Z zagranicy

Kim Jong-un: Nuklearny guzik mam zawsze na stole

Północnokoreański przywódca Kim Jong-un ostrzegł Stany Zjednoczone, że jeżeli zechciałyby wywołać wojnę z Koreą Północną, to ma on nuklearny guzik zawsze na stole.

– To jest rzeczywistość, nie groźba – stwierdził Kim Jong-un, wyciągając jednocześnie gałązkę oliwną do Korei Południowej i USA poprzez sugestię, że jest „otwarty na dialog”.

Korea Północna kontynuuje swój program nuklearny, co sprowadza na nią falę krytyki ze strony społeczności międzynarodowej. Część amerykańskich polityków i ekspertów wskazuje, że USA nie będą miały innego wyjścia, jak tylko zaatakować Koreę Północną w ramach wojny prewencyjnej.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. Robert B.

  1 stycznia 2018 at 17:38

  „Korea Północna kontynuuje swój program nuklearny, co sprowadza na nią falę krytyki ze strony społeczności międzynarodowej”… A kto to jest ta „społeczność międzynarodowa”? I dlaczego akceptuje ona broń nuklearną w łapach Amerykanów, którą już wykorzystali do ludobójstwa? A co z Izraelem? Dlaczego np. taki Iran jest z tego powodu na celowniku tej „społeczności międzynarodowej”, a o Izraelu nawet się nie zająkną? Też wyznają dogmat, że „Żydów nie ma”? Może to jakiś trop w celu ustalenia, KTO to jest ta cała „społeczność międzynarodowa”. Może Henry For nie mylił się nazywając ich „międzynarodem”?

  • qaz

   1 stycznia 2018 at 17:41

   uważaj, żeby Bodakowski Ci nie usunął tego posta, bo teraz zaczął cenzurować.

  • Tomek

   1 stycznia 2018 at 20:48

   Robert, było to już ci kiedyś tłumaczone, a ty znowu to samo pytanie zadajesz. Potem się dziwić, że prawy.pl weryfikację, czy komentujący nie jest robotem wprowadza:)

   Z Izraelem społeczność międzynarodowa takiego problemu jak z Koreą nie ma, bo:

   – Izrael nie straszy różnych krajów, że spuści na nie bombę jądrową. Nawet Iranu tak nie straszy, straszy jedynie atakiem lotniczym na reaktor jądrowy

   – Izrael nie przeprowadza prowokacyjnych prób rakietowych, wystrzeliwując rakiety, by przelatywały nad terytorium wroga

   – Izrael nie jest rządzony przez dyktatora, który wymordował setki tysięcy własnych obywateli

   – Izrael nie ma 2 milionowej, zindoktrynowanej armii

   Nawet z Iranem porównując – to Iran wyznaje doktrynę konieczności zniszczenia Izraela, a nie odwrotnie. To Iran finansuje ugrupowanie terrorystyczne, które raz po raz z Libanu ostrzeliwuje Izrael, a nie odwrotnie.

   Zrozumiałeś już, czy znowu za chwilę będziesz się o to pytał?

   • qaz

    1 stycznia 2018 at 21:09

    Tomuś, bzdury wygadujesz takie, że się w pale nie miesci. Jak Izrael może straszyc kogokolwiek bronią atomową, skoro oficjalnie się do niej nie przyznają? Co do Korei Płn, to USA i Korea Płd cały czas przeprowadzają manewry przeciwko Korei PŁn. Izrael cały czas kradnie ziemię Palestynczykom pod nowe osadnictwo. A co do terroryzmu, to jeden z ministrów Izraela powiedział, że im ISIS nie przeszkadza w Syrii, i może sobie rządzić.

    • Tomek

     1 stycznia 2018 at 21:36

     „Jak Izrael może straszyc kogokolwiek bronią atomową, skoro oficjalnie się do niej nie przyznają?”

     Czyli prawdę napisałem, jak z tego wynika:). A ty się rzucasz, że bzdury… Zastanów się nad dwoma pierwszymi zdaniami, które napisałeś i znajdź w nich błąd logiczny.

     „Co do Korei Płn, to USA i Korea Płd cały czas przeprowadzają manewry przeciwko Korei PŁn.”

     Jeśli uważasz, że to Korea Południowa jest zagrożeniem, a nie Korea Północna, która w latach 40-tych wywołała wojnę, która ma broń jądrową, którą straszy, artylerię wycelowaną w Seul zdolną zabić setki tysiące ludzi i dyktatora, który swój kraj zamienił w morderczy obóz koncentracyjny i raz po raz straszy poszczególne kraje zniszczeniem, to są trzy możliwości. Albo jesteś koministą, w wydaniu ostrym (stalinowskim czy trockistowskim, bo nawet zwykłym komunistom wstyd już bronić Kima), albo idiotą, albo na siłę rzucasz absurdalny argument, mając świadomość jaką bzdurę piszesz, widząc, ze innych nie masz.

     „Izrael cały czas kradnie ziemię Palestynczykom pod nowe osadnictwo.”

     Kwestia Palestyny jest tematem na inną dyskudję, ale nawet jak dziecinnie przyjmiemy, że to Izrael jest wyłącznie ten zły, a Pelestyńczycy ci święci, to chyba zgodzisz się, że groźbą okupacji takiej np. Gazy jest dla świata zagrożeniem dziesiątki razy mniejszym niż groźbą ataku jądrowego w wykonaniu szaleńca.

     „A co do terroryzmu, to jeden z ministrów Izraela powiedział, że im ISIS nie przeszkadza w Syrii, i może sobie rządzić.”

     I co z tego? Izrael nie sponsoruje ISIS, żeby atakowało Iran. Iran Hezbollah w takim celu owszem. Widzisz tą subtelną różnicę, czy ta zdolność ulega zatraceniu na czas, kiedy dyskusja schodzi na Żydów?

   • Robert B.

    1 stycznia 2018 at 21:10

    Do @Tomek:

    Takie hasbarskie gówno nie robi na mnie wrażenia.

    • Tomek

     1 stycznia 2018 at 21:46

     Hasbarskie, hahahhahahaha:)

     Uwielbiam, jak internetowe przygłupy nie tylko wymyślają same fakty, alternatywną rzeczywistość, ale nawet tworzą swój alternatywny język, nie przystający do języka polskiego, a podłamany od innych przygłupów na forach o właściwym im poziomie. Który, normalny człowiek, któremu coś się na mózg nie rzuciło, nazywa cały czas siebie gojem, innych szabesgojami, używa co chwila słów typu chazarski, albo słów istniejących tylko na mrocznych forach dla idiotów, jak hasbarski?:)

     Robert, ty nawet porządnie się odszczeknąć nie potrafić, bez pokazywania, jak patologicznie masz zryty beret…

     • Robert B.

      1 stycznia 2018 at 21:49

      Do @Thomekh:

      Gówno, które usrałeś powyżej (komentarz z 1 stycznia 2018 at 21:36), mówi samo za siebie…

     • Marian

      1 stycznia 2018 at 21:50

      @Tomek, skontaktuj się jednak ze swoim lekarzem, może jeszcze nie jest za późno. Wytną Ci tego guza na mózgu i będziesz jakoś żył.

     • Tomek

      2 stycznia 2018 at 12:07

      Do @Robert B.

      Robert, ale nie stresuj się, bo z drżenia rąk przyciski na klawiaturze ci sie mieszają i nawet mojego imienia nie umiesz poprawnie napisać:). Poza tym, w nerwach robisz się prymitywnie wulgarny, wyłazi z ciebie zwykły tłuk („gówno, usrałeś….”). Napisałeś przecież mi wcześniej, że nie obchodzi cię, że się tu ośmieszasz, wiec po co te nerwy:)?

    • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

     1 stycznia 2018 at 22:52

     Hasbarskie nie, ale czy mógłbyś wyjaśnić jakie gówno robi na tobie wrażenie?

 2. Robert B.

  1 stycznia 2018 at 17:49

  „To jest rzeczywistość, nie groźba” – i to jest realne spojrzenie na realny świat. U nas panuje inna „aksjologia”: rozbroić się, wszyscy ludzie braćmi, rozebrać się do naga. Oczywiście nie musi tego robić USA i Izrael, którego „nie ma”. No i oczywiście ooooniiii muuuusząąąą sięęę brooooniiiić, ooooniiii thyyyyleeee pszeeecieeehpieeeeeliiiiii! Aj i waj!

  • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

   1 stycznia 2018 at 18:10

   Nie tylko USA i Izrael nie muszą się tłumaczyć, jest wiele innych cywilizowanych krajów.
   Ty natomiast w sposób naturalny utożsamiasz się ze społeczeństwami o średnim IQ 70, ewentualnie z komunistycznymi dyktaturami jak na patriotę przystało.

   • Robert B.

    1 stycznia 2018 at 18:14

    Do @Powalający Fetor Dupy Syjonu:

    Do czasu… Do czasu… Zobaczymy, jak będziesz błagał pod drzwiami „społeczeństwa o średnim IQ 70”, żeby cię raaatooowaaać, jak się interesy „innych cywilizowanych krajów” skrzyżują z waszymi… Coś takiego już nie raz miało miejsce.

    • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

     1 stycznia 2018 at 18:27

     Ale ty i tak pozostaniesz ludzkim śmieciem… hehe

 3. marju73

  1 stycznia 2018 at 18:55

  Tylko dobrzy Usraelczycy mogą trzymać rękę na guziku atomowym.

  • Robert B.

   1 stycznia 2018 at 21:13

   No bo u nich jest „demokracja”, to im można. Można zrzucić dwie bomby nuklearne na japońskie miasta i jeszcze robić z siebie tego dobrego…

 4. michu

  1 stycznia 2018 at 20:25

  Gdyby nie Kościół katolicki (niekoniecznie hierarchia), to Polska byłaby po II wojnie światowej, taka jak Korea płn, tylko pewnie dynastia Bierutów, albo Jaruzelskich by rządziła 😉

 5. ajwajj

  1 stycznia 2018 at 21:16

  Kim odpalaj USrael to największy terrorysta świata …….

 6. Robert

  1 stycznia 2018 at 22:38

  W rzeczy samej,dzisiaj tylko takie kraje,zacofane technologicznie,jak Kor.Półn. rozwija broń atomową.Sama broń jest oczywiscie smiertelnie groźną bronia masowego razenia,ale juz sposób jej przenoszenia,rakietami nafaszerowanymi elektronika,powoduje ze technologia HAARP,Remote Neural Monitoring(CIA wie co Kim pomyśli zanim zrobi),powoduje,ze zadna rakieta nie wystartuje,bo jak spróbuje,to jej system zwarjuje i samobój na własnej ziemi.Dlatego towarzysze amerykanscy najbardziej boja sie tzw.brudnych bomb,a nie rakiet.

 7. m

  2 stycznia 2018 at 18:30

  Ten guzik to pierwszy od góry przy rozporku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra