Z zagranicy

Niemieccy lekarze mówią „NIE” uchodźcom!

Czy służba zdrowia w Niemczech jest taka wzorowa? Niemieccy lekarze coraz częściej nie chcą pracować w dzielnicach zamieszkanych przez imigrantów. Wielu z nich sprzedaje domach w miasteczkach, do których napływają „nachodźcy” (specjalnie używamy określenia, które  staje się  coraz bardziej modne). Lekarze boją się o tym mówić  głośno – skarżą się jednak pacjenci.

W Niemczech istnieją dwa systemy leczenia – państwowego i prywatnego. Ustawowe Ubezpieczenie Zdrowotne  – Gesetzliche Krankenversicherung. Według szacunków z ubezpieczenia tego korzysta około 89% całej populacji i stanowi ono główne źródło finansowania opieki zdrowotnej w Niemczech.

Ubezpieczenie to dotyczy pracowników, których zarobki nie przekraczają 4 462,50 euro (brutto) w skali miesiąca lub 53,550 euro (brutto) w skali roku. Prawo do tego rodzaju opieki mają także studenci, stażyści, emeryci, renciści i bezrobotni z prawem do zasiłku.

W ramach ustawowej opieki osoby mogą wybrać jedną ze 130 publicznych kas chorych* (obowiązują w nich jednolite składki dla wszystkich ubezpieczonych, zakres świadczonych usług, obowiązujących dopłat do składek oraz programu premii) i mają prawo do:

– zasiłku chorobowego, który wypłacany jest po sześciu tygodniach choroby w wysokości 70% pensji do 78 tygodni (gdy choroba pracownika trwa 6 tygodni, przysługuje mu normalna pensja),

– wyboru lekarza.

Z Prywatny Systemu Ubezpieczeń (niem. Private Krankenversicherung, PKV, uważanego przez specjalistów za korzystniejsze dla osób młodych, samotnych oraz zdrowych korzysta ponad 10 % mieszkańców Niemiec.  Jest ono zarazem pułapką dla osób starszych, bowiem wraz z pogarszającym się stanem zdrowia, wzrasta wysokość składek.

Na ubezpieczenie zdrowotne Niemcy płacą także ze swojej kieszeni. Z pieniędzy tych pokrywane są koszty m.in. pobytu w szpitalu (za pobyt w szpitalu płacą jedynie osoby korzystające z Państwowego Ubezpieczenia Zdrowotnego i wynosi on 10 euro za dzień pobytu przez maksymalny okres pobytu – 28 dni) i sanatorium (dopłata wynosi 15 euro za każdy dzień pobytu), usług laboratoryjnych, plomb, protez dentystycznych, niektórych terapii. Za wizytę u lekarza płaci się raz na kwartał (wyjątkiem jest posiadanie skierowania od innego lekarza. Opłaty nie muszą uiszczać rodzice odbywający ze swoim dzieckiem wizytę u pediatry). Z powyższych opłat tych zwolnieni są:

– dzieci i młodzież (do 18 roku życia), a także studenci

– kobiety spodziewające się dziecka

– osoby z orzeczoną niezdolnością do pracy,

Obywatele z zarobkami poniżej 900 euro w skali miesiąca płacą jedynie za leczenie szpitalne (za pierwsze 14 dni pobytu w szpitalu) i ortodoncję.

Zaletą niemieckiego systemu opieki zdrowotnej jest to, że ubezpieczeni mają prawo do refundacji sprzętu medycznego, który ułatwi im funkcjonowanie w społeczeństwie (protezy, wózki inwalidzkie). Refundacja może być całkowita lub częściowa.

Od 2007 roku Niemcy przystąpili do reformy służby zdrowia. Jednym z jej efektów jest działający od stycznia 2009 roku centralny Fundusz Zdrowia (niem. Gesundheitsfonds), który stanowi podstawowy element ustawowej opieki zdrowotnej. To jednak nie rozwiązało problemów (szczególnie finansowych) niemieckiej służby zdrowia.Rzadko odwoływane są  pilne operacje. Nie ma  wielomiesięcznego oczekiwania na wizytę u lekarza, ale  w wielu niemieckich miastach zaczyna brakować lekarzy, specjalistów i pielęgniarek.

Każda ubezpieczona w Niemczech osoba ma w portfelu kartę (podobną do karty bankomatowej) ze specjalnym chipem, na którym znajdują się dane ubezpieczonego. Kartę warto zawsze mieć przy sobie, bo trzeba ją okazać w rejestracji przed każdą wizytą u lekarza, bo na tej podstawie lekarz rozlicza się z kasą chorych.

 

Zdjęcie: pixabay.com

Źródło: mypolacy.de, lemonde.fr

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. finka

  7 stycznia 2018 at 12:06

  Można też wybrać specjalistę lekarza np. homeopatę, czy zielarza i te tzw. alternatywne metody też są refundowane.

  • hansje

   7 stycznia 2018 at 12:34

   Dokładnie.
   W Polsce – nie do pomyślenia 🙁

   • klioes vel pislamista

    7 stycznia 2018 at 19:29

    Jaja w metrze!
    (dedykuję kolegom z forum – vide link)

    Po Sylwestrze już powietrze
    W Szwecji stało się przejrzyste.
    A więc ktoś wypatrzył w metrze
    Jajo… jajo oczywiste!

    Podniósł je. …Eksplodowało!!!
    (Takie jajko-niespodzianka…)
    Genitalia mu urwało.
    Tyle ze Sztokholmu z ranka.

    *

    To incydent bez znaczenia.
    Czy właściciel genitalii
    Znał swą płeć? Wszak płeć się zmienia!
    Znowu …poubogacali!!!

    Nożownicy są w IKEA,
    Nowe gwałty w internecie,
    Do policji wciąż się strzela!
    No a w metrze …jaja… Wiecie.


    https://ndie.pl/wybuch-stacji-metra-sztokholmie-sa-ranni/

    • klioes vel pislamista

     11 stycznia 2018 at 09:26

     Okropna kropka
     dedykuję stanislawowi i Anty Merkel z ndie.pl

     Okropna kropka! W Szwecji jest szopka.
     (Ale nie chodzi o stajenkę…)
     News to bez żartów: „Skąd tyle gwałtów?”
     Głowi się premier, rząd ma mękę!

     Nie szczytowaniem Szwecja się szczyci!
     Gwałconej nikt nie pieści baby…
     Czy to UFici? Co za bandyci
     Gwałcą? …Nie katolicy aby?

     Zapewne jacyś buddyści biali…?
     Trudno powiedzieć. Statystyki
     Milczą. Jest zakaz (sami wydali…).
     Czas na odkrycie Ameryki!

     Ale dlaczego cierpią kobietki,
     Co antygwałtki-majtki mają
     I antygwałtki też branzoletki,
     I przepisowe „nie!” wołają?!

     Rząd nie wie, gwałty skąd?… Europka!
     Gwałtowna jakaś w niej pogoda…
     Głowy się męczą, okropna kropka!
     Aż ktoś je skróci – nowa moda?…

  • Ateista

   7 stycznia 2018 at 12:47

   A czarodziej i wróżka też są refundowani? Równie sensowne co placebo-homeopatia

   • hansje

    7 stycznia 2018 at 12:57

    Tak 🙂 O ile wiem – w Rzeszy na Chorą Kasę można dostać nawet Czarodzieja 🙂
    A homeopatii NIE nazywałbym „placebo”, bo to nieprawda 🙂
    Widać to po działaniu „szczepionek” na mózg dziecka..
    W sensie ODWROTNYM do mechanizmu homeopatii.
    Wystarczą DWA JONY jakiegoś pierwiastka, żeby ciało dziecka uwarunkować na całe życie, na przykład na pistacje, na kota, albo na pyłek wierzby, czy na kakao…
    Zależy, jakie śladowe śmieci były w „szczepionce”, albo we wdychanym akurat powietrzu z dworu… Biochemia molekularna..
    Tłumaczy to z grubsza i przystępnie – inżynier Zięba, na swoich wykładach.
    Oraz profesor biochemii – specjalistka (w przeciwieństwie do bajko-opowiadaczy – „profesorów” Radzikowskiego i Brydak) od „SZCZEPIEŃ”.
    To trudne do uwierzenia, ale homeopatia DZIAŁA.. Oczywiscie stosowana przez fachowców, a nie dyletanckich hochsztaplerów, jakimi w większości są NIEMIECCY „naturoterapeuci”, opłacani ze „składek” na Chore Kasy niemieckie…

    • hansje

     7 stycznia 2018 at 13:00

     Pani profesor Maria Dorota MAJEWSKA, oczywiście… Urwało mi tekst, w ferworze pisaniny 🙂 Trudna do słuchania, bo ona nie umie posługiwać się mikrofonem.. Ale trzeba się zmusić i słuchać TREŚCI tego, co ona mówi… NIE JEST to kobieta medialna.. Ale za to – jest doskonałym fachowcem w dziedzinie, którą się zajmuje zawodowo.

    • Tomek

     7 stycznia 2018 at 17:15

     Hansje, a linku do filmiki z gościem uważającym, że Ziemią rządzą zakonspirowane jaszczury, a wśród nich jest prezydent USA i królowa angielska (David Icke) nie wrzucisz? Ostatnio tak zrobiłeś, pisząc, że to są „miarodajne” dla ciebie źródła o medycynie:):):)?

     Nie wstydź się, to tylko nieco bardziej śmieszne bzdury niż mówienie, że szczepionki robią z ludzi cyborgi (Majewską) czy mądrości pana znachora z YouTube:))))

  • hansje

   7 stycznia 2018 at 12:51

   Przy czym, te gabinety „homeopatii” i innej „naturoterapii” na terenie rzeszy, to z reguły PIC I FOTOMONTAŻ 🙂 Jest to z reguły – kasowanie Kas Chorych na czarodziejstwa najprzeróżniejsze, kompletnie zazwyczaj bez sensu, bez głowy i bez śladu ROZUMU 🙂
   Taka debilnia czasem i patatajnia, że W OCZY wręcz bije FIKCJA (rabowane za to jednak PIENIĄDZE -0 jak najbardziej REALNE, z kieszeni podatnika, rabowanego na konta Chorych Kas równo, nawet, jeśli w życiu nie idą ani raz do „lekarza”..
   Wiem, bo przerabiałem takich kilku cudotwórców różnych, mających złote tablice przy wejściach do budynków, z powypisywanymi takimi kretynizmami (uczonym bardzo językiem..), że nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać…
   „Naturoterapeuci” owi – z reguły nie mają BLADEGO POJĘCIA o medycynie holistycznej..
   Są to po prostu utytułowani OSZUŚCI…
   Pokazałem jednemu „Ukryte terapie” Zięby (po niemiecku oczywiście), to mnie wyśmiał i obraził się na mnie 🙂
   Więc NIE TAK DO KOŃCA jest to tak różowo w tej Rzeszy 🙂
   Różnica być może istnieje jedynie w SKALI RABUNKU na konto ŁŻE-naturoterapii w Rzeszy 🙂 W Polsce naturoterapia (medycyna KOMPLEMENTARNA, a NIE żadna tam „alternatywna” !!..) jest zakazana i zwalczana, więc i NFZ nie rabuje na jej konto…
   W Rzeszy Naturoterapia jest FIKCJĄ I OSZUSTWEM, usankcjonowanym prawnie i państwowo..
   Podrażającym dodatkowo koszty Chorych Kas, I BEZ tego – generujących wręcz PRZESTĘPCZE koszty za byle goowno, np. piankowy „kołnierz” usztywniający szyję…
   Wart 50 centów, kosztujący 6 Ojro „na receptę”, a bez „recepty” – 60 (sześćdziesiąt) Ojro.. I tak ZE WSZYSTKIM…
   TAK to wygląda NAPRAWDĘ w Niemczech, Pani”finko” 🙂
   Przyzna Pani rację, jeśli miewa Pani z tym do czynienia 🙂
   Jak nie kijem – to pałą 🙂
   Ale i tak wolę Niemców, niż żyda, jawnie mordującego Polaków w ich własnej Ojczyźnie, rękami Radziwiłła…, bezczelnie opowiadającego baje różne, jak to przychyla Polakom nieba i troszczy się o ich zdrowie 🙂 .. Szczególnie za pomocą „szczepionek” 😀 …
   Które w Rzeszy na ten przykład NIE SĄ przymusowe.. Roidzice decydują. A NIE Radziwiłł.. Przed kamerami bezczelnie opowiadający (po potwornym casusie w białogardzkim szpitalu, gdzie za rodzicami noworodka puszczono OBŁAWĘ POLICYJNĄ.., że „rodzice decydują o swoim dziecku „DO PEWNYCH GRANIC”… Że też tego bandziora nikt jeszcze nie powiesił na płocie jakimś…
   Ciekawe, jak szybko NIEMCY wezmą z Radziwiłła przykład i wezmą się za bydełko niemieckie w tych tematach.. Na razie niemieccy rodzice mogą spać spokojnie, choć statystycznie – nie są bardziej wykształceni i świadomi, niż młodzież polska… Jeszcze jedno pokolenie jednak i będziemy mieli – zgodnie z żydowskim planem dla Ojropy – równo bydło, od Morza Czarnego, do Biskaji i Atlantyku 🙁

  • niepisior

   8 stycznia 2018 at 21:24

   Do opisu jeszcze należy dodać, że lekarz NIE MOŻE PRACOWAĆ JEDNOCZEŚNIE W SZPITALU I PRYWATNEJ PRZYCHODNI. Albo – Albo.

 2. hansje

  7 stycznia 2018 at 12:33

  „Za wizytę u lekarza płaci się raz na kwartał” Ciach !
  Od kilku lat jest to już nieaktualne !
  Niemcy zlikwidowali tę bezczelną opłatę (10 Ojro kwartalnie), pobieraną wprawdzie przez „lekarza”, ale przekazywaną w całości do Chorej Kasy.
  Za to „leczenie” w Rzeszy jest identyczną FIKCJĄ i rabunkiem („ubezpieczenie chorobowe”), co w polskim Judastanie.
  Jak i w każdym innym, faszystowskim, „socjalistycznym” kraju.
  Tym nie mniej – POZIOM tego bezczelnego dziadostwa w Rzeszy jest bez porównania jednak wyższy. NA RAZIE…
  Tendencje są – jak w naczyniach połączonych… Czyli – Niemcy się kończą 🙂
  Podczas, gdy polski system – zdycha, patrz niżej 🙂
  I patrz – wytyczne żydowskie, dla „polskiej” Władzy w Parszawie 🙂
  W temacie wykończenia polskiego Goja w jego własnej Ojczyźnie, którą żyd właśnie jawnie przejmuje, uważając za swoją.. I SIEBIE nazywając „Polakami”

  Oczywiście Niemcy BOGACI, w PRYWATNYM systemie – to CO INNEGO 🙂 …
  Masy byłoBY STAĆ na PRYWATNĄ obsługę, gdyby ich NIE rabowano na potwornie wysokich „składkach” na Chorą Kasę.. Identycznie, jak w Polsce 🙂
  Przeciętna „składka” na Chorą Kasę w Rzeszy, przy ok. 3500 Ojro brutto miesięcznie, wynosi 300 Ojro..
  ZA NIC..
  Ale w razie potrzeby – wszystko jest „za darmo” i to SZYBO w miarę…
  NIE JEST w Rzeszy jednak tak słodko, o nie..
  Ale i tak – bez porównania lepiej, niż w polskim Judastanie…
  Głównie, na zasadzie „zanim gruby schudnie – chudy zdechnie”…
  Na przykład – „zwykła” gastroskopia…
  W Polsce – mroczny koszmar… Gdzie ciarki na samą myśl idą lodowate po plecach 🙂
  W Rzeszy – żaden problem, „za darmo”, z pełną narkozą, fachowo, szybko i sprawnie 🙂
  Poleżysz po obudzeniu z godzinkę, wstajesz i wracasz autem do domu 🙂
  Tomograf (jeśli ktoś lubi samobójstwo na raty i raka potem 🙂 ..) – na „prawie” życzenie, „na kasę” i w ciągu kilku dni termin…
  I – co NAJWAŻNIEJSZE – to LEKARZ (a najpierw JA – PACJENT !) decyduje, jaką chce podjąć terapię,
  a NIE biurwokratyczne „PROCEDURY”, jak w Polsce, pod rządami doktora MENGELE – Radziwiłła i jego samozwańczej i totalitarnie faszystowskiej „Naczelnej Izby Lekarskiej”, oraz Ministerstwa – nie wiadomo dlaczego nazywanego „Zdrowia”…
  NIE DO POMYŚLENIA jest pozbawienie lekarza licencji, jak Radziwił pozbawił Jaśkowskiego, czy Czerniaka, za LECZENIE LUDZI, za SKUTECZNE leczenie, za ratowanie ludziom życia… Gdzie lekarz musi ratować od nieuchronnej ŚMIERCI pacjenta, który dostał sepsy, W TAJEMNICY przed własnym personelem, żeby jakaś qrwa nie doniosła do Radziwiłła, że zastosował wlew z ascorbinianu Sodu, stawiając już prawie nieboszczyka na nogi w ciągu trzech godzin…
  W Rzeszy – taki przewał jest nie do pomyślenia.. Zakładając, że niemiecki „lekarz” (równie niedouczony i arogancki, jak polski jego kolega..), WIE, co to jest sepsa i co to jest ascorbinian sodu 🙂 … I jak się ma jedno do drugiego 😀 ..
  Owszem, to tylko POZORY, bo i na terenie Rzeszy faszyzm i terror panuje niezgorszy, w stosunku do lekarzy też.. A sami lekarze – równie są głupi, aroganccy i fałszywie wyszkoleni, jak i w Polsce :). Terror ten jednakowoż, stosowany jest bardziej subtelnie.., nie tak jawnie CHAMSKO, jak ten radziwiłłowski i posobkiewiczowski, w Polsce… Gdzie funkcjonują dyletanccy kretyni, w randze „autorytetów” i „ekspertów”, jak „profesor” Radzikowski, czy „profesor” Lidia Brydak. I opowiadają ze swadą w Telewizorni swoje debilne dyrdymały, jak to „szczepionki są bezpieczne”, bo „najlepiej w kosmosie przebadane” 🙂 ..
  W sumie jednak, na terenie Rzeszy PRAWDZIWEMU lekarzowi grozi ze strony aparatu faszystowskiego terroru zdecydowanie MNIEJ, niż na terenie polskiego Judastanu.
  NA PEWNO NIKT mu NIE odbierze licencji za uratowanie pacjenta od śmierci na sepsę, za pomocą wlewu z ascorbinianu sodu, co w Polsce lekarz ma GWARANTOWANE…

  Pozdrawiam, bo siem rozpisałem żem. Jako, że trochę wiem, o czym w TYM akurat wypadku, piszem żem 🙂
  A I TAK z Niemiec uciekają MASOWO lekarze – do Skandynawii (nie wiem, CO CO, skoro TAM NAJPIERW Islam zaorze cały półwysep.. Jeszcze będą wracać..)

  • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

   7 stycznia 2018 at 13:36

   O ja PIERDOLĘ, ale ty JESTEŚ komiczny!

  • Egzorcysta

   7 stycznia 2018 at 17:15

   W kazdym kraju lewacka zydokomuna, ma inne priorytety we wdrazaniau swoich mundrosci.Na terenie rzeszy, albo dokladniej powiedziawszy korporacji BRD GmbH, przsladuje sie zurnalistow, lacznie z ich eliminacja.W USraelskiej kolonii zwanej Polin, kladzie sie wiekszy nacisk na „lekrzy” poniewaz, polski goj ma inna wartosc ekonomiczna dla diaspory z Bruxeli.Po za tym w ronych korporacjach z „zadna odpowiedzialnoscia”, nie tylko w Polin, czy w BRD, prowadzi sie inne labolatoria socjologczne. Badajac rozne reakcje stada, np w Hiszpanii, czy przprowadzajac experyment na bylej Jugoslawi, mozna przwidziec gdzie i jak zareaguje stado.Stad te roznice miedzy rzasza a Polin w poswiecaniu szczgolnej uwadze reakcji stada poprzez „branze”(oddzialy korporacji), a na koniec poskadaja do kupy i wszystkich nas czeka to samo w calym swiatowym imperium USraelskim.Np w polcnocnej Korei , badanano jeszcze niedawno za pieniadze dla Kimow od Goldman Sachs, rekacje stada na glod. czyli chodzilo o ustalenie kosztow utrzymania goja, na najnizszym mozliwym poziomie ,akceptowalnym przez goja.Ale najmlodsze dziecko ktore studiowalo w Szwajcarii, kapnelo sie o co chodzi, wiec badana wysliznely sie spod kontroli.Podobnym labolatorium jest Cuba, ale tam mamy tez elementy innych badan socjologicznych oprucz ekonomicznych.Tam chodzi o rozmiary korupcji ,czyli w ktorym momencie szabes goj, zdradzi swoich panow i z jakich wzgledow najczesciej.
   A co do systemu chorych kas, to w Polin i w rzeszy sa one bardzo podobne, ale w rzeszy jest wydolna poniawaz tam jest ciagle relatywnie wiecej wplacajachcych niz korzystajacych.Wynika to tez z liczby ludnosci, ilu i ile wplaca i ilu korzysta.Gdyby w Polin, byly te same relacje, byloby to samo, bo systemy skazane na bankructwo chocby z powodu wzrostu zuchwalosci konowalow i innych zlodzieji, mamy bardzo podobne.W obu przpadkach chora kasa rabuje uczciwie pracujacych i przkazuje bez mozliwosci wplywania na ich decyzje, mafii farmaceutycznej.Mechanizm jest identyczny jak to, ze mafia ochronia Twoj bar z tancami na rurze.Jak mieszkalem we Francji jeszcze, system byl bardziej chroniacy interesy pacjenta, pacjent idac do lekarza placil sam za swoje leczenie, nie akceptyjac kazdej dyrdymaly jaka konowal sobie wymyslil, a pozniej rozliczal sie na podstawie faktury od konowala, ze swoja ubezpieczlania.W nowym systemie nie ma wgladu do faktury.Juz to hamowalo bute i beztrzlnosc mafii farmaceutycznej by za odpady przmyslowe specjalnej troski utylizowane w organizmach ludzkich, miec inne ceny.Te ceny wynikaly z tego ,ze Francuz nie mial czesto az takiej gotowki by najpierw zaplacic ze swojej skarbonki.I druga sprawa byla, ze ubezpieczalnie nie byly jeszcze wszystkie przjete przez Grupe Rothschilda i byly suwerennym organizmem dbajacym tez o swoje interesy.Dzis drukarze pieniedzy wykupili ubezpieczalnie i rzady i wkomponowaly je jako narzedzie pracy dla swoich zyskow.Tak wiec jak zaatkuje nas jakis pasozyd, mamy zapracowac na jego dobre samopoczucie.Ale jak to sie skonczy wie kazdy inteligentny czlowiek, ja stawiam na leczenie sie samemu, a przedewszystkim na zapopbieganiu „korzystania” z pieniedzy chorej kasy.Zastanawiam sie kiedy zolnierze mafii farmacutycznej zainstalowani na dworze piewrszych sekretarzy, ustala prawo, ze mafia farmaceutyczna bedzie odbierac chorej kasie co nakradla w narodzie, bez udzialu pacjenta? Dzis jest im do procederu potrzbny chory czlowiek jako wspolnik.I jakie to bedzie mialo zwiazek z eutanazja kiedy ten wspolnik przestanie byc uzyteczny? Mozemy dozyc bardzo ciekawych czasow.Pozdrawiam

 3. msn wiadomości

  7 stycznia 2018 at 13:18

  Obywatelu, płacz i płać, czyli Morawiecki jak Piotr I

 4. Mirek

  7 stycznia 2018 at 16:02

  Zanim cos napiszecie to sprawdzie to o czym chcecie napisac a nie wciskajcie ludzom glupoty.
  Mieszkam w Niemczech od 30 lat i bylem w prywatnych i panstwowych kasach.Aktualnie jestem w panstwowej.Bedac w prywatnej otrzymywalem rachunek np.ze szpitala i musialem isc do krankenkasy zlozyc go – nic placic nie musialem , teraz w panstwowej tez nie trzeba nic placic , gdy przyjdzie rachunek za szpital idzie sie do swojej kasy i go sklada i to wszystko.U dentysty za niektore uslugi trzeba zaplacic ale jest ich kilka.U lekarza rodzinnego oplaty zniesiono chyba w 2014 (slynne 10 euro na kwartal) , kazdemu pokrywa to jego kasa chorych.I to na tyle na temat.

 5. Egzorcysta

  7 stycznia 2018 at 18:29

  Wracajac do tematu glownego, to to niechcialstwo, „lekarzy” wynika z czegos, poniewaz wszystko ma swoje przyczyny. Pierwsza i najwazniejsza sprawa to bariera jezykowa, gdzie lekarz mowi do sciany, drugie to nie rozumie zbyt czesto diagnozy jaka sobie postawil gosc, zarzadu BRD GmbH. Kolejna sprawa to wiele egoztycznych chorob, pasozydow, bakterii, nieznanych albo bardzo maloznanych „lekarzom”. Bardzo czesto tez wystepuje pewien rodzaj wyzszoasci wyznawcy islamu nad „lekarzem” co wyrazone w mowie ciala, drzazni kaprala mafii farmacutycznej, sa to gesty i miny z jakimi nigdy zaden pacjent tubylczy, nigdy nie smial sie obonsic w jego gabinecie.Nastepna przyczyna to zapach czlowieka z innego klimatu,zywiacego sie inaczej niz tubylcy.Taka nagla zmiana powietrza w gabinecie, psuje dobry humor kazdemu a nie tylko lekarzowi, w koncu higiena czlowieka i jego otczenia odzwierciedla jego rozwoj cywilizacyjny.Nastepna sprawa to niepewnosc swojej bezkarnosci, kiedy „leki” na czlowieka z innej strefy klimatycznej nie zadzialaja albo zaszkodza.Dlatego zaden lekarz nie smie nawet zapytac czy taki pacjent chce zostac zaszczepiony, co mimo tej samej ilosci straconego czasu, przniesie mniejszy dochod z pacjenta.Nastepnym to strach ze sam sie czyms zarazi podczas badania.I moze nie na koniec bo tych przyczyn jest cala masa, ale z pewnoscia wielki faktor stanowi tez pewne uprzedznie do obcych i rasizm z racji zachowan sie gosci w kraju Schillera i Goethego, co musi skrzetnie ukrywac nawet przed zona.Zyc w takich warunkach i leczyc ,np szagra gwalciciela , corki lubianego polityka, albo kogos ze swojej dzielnicy, jest przciez nieludzkie.Ludzkim jest takich zostawic na pastwe losu.
  Ale jest i druga strona medalu kiedy lekarzem jest kobieta, wtedy taki nieczytaty ,prawie fanatyczny wyznawca Mahometa, zdany na laske i dobro nie tylko niewiernej jego przkonaniom ale na dodatek kobiety, uwazanaej za glupia i niezdolna do niczego jak jej mezczyzna nie pokaze jak? To jest obraza majestatu, a dotkniecie przez taka w okolicach watroby, to jest jak dotknac takiego pacjenta kawalkiem wieprzowiny.Tak wiec kiedy zatruty czy podtruty gosc zarzadu BRD GmbH , zle sie poczuje i akurat w poblzu jest tylko lekarzem kobieta , czasmi dzieja sie dantejskie sceny ,o czym w tym srodowisku jest glosno i rodzi sie wspolne mniemanie co do tematu.Wielu tez prawych lekarzy, interesujacy sie polityka, nie moze pogodzic sie z niesprawiedliwoscia, gdzie np Niemiec ciazkopracujacy musi doplacic do napraw uzebienia, albo „lekow”, a gosc nie tylko ze nie sklada sie na chorby wszystkich i dochody branzy, to jeszcze ma byc obsluzony lepiej.Czy ktos sie dziwi tym ludziom , ze przszlo im zamilowanie do wykonywania zawodu ,jak w poczekalni siedzi 80 procent pacjetow ,ktorzy w duchu ich nienawidza i nimi gardza?
  Badzmy troche czlowiekiem i zrozummy tych „lekarzy” ,ktorym wladcy tego swiata zgotowali ten los i odebrali juz godnosc i dobre imie lekrza.A ze ci co go nigdy nie mieli i sie nigdy o to nie starali, to juz inna sprawa.

 6. Pingback: 3cwm803ntm8y5nv4myctm5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra