Z zagranicy

Na ulicach rozjuszone tłumy zwolenników OUN-UPA: tak Ukraińcy świętowali urodziny Bandery

W kilku miastach na Ukrainie odbyły się uroczystości związane ze 109 rocznicą urodzin Stepana Bandery – zbrodniarza odpowiedzialnego za ludobójstwo. 

Jeden z dziennikarzy portalu KyivPost relacjonując uroczystości zorganizowane w pierwszy dzień 2018 roku, pisze też o ,,demonizowaniu” Bandery przez Kreml  oraz podkreśla, że tenże zarzuca „bohaterowi Ukraińców” współpracę z nazistowskimi Niemcami. O mordach na Polakach nie ma ani słowa.

Warto przypominać, że Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, której przewodził Stepan Bandera, jest odpowiedzialna za rzeź Polaków na Wołyniu, uznanej przez polski parlament za ludobójstwo.
Źródło: KyivPost

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  2 stycznia 2018 at 18:53

  To wina Polakow, przede wszystkim Polakow, naszej chorej naiwnosci, iz przymykaniem oczu na gloryfikowanie zbrodniarzy z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie, cos tam uda sie zalatwic pozytywnego. Otoz nic nie udalo sie wlasciwie przez te wszystkie lata zalatwic, a jesli ktos o czyms wie, co udalo sie zrobic, niech tu napisze.

  • klioes vel pislamista

   2 stycznia 2018 at 22:18

   10/10
   W efekcie zaledwie 8% Ukraińców ma jakieś pojecie o ludobójstwie UPA.

   • klioes vel pislamista

    9 stycznia 2018 at 15:52

    Białe inaczej

    Biały śnieg, białe mleko, biała czekolada,
    I biała kawa także… mówić nie wypada!!!
    O debilu napomknąć trzeba także raczej:
    To po prostu GENIUSZ, lecz sprawny …INACZEJ.

  • Grze

   3 stycznia 2018 at 13:22

   Ukraińcy nie mają pojęcia o mordach na Polakach. Nawet jak wiedzą, że były takie mordy, to nie łączą tego z UPA. Oglądałem na youtube ukraiński film o Banderze i banderowcach. Było tylko jedno jedyne zdanie na temat rzezi wołyńskiej. Po prostu: „UPA nie brała udziału w rzezi wołyńskiej”. Nic więcej, żadnego tłumaczenia, żadnego dowodu ani też informacji kto właściwie zabił te wiele tysięcy niewinnych ludzi. To ma wystarczyć dla przeciętnych Ukraińców. Oni nawet nie podejrzewają jaki popierają syf.

 2. George

  2 stycznia 2018 at 19:07

  Dlaczego PiS nie zamknął jeszcze granic i futruje ukraińskich zbrodniarzy naszymi pieniędzmi? Takie ma rozkazy???? PiS będzie odpowiedzialny za kolejny Wołyń, który nam Ukraińcy zechcą na rozkaz zafundować. Dojdzie do rozlewu krwi, a wtedy nasi „sojusznicy” i „przyjaciele” z UE przyjdą z pomocą.

  • podolak

   2 stycznia 2018 at 20:50

   Wtedy zasmuceni w USA będą.

   U.S. Embassy Kyiv
   ‏Konto zweryfikowane @USEmbassyKyiv
   6 godz.6 godzin temu

   Приголомшені та засмучені вбивством правозахисниці Ірини Ноздровської. Висловлюємо наші найглибші співчуття близьким та родичам. Винні мають бути притягнуті до відповідальності.
   45 odpowiedzi 239 podanych dalej 136 polubionych
   U.S. Embassy Kyiv
   ‏Konto zweryfikowane @USEmbassyKyiv
   7 godz.7 godzin temu

   Shocked and saddened by the death of activist Iryna #Nozdrovska. We offer our deepest condolences to her friends and family. Those responsible must be brought to #justice.

 3. Krzysztof

  2 stycznia 2018 at 19:21

  Rozjuszone tłumy 🙂 ROTFL

 4. finka

  2 stycznia 2018 at 20:41

  Polacy pamiętają, to nasz rząd realizując obce interesy pcha nasze podatki na finansowanie banderowców, a oni utrzymują cła i embarga na szereg naszych produktów. Idą w zaparte o rzezi Polaków, jeszcze trochę i powiedzą, że Lachowie sami się okrutnie wyrżnęli.

 5. andrzej'

  2 stycznia 2018 at 21:29

  Sodomita Bandera – bohater narodowy Ukrainy Pracownik niemieckiego wywiadu Abwehra, Stepan Bandera. Przebywając w więzieniu, według relacji jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, służył więźniom za kobietę. W kręgach partyjnych miał przydomek „baba”. W 1950 roku, ukrywając się w Niemczech pod nazwiskiem Poppel, pisał: „Żeby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni powinni poznawać jedendrugiego. Jest to droga do wolności, droga do niezależności…”. Oto jaki to bohater narodowy Stepan Bandera, sodomita. Bohater narodu ukraińskiego. Kim, tak naprawdę, był Stepan Bandera, który zakończył swoją drogę życiową pod nazwiskiem Stefan Poppel (niem. – glut, babol). Poruszmy chociaż kilka najbardziej znaczących, osobistych i mało znanych aspektów jego życia. Przede wszystkim jego pochodzenie. Przyszły Poppel pochodził z rodzin, wychrzczonych na greko-katolicyzm, żydów. Ojciec Andrian Bandera to greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Moishe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bandera. Matka przyszłego ukraińskiego „bohatera” to Mirosława Głodzińska, polska żydówka. To znaczy, że ideolog ukraińskiego nacjonalizmu był czystej krwi żydem. A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu. Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia. Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań. Nawiasem mówiąc, analogiczne pochodzenie miał także kolega-rywal Poppela, Roman Szychewycz. Oczywiście w żydowskim pochodzeniu nie ma niczego złego lub wstydliwego ale sam Bandera przez całe życie swoje pochodzenie skrupulatnie ukrywał, w tym także za pomocą swojego bestialskiego, okrutnego antysemityzmu.

 6. Tomasz

  2 stycznia 2018 at 22:06

  Wśród Ukraińców w Polsce 35% to banderowcy .

 7. Kwal

  2 stycznia 2018 at 22:20

  Pan rezydent Duda powinien sypnąć groszem, to może by przestali gloryfikować Banderę….

 8. jaro7

  2 stycznia 2018 at 23:33

  A kto reprezentował na tych „uroczystościach’ Polskę? Moze znani banderofile Kuchciński,Terlecki,Karczewski,Święcicki,Sellin,Gosiewska,Szczerski,a gdzie polskojęzyczne media ,?nNie pojechała Bojke,Stepan,Łęski,Maślańczyk,Rachoń(to wszyscy z TVPiS)a gdzie Sakiewicz i Mucha z GP? A Michnik z GW? A Talaga? A „ambasador’ Piekło chociaż tam poszedł? A Wóycicki nie reprezentował Uniwersytetu Warszawskiego,mógł wziąść Balcera.

 9. Adam

  3 stycznia 2018 at 08:53

  Jednak po nowym roku i lekko przed można zauważyć niestety na tym portalu niewidzialną cenzuralną rękę z kręgów Pana Jonna Danielsa .Bo uzasadniona krytyka o Ukraińcach , Papieżu jakoś cenzura aprobuje i w miarę przepuszcza gorzej z tymi sensownymi dotyczącymi np.temat do wyszukania :Rejudaizacja nabiera tempa.

  To że już nabiera tępa na wyższy poziom etap wykluczania niewygodnych treści świadczy skasowanie konta w realu 24 na You tube.

  • puszatek

   7 stycznia 2018 at 19:15

   Na portalu w polityce.pl tez jest cenzura, często jest na czerwono „popraw komentarz”

 10. Winicjusz

  3 stycznia 2018 at 09:17

  Czy delegacja naszych rodzimych zapóźnionych „antykomunistów” wzięła udział w tej rocznicy? Wszak ideowi pogrobowcy ludobójców z UPA, oprawców naszych rodaków z Wołynia i Małopolski Wschodniej to „antykomuniści” i „antysowieciarze”.

  • Miszcz Yoda

   3 stycznia 2018 at 12:57

   @Winicjusz
   Kolejna sierota po PRL, ślimtajaca nad ,,sanacyjnym” Mossorem, autorem akcji Wisła i wychwalająca ,,katolika” Świerczewskiego?

 11. jacek

  3 stycznia 2018 at 16:14

  Jeśli nie będziemy protestować,przeciw odradzaniu się upiorów zbrodniczego banderyzmu to tragiczna historia znów się powtórzy.

 12. Pingback: Na ulicach rozjuszone tłumy zwolenników OUN-UPA: tak Ukraińcy świętowali urodziny Bandery | forumemjot dla Polski

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra