Polskość

Złoty lepszy od Euro

Śmiać się czy płakać? Panowie bardzo niezależni dziennikarze i bardzo niezależni ekonomiści ogłosili swoje dobre rady. We wtorkowym wydaniu dziennika Rzeczpospolita, ukazał się List otwarty, w którym wołają do premiera Morawieckiego, żeby złożył hołd lenny Niemcom i oddał banksterom w prezencie polska Złotówkę, jedną najsilniejszych walut minionego roku.

Strefa Euro gra tak, jak w Kalifacie Germania zaplanują. A skoro sypie się rumowisko Euro, to przydałoby się podbić kolejny kraj, tak jak kiedyś Grecję. Podbić, wydoić i pozbawić walutowej niezależności. Skoro piszą, że w tej strefie jest coraz lepiej, to wiadomo, że jest tam coraz gorzej. Widocznie banki niemieckie, francuskie, włoskie i zależne, mało zdzierają z podbitych narodów. A może już nie ma czego zdzierać? Skoro więc Polacy zaczęli sobie dobrze radzić i wzmacniają gospodarkę, to jest co kraść.

Najśmieszniejszym w tym Liście jest postulat powołanie stałej Rady, „która wskaże niezbędne zmiany w systemie prawnym i finansowym, pomoże wybrać właściwy moment wejścia do systemu ERM II i opłacalny dla polskiej gospodarki kurs wymiany złotego na euro, a także zainicjuje społeczną akcję informacyjną”. I pewnie profesor Leszek z kumplami zasiądzie w Radzie i będzie doradzał. I jeszcze kilku geniuszy pokroju pana Janusza od Przekształceń albo Ryszarda od Sześciu Króli. I razem dadzą nam rady.

Oczywiście niezależni w liście piszą, że nie mamy wyboru. Wcześniej też nie mieliśmy wyboru i powinniśmy byli przyjąć z uśmiechem na ustach i wdzięcznością w sercu najazd muzułmanów. No przecież Niemcy kazali, to nie mieliśmy wyboru. Co istotne trzeba też Rosją postraszyć. Ja tam nie zatrzymywałbym się na Rosji. Czyngis chan, Attyla, Kaligula i wikingowie też nam grożą, jak nie podporządkujemy się Niemcom.

Gratuluję niezależności dziennikarzom i przenikliwości ekonomistom. Tak trzymajcie, to będą z wami trzymać. Oczywiście Niemcy będą z wami trzymać, ale na pewno nie Polacy. Niech Niemcy w swoim kryzysie i upadku trzymają się od nas z daleka. Zniszczyli Grecję, która obecnie ma dług publiczny przekraczający 170% PKB.

Gdy Niemcy wzięli się za pomaganie temu krajowi dług wynosił 120% PKB. Jak widać Niemcy uratowali Greków, bo Grecy nie mieli wyjścia i musieli przyjąć Euro. Przecież to była dziejowa konieczność i już. I długo się Grecja nie podniesie po tej dziejowej konieczności. Już Niemcy o to zadbają z właściwą dla siebie troską i bezinteresownością.

Inne kraje południa Europy też ledwie żyją, dlatego pewnie musiał pojawić się ten List otwarty. Trzeba polskich miliardów, żeby ratować rumowisko o nazwie Strefa Euro. Nadwyżka w bilansie handlowym krajów strefy euro, to nadwyżka osiągana przez gospodarkę Kalifatu Germania. Pozostałe kraje leżą na łopatkach. Niemcy podbili pół Europy przy pomocy Euro. Ich apetyt nie maleje, dlatego będą nękać nas za pośrednictwem niezależnych, niezawisłych i tym podobnych proroków wieszczących, że albo padniemy na kolana przed Niemcami, albo w kosmos wylecimy.

Niech szanowni ekonomiści swoje mądrości Sorosowi zaniosą, ale Polskę niech zostawią w spokoju. Mamy dobry wzrost PKB i niski poziom bezrobocia. I mamy Złotówkę. Oby jak najdłużej.

 

Felieton ukazał się w najnowszym wydaniu „Tygodnika Solidarność”

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. IGO

  5 stycznia 2018 at 22:34

  Ogólnie z panem doktorem się zgadzam, ale:1. z tym wzrostem PKB proszę nie przesadzać bo uznam Pana poziom wiedzy ekonomicznej na poziomie dra Kuźmiuka, a to oznaczałoby dla Pana obelgę.PKB to żaden miernik ekonomicznego dobrobytu – winien Pan to wiedzieć.Lwia część z tego PKB wyjeżdża w dalszym ciągu za granicę i z tego się tak Pan raduje?.Mnie raczej interesowałby P K Netto. 2.Niski poziom bezrobocia Pana też zachwyca?. No pewnie, młodzi Polacy wyjechali za chlebem i pracują na emerytury dla Niemców, Angoli i innych nalanych tłuszczem dobrobytu, kosztem nam upuszczonej krwi, zrujnowanego przemysłu, handlu, oddanych banków i co najgorsze mediów.3. Co do złotówki, to tylko częściowa zgoda. Jeszcze nas trzyma przy życiu, ale niedługo. Już zasrancen „targowica” rai nam euro i wyje o wejścia w strefę śmierci.Pisze Pan oby jak najdłużej, a dlaczego oby nigdy?

  • hansje

   6 stycznia 2018 at 20:06

   Sensowna mi się wydawała propozycja Pana Janusza Korwin-Mikkego, żeby ZGODZIĆ się na „wejście strefę Euro”. I podać konkretny TERMIN tego wejścia.
   W roku na przykład – 2205-tym 🙂

   • IGO

    8 stycznia 2018 at 17:17

    hansje: co do terminu wejścia w strefę euro na 2205 rok to pełna zgoda.

 2. Analityk Eurozony

  6 stycznia 2018 at 00:05

  Akurat strefa euro ma teraz taką koniunkturę, jakiej nie miała od czasu wprowadzenia wspólnej waluty, zaś Niemcy nie były w tak doskonałej sytuacji gospodarczej od czasów zjednoczenia, więc autor ciężko się kompromituje rażącą niewiedzą.

  • Egzorcysta

   6 stycznia 2018 at 00:55

   Tak cienko, dwa zdania? Moze wyjasnimy sobie jak ta koniuktura powstaje? Na mocy jakiego mechanizmu? By bylo latwiej podpowiem Anal itykowi ,zeby zaczal swoj opis od drukowania na rynek pieniedzy na zasilki dla zaproszonych gosci i co oni pozniej z tymi pieniedzmi robia? I wszystko sie wyjasni.I przy okazji moze cos o podatku emisyjnym?

  • Czaruś

   6 stycznia 2018 at 10:02

   Niemcy są w doskonałej sytuacji ekonomicznej, bo to właśnie ONI m. in. zarobili na upadku Grecji, u nas też się bogacą, sprzedają swoje towary, mają swoje sklepy itp. itd.

   • hansje

    6 stycznia 2018 at 20:14

    Owszem, „majo” 🙂
    Zadłużone po uszy 🙂
    Towary sprzedajo.
    Chińskie 🙂
    A ich „sklepy” – ZNIKAJO.
    Jak sen złoty jaki 🙂
    Co druga wystawa – straszy pustą i brudną szybą, zamazaną wapnem i emulsją, z napisami: „Zu verkaufen !” „Zu vermieten” 🙂
    Znikają sklepiki i nawet większe, rodzime markety..
    Pozostają MAFIE wielkich sieci. Oraz butiki w centrum – będące (przynoszącymi straty, na samych kosmicznych czynszach..) PRZYKRYWKAMI do innych działalności 🙂
    Mieszkasz od wielu lat pomiędzy nimi, „Czarusiu” ? 🙂
    😀

  • angol

   6 stycznia 2018 at 19:53

   Niemcy DRUKUJĄ 30 MILIONÓW Euro MIESIĘCZNIE, Panie „analityku” 😀 …
   Czasem w Aldiku mi się zdaje, że wyjęta z portfela, chwilę p[rzedtem podjęta z bankomatu 50-Eurówka (która wystarcza na jedne, bardzo skromniutkie zakupy, trującej karmy dla Goja niemieckiego) jest jeszcze wilgotna 🙂 …
   Jest to niewątpliwie „koniunktura” zajefista, Panie „Anal-ityku” 🙂
   Fakt – nowe hale i budynki, powstają, jak grzyby po deszczu 🙂
   Wszystko NA KREDYTY, udzielane wspaniałomyślnie, na prawo i lewe, przez Banksterów 🙂
   WSZYSTKO w Rzeszy żyje na KREDYT, Panie „analityku” 🙂
   A na koniec żarty się skończą i przyjdzie żyd z wekslami 🙂
   I z Komornikiem 🙂
   Wie Pan Analityk, ILE ma Rzesza DŁUGU „publicznego” ??? 🙂
   Który to dług tak wesoło i lawinowo sobie codziennie powiększa, identycznie, jak USA ? 🙂 Ile oficjalnie, a ile NAPRAWDĘ ? 😀 …
   No, niedługo wojna 🙂
   I – jak śpiewał Pan Wojtek Młynarski: – „Przyjdzie waahalec – i wyróówna !” 🙂

 3. Egzorcysta

  6 stycznia 2018 at 01:39

  Tylko ci ludzie ktorzy nie rozumieja, jak Polska moze bronic swojej gospodarki za pomoca zmian kursu walut, chca euro.I bym zapomnial i ci ktorzy to rozumieja, ale marzy im sie nagroda jakas ,za sluzbnosc na rzecz innego kraju od tamtejszych sluzb.
  Nrazie ruch sie zrobil, bo UE traci Polske i kraje az do morza czarnego ze swojej strefy wplywow na rzecz USreala.I przez wlasna debilna lewacka polityke gender i wedrowke ludow, wlasnie traci wszelki posluch i wiare w idee wspolnej Europy panstw suwerennych, z ktorych Niemcy i Francja ma swoje kolonie.Tak wiec dzis kiedy to wszystko wylazlo na jaw czym jest ta UE, nie tylko Polska , ale wiekszosc krajow ma tego pod dziorki w nosie, tego to znaczy chodzic na pasku alkoholikow i psychopatow. Tak wiec Niemcy i Francja w panice, miotaja sie jak uratowac 4 rzesze.I znow lamia sobie zabki na Polsce.A tak dobrze szlo.Pomyslec, ze gdyby PO nie kradlo co nie na lancuchu albo przymurowane, i nie tworzylo tysiecy ukladow zamknietych, szlo by nadal dobrze.Ale Niemcy postawily na zlego konia w Polsce ktory wlasnie zdycha i podlizuje sie jak moze na kolanach wrecz niczym szczury, ktorym chyba muzgi przgrzalo, bo normalnie to szczury uciekaja z tonacego statku.
  Ale przy okazji wyszlo na jaw, kto byl agentura niemiecka.Tak wiec wolanie o wcisnieniece nam w ostaniej minucie przed rozpadem kolchozu to kolejny jakis desperacki krok alkoholikow i psychopatow z PE.
  Przy okazji nalezy wspomniec, ze Grecja niebawem sie Niemcom odwdzieci placac im kolejnymi nachodzcami, a jak Wlosi wytrzymaja jeszcze dwa miesiace ten najazd to gora.Wystarczy jeden maly brzydki gest ze strony Francji Niemcow i Wlosi w nocy otworza bramy i tego sie spodziewam moze juz za miesiac.A jak do tego dojdzie jakis mroz i snieg to mamy powstanie narodow.W koncu ludzie przyzwyczajeni do ciepla, w kurteczkach od Armaniego i beda szukali ciepla w prywatnych domach ktore sobie otworza z futryna.I w tym momencie Polscy wroca do Polski.Upadek Europy jest nieuchronny i zacznie sie od Wloch, bo nikt chyba nie wierzy ze kazdego dnia doplywajacy tam nachodcy, gdzies znikaja? Dlaczgo media nie pokazuja nam tych obozow z setkami tysiecy ludzi.I ile juz kasy pompuja z Niemcow Wlosi za trzymanie ich za drutami.A Turcja? A Morawieccy z ich korytarzem dla uchodzcow, na zachod? Kiepsko to widze dla Niemiec, Francji.UK wyczuli pismo nosem bo juz wiedza ,ze trzeba wiac z pod rozkazow durnych, z Bruxeli i Stasbourga.I nam tez juz dawno pora, a teraz jest super okazja. Kto dzis zainwestuje w drut kolczasty ,zrobi biznes stulecia.

 4. ziemianka

  6 stycznia 2018 at 11:56

  Obawiam się, że finał tego proroctwa może być inny. Waląca się Europa może już nie mieć na zasiłki dla uchodźców i wtedy te hordy ruszą na Polskę po 500+, mieszkanie+ i inne tego typu cukiereczki. Polacy natomiast nie wrócą wtedy do Polski, ale na przykład uciekną do USA, Australii…

  • angol

   6 stycznia 2018 at 19:59

   No, PO CO mają Polacy wracać do Polski ?..
   Żeby Radziwiłł „szczepił” im dzieci Aluminium i retrowirusami ? 🙂
   A Fiskus i Zus – gnoił rosnącymi daninami ? 🙂
   Ale spoko.
   Hordy nieprędko zwrócą oczy na polskie, chore 500 złotych 🙂
   NAWET, jeśli morawieckie szabsgoje będą usiłowały, na rozkaz Sorosa, na siłę te hordy w Polsce zatrzymywać 🙂

 5. hansje

  6 stycznia 2018 at 20:04

  „Mamy dobry wzrost PKB i niski poziom bezrobocia. I mamy Złotówkę.”
  Że JAK, proszę ? 🙂
  Dobry wzrost PKB ?!.. 😀
  Niski poziom bezrobocia ?! 😀 …
  KUŹMIUKA się Pan naczytał, czy jak ? 😀
  Skąd Pan ma te sensacyjne wiadomości
  Z reżymowej Telewizorni Propagandy Sukcesu ? 😀 ..
  A Złotówki – TEŻ NIE „mamy” 🙂
  Jakoś nie przypominam sobie, żeby od co najmniej 20-tu lat to POLSKIE PAŃSTWO miało prawo mennicze do Złotówki 🙂
  A nie obca ŻYDOWNIA, Panie Janowski 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra