Z zagranicy

Izrael przeznaczył 11 mln dolarów na nielegalne osadnictwo

Rząd Izraela przeznaczył 11 mln dolarów na sfinansowanie działalności osadniczej na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu po spotkaniu premiera Benjamina Netanyahu z grupą syjonistycznych rabinów.

Jak poinformował izraelski dziennik „Haaretz” Netanyahu spotkał się z rabinami, usiłując zyskać ich poparcie przeciwko rysującym się na horyzoncie dwóm śledztwom w sprawie korupcji, które są obecnie przeciw niemu prowadzone. Szef izraelskiego rządu został już na tę okazję przesłuchany siedem razy. Śledczy zarzucają premierowi, że przyjmował drogocenne podarunki od zamożnych biznesmenów oraz wynegocjował porozumienie z właścicielem jednej z gazet, aby dawał bardziej przychylne mu okładki.

Netanyahu zaprzecza, aby w jakikolwiek sposób złamał prawo, czy postępował nieetycznie.

Podczas spotkania rabini w zamian za swoje wsparcie zażądali nadania wyższej rangi izraelskiemu osadnictwu – wynika z informacji gazety. Władze Izraela zaprzeczają, uparcie twierdząc, iż nie istnieje żaden związek między spotkaniem premiera z rabinami a finansowaniem osadnictwa.

Z punktu widzenia prawa międzynarodowego prowadzona przez Izrael akcja osadnicza na terenach okupowanych jest nielegalna.

Źródło: PressTV

Fot. Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. Robert B.

  28 grudnia 2017 at 12:17

  No i co z tego, że jest nielegalna? Nakręcą następną holoszmirę, która dostanie (a jakże by inaczej!) Oskara i wszyscy „mądrzy i przywoici” nawet nie pisną… Tu trzeba zacząć od początku. Tu trzeba rozmontować mit holokaustu. Mit holokaustu, czyli żydek – niepokalane niewiniątko, niezdolne do żadnej agresji, przez co należy go chronić i dawać przywileje.

 2. Kwal

  28 grudnia 2017 at 12:26

  100/100…”Tu trzeba zacząć od początku”…ma pan rację. U Nas wszystko zaczyna się od środka albo od końca. Mówi się o skutkach a nigdy o przyczynach…

  • Robert B.

   28 grudnia 2017 at 13:03

   Samo zaczynanie wypowiedzi od „Nie jestem antysemitą, ale”… jest zasadzką. Od razu taki człowiek stawia się w pozycji służebnej wobec nich, od razu daje do zrozumienia, co jest jego słabym punktem, za co będą go mogli w razie potrzeby złapać. Oni tylko na to czekają. Przyznaje, że akceptuje ich wyjątkowość, dominację, uzurpacje. Należy wypowiedź zaczynać, jeżeli ktoś już tak nie może zapomnieć o tym „antysemityzmie”, od: „Na antysemityzm SRAM I SZCZAM”…

   • Przerażająca Moc Izraela

    28 grudnia 2017 at 17:43

    …tak ja ja tobie do ryja.

 3. test

  28 grudnia 2017 at 13:14

  test

 4. podlasie

  28 grudnia 2017 at 15:57

  Przeznaczył mmniej niz min. Gliński na renowację jednego cmentarza żydowskiego w Warszawie- przypominam-100mln zł( to ok.25 mln dolarów?)

 5. tuszyn

  28 grudnia 2017 at 16:00

  Co z osadnictwem w Polsce? Kiedy nam już nam objawią „że są u siebie”?

 6. michu

  28 grudnia 2017 at 20:12

  Widać suwerennemu państwu wolno. Może i nam uda się kiedyś wybić na niepodległość, albo na mocarstwowość i myśleć o osadnictwie np na Kresach Wsch. na naszych warunkach.

 7. Republikanin

  28 grudnia 2017 at 20:17

  Pojedźcie sobie na pielgrzymkę / wycieczkę do Izraela i zobaczcie osadnictwo palestyńskie na terenach żydowskich. Od minaretów aż oczy bolą.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra