśnie nastąpiło. Jeśli Izba Reprezentantów, na podstawie pozytywnej rekomendacji Komisji Spraw Zagranicznych, projekt uchwali, to ustawa trafi na biurko prezydenta Donalda Trumpa, a po podpisaniu stanie się w USA obowiązującym prawem. W USA, a nie w Polsce – ale niebezpieczeństwo polega na tym, że na podstawie tego prawa, Stany Zjednoczone będą mogły nakładać na Polskę sankcje, jeśli będzie sprzeciwiała się tym roszczeniom. Na przykład – zamrożą wszelkie polskie aktywa w Stanach Zjednoczonych. Wspominam o tym, bo przed laty przed taką groźbą ze strony amerykańskiej ugięła się Szwajcaria”.

Publicysta przypomniał również, że USA w roku 1945 „sprzedały nas w Jałcie Stalinowi” i „tym razem jest podobnie – bo jeśli Polska zadośćuczyni żydowskim roszczeniom majątkowym, to środowisko obdarowane na terenie Polski majątkiem wartości 65 miliardów dolarów, z dnia na dzień zyska w naszym nieszczęśliwym kraju dominującą pozycję ekonomiczną, która natychmiast przełoży się na dominującą pozycję społeczną i polityczną. Mniej wartościowy naród tubylczy zyska w ten sposób szlachtę, która zepchnie go do rangi narodu drugiej, a może nawet trzeciej kategorii. Takie rzeczy można ewentualnie robić wrogom, ale nie sojusznikowi, który w ramach NATO udostępnia Stanom Zjednoczonym swoje terytorium”

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „byłoby dobrze, gdyby żydowscy przyjaciele Polski, wykorzystując swoje wpływy w Stanach Zjednoczonych, podjęli wielkoduszną próbę przekonania amerykańskich dostojników, by odstąpili od tego, nieprzyjaznego wobec Polski postępowania i nie wystawiali na ciężką próbę tradycyjnej przyjaźni do Stanów Zjednoczonych polskiego narodu, który nigdy nic złego Stanom Zjednoczonym nie zrobił”.

Komentując opinie Stanisława Michalkiewicza, uważam, że polscy parlamentarzyści powinni przegłosować w odpowiedzi na antypolską działalność senatorów z USA ustawę głoszącą, że w „odpowiedzi na sprzeczny z zasadami prawa Akt numer 447 amerykańskiego senatu, polski parlament domaga się od USA zwrotu ziem zagrabionych przez kolonizatorów rdzennym Amerykanom i zakazu używania wszelkich symboli amerykańskich jakie były symbolami USA w czasach niewolnictwa”. Polscy parlamentarzyści mogli by też domagać się uznania wszystkich głosujących za Aktem numer 447 za osoby niepożądane w Polsce i podjąć uchwałę, że żadnego przekazania majątku Polaków w ręce organizacji żydowskich nie będzie.

Opracował Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

84 komentarze

84 Komentarzy

 1. michu

  22 grudnia 2017 at 00:32

  Ciekawe ilu eskimosów przejdzie ten test pozytywnie 🙂

  • prawo

   22 grudnia 2017 at 17:21

   Wystawił ich na ciężką próbę.
   Odpowiadając na Twoje pytanie, powiem, że stawiam, na „0” (zero).

   • prawo

    28 grudnia 2017 at 13:04

    Czyli min. Patryk Jaki odbiera działki i kamienice „chamom” coby więcej przekazać żydom?
    Do tego jest gotowa ustawa „1066” i dwie amerykańskie dywizje pancerne w polskich krzakach.
    Myślicie, że to taka większa układanka?

  • Adam

   28 grudnia 2017 at 19:22

 2. Danka

  22 grudnia 2017 at 02:04

  Argumentacja, ze beda bogatsi od Polakow zaiste mocna mozer ipzeciw skuteczna byc moze.Apetyty wzmaga. Tu nie o to chodzi przeciez.Konkretne argumenty sa powszechnie znane.Nie trzeba ich powtarzac.

 3. jok

  22 grudnia 2017 at 03:53

  „Polscy parlamentarzyści mogli by też domagać się uznania wszystkich głosujących za Aktem numer 447 za osoby niepożądane w Polsce i podjąć uchwałę, że żadnego przekazania majątku Polaków w ręce organizacji żydowskich nie będzie.

  W zakresie początku zdania, to się tylko uśmiechnę, a jeśli chodzi o drugą część…
  Nie będzie w ustawie żądania przekazania mienia organizacjom żydowskim.
  Będzie jak rozumiem – zgodnie z jakąś deklaracją terezińską czy czymś takim – wyrażone oczekiwania wobec sygnatariuszy tej deklaracji działań poprzez: „wyodrębnienie tak zwanego „mienia bezspadkowego” w Polsce po to, by zarządzający tą własnością dochodami z niej płynącymi wspierali „ocalałych z holokaustu”, finansowali edukację o holokauście oraz realizowali „inne cele”. ”

  Tyle amerykańskie prawo, nie będzie sformułowania wprost o przekazaniu mienia.

  Teraz – interpretacja prawa i jego egzekucja.
  Sytuacja: może się zdarzyć, że sygnatariusze (kraje Europy Środ) będą postępować w sposób niesatysfakcjonujący twórców ustawy, co pewnie będzie monitorować jakaś komórka administracji. Może też być tak, że ktoś, wiemy kto:), będzie mógł wystąpić do sądu amerykańskiego, że amerykańska administracja rządowa nie podjęła lub podjęła niewystarczające środki/działania by egzekwować postanowienia ustawy.
  W rezultacie takich działań (monitorowanie lub wyrok sądu amerykańskiego), USA (rząd, czyli u nich się to zwie „administracja prezydenta”) nałoży sankcje, lub przedstawi groźbę sankcji wobec nieposłusznego.

  Reasumując: moim zdaniem ustawa nie nakaże przekazania mienia organizacjom ż., więc nawet nie ma jak przeciw temu protestować. Ustawa tylko wyrazi oczekiwania, że „beneficjenci” „mienia spadkowego”, sypną mocno groszem na „cele ustawy”, tak mocno, że pewnie nie obejdzie się bez przekazania mienia olbrzymiej wartości, o ile „beneficjent” nie chce być „sankcjonowany”.

  Tak mi się przynajmniej zdaje, może się mylę….

  • jok

   22 grudnia 2017 at 03:57

   że „beneficjenci” „mienia bezspadkowego” – miałem na myśli, tam wyżej

  • puszatek

   27 grudnia 2017 at 21:43

   Czyli chcą wydoić Polaków i zrobić z nas żebraków. Jak długo jeszcze żydzi z tego holokaustu jeszcze będą smrodzić, czy może są długowieczni, czy może chcą już odszkodowań dla swoich dzieci i wnuków? Kuźwa, kiedy oni w końcu będą oglądać kwiatki spod ziemi? Dlaczego nie doją Niemców? Chyba jednak szykują sobie u nas miejsce. Może ktoś mądry mi to wytłumaczy, jak to działa?

 4. Sebinio

  22 grudnia 2017 at 05:00

  Zawsze powtarzałem, że bardziej powinniśmy doceniać Rosję za jej jednoznaczność. Przecież lepiej mieć zdeklarowanego wroga, niż fałszywego przyjaciela. Ciekawe jak się czują Ci tak mocno podnieceni wizytą Pana Trumpa i jego pięknym mydleniem oczu?

  • Kasia

   22 grudnia 2017 at 19:52

   Rosja=komuna kiedykolwiek mówiła prawdę?
   Nie zamierzam doceniać Rosji.

 5. Biały orzeł 1919

  22 grudnia 2017 at 09:45

  zydzi to plemię zmijowe służą szatanowi ..kiedy diabeł wyprowadził jJezusa pokazał mu wszystkie bogactwa świata i powiedział oddaj mi pokłon a dam ci to wszystko..jakże to jest wymowne ..tez kiedy Kain zabił Abla Bóg powiedział ze będziesz zbiegiem i tłumaczem na ziemi ..to wszystko jest potwierdzeniem ze zydzi to potomkowie kaina.Jezus nie jest Żydem.CSSML

  • michu

   22 grudnia 2017 at 12:25

   Nie jest w zaneczeniu wspólczesnym. Wspólcześni to Chazarowie, tureckie plemię, które przyjęło judaizm na tej samej zasadzie jak np Polanie katolicyzm.

  • Kwal

   23 grudnia 2017 at 13:22

   Jezus jest Judejczykiem a nie żydem…

   • rebel

    27 grudnia 2017 at 18:32

    Jezus jest z Galilei a nie z judei,wiec jest Galilejczykiem

 6. Slawomir Tomasz Roch

  22 grudnia 2017 at 09:59

  Stawiam po pierwsze proste i absolutnie konieczne pytanie: kto sprywatyzowal juz duza czesc majatku narodowego Polski! A po drugie: ile juz razy byly wyplacane odszkodowania dla Zydow: od Niemcow ale i od Polakow! Tego wymaga absolutnie prawda i sprawiedliwosc zwykla! Z Panem Bogiem

 7. Biały orzeł 1919

  22 grudnia 2017 at 11:09

  wszystko co się dzieje obecnie na świecie wynika z talmudu..polecał .Tylko Jezus Chrystus potrafi nam pomóc i różaniec dużo rozancowe i pokuty

 8. Danka

  22 grudnia 2017 at 11:55

  Dlaczego panstwo polskie wyplaca 100 euro dodatku dla wiezniow gett zydowskich w czasach okupacji
  za niemieckie zbrodnie nie tylko dla ofiar,ale dla wdow po nich i to z calego swiata, a dla wdow po Solidarnosciowcach, ktorzy juz odeszli przedwczesnie zazwyczaj, nie wyplaca sie ani grosza?

 9. ajwajj

  22 grudnia 2017 at 13:48

  Po podpisaniu stanie się w USA obowiązującym prawem. W USA, a nie w Polsce – ale niebezpieczeństwo polega na tym, że na podstawie tego prawa, Stany Zjednoczone będą mogły nakładać na Polskę sankcje, jeśli będzie sprzeciwiała się tym roszczeniom. Na przykład – zamrożą wszelkie polskie aktywa w Stanach Zjednoczonych. Wspominam o tym, bo przed laty przed taką groźbą ze strony amerykańskiej ugięła się Szwajcaria”

 10. ość

  22 grudnia 2017 at 14:31

  Jeśli Michalkiewicz apeluje do żydowskich „przyjaciół” to źle się dzieje. Żydzi mieliby dbać o polskie interesy, wbrew swoim! Pomysł Bodakowskiego dziecinny lub mówiąc wprost chory (bo to już duży dzieciak). W najlepszym wypadku Polska ośmieszyła by się, zostałoby to potraktowane jako pajacowanie, w najgorszym zostalibyśmy kompletnie sami, do zjedzenia przez chętnego, może pokrojenia na kawałki.
   

  Tu powinna być ofensywa „polskiego” (warszawskiego) rządu. Trzeba zauważyć kilka spraw:

  – Polsce należą się reparacje wojenne od Niemiec.

  – Jeśli Żydom cokolwiek (jeszcze, dodatkowo) się należy za II WŚ, to od Niemców, sprawców wojny, a nie od Polski, ofiary wojny.

  – Żydowskim organizacjom z USA nie należy się NIC, żadne „mienie bezspadkowe”. To mienie było polskie, więc i powinno pozostać własnością Polski. Ginęli Polacy, związani z tym właśnie krajem nad Wisłą, a nie z nieistniejącym jeszcze Izraelem lub organizacjami z USA. USA które nie raczyło przerwać holokaustu, włączyli się do wojny dopiero pod koniec, by być w obozie zwycięzców i decydentów.

  • michu

   22 grudnia 2017 at 14:44

   To wiadomo, tylko kto to skutecznie wytłumaczy. Równie dobrze możemy powiedzieć, że należy nam się Wilno i Lwów. Co z tego, że wiadomym organizacjom z USA nic się nie należy? Wiadomo, że nic się nie należy. Podobnie można było tłumaczyć Adolfowi w 39 r., że mu się Gdańsk nie należy.

   • michu

    22 grudnia 2017 at 14:45

    Trza szukać sojuszników zanim zaczną egzekwować to co im się nie należy 🙂

  • Danka

   23 grudnia 2017 at 10:27

   Dokladnie;)Wg przeciw skutecznego apelu Mistrza Stanislawa do Zydow, ci porzuca swoje interesy, bo chca byc bogatsi. Logika zatyka.;)

  • Danka

   23 grudnia 2017 at 10:33

   Osc.14:31
   Dokladnie;)Wg przeciw skutecznego apelu Mistrza Stanislawa do Zydow 😉

   • Danka

    23 grudnia 2017 at 10:48

    Zatrzymuja wpisy, a potem zamieszczaja zdublowane.No, pieknie jest…

    • Danka

     24 grudnia 2017 at 01:33

     Osc16:26
     Wskoczyles miedzy dwa powtorzenia odp na Twoj poprzedni wpis i teraz to nawet pasuje;) „Lepiej z madrym zgubic”;), samo sie „poprawilo”;)
     Nie, zaden slabszy dzien u Mistrza, to wyrafinowana koronka, ale juz popruta tu i tam.Najgorsza jest rutyna, gorsza niz pijana dziewczyna!;) Ma byc „smieszno i straszno”?Mialo byc, ale pst.Kolejny tekst jest bardziej konkretny, bo Mistrz sie odwija za skarbowke.Przeciez powstal dzial spogladania w konta i liczenia, czy sie zgadzaja przeplywy z odplywami.

 11. Lidia

  22 grudnia 2017 at 16:08

  Czy Trump rzeczywiści okaże się przyjacielem Polski?.
  PIS jest niby prawicowy,katolicki, a działa jak lewica lub lewactwo.To nie jest dobra zmiana.Od 1989 roku żaden rząd nie działał dla dobra Polski i Polaków.

  • LSED

   23 grudnia 2017 at 00:34

   PiS nigdy nie był ani katolicki, ani prawicowy.

 12. Danka

  22 grudnia 2017 at 23:22

  Po tym przypomnieniu powinni ochlonac i chylkiem sie wycofac, bo fakty sa porazajace, co bogacze amerykanscy zrobili swom wspolplemiencom:
  https://opinie.wp.pl/stany-zjednoczone-nie-przyjely-zydowskich-uchodzcow-z-iii-rzeszy-6126041495422593a

 13. Danka

  23 grudnia 2017 at 01:20

  Dlaczego to zrobiliscie? Swoim.

 14. Danka

  24 grudnia 2017 at 15:11

  Zagaduja moj wpis zz 23:22 powalajacym linkiem, ktory trzeba pokazac SKZ w USA, zeby znali wlasciwy adres.Do siebie.
  https://opinie.wp.pl/stany-zjednoczone-nie-przyjely-zydowskich-uchodzcow-z-iii-rzeszy-6126041495422593a

 15. Danka

  25 grudnia 2017 at 03:00

  Znowu zagaduja moj wpis z
  23:22 i co dziwniejsze nie dziala mi nagle w tel.opcja copiuj, zapisz, bo chcialam skopiowac link z tego wpisu.Jeszcze sprobuje.
  Dont be ridiculous.Go away!

 16. Pola kowalska

  25 grudnia 2017 at 09:25

  Michalkiewicz wiesz dobrze ze to nie jest najwazniejsze to nie maly pryszcz ale LIKWIDACJA NARODU POLSKIEGO przez Szczepienia TO NAJWAZNIEJSZA SPRAWA ktora kazdy milczy kazda ku****a RZADOWA dla naszego dobra na zyczenie ksenatu i DANIELSA zanim zamkniemy oczy zrobimy jeszcze wielkie ognicho na pozegnanie naszych przyjaciol

 17. aleksanderjsbłonowski

  25 grudnia 2017 at 17:23

  no aby to sie tak do końca udało to trzeba zgodnie ze słowami Churchila zrobić Polakom powstanie bo bez powstania to się Polaki wkurwią …. i troche trudniej bedzie )))) ale nas zrobili za błaznów – a usarmy już tu jest ….

 18. Danka

  25 grudnia 2017 at 20:49

  Takiej paniki nie wywolal tajfun nad Miami Floryda chyba jak moj argument 😉 z 23:22.
  https://opinie.wp.pl/stany-zjednoczone-nie-przyjely-zydowskich-uchodzcow-z-iii-rzeszy-6126041495422593a

 19. Tomasz

  26 grudnia 2017 at 17:14

  Jack Daniels starszy sierżant sztabowy spadochroniarz Armii Izraelskiej dba o interesy ekonomiczne swoich braci Żydów z U S A i Izraela nie jest żadnym przyjacielem Polski i Polaków.

 20. Robert

  27 grudnia 2017 at 20:33

  Sa tacy,to nie zart,dla których sojusz wart każdej kasy.Nadstawiajcie zadka wybawcom amerykanskim,oni was USAdza na sztywnym palu joshua tree

 21. Robert

  27 grudnia 2017 at 21:21

  Mistrz cietej riposty.NASI ZYDOWSCY PRZYJACIELE,NASZYCH ZYDOWSKICH PRZYJACIÓŁ AMERYKAŃSKICH,SA PRZYJACIÓŁMI CO DO GROSZA POLSKIEGO KAPITAŁU WSZELKIEGO,NAWET DLA OBCEGO,CHOĆBY WYSOKO ROZWINIETEGO,MARSJAŃSKIEGO,a ci juz są antysemitami,co potwierdzaja ukrywanymi przyjacielskimi kontaktami wbrew woli naszych kosmicznych przyjaciół.

 22. Janusz I

  27 grudnia 2017 at 23:55

  Niech senatorowie amerykańscy (myślę, że żydowskiego pochodzenia) załatwią najpierw dla Polski reparacje wojenne od Niemiec, Rosji i Słowacji, to wtedy moglibyśmy podzielić się z Żydami.

  • Danka

   28 grudnia 2017 at 10:39

   „Pokaz swoich przyjaciol, a powiem ci, kim jestes”?O to chooosiiiii?

 23. Danka

  28 grudnia 2017 at 11:01

  Coraz dluzsze te zamulenia mego wpisu z 23:22, jak to Zydzi z USA witali statek z pobratymcami „St.Louis” w 39 r.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra