Z kraju

Minister Mariusz Błaszczak – Decyzja o nieprzyjmowaniu imigrantów ma ogromne poparcie Polaków.

– Od 2 lat przekonuję ministrów spraw wewnętrznych państw UE, że mechanizm relokacji jest szkodliwy. Europa zaczyna otwierać oczy i przyznaje nam rację.Nasza decyzja o nieprzyjmowaniu imigrantów ma ogromne poparcie Polaków. Tylko będąc konsekwentni skutecznie zadbamy o nasze bezpieczeństwo. — napisał na Twitterze szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 

To komentarz do szokującej wypowiedzi Kornela Morawieckiego na temat relokacji uchodźców. – Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. (…) Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas” — powiedział marszałek senior w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. Maciej Mystkowski

  29 grudnia 2017 at 06:24

  ….. I dlatego rząd stwarza warunki do osiedlania się w Polsce i zatrudnienia kolejnych rzesz m.in., Ukraińców…???! :

  http://praca.interia.pl/news-wazne-zmiany-dla-firm-zatrudniajacych-pracownikow-ze-wschodu,nId,2482894

 2. michu

  29 grudnia 2017 at 11:11

  Jeśli chodzi o podstawowe sprawy, to i tak będą musieli zrobić co Berlin każe i tak. W sprawach najbardziej istotnych nie ma dyskusji- np wysokie podatki i biurokracja; szczepienia; uchodźcy (w sposób zakamuflowany). Chorągiewkami mogą sobie pomachać, we Mszy św. uczestniczyć, nawet patriotyczne przemówienia głosić.

  • Kmicic

   29 grudnia 2017 at 12:40

   fajnie sobie tu przyklaskujecie

   • Egzorcysta

    29 grudnia 2017 at 19:24

    Wolabys zebysmy sie zarli? Lubisz jak sie Polacy zra miedzy soba, prawda?

 3. Tomasz

  29 grudnia 2017 at 13:40

  Jest więcej imigrantów z krajów Arabskich i Afryki Północnej paradują z plecakami po ulicach Polskich miast ,Kto ich sprowadził??//Gdzie ABW CBŚP ???Co na to Administracja Rządowa??

 4. Ateista

  29 grudnia 2017 at 15:39

  Ograniczyć funkcjonowanie tzw. fundacji i lewackich przybudówek terrorystycznych finansowanych z zagranicy (z Krytyką na czele).

 5. Kmicic

  29 grudnia 2017 at 18:49

  Postanowiłem nie komentować słów Błaszczaka bo to zwykły cham i burak .

 6. gość

  29 grudnia 2017 at 20:44

  Minister Mariusz Błaszczak kłamie jak bura suka!!!

  Rząd utworzy korytarze humanitarne? Szef MSZ: Będziemy czekać na rekomendacje Beaty Kempy

  Będziemy czekać na rekomendacje minister Beaty Kempy – w ten sposób szef MSZ Witold Waszczykowski odpowiedział w czwartek na pytanie o to, kiedy rząd podejmie decyzję ws. korytarzy humanitarnych.

  Szef MSZ był pytany przez dziennikarzy o termin podjęcia decyzji przez polski rząd ws. korytarzy humanitarnych dla uchodźców na czwartkowej konferencji prasowej. Jak powiedział, jest nowe stanowisko w rządzie do podjęcia tej problematyki. Będziemy czekać na rekomendacje minister Beaty Kempy – podkreślił Witold Waszczykowski. Minister Kempa odpowiada w rządzie za koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców.

  Minister wskazał, że decyzja rządu będzie zależała od rekomendacji Beaty Kempy. Ona będzie prowadziła w dalszym ciągu ten problem. Od jej rekomendacji taka decyzja polityczna zostanie podjęta lub nie – podkreślił. Waszczykowski zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy rząd prowadził konsultacje z ekspertami ws. korytarzy humanitarnych. Te rozmowy były prowadzone z ekspertami m.in. ważną rolę pełniła tutaj minister Beata Kempa, która w tej chwili otrzymała nowe stanowisko i nowe zadania – zaznaczył.

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/565510,szef-msz-ws-korytarzy-humanitarnych.html

 7. gość

  29 grudnia 2017 at 20:54

  PIS-owskie dranie nas okłamują!!!

  Gadowski: Rząd szuka alibi, aby ustąpić Brukseli w sprawie imigrantów

  Ze względu na wzmagające się w ostatnim czasie naciski ze strony UE, rząd usiłuje znaleźć „dogodne alibi” do tego, aby „ustąpić Brukseli” – ocenił Witold Gadowski zauważając, że rząd nie wykorzystuje wszystkich argumentów na forum UE.

  Publicysta w rozmowie z portalem „Polonia Christiana” odniósł się do zamieszania, jakie wywołały ostatnie wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy w sprawie ewentualnego utworzenia w Polsce tzw. korytarzy humanitarnych. Jego zdaniem strona polska nie wykorzystuje strategii którą wiele osób postulowało od bardzo dawna.

  „Nie przedstawiono na forum UE pomocy, jakiej Polska udziela uchodźcom z Ukrainy, zwłaszcza tym, którzy przyjeżdżają do naszej ojczyzny ze strefy wojny. Jest to ogromne zaniedbanie pokazujące krótkowzroczność oraz brak wyobraźni polityków obozu rządzącego” – powiedział w rozmowie z portalem „Polonia Christiana” Witold Gadowski.

  Jak dodał, Prawo i Sprawiedliwość nie mówi również o skali wsparcia, jakiego „polski Kościół Katolicki i wiele polskich organizacji, udzielają chrześcijanom w Syrii, w Iraku i w Libanie”.

  W jego ocenie, ze względu na wzmagające się w ostatnim czasie naciski ze strony UE, rząd usiłuje znaleźć „dogodne alibi” do tego, aby „ustąpić Brukseli”.

  https://parezja.pl/gadowski-rzad-szuka-alibi-aby-ustapic-brukseli-sprawie-imigrantow/

 8. pidzio

  30 grudnia 2017 at 20:50

  Na temat „nachodźców” czytajcie ostatnie wydanie tygodnika
  „WARSZAWSKA GAZETA”. Jest tam artykuł księdza prof Oko na temat zagrożenia dla Europy z ich strony. Powinni go przeczytać Ci nawiedzeni, którzy chcą tą dzicz zapraszać łącznie z biskupami episkopatu.

 9. Pingback: vye80e80mt5enfn5tcev5y6ec6

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra