Z zagranicy

Kilkuset muzułmanów zaatakowało kościół Koptów w Egipcie

Jak podała agencja EFE – Licząca kilkaset osób grupa muzułmanów zaatakowała wczoraj chrześcijańską świątynię w egipskiej prowincji Giza, ok. 100 km na południe od Kairu. Rany odniosło kilku z modlących się tam Koptów.

Agencje wyjaśniają, że budynek, w którym doszło do zdarzenia, został zbudowany 16 lat temu i regularnie modli się w nim co najmniej 1,5 tys. Koptów, ale oficjalnie nie wydano jeszcze pozwolenia, by ten dom modlitwy przekształcić w kościół. Arcybiskup poinformował, że po zmianach, które zaszły w egipskim prawie w 2016 roku w kwestii budowy i renowacji świątyń, powzięto kroki w celu nadania temu miejscu statusu kościoła.Ze względu na przeszkody administracyjne wiele kościołów w Egipcie budowanych jest nielegalnie; władze jednak przedstawiają nowe prawo jako postęp w tej dziedzinie. Jednocześnie z opublikowanego na początku grudnia raportu Egipskiej Inicjatywy na rzecz Praw Człowieka (EIPR) wynika, że w kraju wciąż brakuje konkretnych i jasnych reguł pozwalających na stosowanie nowego prawa.

Jak podało w komunikacie arcybiskupstwo w Atfih – Tłum setek osób skandujących „wrogie hasła” wtargnął do znajdującej się pod Atfih świątyni, wzywając do zburzenia budynku. Napastnicy „zniszczyli to, co było w środku, po czym zaatakowali obecnych tam chrześcijan. Napastnicy, którzy krzyczeli „Allahu Akbar” (Bóg jest wielki) i „zniszczymy wszystkie kościoły”.

Siły bezpieczeństwa rozpędziły napastników, a potem… zaczęły aresztować modlących się chrześcijan.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. frate

  24 grudnia 2017 at 13:27

  islam to wymysł sprytnych żydów, by zniszczyć Chrześcijan!!! Nie przez przypadek USSRael sponsorował isis, są nawet oficjalne dokumenty, mówiące o tym!!! Wiadomo swój wspiera swojego, dlatego też satanistycznym żydom zagnieżdżonym w POlin, tak bardzo zależy na przyjmowaniu uchodźców, chociażby to były tylko upaińskie ukry!!!

  • Tomek

   27 grudnia 2017 at 21:06

   Ta, Izrael sponsorował ISIS żeby zniszczyć chrześcijan. Izrael, jeśli wspierał ISIS, to z prostego powodu – żeby rozwalić państwo Asada, które uznawał za swoje największe zagrożenie na granicach. Tyle spiskowych teorii.

 2. Man

  24 grudnia 2017 at 14:05

  Allah jest większy nie wielki – tak się to chyba powinno tłumaczyć. na 32 stopni masonerii przechodzi się na islam, na 33 na kult lucyfera. To tłumaczy wszystko

 3. Biały orzeł 1919

  24 grudnia 2017 at 17:28

  islam to kara od Boga ..

  • Pola kowalska

   27 grudnia 2017 at 07:01

   Islam to kara od naszych alijantow by ratowac wlasna du**** zydowska Globalistow.Bog z tym bydlem nie ma nic wspolnego tylko to ze go ukrzyzowali Narod PRZEKLETY od Boga i ludzi calego swiata

 4. xvz

  24 grudnia 2017 at 20:28

  Znalazłem nową stronke z a,ukcjami gdzie można kupic np Laptopa za 50zl.
  –> http://www.elbo.in/komi
  ———
  Polecam, póki co mało użytkowników i łatwo się wygr.ywa 🙂
  ====================================================
  Ja wylicytowałem nowego Iphona za 200zł

 5. movie

  26 grudnia 2017 at 02:22

  movie center

 6. kamix

  26 grudnia 2017 at 12:05

  Hi, Oglądaj -Gwiezdne Wojny: ostatni jedi [dubbing] jak i inne filmy.

  http://www.allsh.net/filmo

  Nowa strona z filmami o jaką teraz ciężko.
  Polecam zalukac

 7. Pola kowalska

  27 grudnia 2017 at 07:22

  Tradycyjnie jak co roku wysadzaja chrzescijan w powietrze religja „pokoju „sponsorowana przez zydow utrzymawane wojsko najemnikow islamskich by zniszczyc Chrzescijanstwo .A w szczegolnosci katolikow nienawisc tego narodu jest 2000lat ten sam msciwy i bezlitosny .Niewolnikow zydowskich ktorzy kochaja niewole i chca zniewolic caly swiat NOW socjopaci i zboczency szatanisci to spuscizna zydowska ktora chca narzucic calemu swiatu rytualy mordy dzieci seks .Cale zlo swiata wyszlo od nich

 8. Rupert Lockrem

  27 grudnia 2017 at 12:41

  salon kecantikankedai hiasan rumahkedai baju babybundle,langsir,baju dan pelbagaikedai make upkedai kasut pmpuankedai runcitkedai makanperkhimatan photo shotkedai bungakedai jual kad kawenkedai barangan vantagemjual barangan terpakaikedai photostatkedai jual alat tulispusat taskapusat penjagaan warga tuapusat anak yatimkedai gubahan bungakedai kek

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra