Z kraju

Prof. Krystyna Pawłowicz o „Koronie królów”

Prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz  tak oto wypowiedziała się na temat  serialu „Korona królów”, emitowanego obecnie w telewizji: „Wreszcie ktoś w Polsce popularnie pokazuje, że też mamy swoją długą historię, swych królów i zwycięzców, swe dokonania i porażki, jak inne narody. Że Polska nie powstała dopiero po II wojnie światowej z woli ZSRR i PPR w 1945 roku… .

Film o polskiej historii na różne sposoby obrzydzają ci, którzy zawodowo, na co dzień obrzydzają nam Polskę i jej historyczne dokonania, nienawidzą naszych chrześcijańskich korzeni i tradycji, naszych bohaterów. „Obrzydzaczami” są ci, którzy z definicji nie lubią Polaków i w Polsce źle się czują.

A Władysław Łokietek był przecież królem polskim, podniósł status i prestiż państwa polskiego w ówczesnej Europie. Ale, jak widać, nawet to dawne osiągnięcie króla Łokietka dziś tych „obrzydzaczy” bardzo bolą. Tak, jak i dziś, boli ich każdy sukces Polski.

A syn Łokietka – król Kazimierz, nie bez powodu nazwany potem Wielkim, drażni „obrzydzaczy” „Korony Królów” w szczególności, bo „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Utworzył potężne, nowoczesne państwo w centrum Europy, imperium.

„Obrzydzacze” filmu i Polski boją się, byśmy sobie naszych wspaniałych królów i dziejów nie przypominali, byśmy nie mieli się do czego odwoływać. Chcą, by Polska i jej zakłamywane przez nich nasze dzieje kojarzyły się nam tylko z komunistycznymi i lewackimi zdrajcami, a dziś, z postkomunistycznymi, też lewackimi obecnymi Polski „obrońcami” i „obywatelami”.

Nienawistnicy Polski panicznie boją się wspominania naszej wspaniałej, długiej historii, wspaniałych bohaterów.
Bo to każdej wspólnocie daje siłę i moc trwania.Oglądajmy więc „Koronę Królów„ i przypominajmy sobie nasze dzieje….. Mamy być z czego dumni”.

Źródło: FB

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

29 Komentarzy

 1. karola32

  7 stycznia 2018 at 10:05

  Film o Kazimierzu Wielkim już był nakręcony z Krzysztofem Chamcem w roli głównej, a ten obecny obraz to dla inteligentnych inaczej.

 2. antyPOPiS

  7 stycznia 2018 at 10:40

  No brawo, krol ktory miedzy udami Esterki pogrzebal interesy Polski, zrobil z chlopow niewolnikow i rozpoczal rozklad Panstwa uprzywilejowujac zydostwo, to niewatpliwa duma PiSraelitow..

  • prawo

   7 stycznia 2018 at 15:28

   Za to żydzi dali mu przydomek „wielki”.

 3. Masław

  7 stycznia 2018 at 10:53

  Kiepski film. I zły wybór władcy. W PRL powstał dużo lepszy film o Kazimierzu Wielkim niż ten gniot.
  Można było wybrać Bolesława CHrobrego, ale to pewnie byłoby ryzykowne politycznie. A w tym kiepska gra aktorska i „średnia” wierność historii. Już sam początek o tym świadczył. „Zdrowaś Mario”, która w Polsce pojawiła się dopiero po bitwie pod Grunwaldem.Ignorancja. I sceariusz pisany przez Łepkowsą. Było oczywistym, że powstanie głupawa telenowela.

  • Maria

   7 stycznia 2018 at 21:18

   Nieprawda. Po łacinie była odmawiana wcześniej

 4. EuPi

  7 stycznia 2018 at 10:54

  Jaka profesor? To tak jakbym siebie nazywał papieżem! Pseudodziennikarze, nauczcie sie poprawmie wysławiać!

 5. z-k

  7 stycznia 2018 at 10:59

  Pani profesor ma rację. Od lat wielu, a szczególnie od 30-u obserwujemy totalne duraczenie nas, w dodatku za nasze własne pieniądze, lewacko-kulturowym marksizmem – obscenicznym, ogłupiającym i oczywiście antypolskim. Dobrze, że ktoś robi coś „polskiego” bo nawet w „dobrej zmianie” to jest rzadkość czego przykładem jest 100 mln. zł na picowanie kirkutu a wicepremier argumentuje to ochroną „narodowego dziedzictwa” nie pytając co się stało z danymi już wcześniej środkami na kirkuty w ramach ustawy wyznaniowej. Zauważcie, że skądinąd słuszna ustawa dekomunizacyjna publicznej przestrzeni wymazuje polską historię wprowadzając swoją – Kaczmarskich, Bartoszewskich, Edelmanów, Kuroniów…….Przypomnę tylko, że już na otwarciu muzeum Polin w przemówieniach oficjeli mówiono o żydowskich hufcach rycerskich i husarskich chorągwiach przy aplauzie zgromadzonego tam tłumu a mieli odwagę o tym napisać tylko nieliczni publicyści. Nie krytykujcie Korony…. Cieszcie się, że jest

  • Robert B.

   7 stycznia 2018 at 11:13

   Gliński pierdolił, że to „bezcenne dziedzictwo narodowe”. Wypowiedział to w taki sposób, że szło wyczuć, że nie wierzy w to, co mówi. Tak jak mówi Stanisław Michalkiewicz, chowają się pod żydowski parasol ochronny i muszą za to zapłacić. Oczywiście z naszych. A ja mam w dupie PiS i ich przetrwanie. Sprowadzają do kraju naszego największego wroga, więc są zdrajcami.

   • Adam

    7 stycznia 2018 at 11:23

    Ale nie sprowadzają islamistów więc cieszmy się z tej alternatywy .Jak to zapewne stwierdzą zawsze to coś. „Obrzydzaczami” są ci, którzy z definicji antysemityzmu nie lubią Żydów i w Polsce źle się czują.

    • tuszyn

     7 stycznia 2018 at 11:28

     Wal sie z taką alternatywą czy kojfniesz na dżumę czy cholerę.

    • Robert B.

     7 stycznia 2018 at 11:43

     Do @Adam:

     Jak rozumieć to zdanie: „Obrzydzaczami” są ci, którzy z definicji antysemityzmu nie lubią Żydów i w Polsce źle się czują.”

     Że Polska to jakiś bliźniak syjamski Izraela? Że mamy bezwarunkowo lubić Żydów? Że miłość do żydostwa to jakaś powszechna cecha w Polsce?

     • Adam

      7 stycznia 2018 at 11:56

      To taka myślowa prowokacja. A po nad to zbliża się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018 na oczywistych warunkach https://gloria.tv/article/ubR3KCZbDUWQ3qsuWjaewPqkk

     • Adam

      7 stycznia 2018 at 12:25

      Tę prowokację zdaniową użyłem jako wspaniałą przyszłościową myśl pisowców uzasadniającą takie działania jako alternatywę .

      Jeżeli
      tuszyn
      nie zrozumiał intencji przesłania to przepraszam w imieniu jeszcze nie zekumenizowanych…..

     • Robert B.

      7 stycznia 2018 at 13:22

      Do @Adam:

      A tu się zgodzę. To będzie prezentowane jako alternatywa: arabska dzicz vs. kulturalne, wykształcone, bezcenne żydostwo, które na dodatek tyyyleee pszeeecieeehpiaaałooo… Jak tu odmówić? Przecież to nieludzkie…

    • antyPOPiS

     7 stycznia 2018 at 12:08

     @Adas, pier..lisz jak pisiorscy streczyciele zydbanderowszczyzny. Muzulmanie do nas wcale sie nie pchaja, za to sluza, tak jak ruskie fobie kreowaniu przychylnosci ukraincom, picowaniu zydowasalstwa do racji stanu..

  • Adam

   7 stycznia 2018 at 11:14

   No nie tylko Pani Profesor ma racje https://www.youtube.com/watch?v=j-73_5pu6ag

 6. finka

  7 stycznia 2018 at 12:13

  Mimo, że Kurski działa wg hasła „tępy lud to kupi” i niszczy kulturę i poziom TVP to akurat ten serial to dobry pomysł, nie wszystko trzyma się historii ale w końcu to telenowela tylko historyczna, więc lepiej, żeby była o Polsce niż Turcji.

 7. jaro7

  7 stycznia 2018 at 12:18

  A teraz historię będziemy mieć z woli….zydów.Rośnie w mediach propaganda pro żydowska,jest coraz więcej filmów o ich „bohaterstwie”(którego nie było)Jest też coraz silniejsza propaganda pro banderowska,’czekamy”na filmy sławiące upa.A sam serial jest cieniutki,gra aktorska fatalna,a to że się Pawłowicz podoba no cóż z gustami się ponoc nie dyskutuje.

  • Robert B.

   7 stycznia 2018 at 12:30

   Gdzie się nie obejrzysz, tam „bogactwo kultury żydowskiej”, a reklama lotów do Izraela na wielu stacjach co 15 minut. Durnie mają to zrozumieć tak: Jesteśmy z nimi połączeni jak bliźnięta syjamskie. Widać gołym okiem, że szykowany jest desant, jak bezcenny Izrael trzeba będzie ewakuować.

  • Adam

   7 stycznia 2018 at 12:38

   Rośnie ?? ona już dawno była nachalna nie do zniesienia które awansowało obecnie do dziedzictwa kulturowego https://youtu.be/w0U25_MC6ck?t=111

   • Robert B.

    7 stycznia 2018 at 13:06

    To za Andrzeja Urbańskiego z PiS-u podpisano jakąś umowę, po której zaczęła się ta nachalna promocja kultury sziiitoooskieeej.

 8. Marian

  7 stycznia 2018 at 13:11

  Ja osobiście zaczekam z oceną „Korony królów” do odcinka, w którym wystąpi Esterka.

 9. HENRIETTA

  7 stycznia 2018 at 13:27

  Kazimierz WIelki Wcale nie był „wielki” (to potem dorobiła wiadoma propaganda).
  I nie tylko przez Esterkę (choc moze z „podpowiedzenia”.
  Bo ktory krol dzieli=osłabia swe krolestwo? duzo łatwiej pokonać po kolei małe ksiąstewka niz jedno wielkie.
  I oddaje je obcemu krolowi?
  To BOg -przez Matkę Najswiętszą przemienił Zło w DObro dając nam (na szczęście -Jadwigę!

 10. Robert

  7 stycznia 2018 at 13:57

  Jedyny Wielki w naszej historii…..wreszczcie mozemy sie doczekac drugiego w osobie premiera Morawieckiego i nadzorcy jego Johnego Danielsa amerykanskiego czy jak on tam sie zwie,moze wielki?

 11. Art

  7 stycznia 2018 at 15:14

  Lubię Polaków,gdyż sam nim jestem,ale pozwoli Pani profesor,że pierwszy raz nie zgodzę się z Panią.Szmira za ciężkie podatnika pieniądze(proszę zobaczyć listę płac osób podpiętych pod tę szmirę),ale najważniejsze jest to,że temat zaorali na dekady.Z Kurskimi,Glińskimi,Gowinami Dobra Zmiana daleko nie zajedzie.

 12. wiesscar

  7 stycznia 2018 at 15:19

  Polska jest biedna. Zatem TVP nakrecila serial na takim poziomie na jaki finanse TVP pozwolily. Za duzo narzekań rodakow. Z czasem bedzie coraz lepiej. Polska bedzie kręcić coraz lepsze seriale historyczne. Od czegos trzdba zacząć.

  • antyPOPiS

   7 stycznia 2018 at 15:52

   No co ty, ktos kto lekka reka wydaje 100mln na macewy jest biedny. A z drugiej strony po co kreowac nowe bajdy gdy nie rozprawilismy sie z „poklosiem, naszymi matkami.,czy bielskimi jako partyzantami,”. Widac miedzy kurskim z zydowskiej gadzinowki, a kurskim Pi$raelskiej tel awizji roznic nie ma..

 13. jaruś

  9 stycznia 2018 at 23:59

  Byłem w Izraelu ale tylu idiotów naraz tylko na tym forum widzę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra