Z kraju

Oświadczenie ks.Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Oto tekst oświadczenia ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego,  zamieszczony na jego  stronie  na FB:

„Na portalu DoRzeczy.pl pod wywiadem, do którego link zamieściłem w poprzednim wpisie, przeciwnicy budowy w Toruniu pomnika ku czci ofiar ludobójstwa dokonanego przez UPA byli łaskawi wylać wiadro pomyj na moją głowę, używając określeń typu”klecha” czy „pedał w sutannie”. Te inwektywy nie robią na mnie żadnego wrażenia. Co najwyżej świadczą o poziomie nienawiści i braku argumentów rozumowych u tych, co od wielu lat atakują prawdę i pamięć o zagładzie Polaków. Poza tym, jestem już do tego przyzwyczajony, bo w 2005 r. jeszcze gorszej w związku z książka „Księżą wobec bezpieki” byłem poniżany przez byłych funkcjonariuszy SB i ich tajnych współpracowników, którzy panicznie bali się ujawnienia prawdy.

Teraz jednak jeden z nienawistników napisał wprost „Na pohybel z Zalewskim i twórcą tego pomnika”. Czyli na szubienicę. A to jest już wezwanie do fizycznej napaści nie tylko na mnie, ale i na prof. Andrzeja Pityńskiego, odznaczonego niedawno Orderem Orła Białego przez pana prezydenta Andrzeja Dudę.

Dlatego też redakcja portalu, która posiada IP danego komputera, winna zgłosić sprawę do prokuratury. Tym bardziej, że bagatelizowanie tego typu gróźb może prowadzić, co nie daj Boże, do tragedii. Vide: sprawa Cyby. Czekam więc na ruch redakcji”.

Tekst cytujemy w całości.

Żródło: FB

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

51 Komentarzy

 1. podolak

  4 stycznia 2018 at 09:23

  Bardzo dobry test (jak wiele działań ks. I I-Z) sprawdzający i pokazujący wszystkim, moralność,etykę a i przestrzeganie prawa (kodeks karny, wzywanie do mordu)przez polskojęzycznych (również maskujących się )banderofilów.

  O tym że mordy jako metodę uprawiania polityki bardzo lubią nie muszą przekonywać, wiedza np. Polaków,Żydów i in. o wyczynach ich idoli, w zupełności wystarcza.

  • EuPi

   5 stycznia 2018 at 21:05

   Tak dobry jak dobry pseudo historyk!

  • EuPi

   7 stycznia 2018 at 11:03

   Najpierw policz ilu Ukraińców zamordowaliśmy my, polska szlachta po zajęciu ziem ukraińskich, wtedy więcej zrozumiesz, a jeżeli Zalewski pochodzi z Wołynia, to jego przodkowie maja tak samo krew na rekach i niech o tym też mówi!

   • jaro7

    7 stycznia 2018 at 12:26

    Pomijam że nie ukraińców tylko jezeli już to kozaków.Po drugie podaj liczbę tych rzekomo zamordowanych? I czy słyszałeś o Batohu?A od ks Zaleskiego( a nie tłumoku Zalewskiego) to trzymaj się z dala bo mu do pięt zaprzańcu czy ukrze nie sięgasz.

   • MacGregor

    8 stycznia 2018 at 09:25

    te, absolwent gimnazum z wykładowym ukraińskim, poducz sie wpierw historii cymbale

   • teresa

    8 stycznia 2018 at 18:54

    Spadaj banderowcu!!!!!

   • aga

    9 stycznia 2018 at 15:20

    Piszesz totalne bzdury , banderwoska szmato.twoi przodkowe rusinska szlachta polskojęzyczna sprowdzila sobie do niewolniczej pracy m.in moich przodkow chlopow panszczyznianych z okolic tarnowa i ostrłęki . i biedni ludzie musieli tam pracowac dla zwyrodnialej rusinskiej szlachty , i ich potomkowie.a potem zostali wymordowani i wypedzeni przez rusinski motloch. do czasu po wieczne czasy przekletej unii z litwinami i rusinami wsrod polskiej ,koronnej szlachty nie bylo tak nieludzkiego ucisku kmieci. zaczęlo sie po dolaczeniu do Rzeczypospolitej zbarbaryzowanej i poganskiej magnaterii rusinskiej.

   • Kamilia

    13 stycznia 2018 at 20:27

    skoro to ty jesteś polską szlachta która mordowała to mów we własnym imieniu morderco. Poczytaj też co o polakach pisze wasz pożal się Boże pisarz TARAS sZEWCZENKO – poemat Hajkdamacy

 2. podolak

  4 stycznia 2018 at 09:45

  I jak znakomicie i bez mizdrzenia się, postawił lustro przed gębusię i podniebienie, pytającego medium!
  Super!

  „Kto atakuje? Atakuje Wasze środowisko – osoby związane ze środowiskiem gazet tzw. prawicowych, które wciąż mówią o sojuszu z Ukrainą, poświęcając przy tym pamięć o ludobójstwie”

  https://dorzeczy.pl/kraj/51861/To-krzyk-rodzin-i-wyrzut-sumienia-dla-ludzi-obecnej-wladzy-Ks-Isakowicz-Zaleski-o-Pomniku-Rzezi-Wolynskiej.html

 3. PolishPolackski

  4 stycznia 2018 at 10:11

  Te banderowskie qrvy robią się coraz bardziej bezczelne.

 4. Slawomir Tomasz Roch

  4 stycznia 2018 at 10:24

  Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary i milosci do Boga i czlowieka, do prawdy o ludobojstwie dokonanym przez odrazajacych zbrodniarzy wszechczasow mianowicie Bandere, Szuchewycza, Diaczenke i innych demonicznych upiorow z ludobojczej OUN-UPA na Wolyniu i Kresach w latach 1939-1947! Dobrzy ludzie sa w naszej ojczyznie obrazani i szkalowani za to iz chca swiadczyc o prawdzie! Zgroza! Rodacy precz z klamstwem, precz z tchorzostwem, po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci. Z Panem Bogiem

 5. podolak

  4 stycznia 2018 at 12:10

  „Agresywne ataki na prawdę. Czym to się skończy? ”
  Kolejną demaskacją polskojęzycznego banderścierwa.

 6. Hania

  4 stycznia 2018 at 13:02

  Niestety, ale ten pomnik jest brzydki…
  Naturalistyczny aż do bólu.
  Ma rację pan Krzesimir Dębski krytykując formę tego pomnika.

  • Slawomir Tomasz Roch

   4 stycznia 2018 at 13:37

   Niby co jest takiego brzydkiego w tym pomniku Haniu?! Czy moze rodzina ustawiona w jego centrum, ta rodzina z krzyzem w reku? Ta wlasnie rodzina, ktora ginie w plomieniach, mordowana okrutnie przez banderowcow, tylko za to iz jest polska, iz kocha Polske i swoja wiare?! A moze owa brzydota w Twojej opinii, to piekny orzel, odwieczny znak naszego narodu, orzel bialy na skrzydlach ktorego wypisano miejsca meczenstwa na Wolyniu i Kresach?! A wiem, co tak Ci sie pewnie nie podoba, pewnie to biedne, niewinne dziecko, nadziane na ukrainskie widly, tedy powiem Ci Hania, iz Chrystus Pan nie wahal sie umrzec na krzyzu, bo taki ten krzyz jakis prosty i nieladny. Poza tym prawda jest z Boga, a zatem jest piekna, to klamstwo jest szkaradna brzydota, bo taki jest diabel, obrzydliwy i szkaradny. Prawda zawsze jest piekna, bo wiedzie do swiatla, czyli do milosci. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem

 7. wiesscar

  4 stycznia 2018 at 14:12

  Banderowcy stawiaja pomniki ludobojcom. Chca te pomniki takze stawiac w Polsce. Polacy w swojej ojczyznie nie moga postawic pomnika ofiarom ludobójstwa banderowcow? Bo pomnik jest oddaje realistycznie prawde. Pomnik jest prawdziwy i przypomina czym jest banderyzm i kim sa banderowcy. Dziekuje ojcu Rydzykowi za odwagę i przyciągnięcie w Toruniu tego pomnika. Polacy nie lekajmy sie stanac w obronie prawdy. Prawdy sie klamstwo lęka bo prawda to jeden z trzech czesci triady: prawda, dobro, piekno. Zlo sie leka dobra, klamstwo prawdy a brzydota piekna. Banderowcy i neobanderowcy lekaja sie tej triady bo zle korzystali z wolnej woli i pogwalcili prawa boskie. Jesli chca zyc bez leku i nie lekac sie smierci po ktorej czeka sad bozy to musza odejsc od klamstwa, zla i brzydoty. Taki pomnik to uhonorowanie ofiar i wolanie do sprawcow by sie nawrocili bo grzech ciezki maja na sumieniu. Tylko potepienie banderyzmu pozwoli sprawcom zyc bez leku przed sadem bozym.

  • wiesscar

   4 stycznia 2018 at 14:18

   Chyba ze banderowcy nie sa grekokatolikami i prawoslawnymi i nie wierza w Boga. To tacy teraz nie czuja leku.

 8. Janusz

  4 stycznia 2018 at 14:31

  Pomnik powinien stanąć potężny, ludobójstwo miało miejsce bez wątpienia, inna sprawa z czyjej inicjatywy, ale o żydowskich komisarzach NKWD siejących jad propagandy oraz nadzorujących ukraińskie bojówki nikt już nie mówi. Co do „na pohybel”, to jest wyrażeniem idiomatycznym, nie można go tłumaczyć literalnie, niepotrzebna histeria. Już bardziej przejąłbym się „pedałem w sutannie”, bo pedał, to jednak pedał…

  • wiesscar

   4 stycznia 2018 at 15:17

   Banderowcy wczesniej pod wplywem Niemcow i pod nadzorem Niemcow wymordowali Zydow. O czym piszesz internauto? Bandera i Szuchewycz sluchali wytycznych Zydow i komunistow?

   • Janusz

    5 stycznia 2018 at 01:05

    Oczywiście. Cały projekt państwa ukraińskiego był projektem żydowskim, separacji od Polski. Natomiast w czasie wojny byli żydzi oraz żydzi drugiej kategorii, Ostjuden, wschodnia biedota, która nie pasowała do projektu przyszłej rasy panów. Tych mordowali zarówno hitlerowcy (powołani do życia przez żydowską Wall Street), jak i żydzi bolszewicy z NKWD. Ostjuden zostali przeznaczeni na ofiarę całopalną (holokaust) w myśl doktryny, że można poświęcić część dla całości. Podobnie było z emigracją żydowską z Niemiec do Palestyny, syjoniści w porozumieniu z hitlerowcami transportowali jedynie okazy zdrowia o określonym stopniu zamożności. Biedota żydowska i ułomni nie mieli szans.

 9. Hania

  4 stycznia 2018 at 14:48

  Zauważam różnicę pomiędzy pięknem, nawet drastycznym a zwykłą brzydotą…
  Proszę Cię, porównaj dwa projekty pomników o tej samej tematyce:

  https://assets.polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/05956f3d84fecaec4433f74b2cec5d39_XL.jpg

  Zdjęcie przestawia projekt pomnika, który ma formę drzewa, o konarach w kształcie rozwiniętych skrzydeł, a do pnia tego drzewa przywiązane są za główki zwłoki dzieci. Prof. Marian Konieczny, autor projektu nawiązał w ten sposób do autentycznej fotografii.
  Podobny do niedawna stał w Przemyślu

  • Psokol

   5 stycznia 2018 at 01:00

   @hania
   Ale zdjecie po lewej nie pochodzi z czasow rzezi wolynskiej tylko z roku 1923 kiedy to niejaka marianna dolinska zamordowala 4 swoich dzieci i przywiazala do drzewa. Na wiki jest nawet wzmianka o blednym przypisywaniu tego zdjecia do wolynia.

   • podolak

    6 stycznia 2018 at 17:22

    Zdjęcie dzieci zamordowanych przez chorą umysłowo matkę-Cygankę, pochodzi z akt sadowych we Lwowie to prawda, ale takie praktyki na jakie zaprowadziła w jednostkowym przypadku choroba umysłowa kobiety, posłużyły za wzór do naśladowania przez „hirojiv” wobec niezliczonych ofiar Genocidum Atrox.

    Zdjęcie jest prawdą i polskie dzieci na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej mordowane w ten sposób na tzw. „wianuszek” to też prawda.

    Kto chory na ludobójstwo był, matka czy hiroji?
    Kto chce kontynuować takie hirojskie praktyki, matki-Cyganki czy neobanderowcy?

    • Psokol

     7 stycznia 2018 at 01:47

     A co ma piernik do wiatraka? Ja o chlebie ty o niebie. Nie neguje zbrodni ukrainskich bo co nieco nasluchalem sie na ten temat min. od wlasnych dziadkow, dla ktorych zreszta nazwanie kogos „ukraincem” bylo najciezsza obelga. Odpowiadam tylko rozmowczyni w temacie projektu pomnika, ze niestosownym jest jest upamietnianie zbrodni wzorem zdjecia z calkiem innego dramatycznego wydarzenia. Nota bene ow pomnik w przemyslu zostal juz chyba usuniety wlasnie ze wzgledu na to ze rycina na nim byla dokladna kopia owego zdjecia z calkiem innego zdarzenia.

 10. Hania

  4 stycznia 2018 at 14:50

  Pomnik, o którym mówimy ma kształt orła z niewłaściwą koroną ogólnie jest nie tyle drastyczny co brzydki.
  Zwyczajnie.

  https://ocdn.eu/images/pulscms/NTU7MDA_/e1558a25ed9708abd7cf8fce4456429b.jpeg

  • Slawomir Tomasz Roch

   4 stycznia 2018 at 16:06

   Hania widze, ze trzeba tu w Twoim przypadku po prostu uznac, iz jak mawiali madrze Rzymianie: „De gustibus non disputandi”, znaczy: o gestach sie nie dyskutuje! Uznaj zatem Haniu, iz mi i wielu innym Kresowianom ten pomnik Prof. Andrzeja Pitynskiego sie podoba i wyrazamy dla niego publiczna aprobate, zas serdeczna wdziecznosc dla O. Tadeusza. Co do tego drugiego pomnika, to choc znalem ten projekt i wiedzialem go wczesniej, to nigdy publicznie sie o nim nie wypowiedalem. Pozdrawiam

   • WJTK

    5 stycznia 2018 at 02:38

    Starożytni mogli tak mówić o gustach, bo mieli dobrze „wyrobiony gust”, gdyż ich spojrzenie na sztukę, latami kształtowali mistrzowie, których głównym celem było ukazanie piękna. Obecnie uważa się, że sztuka nie ma nic wspólnego z pięknem. Może dlatego tym rzymskim powiedzeniem tak chętnie posługują się dziś ludzie niewrażliwi na piękno. Co prawda, sztuka nie musi być tylko miła dla oka, wystarczy, że porusza emocje. Dziś, niestety często są to złe emocje, przekazywane przez złych ludzi, różnej maści zakompleksionych nienawistników i przy tym nieudaczników. Odnośnie zaś pomników, to zawsze budziły one i będą nadal budzić dyskusje. Ten projekt bydgoski to niestety typowy przykład „łopatologicznego” podejścia artysty do tematu, oczywiście tematu bardzo trudnego do wyrażenia w sposób artystyczny. Moim zdaniem dobrym przykładem ciekawego wyrazu artystycznego, może tu być np. niedawno nagrodzony przez kompetentne jury pomnik („schody do… nieba?”) katastrofy smoleńskiej w Warszawie. A przecież ktoś powie, że tę katastrofę najbardziej obrazowo oddałoby urwane skrzydło, z pięknie wymalowaną biało-czerwoną szachownicą. Owszem tak to może pokazać np. artysta ludowy. Innym przykładem „łopatologicznego” podejścia jest obecny Pomnik Powstania Warszawskiego. To pomnik na jaki zgodziły się władze PRL, unieważniając projekt pierwotnie nagrodzony (pod względem artystycznym ciekawszy), gdyż zbytnio symbolizował heroiczny zryw powstańczy.
    Chyba w obu tych przykładach zupełnie nie pasuje cytowane tu rzymskie przysłowie o gustach.

 11. Hania

  4 stycznia 2018 at 16:24

  Mam nadzieję, że przyjmuje Pan moje argumenty?

  Zauważam różnicę pomiędzy potrzebą postawienia pomnika, a jego pięknem.
  W tak ważnej sprawie nie mozemy pozwolić sobie na fuszerkę, tak uważam.
  A co się stanie, kiedy ( może w przyszłym wieku) nasi potomni powrócą do właściwego symbolu Orła, a tu straszyć będzie nikomu nieznany ptasior?

  Ojciec Rydzyk również poszedł w niepotrzebne układy.
  Pamiętam kiedy na falach( ongiś słuchałam RM) ogłosił konkurs na projekt powstającego kościoła.
  Oglądałam całkiem ładne projekty, nawiązujące do gotyku, najwłaściwszego dla tego typu budowli stylu, ale ojciec wybrał rotundę!
  Styl absolutnie nie pasujący do kościołów chrześcijańskich!
  I wyszło z tego, to, co wyszło….
  Z ohydną tzw kaplicą pamięci, zupełnie nie-katolicką…
  Do tego ciągłe tłumaczenia, że architekt wykonał projekt zupełnie za darmo….

  Pan wie co można dostać ” za darmo”?
  Proszę popytać Ostatnich Batiarów ze Lwowi:)

  Pozdrawiam

  • Slawomir Tomasz Roch

   4 stycznia 2018 at 16:57

   Z calym szacunkiem, jak juz dosc wyczerpujaco odpowiedzialem powyzej dwukrotnie, mam inne zdanie na omawiany temat dlatego z Twoimi Haniu argumentami sie absolutnie nie zgadzam ale przeciez i nie musze sie zgadzac. Ten orzel dla przykladu wyglada b. polsko i absolutnie w niczym nie przypomina mi jakiegos tam ptasiora. Podobniez nowy kosciol Matki Bozej, a zarazem Sanktuarium sw.Jana Pawla II, zbudowany przez O. Tadeo i wiernych z calego swiata rowniez mi sie podoba. Widzisz mamy zupelnie inne gusta! Tak to juz jest i musi byc w charakterze stworzenia, ze to co podoba sie mi, nie musi podobac sie Tobie i na odwrot. Pozdrawiam

 12. finka

  4 stycznia 2018 at 16:47

  Ks. Isakowicz, jak zawsze odważny i niezłomny, szkoda, że tak niewielu mamy w Polsce takich kapłanów.

 13. Zona

  4 stycznia 2018 at 17:08

  Widać po przytoczonych komentarzach jaki jest poziom zaplecza władzuchny. Bo czymże innym jest cała ta koncesjonowana „prawica”.

 14. Hania

  4 stycznia 2018 at 17:33

  No cóż…
  O gustach się nie dyskutuje
  Ale o symbolach jak najbardziej!
  Menora ustawiona w katolickiej (?) kaplicy
  Cóż ona tam robi?
  Zabrakło na Krzyż, o który na paskudnym pomniku, kruszy pan kopie, zabrakło na porządne świeczniki ale nie zabrakło na symbol judaizmu, obcego i nienawistnego chrześcijaństwu symbolu?

  „Menora (hebr. מנורה, jid. menojre) – w judaizmie nazwa świętego, złotego, siedmioramiennego świecznika, ustawionego w Pierwszym Przybytku, a także używanego później w Świątyni Jerozolimskiej
  Menora jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych symboli używanych w żydowskiej sztuce kultowej.
  Jest także traktowana jako symbol judaizmu, a jej wizerunek został wykorzystany w herbie państwa Izrael”

  Ależ może pan się modlić w tej przepięknej świątyni, nawet z ojcem Tadeo, jak pan napisał.
  Wznosząc swój wzrok w obraz apostaty, sterczącego tam dumnie Ziuka.

  Historia Orła:

  https://histmag.org/Orzel-Bialy.-Dlaczego-herb-Rzeczypospolitej-wymaga-poprawek-7891

  Pozdrawiam.

  • franciszekk

   5 stycznia 2018 at 21:20

   Haniu, Haniu …….!
   Wejdź do ciemnej komórki i porozmawiaj z Panem sam na sam!
   Nie POtrzebne będą Tobie tam żadne zbędne estetyczne świecidełka!
   PO co one Tobie, PO co do jasnej cholery … PO to żeby rozpraszały Twoje skupienie na rozmowie z Panem!
   Różne duperele; świetlne, zapachowe, estetyczne (jak pompatycznie Ty określasz) …. itp. potrzebne są tylko POganom a nie prawdziwym Chrześcijanom!!…..

   • Hania

    5 stycznia 2018 at 21:36

    Dziekuję za światłe rady.

    Gdyby rozumiał pan ludzką potrzebę tworzenia piękna, jako części Triady Dobra,Prawdy i Piękna
    te ” duperele estetyczne” miałyby dla Pana wielkie znaczenie.
    ( w komórce trzymam trzodę, a modlę się w pięknym kościele)

    • IGO

     5 stycznia 2018 at 21:48

     Pani Haniu: Dziękuję za światłe rady. Brawo!!!

     • franciszekk

      6 stycznia 2018 at 12:27

      Pani Hania ZAPOMNIAŁA przede wszystkim o najważniejszym – o Słowie Bożym!!!!…
      Tobie IGO dedykuję nie wieloznaczne hasełko obłudników i demagogów tzw. wolność, ale największy SKARB podarowany dla ludzi – Mt. 6,33 cyt. ” Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.”
      Mam nadzieję, że pisze do Chrześcijan a nie do NEO-pogan!
      Twój brat Franciszek

    • franciszekk

     6 stycznia 2018 at 11:41

     Pouczam Ciebie Haniu jako; niePOkorną, pyszną, dokuczliwą i swarliwą niewiastę!
     Pouczam Ciebie Haniu słowami Ewangelii Św. Mt. 6,6 cyt. ” Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”
     Haniu, Haniu….. bądź POrządną Chrześcijanką a nie POgańką o w/w cechach!
     Twój brat Franciszek

 15. jaro7

  4 stycznia 2018 at 18:06

  Wiecie co jest ironia w tej sprawie? Otóż z pamięci Polaków bestialsko pomordowanych przez bandytów z upa broni Polak o Ormiańskich korzeniach,a ci degeneraci którzy go atakują (upaińcy to norma) podają się za ‚prawicowców”i Polaków.Degeneraci zwykli i zaprzańcy.Sami sobie wydaja świadectwo debilizmu,zdrady,kolaboracji. Takim dać w gębę to sobie ręce pobrudzić.A takie szmatławce jak GP z Sakiewiczem i Mucha na czele czy do rzeczy to olać.To V kolumna banderowska.

  • jaro7

   4 stycznia 2018 at 18:16

   Przejrzałem te wpisy ,i jedno jest pocieszające,takich degeneratów atakujących k.zaleskiego jest na szczęście malutko.Zakładając ze cześć to byc może ukry to może z ta prawicą nie jest tak źle.Ale trzeba piętnować tych zaprzańców i to nie tylko tych ‚anonimowych”ale i polityków ,’dziennikarzy’ i innej maści speców.

 16. jacek

  4 stycznia 2018 at 18:34

  Wiwat ksiądz Tadeusz!Zawsze wierny prawdzie i dobru!

 17. Klos

  4 stycznia 2018 at 19:52

  Mam wrażenie, że ta Hania to klasyczna zakamuflowana rezunka.

 18. karola32

  4 stycznia 2018 at 21:13

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zawsze wierny prawdzie, Bogu i ojczyźnie, ten cały PiS to socjaliści, jednolita narodowa Polska, stoi im kością w gardle.

 19. Hania

  4 stycznia 2018 at 23:44

  …och….
  Gdybyście znali pisma prof Ignacego Chrzanowskiego, wiedzielibyście czym rózni się
  – realizm od naturalizmu….

  Kończę temat bom już banderówa 🙁

  • podolak

   5 stycznia 2018 at 19:25

   Nic nie stoi na przeszkodzie, aby niejaka Hania wraz pozostałymi wzburzonymi estetycznie tym pomnikiem, zebrali się i zebrali kaskę na pomnik odpowiadający ich gustom estetycznym.

   Jakoś jednak tak jakoś się dotąd dzieje, że owi esteci do upamiętniania ofiar straszliwego Genocidum Atrox się nie biorą.

   Wiedzą jak to estetycznie zrobić, ale nie robią.
   Dlaczego?

   • Hania

    5 stycznia 2018 at 20:18

    @podolak

    …dlaczego nie robią?!

    Bo od tego jest rząd, który wyście patrioty z nie-bozej łaski wybrali.
    Zapomnieliście PISiorki jak wrzeszczeliście
    ( razem z o. Tadeo)
    – jak nie PIS to co?!?

    Ty mi moją estetyką swojej gęby nie wycieraj.
    ktoś was podpuszcza, podobnie jak z pomnikami smoleńskimi
    Krzyż jako ” substytut” pomnika, jak mawiał wasz guru nieprzytomny!
    Pousuwajcie Krzyże, a pobudujcie makiety samolotów zespół z widłami.
    Nawet czegoś pięknego dla potomnych nie potraficie stworzyć
    a co dopiero Niepodległą Polskę?!
    … wy patrioci nieprzytomni, jak zwykle bogobojno- głupio ględzący….

    • franciszekk

     5 stycznia 2018 at 21:25

     Jeszcze raz Haniu, Haniu …….!
     Wejdź do ciemnej komórki i porozmawiaj z Panem sam na sam!
     Nie POtrzebne będą Tobie tam żadne zbędne estetyczne świecidełka!
     PO co one Tobie, PO co do jasnej cholery … PO to żeby rozpraszały Twoje skupienie na rozmowie z Panem!
     Różne duperele; świetlne, zapachowe, estetyczne (jak pompatycznie Ty określasz) …. itp. potrzebne są tylko POganom a nie prawdziwym Chrześcijanom!!…..

     • Hania

      5 stycznia 2018 at 21:39

      @franciszekk

      Dziekuję za światłe rady.

      Gdyby rozumiał pan ludzką potrzebę tworzenia piękna, jako części Triady Dobra,Prawdy i Piękna
      te ” duperele estetyczne” miałyby dla Pana wielkie znaczenie.
      ( w komórce trzymam trzodę, a modlę się w pięknym kościele)

    • franciszekk

     6 stycznia 2018 at 11:44

     Jeszcze raz POnownie do Ciebie Haniu!
     Pouczam Ciebie Haniu słowami Ewangelii Św. Mt. 6,6 cyt. ” Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”
     Haniu, Haniu….. bądź POrządną Chrześcijanką a nie POgańką o cechach: niePOkornej, pysznej, dokuczliwej i swarliwej niewiasty!
     Twój brat Franciszek

 20. IGO

  5 stycznia 2018 at 21:55

  Do Pani Hani: zapomniała Pani jeszcze o wolności.Pozdrawiam.

  • franciszekk

   6 stycznia 2018 at 12:14

   Pani Hania ZAPOMNIAŁA przede wszystkim o najważniejszym – o Słowie Bożym!!!!…
   Tobie IGO dedykuję nie wieloznaczne hasełko obłudników i demagogów tzw. wolność, ale największy SKARB podarowany dla ludzi – Mt. 6,33 cyt. ” Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.”
   Mam nadzieję, że pisze do Chrześcijan a nie do NEO-pogan!
   Twój brat Franciszek

 21. dla banderowskiego trolla eu-pi dawka prawdziwej historii

  9 stycznia 2018 at 15:23

  Piszesz totalne bzdury , banderwoska szmato.twoi przodkowe rusinska szlachta polskojęzyczna sprowadzila sobie do niewolniczej pracy m.in moich przodkow, chlopow panszczyznianych z okolic tarnowa i ostrołęki . i ci biedni ludzie musieli tam pracowac dla zwyrodnialej rusinskiej szlachty , i ich potomkowie.a potem zostali wymordowani i wypedzeni przez rusinski motloch. do zawarcia po wieczne czasy przekletej unii z litwinami i rusinami wsrod polskiej ,koronnej szlachty nie bylo tak nieludzkiego ucisku kmieci. zaczęlo sie po dolaczeniu do Rzeczypospolitej zbarbaryzowanej i poganskiej magnaterii rusinskiej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra