Kościół

Sporu o „Amoris Laetitia” ciąg dalszy

Kazachscy dostojnicy kościelni: arcybiskup Jan Paweł Langa, arcybiskup Tomasz Peta oraz biskup Atanazy Schneider wystosowali oświadczenie, w którym polemizują z  adhortacją papieską „Amoris Laetitia”. Według nich proponowane zmiany pozwalające na przyjmowanie sakramentu Komunii  św. przez osoby rozwiedzione będące w nowych związkach są niezgodne z  owym sakramentem.

Zdania na temat „Amoris Laetitia” są podzielone. Jedni uznają, że jest to przejaw liberalizacji Kościoła, a wręcz herezja. Inni zwracają uwagę, że jest to w pełni  sprawiedliwe, bowiem papież nie stosuje odpowiedzialności zbiorowej wobec tych, którzy walczyli o swoje małżeństwo, nie dopuścili się zdrady lub współmałżonek okazał się tyranem domowym.

Żródło: lifesitenews.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  6 stycznia 2018 at 17:45

  Dyskryminacja
  czyli
  Niedociągnięcia postępu w Rosji

  Dobrze: Ksenia Smirnowa
  Okazała się zdrowa!

  Już jej wizytę u ginekologa
  Można obejrzeć sobie w internecie.
  Sama wrzuciła ją w chmurę, nieboga.
  A pilnie zbadać trza było się przecie!…
  (Bo z przypadkowo poznanym chłopakiem
  Seks uprawiała, mając nieco w czubie,
  Na oczach tłumu. I typowym szlakiem
  Cały świat poznał Ksenię… Znaczek „lubię”!)

  *

  Źle: Już studentką Ksenia nie jest
  Działa pruderii w Rosji rejestr!

  Wypierdolili też z wojska Radiona,
  Już oficerem biedak nie zostanie!
  I, choć karierę gwiazdy robi ona,
  Na usta ciśnie się proste pytanie:
  Dlaczego gwiazdą nie jest telewizji
  Też Radion? Cały internet to Ksenia!
  Dyskryminacja!!!… Pełno hipokryzji
  Jest dalej w Rosji. Choć postęp ją zmienia.

  http://wolnosc24.pl/2018/01/06/rosyjskiego-obciachu-ciag-dalszy-uprawiala-publicznie-seks-w-nocnym-klubie-zostala-gwiazda-mediow-teraz-publikuje-nagranie-z-badania-ginekologicznego/

 2. Sławomir Tomasz Roch

  6 stycznia 2018 at 21:06

  Dziękuję za podjęcie tematu. Bogu niech będą dzięki za piękne i odważne świadectwo wiary księży biskupów z Kazachstanu. Polacy przecież w tym tekście hierarchów z Kazachstanu czarno na białym jest napisane, iż w Kościele katolickim obecnie dopuszcza się świadomych i dobrowolnych cudzołożników do Komunii Świętej! Otóż tego nie piszą ludzie prości, niewykształceni, nieznający tych spraw tylko biskupi Kościoła katolickiego, którzy doskonale wiedzą, co mówią i o czym świadczą. Czy ktokolwiek ma prawo milczeć?! Powiedźmy sobie jasno, że każdy kto świadomie i dobrowolnie zezwala śmiertelnie grzeszyć innym, dla przykładu cudzołożyć, taki jest po prostu zdrajcą Chrystusa Pana! Każdy zaś kto trwa dobrowolnie przy zdrajcy, okryty jest hańbą! Na miły Bóg Bratankowie wybierajcie!

  • realista

   6 stycznia 2018 at 23:48

   Franciszek dopuścił poligamię. Ale Pan Bóg swojego papieża Benedykta ma w opiece…

 3. Sławomir Tomasz Roch

  7 stycznia 2018 at 01:17

  Proboszczu ano rozgrzeszajcie mi tu szybciochem, a nie ociągajcie się czasem. Naturalnie to nie do końca żart, bo to się już dzieje niejako naprawdę w katolickich Włoszech. Otóż kard. Carlo Caffara opisuje, jak do włoskich proboszczów przychodzą ludzie i na spowiedzi oczekują a jakże, rozgrzeszenia ze swego cudzołóstwa, bo papież Franciszek niby tak napisał w dokumencie. Więcej nie ma w tych cudzołożnikach zdecydowanego postanowienia życia dalej w czystości. I to jest bez dwóch zdań makabra! To jest kpina z 10 Przykazań Bożych i z samgo rdzenia nauczania Jezusa Chrystusa Pana.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra