Z kraju

Policja wyjaśnia, co 19 lipca wydarzyło się w Radomsku

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pisaliśmy o skandalicznej sprawie pobicia 83-letniego Krzysztofa Zawadzkiego z Radomska. Wówczas Policja nie odpowiedziała na nasze pytania. Już po publikacji artykułu http://prawy.pl/62775-policja-w-radomsku-pobila-83-latka-poniewaz-bronil-krzyza-zdjecia/ otrzymaliśmy oświadczenie rzecznika tamtejszej Policji, które publikujemy:

24 lipca 2017 roku do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wpłynęła skarga dotycząca interwencji z 19 lipca. Przeprowadzone przez Wydział Kontroli postępowanie nie ujawniło nieprawidłowości w postępowaniu policji. Przesunięcie krzyża (o 11 metrów) podyktowane było modernizacją ulic przy zbiegu, których stał krzyż. Prezydent Miasta Radomsko wydał zgodę na zajęcie pasa drogowego, celem przeniesienia metalowego krzyża w miejsce uzgodnione z duchownymi. Zadaniem interweniujących funkcjonariuszy było niedopuszczenie do eskalacji agresywnych zachowań uczestników zdarzenia (83 – letniego radomszczaninia oraz członków jego rodziny). Niestety mężczyzna zachowywał w sposób zagrażający innym osobom (przyjechał na miejsce ciągnikiem i próbował przejechać osoby wykonujące prace). Ponadto, nie stosował się do poleceń policjantów, którzy dążyli do uspokojenia sytuacji i wyjaśnienia sprawy (kopał funkcjonariuszy, szarpał za mundur, kładł się na ziemi). Nadmieniam, że kwestia własności działki, na której stał krzyż jest w chwili obecnej przedmiotem postępowania cywilnego.

Jak widać, wersja stróżów prawa różni się znacząco od wersji wydarzeń przedstawionej przez poszkodowanego. Jak było w rzeczywistości, będzie musiała wyjaśnić Prokuratura w Radomsku.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. kamix

  26 grudnia 2017 at 12:00

  Hi, Oglądaj -Gwiezdne Wojny: ostatni jedi [dubbing] jak i inne filmy.

  http://www.allsh.net/filmo

  Nowa strona z filmami o jaką teraz ciężko.
  Polecam zalukac

 2. Soroka

  26 grudnia 2017 at 14:06

  „Nadmieniam, że kwestia własności działki, na której stał krzyż jest w chwili obecnej przedmiotem postępowania cywilnego.”
  To jakim prawem wójt nakazał usunięcie krzyża?!
  Policja została użyta do sankcjonowania bezprawia! To, w jaki sposób to zrobiła, to już przekracza wszelkie granice.

  • Tomek

   26 grudnia 2017 at 14:38

   Soroka, poczytaj o tej sprawie z innych źródeł, bo prawy.pl, jak często, znowu przedstawia jedną stronę medalu.
   Ziemia, na której stał krzyż nie należy do rodziny owego pana, lecz do miasta. Dawnymi czasy owszem, należała ta ziemia do jego rodziny, więc on teraz, wraz z rodziną, podnosi w związku z tym roszczenia – to jest owo postępowanie cywilne. Przesunięcie krzyża było zatem w pełni legalne. Próba rozjechania ciągnikiem czy wyzywanie policjantów, na co wskazują nie tylko policjanci w tym komunikacie, ale też świadkowie, już legalna nie jest. Polecam sięgnąć np. do lokalnych gazet, gdzie cytowani są owi bezpośredni świadkowie zdarzenia, inni mieszkańcy tej dzielnicy (decyzja o przeniesieniu krzyża i rozbudowy drogi, generalnie, spotkała się z poparciem mieszkańców, jak z tego wynika – zbierano w tym celu podpisy). Są tam też w Internecie komentarze ludzi miejscowych, więc można wyrobić sobie bardziej obiektywny pogląd.

   Prawy.pl powinien tego typu rzeczy, jako „dziennikarze”, weryfikować, a nie pisać artykuł jakby na zamówienie jednej strony.

   • Marta

    26 grudnia 2017 at 18:01

    Jezusa też ukrzyzowal lud.A usunięcie krzyża i petycja z 55 podpisami to smiech.
    Poza tym zdjęcia nie kłamią a wersja policji jest wyssana z palca wkrótce będzie wszystko w tv. To zobaczycie prawde.

    • Tomek

     27 grudnia 2017 at 00:16

     Marto,

     Nie mieszaj, proszę Jezusa, do tego banalnego sporu.

   • Soroka

    26 grudnia 2017 at 19:56

    Oświadczenie policji w tej sprawie Ci nie wystarcza?

    • Tomek

     27 grudnia 2017 at 00:11

     No ale z oświadczenia policji właśnie dokładnie to, co piszę, płynię? Więc o co Ci, Soroko, chodzi?

  • johnie

   26 grudnia 2017 at 14:53

   Dokładnie.
   JEŚLI działka, na której soi krzyż, jest prywatną własnością tego dziadka, to prokuratora powinien dostać radny, który wydał polecenie wkroczenia na ę działkę, oraz komendant policji, który zlecenie przyjął i wydał rozkaz swoim ludziom.
   Surowy wyrok i soczyste odszkodowanie dla dziadka.
   GDYBY Polska była (jeszcze) państwem prawa…
   Niestety – NIE JEST już państwem prawa 🙁 …
   Na PRAWO w tym okropnym, rządzonym już jawnie przez żyda kraju, dowolny „radny” może już srać równo, gdy ma swoją mafię za plecami…
   Albo jakaś swołocz sędziowska w Białogardzie – szczuć psy za młodym małżeństwem, które „porwało” własne dziecko ze szpitala, żeby ochronić jego zdrowie i życie przed Radziwiłłem i jego psiarnią, w białogardzkim szpitalu – o nazwisku „doktor” Łabądź”…

   • ×+×

    27 grudnia 2017 at 08:55

    Johnie, wypiłeś zbyt dużo czy zjadłeś za mało??

  • sobieraj feliks

   20 stycznia 2018 at 18:43

   to jest władza nie policja władza pana dziada prezydenta który zrujnował Radomsko Komuna Paryska Kostka,Yusk Podatki ul, Reymonta Wyburzenia,i inne złodziejstwa ,rok 2017 zakończony pozytywnie dziadostwo władzy z poważaniem sobieraj feliks

  • Rzecznik

   23 stycznia 2018 at 22:50

   Działka, na której stał i stoi krzyż jest własnością Miasta co potwierdza księga wieczysta. O przestawienie krzyża wnioskowali nie tylko mieszkańcy dzielnicy ale także władze kościelne. Proboszcz lokalnej parafii zabiegał o szybkie uregulowanie tej sprawy.

 3. zbyszek

  26 grudnia 2017 at 15:50

  Juz dawno temu Lepper walczyl z wywlaszczeniami: toczy sie sprawa sadowa i nie ma zadnych dzialan. To jest obraz samorzadow i policji nic innego co dzieje sie z mieszkaniami np w Warszawie. Dziekuje portalowi prawy.pl za naglosnienie przykladu dzialan wrecz kryminalnych. Nie jakis Wojcik zadecyduje co bedzie z ziemia.

 4. Marta

  26 grudnia 2017 at 18:11

  Działka została zawlaszczona przezUM
  taka prawda a Więcek co ma chwilowo trochę władzy robi co chce. A 83 latek bronił własny krzyż. Więcek nich pilnuje sparty bo mu przestawia. A policja nigdy nie powinna tak postąpić ze starsza osobą. Ale na miejscu był komendant kolega Więcka i policja musiała się wykazać. Ale jeśli ktoś przeanalizuje wszystkie zdjęcia to będzie wiedział jak policja kłamie.

 5. Olo

  26 grudnia 2017 at 18:16

  Na ziemię to został rzucony przez pocjanta. Taka policja sa nagrania. Prokurator generalny zobaczy.

 6. PRAWDA

  26 grudnia 2017 at 19:03

  Proszę zobaczyć jak sprawa krzyża i ONR została przedstawiona przez radomszczanskie media to zobaczycie jaka zmowa ukladowo medialna jest w Radomsku. Tylko prawy.pl napisał prawdę.

 7. tomek

  26 grudnia 2017 at 22:15

  gudłaje wszedzie wciubiaja swoje brudne paluchy

  • Janeczek

   27 grudnia 2017 at 00:20

   jeb się, przygłupie

 8. yuka

  27 grudnia 2017 at 09:13

  Policja w Radomsku zasługuje na wnikliwą kontrolę.

 9. mani

  27 grudnia 2017 at 17:55

  Znalazłem nową stronke z a,ukcjami gdzie można kupic np Laptopa za 50zl.

  –> http://www.elbo.in/komi

  ———
  Polecam, póki co mało użytkowników i łatwo się wygr.ywa 🙂
  ====================================================
  Ja wylicytowałem nowego Iphona za 200zł

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra