Z kraju

Nocne najście uzbrojonych po zęby policjantów na mieszkanie działacza pro-life

30 grudnia o godzinie 21:30 dwaj policjanci uzbrojeni w broń automatyczną postanowili podjąć interwencję w mieszkaniu prywatnym działacza pro-life Macieja Wiewiórki, zamieszkałym przez rodzinę z dwojgiem małych dzieci, oczekującą na narodziny trzeciego – wszystko dlatego, że komuś nie spodobał się plakat informujący o tym, czym jest aborcja.

Jak relacjonowali działacze Fundacji Pro Prawo do Życia, biorąc pod uwagę stopień uzbrojenia oraz sposób interwencji, można by się spodziewać, że chodziło zagrożenie terrorystyczne, handel narkotykami albo inne przestępstwo ciężkiego kalibru. Tymczasem okazało się, że powodem nocnego najścia policjantów z bronią był plakat pokazujący prawdę o aborcji, umieszczony na samochodzie należącym do Fundacji Pro – Prawo do życia, który komuś się nie spodobał.

Policjanci podejmujący czynności zachowywali się nerwowo i agresywnie, próbując zastraszyć działacza Fundacji i uniemożliwić mu nagrywanie interwencji. Gdy to nie przyniosło efektów, postanowili go wylegitymować oraz próbowali przekonać do przestawienia samochodu w inne miejsce. Równocześnie nie potrafili podać jakiejkolwiek podstawy prawnej swoich działań. Na pytanie o podstawę legitymowania, funkcjonariusz podał że „legitymuje na podstawie legitymowania”, natomiast jako podstawę interwencji, że działacz ma przestawić pojazd, ponieważ mimo że stoi zgodnie z prawem, to w tym miejscu się komuś nie podoba…

Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce w kwietniu tego roku, gdy policja bezprawnie weszła do mieszkania działaczek antyaborcyjnych z Rumi, prywatnie sióstr Macieja Wiewiórki.

Policja – mimo zmiany rządu – nadal szykanuje obrońców życia przez zakładanie w kółko bezpodstawnych spraw sądowych, gnębienie wyrokami nakazowymi, ciągłe przesłuchania, utrudnianie i rozbijanie legalnych zgromadzeń, a nawet nachodzenie działaczy w ich domach. Pozostaje pytanie, jak długo jeszcze policja zamiast pilnować porządku, będzie pełniła rolę cenzora debaty publicznej, zamykającego usta tym, którzy nie boją się mówić o niewygodnej prawdzie. Jest bowiem oczywiste, że motywacja interwencji była ideologiczna.

Otwartym pozostaje pytanie, dlaczego minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak pozwala na takie praktyki i nie dyscyplinuje podległych resortowi funkcjonariuszy?

Nagranie z nocnego najścia policji na dom pro-lifera: https://www.youtube.com/watch?v=nxfyZJeXc2E

 

Źródło: StopAborcji

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. rojo

  31 grudnia 2017 at 11:41

  „dobra zmiana” dla naiwnych.

 2. michu

  31 grudnia 2017 at 13:13

  Zmiana rządu zmianą, ale priorytety muszą być nienaruszalne. Warto przypomnieć- aborcja musi być, poza tym wysokie podatki i biurokracja, szczepienia, brak dyscypliny w szkołach. Dozwolone jest (choć lepiej żeby nie było…) machanie chorągiewkami, uczestniczenie we Mszy św. (zwłaszcza jeśli się świętokradzko Komunię przyjmuje), gadanie patriotyczne (pod warunkiem, że się nie kwestionuje podstawowych „sojuszy”) 😉

  • klioes vel pislamista

   31 grudnia 2017 at 17:51

   100/100

   Jak slusznie przewidywal ks. prof. Guz za „Klatwe” nikt nie zostal ukarany.
   Bo TABU kulturowo-moralne musi byc niszczone, taki jest plan marksistow kulturowych.

 3. Mirek

  31 grudnia 2017 at 13:18

  Policja jest antypolską i antykatolicką służbą. Po 89 roku nigdy nie dokonano w niej żadnej weryfikacji kadr. Po prostu Milicję Obywatelską przemianowano na Policję . Na dodatek większość esbeków , których z powodu działań przestępczych nie zatrudniono w UOP po 89 roku , została zatrudniona bez problemów w Policji.Po 89 roku w najmniejszym stopniu nie została ujawniona agentura milicyjna , która do dzisiaj jest tajna. To dowodzi , że właśnie tam jest ukryta najcenniejsza agentura SB i WSI sprzed 89 roku. W takich artykułach powinny byc podawane personalia fukcjonariuszy i komisariat ,w którym pracują . Przydałoby sie również nazwisko komendanta komisariatu , ponieważ to on zlecił bezprawne działania .W Rumii komendantem komisariatu policji jest mł. insp. Ireneusz Szmurło , a jego zastępcą
  podinsp. Sławomir Król

  • NARODOWYROJALISTA

   31 grudnia 2017 at 13:40

   SYSTEM POLITYCZNY TZW TRZECIEJ RP NIE ZMIENIŁ SIE JEST TAKI SAM CZYLI HOMO SOVIETICUS .POPIS GNĘBI NARÓD BEZ MIARY PRAWIE 30 LAT ,ZMIENIAJĄ SIE TYLKO GRACZE NA SZACHOWNICY .NARODZIE OBÓDZ SIE ZE SNU NIE WIERZ PIJAROWCOM

  • Mirek

   31 grudnia 2017 at 18:47

   Tutaj jest link do strony z komendantami głównymi policji od 1989 roku -http://www.info.policja.pl/inf/kierownictwo-i-struktu/komendanci-glowni-poli
   Tylko dwaj ostatni , zajmujący to stanowisko od końca 2015 roku , zaczynało pracę w policji , po 89 roku . Reszta zaczynała pracę w Milicji Obywatelskiej . Za czasów rządów PIS-u w latach 2005-7 były 2 osoby zupełnie spoza służby , w tym Kornatowski , który właściwie był również ze służb.
   Ciekawe ,że na oficjalnej stronie policja kłamie pisząc o niektórych swoich byłych komendant , że np „w 1970 roku wstąpił do policji”

 4. Adam

  31 grudnia 2017 at 14:14

  To jakieś jaja. Myślałem, że to gdzieś w lewackiej Francji albo Norwegii !!! Jestem w szoku. Ktoś tu chyba zaraz poleci na bezrobocie.

  • rebelpol

   31 grudnia 2017 at 15:41

   to jest w lewackiim, czerwonym Polin

 5. JSM

  31 grudnia 2017 at 14:19

  Może by arcybiskup Gądecki tym się zajął zamiast sterowania Prezydentem co ma podpisywać a co wetować.

 6. wiesscar

  31 grudnia 2017 at 14:40

  Do dzialaczy pro-life maja chodzic z interwencja policjantki z malymi dziecmi na reku? Oczywiscie ze ns interwencje chodza policjanci z bronia bo taka jest zasada. Jestem przeciwko aborcji ale to nie znaczy ze popieram postulat by policjanci na sluzbie chodzili bez broni sluzbowej.

  • klioes vel pislamista

   31 grudnia 2017 at 17:59

   Po co nachodza ludzi w domu i do tego z bronia automatyczna?…
   To jest ewidentne zastraszanie.

   • Wielka Moc Izraela

    31 grudnia 2017 at 18:07

    A z czym mieli przyjsc z bronia z epoki napoleona?

 7. wiesscar

  31 grudnia 2017 at 14:43

  Pan Wiewiórka walczy o zycie ludzkie na trudnym terenie platformersow.

 8. Pingback: Ministrze Błaszczak: Nocne najście uzbrojonych po zęby policjantów na mieszkanie działacza pro-life - POLITYKA POLSKA

 9. Polna Wierzba

  2 stycznia 2018 at 19:45

  Spokojnie, na pewno policjanci za każde działanie niezgodne z prawem, nadużycie mają przerąbana. Zwłaszcza w tej kwestii na pewno odpowiedzą. To nie czasy PO tylko wolna Polska.
  Tak nachodzic to mogą ale bandziorów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra