Z kraju

The Florida project – przerażający obraz degeneracji amerykańskiej biedoty

Od dekad Polacy byli utrzymywani w stanie sztucznej biedy. Działo się to, między innymi dlatego, że bieda demoralizuje i niszczy życie społeczne, rozbija więzi, zmusza do migracji, wykorzenia z środowiska rodzinnego oraz lokalnego, laicyzuje, pozbawia możliwości pracy, ponadto czyni zagubionych ludzi podatnymi na patologie.

Tak oto tyrania umacnia swoją despotyczną władzę. Biedni topią w alkoholu swoje smutki, brak perspektyw życiowych, przemocy i ogłupiającej wulgarnej rozrywce.

Degeneracji sprzyja współczesny model kultury, laickiej, więc pozbawiającej ludzi zasad moralnych zapewniających ład społeczny, promującej wulgarność i konsumpcję, pozbawionej instytucji społecznych zapewniających kreację kapitału społecznego. Jest to także problem i Stanów Zjednoczonych. Kraju, który przez lata był dla wielu Eldorado, lecz w konsekwencji destruktywnej polityki lewicy, boryka się z wieloma patologiami, w tym z problemem pauperyzacji oraz demoralizacji biedoty.

Przerażający obraz degeneracji amerykańskiej biedoty pokazuje film „The Florida Project”. Bohaterkami filmu są m.in. beztroska sześcioletnia dziewczynka Moonee (spędzająca całe dnie na włóczeniu się i chuligaństwie), jej młoda wytatuowana matka Halley i stróż motelu w którym mieszkają – Bobby. Pomimo jego starań życie zdemoralizowanej biedoty jest strasznie smutne bez szans na happy end.

Środowiskiem dzieci jest społeczność biedoty zamieszkującej motel, chorych, uzależnionych, dziwaków, kryminalistów, marginesu społecznego, prostytutek i alkoholików. Oto filmowy świat wiecznej biedy, braku pieniędzy na podstawowe potrzeby, zmuszającego młode kobiety do prostytucji i kradzieży. Świat całkowicie zlaicyzowany, pozbawiony wiary i Boga.

Film „The Florida project” powinien uświadomić widzom, jak bardzo ludzie z marginesu społecznego potrzebują wiary, zasad, moralności, kultury, by przetrwać i nie wyniszczać się na drodze demoralizacji.

Obraz w reżyserii Seana Bakera, według scenariusza reżysera i Chrisa Bergocha, w obsadzie Willema Dafoe (w roli menadżera), Brooklynn Prince (w roli zagubionej matki), Bria Vinaite (kilkuletniej córki), można zobaczyć w kinach w całej Polsce (w tym również w warszawskiej Kinotece).

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. michu

  1 stycznia 2018 at 15:07

  Po to są właśnie wysokie podatki, biurokracja i brak wolnego rynku. Stąd bierze się bieda i demoralizacja, a także a może przede wszystkim uzależnienie od państwa, które zabierze np 1000 zł, a jak będzie łaskawe to 500 da (i za to trza urzędników całować po rękach)

  • prawo

   2 stycznia 2018 at 14:14

   Brak Boga a dopiero potem wynikające z tego wysokie podatki, biurokracja i brak wolnego rynku.

 2. Floryda/Ilinois

  2 stycznia 2018 at 18:12

  Lewactwo zniszczyło Amerykę !!!,8 lat rządów lewaka Husajna Baraka Obamy za rządów ktorego powstało i miało sie dobrze oraz rosło w sile państwo islamskie oraz ekspansja ich w niemieckiej UE i podzynanie gardeł europejskim chrześcijana których eksterminacja na bliskim wschodzie ba faktem dzieki Obamie którego karyjera polityczna zaczęła sie w bastionie lewackim znajdującym sie w mieście Chicago stanie Ilinois kolebce komunistycznych dewiantów na pasku sowieckich decydentów mając w szeregach patologiczna rodzine Clintonow on buchaj zarodowy ona zdeklarowana lesbijka ktora rządziła faktycznie Ameryką!!!doprowadzili Amerykanów do biedy i patologi niespotykanej w historii USA ,,to oni tzw demokraci zniszczyli klasę biznesowa będąca potęga tego państwa na lewackie korporacje migające sie od płacenia podatków ktore kiedyś płaciła klasa średnia ,do tego wywieziono caly biznes z USA poza granice tego państwa zubożyła miedzy innymi intak biedna Florydę ktora oprócz usług i owoców cytrusowych nic nie ma ,dlatego skazuje swoich rezydentów do poszukiwań pracy na północy ktora tez boryka sie z bezrobociem i koło sie zamyka dopiero pojawienie sie w polityce biznesmena Trampa było światełkiem w tunelu dla biedoty amerykańskiej i nie tylko ,jest zatem szansa na odbudowę kraju po zniszczeniach patologicznych demokratów w których korupcja jest podobna do rosyjskiej ,stad tez niemal każde wybory w lewackim Chicago były sa i beda fałszowane jeżeli rządy dalej beda sprawować tam tzw demokraci,połowa mieszkańców Chicago juz dzisiaj myśli sie wyprowadzić do innego stanu byle tam nie mieszkać i nie płacić horrendalnych podatków którymi amerykańscy komuniści/demokraci karzą wszystkich za to ze tam mieszkają ,jednym z modnych kierunków jest właśnie ciepła Floryda i niskie podatki ,co pokazuje ze wybór demokratów do rządzenia jest samobójstwem i samounicestwieniem ,precz z komuna i clintonami oraz demokratami!!!

 3. Przecław

  8 stycznia 2018 at 01:31

  Polacy nie mają bladego pojęcia jak wygląda prawdziwe życie Amerykanina. Notoryczne obiboctwo, brak realnej pracy od młodości aż po grób, co z tego że welfare daje food stamps, a nawet $ 200 miesięcznie, to tylko demoralizuje,napędza kryminogenność, narkomania od której padają jak muchy. Ja znałem wiele rodzin, z ktorych połowa poszła do Abrahama w ciągu paru lat, powód – narkotyki. Na pozór nic nie wdać, tylko padają jak muchy…

 4. Naina Bose

  26 marca 2018 at 09:53

  That is really So terrible Picture of American poor. The Government need do something For these People. That is so amazing Post. Thanks for share.

  • Seema Sharma

   30 marca 2018 at 09:04

   I really Agree With You.The government need Do Something For These People.

 5. Muskaan Garg

  21 lipca 2018 at 10:07

  I am happy to find this post Very useful for me, as it contains lot of information. I Always prefer to read The Quality and glad I found this thing in you post.

 6. sush khati

  16 października 2018 at 15:17

  your blogs are always awesome dude…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra