Z kraju

Ateista Jan Hartman neguje historyczność postaci Jezusa i popiera pretensje Żydów do Jerozolimy

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, na swoim blogu, na stronach lewicowego tygodnika Polityka, czołowy polski ateista Jan Hartman zanegował historyczność postaci Jezusa i o wszystko złe oskarżył monoteizm. Równocześnie zdaniem byłego członka żydowskiej loży Bnai Brith Żydzi mają pełne prawo do uznania Jerozolimy za swoją stolicę.

Według Hartmana Jezus to nie historyczna osoba, ale postać z legendy, spełniająca wszelkie kryteria legend (mają o tym świadczyć Jego narodziny niedaleko będącej centrum izraelickiego świata świątyni Jerozolimskiej – Hartman ignoruje to, że Palestyna dużym krajem nie jest i wszystkie miejscowości według kryteriów Hartmana są blisko świątyni). Według Hartmana „dawniejsi synowie boży, zrodzeni z dziewic i zmartwychwstali po śmierci, począwszy od egipskiego Horusa, również wiedli swe żywoty w pobliżu miejsc świętych, które swą działalnością na nowo uświęcali, odnawiając przyblakłe już, stare legendy”. Według ateisty „podobne mity służyły różnym plemionom, utwierdzając ich iluzoryczną nieco odrębność”.

Zdaniem Jana Hartmana „możni tego świata, na czele z cesarzem Konstantynem, szukając pośród nowych kultów najbardziej przydatnego do legitymizowania swoich podbojów i obłaskawiania podbitych ludów, postawili właśnie na ten – chrześcijaństwo”.

W swoim artykule Jan Hartman pisze, że „najważniejszym symbolem stał się wizerunek zwłok króla żebraka, ukoronowanego cierniami i ukrzyżowanego na drzewie życia”.

Zdaniem Jana Hartmana sukces chrześcijaństwa polegał na tym, że „nikt wcześniej nie obiecywał tak wiele. (…) Z czasem zwłoki na krzyżu okazały się wizerunkiem Boga (…) Bóg w ludzkiej postaci musiał się narodzić i umrzeć. Narodzić, jak inni jemu podobni – z dziewicy, w dniu, w którym dzień zaczyna zwyciężać noc, czyli właśnie teraz. Wzorem mu Horus, Mitra i wielu innych”.

W swoich wywodach Hartman absolutnie ignoruje to, że przez pierwsze wieki chrześcijanie byli prześladowani i trudno mówić o atrakcyjności dla pogan perspektywy męczeńskiej śmierci. Dzieje się tak zapewne dla tego, że fakty historyczne są nie do pogodzenia z bzdurami szerzonymi przez ateistów.

W opinii Jana Hartmana „nie ma na świecie bardziej nieszczęśliwego miejsca niż Jerozolima. „(…) Zbudowano je na gołej skale, a otacza je pustynia. Wszystko tam jest rozdzielone – każdy żyje wśród swoich, w swoich dzielnicach, w niezgodzie z innymi” pisze ów pseudointelektualista. Dodaje on, że „dziś jest stolicą Izraela – czy się to komuś podoba czy nie. Tam jest izraelski rząd i parlament. Lękliwe kraje Zachodu, przez dziesięciolecia postrzegające Izrael jako twór przejściowy, który trwalszy byt może zachować jedynie w okolicach Tel Awiwu, zaczynają rozumieć, że to państwo istnieje naprawdę i naprawdę będzie istnieć”.
Dla Jana Hartmana „symbolem pogodzenia się z faktami jest przeniesienie ambasady amerykańskiej z Tel Awiwu do Jerozolimy. Słusznie – udawanie, że stolicą Izraela jest Tel Awiw, to szczyt hipokryzji i wymowny dowód odziedziczonej po Brytyjczykach niechęci do żydowskiej niezależności oaz strachu przez światem arabskim, który chciałby Żydów z Jerozolimy trwale wydziedziczyć”.

Według Jan Hartmana „Nawet gdy powstaną dwa państwa ze stolicą w Jerozolimie (…) miasto pozostanie podzielone i skłócone. Bo król świata może być tylko jeden… Albo Allach, albo Jahwe… Dopóki istnieje w ludzkiej wyobraźni obraz Boga jedynego, który zawarł przymierze z ludem wybranym, dopóty ludzie będą sobą pogardzać i nienawidzić się wzajemnie”.

Ateistyczny zabobon o odpowiedzialności monoteizmu za wszelkie nieszczęścia jest nie do pogodzenia z faktami. Ateiści bredzą, że religia odpowiada za największą ilość ofiar na świecie. Fakty o odpowiedzialności ateistycznego komunizmu za 150.000.000 i eugenicznego nazizmu za 15.000.000 ofiar II wojny światowej jakoś do to pustej przestrzeni między uszami ateistów nie docierają.

Oprac. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Krzysiek

  28 grudnia 2017 at 15:05

  Niby lewak ale jakże oddany i wierny syjonista z tego Hartmana. Jednak żydzi zawsze pracują dla siebie, swoich i dla swojej rasy. Najwięksi to egoiści i nienawistnicy do całego świata. Parchate rasistowskie ryje, biedny jest świat, w którym rządzą te hieny.

  • prawo

   28 grudnia 2017 at 16:09

   Za żydami nie nadążysz choćbyś chciał. Powszechnie wiadomo, że żydzi to najgłupszy narodek na świecie.
   Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe dzieci jak w Fatimie. To są dekle. Wyjątkowo tępe i stąd te „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
   To są brednie dla jeszcze głupszych szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

   • qaz

    28 grudnia 2017 at 17:11

    jesteś tak samo powalony jak Hartman.on gada jedne idiotyzmy, ale ty mu w niczym nie ustepujesz. i potop to chyba w gaciach miales, jak ci zwieracze pusciły, głabie kapusciany.

 2. Soroka

  28 grudnia 2017 at 15:12

  Nie żaden ateista, tylko poganin! I guzik mnie obchodzi co jakiś poganin bredzi!
  Panie Bodakowski! nie rozróżnia Pan religii!

 3. tuszyn

  28 grudnia 2017 at 15:56

  Po cholerę reklamuje pan ciągle tego antypolskiego obżydliwca?

 4. m

  28 grudnia 2017 at 16:45

  Popiera pretensje Żydów do Jerozolimy? To tak jak ja.

 5. Soplica

  28 grudnia 2017 at 16:59

  No i po co propagować tego pana w mediach? Szaletowe „treści” trzeba spłukać wodą i … nikt o nich potem przecież nie rozprawia?

 6. Adam

  28 grudnia 2017 at 17:46

  Tym bardziej Chanuką w Belwederze nie nawróci się Żydów https://vimeo.com/247351719

 7. lonia

  28 grudnia 2017 at 17:51

  to nie żadem lewak …. tylko hazar, syjonista, antypolak, mason z najgorszej kasty i wszystkie inne ….. świństwa ….. czemu to bydle uczy w polskiej szkole

 8. Ateista

  28 grudnia 2017 at 18:50

  Z niego taki ateista jak z koziej **y trąbka. Lewacki tęczowiec i tyle, pewnie w dodatku obchodzi Chanukę.

 9. michu

  28 grudnia 2017 at 20:48

  To jest inny problem. Na tym przykładzie widać jakich profesorów muszą utrzymywać (na godnym poziomie) pracujący Polacy.

 10. Robert B.

  28 grudnia 2017 at 21:29

  A jakie jest stanowisko „dobrego Żyda” Danielsa w kwestii Jerozolimy, czyli rozjątrzeniu świata muzułmańskiego, by wtrącić go w stan wojny oczywiście w interesie bezcennego Izraela?

  • Marian

   28 grudnia 2017 at 23:05

   Myślisz, że Daniels zagląda do komentarzy na prawy.pl? Oszzzzz….

 11. jok

  28 grudnia 2017 at 23:14

  Ateista, ateista … raczej bnaibrithowiec (nie wiedziałem, że były, a tam można w ogóle się wypisać?).
  Jego działania raczej widzę jako bnaibrithowe, nie stricte ateistyczne
  Powiedziałbym tak: często „ateizm walczący” bywa przykrywką dla działań w interesie etniczno-quasireligijnym nacji na ż…

  Niemniej sam „ateizm” to trochę słaby wyróżnik. Pono Dmowski był ateistą, pono do jakiegoś czasu przynajmniej- z pewnością nie „walczącym” i nieeksponującym swego „ateizmu”, z kolei prof. Wolniewicz – określał się jako „polityczny katolik”, jak to rozumieć? A jednak trochę się różnili od „ateisty” Hartmana:))

 12. klioes vel pislamista

  4 stycznia 2018 at 17:17

  Na Święto Trzech Króli 2018
  /
  O Jezu, któryś przyszedł nocką,
  Ulituj się nad Anią Grodzką!
  Niech chłop, co babę chce udawać,
  Nie będzie już na głowie stawać,
  By niszczyć, coś Ty ustanowił!
  Spraw, aby Swetru się nie głowił,
  Ilu Cię odwiedziło króli?
  Daj, niechaj Biedroń się nie tuli,
  Zamiast do żony, do Schetyny!
  Jezu błogosław nam rodziny.
  I nie daj socjalistom z PiS-u
  Rozdawać cudze dla kaprysu!
  Mirrę, kadzidło, złoto… marzę:
  Jak wtedy – od nas przyjmij w darze!
  Nasz żal, modlitwa i miłości
  Skarb są ratunkiem dla ludzkości…
  Niech Polak mądry jest przed szkodą,
  Do której świat marksiści wiodą!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra