Z zagranicy

Mocarstwa się zbroją

Izrael pracuje nad zwiększeniem zdolności posiadanej przez siebie broni nuklearnej – wynika z raportu opublikowanego przez niezależną brytyjską komisję w dzienniku „Guardian”.

Według autorów raportu Izrael dąży do zwiększenia zasięgu rakiet ziemia-ziemia Jerycho 3, tak aby był porównywalny z zasięgiem rakiet międzykontynentalnych.

Izrael zamierza także zwiększyć zdolności rakiet typu cruise, wystrzeliwanych z łodzi podwodnych. Państwo to posiada trzy łodzie podwodne, dwie kolejne budowane są w stoczni w Niemczech i trwają negocjacje co do szóstej.

Z raportu wynika, że światowe mocarstwa nuklearne zamierzają wydać w najbliższych latach ponad 800 mld dolarów na modernizację i poprawę jakości posiadanych przez siebie atomowych arsenałów.

Same Stany Zjednoczone zamierzają wydać na ten cel około 700 mld dolarów. Państwami, które zdecydowały się zainwestować w tego typu projekty są także Rosja, Chiny, Pakistan, Indie, Francja, i Wielka Brytania.

Anna Wiejak
Źródło: Haaretz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra