Kościół

Świadectwo o Jezusie miarą relacji z Bogiem

Medytacje ewangeliczne z dnia 3 stycznia 2018 roku (J 1, 29-34) – Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata.

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby on się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że on jest Synem Bożym».

Jezus Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata – tę przekazywaną nam przez Ewangelię prawdę znamy nie od dziś. Słyszeliśmy ją wielokrotnie przy różnych okazjach, ale czy kiedykolwiek pochyliliśmy się nad nią, sięgając jej głębi? Kim naprawdę jest dla Ciebie Jezus? Kogo w Nim widzisz? Jakie byłoby Twoje o Nim świadectwo?

Wydawałoby się, że to bardzo proste pytania, a jednak jeżeli postaramy się na nie uczciwie odpowiedzieć, może się okazać, że tak naprawdę nie mamy prawdziwej relacji z Bogiem, sprowadzając tę ostatnią do rangi tradycji, wychowania, czy przyzwyczajenia. I nie powinniśmy się tego bać, ponieważ uświadomienie sobie sposobu, w jaki odnosimy się do Boga, zdefiniowanie go w pełnej prawdzie, pozwala nam jeszcze mocniej przeżyć nawrócenie. Tego ostatniego potrzebujemy wszyscy. Bez wyjątków. Ze swojej natury grzeszni, upadamy i jedyną naszą szansą jest stałe uświadamianie sobie tych upadków oddawane Bogu w Sakramencie Pojednania.

Jeżeli uważasz, że nie potrzebujesz spowiedzi, ponieważ „nie zgrzeszyłeś” oszukujesz sam siebie i chociażby tylko z tego względu warto, abyś zrobił porządny rachunek sumienia i udał się do konfesjonału. Naprawdę najwyższy czas…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra