Z kraju

Morawiecki za „przemyślaną” eutanazją

Chce rozpocząć w Sejmie debatę na temat „cywilizowanej” eutanazji. Znów padły słowa o wolności i prawie wyboru. O kim mowa?Marszałek senior, który w czasie procedowania projektu „Stop Aborcji” dwukrotnie opowiedział się przeciwko ochronie życia, teraz idzie o krok dalej.

Kornel Morawiecki  uważa, że do dyskusji powinny włączyć się różne instytucje. – „Mam tu na myśli Kościół, duchowieństwo, organizacje społeczne, etyków, lekarzy” – wyjaśnił.

– „Myślę, że na ten temat powinniśmy przeprowadzić poważną debatę sejmową. Oczywiście eutanazja nie w sposób hitlerowski, ale jestem za eutanazją cywilizowaną, przemyślaną” – podkreślił dobitnie Kornel Morawiecki w rozmowie z „SuperExpressem”.

-„Gdybym ja był problemem dla swojej rodziny, bliskich i bardzo bym cierpiał z powodu choroby, poddałbym się eutanazji. Mówiąc wprost: skończyłbym ze swoim życiem, żeby nie być udręką” – powiedział marszałek senior.

Marszałek senior  przyznał , że gdyby on sam był problemem dla bliskich i cierpiałby z powodu choroby, to sam poddałby się eutanazji. – To jest bardzo trudny temat. Ale według mnie w kwestii eutanazji, podobnie jak aborcji, potrzebna jest wolność. To do chorego powinna należeć decyzja, czy jej się poddać.

Źródło: pch24.pl, se.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

64 komentarze

64 Komentarzy

 1. Soroka

  7 stycznia 2018 at 13:37

  W Polsce samobójstwo popełnia około 6000 osób rocznie, w tym dzieci. Samobójstwo nie jest zakazane. Jeśli Kornuś chce, to może sobie życie odebrać, a od innych niech się odstosunkuje!
  Pomoc w samobójstwie jest morderstwem!

  • Drogowiec

   7 stycznia 2018 at 13:49

   Nic dodać, nic ując

   • klioes vel pislamista

    7 stycznia 2018 at 19:27

    Jaja w metrze!
    (dedykuję kolegom z forum – vide link)

    Po Sylwestrze już powietrze
    W Szwecji stało się przejrzyste.
    A więc ktoś wypatrzył w metrze
    Jajo… jajo oczywiste!

    Podniósł je. …Eksplodowało!!!
    (Takie jajko-niespodzianka…)
    Genitalia mu urwało.
    Tyle ze Sztokholmu z ranka.

    *

    To incydent bez znaczenia.
    Czy właściciel genitalii
    Znał swą płeć? Wszak płeć się zmienia!
    Znowu …poubogacali!!!

    Nożownicy są w IKEA,
    Nowe gwałty w internecie,
    Do policji wciąż się strzela!
    No a w metrze …jaja… Wiecie.

    https://ndie.pl/wybuch-stacji-metra-sztokholmie-sa-ranni/

  • prawo

   7 stycznia 2018 at 15:22

   Dokładnie tak.
   Poza tym dziadek bredzi „Ale według mnie w kwestii eutanazji, podobnie jak aborcji, potrzebna jest wolność. To do chorego powinna należeć decyzja, czy jej się poddać.”
   Od kiedy to do wyskrobywanego dziecka należy „decyzja”. Ono chce żyć!
   Powiem tak: dziadek Morawiecki zgłupiał na stare lata choć dzielny był za młodu. Branie go na poważnie to błąd.

   • Czaruś

    7 stycznia 2018 at 20:14

    Jaki dzielny??? Podobno współpracował z WSI, a o tym można znaleźć dokumenty w Stasi. A ponadto ten stary pryk powinien siedzieć na emeryturze, a nie – za nasze pieniądze dobrze się bawić: z żoną, kochanką, przyjaciółką – to jest jego wypowiedź. Czy nie świadczy to o kompletnej głupocie dziadka???

    • prawo

     8 stycznia 2018 at 00:46

     To świadczy o kompletnej głupocie jego wyborców.

  • Tomek

   7 stycznia 2018 at 17:04

   Problem może dotyczyć osób, które tego samobójstwa popełnić już samodzielnie nie mogą, bo są zbyt chore, sparaliżowane, czy bez świadomości. Jeśli taka osoba dodatkowo jest chora śmiertelnie, wyraźnie deklaruje (lub deklarowała, przed utratą możliwości komunikacji) że nie chce dalej żyć, to w mojej ocenie granica między eutanazją a uporczywą terapią jest bardzo płynna. I to może być jakieś pole do dyskusji.

   Oczywiście, otwarcie dyskusji o eutanazji rodzi ryzyko, że zmiany pójdą krok dalej, tak jak to niestety jest już w wielu krajach, gdzie eutanazja nie jest tylko ulżeniem w cierpieniu ludziom śmiertelnie chorym, ale po prostu brudnym biznesem. W Holandii czy Belgii eutanazji poddali się młodzi ludzie dlatego, że… miieli depresję. W Australii pewna firma, przy okazji Świąt, reklamowała swoje „usługi” na zasadzie daj dziadkom wyjątkowy świąteczny prezent, jak nie chcą żyć, wykup dla nich eutanazję….

   • m

    7 stycznia 2018 at 17:45

    Jak to „granica między eutanazją a uporczywą terapią jest bardzo płynna”? Dlaczego płynna?
    Eutanazja to podanie środka powodującego śmierć, zaprzestanie uporczywej terapii, to zaprzestanie podawania jakichkolwiek – może poza przeciwbólowymi – środków. Czy ja czegoś nie rozumiem?
    Oczywiście skutek jest taki sam, ale …

    • Tomek

     8 stycznia 2018 at 14:24

     A wyłączenie aparatury podtrzymującej życie? To zaprzestanie uporczywej terapii czy już eutanazja? Nie zawsze eutanazja musi się równać podaniu jakiegoś środka. Generalnie, prawniczo np. mówi się o eutanazji czynnej (i to jest to, o czym Ty napisałeś), ale też i o eutanazji biernej, za którą uznaje się np. zaprzestanie leczenia, odmowę podjęcia działań ratujących życie, zaniechanie leczenia choroby uleczalnej u pacjenta jednocześnie chorego nieuleczalnie na co innego.

     • Qwert

      10 stycznia 2018 at 20:53

      Wylaczenie aparatury podtrzymujacej zycie osobie, ktora odmiesiecy na nic nie reaguje a eeg mozgu jest plaskie, to nie to samo co wylaczenie aparatury osobie, ktora daje oznaki zycia, ale nie moze samodzielnie oddychac. W pierwszym przypadku to podtrzymywanie funkcji zyciowych zmarlemu a w drugim zabojstwo. Zaprzestanie uporczywej terapii osobie nieuleczalnie chorej nie jest rownoznaczne z podaniem trucizny. Jesli podejmujemy akcje bezposredniego odebrania zycia komus to jest to przestepstwo ubrane w ladne slowko eutanazja.

   • Robert B.

    7 stycznia 2018 at 20:20

    Do @Tomek:

    Uuu… jakie mądrości… Jak bym czytał żydowską gazetę dla Polaków…

    • Tomek

     8 stycznia 2018 at 15:07

     Powinieneś się leczyć, Robercie. Poważnie mówię…

     • Karol

      8 stycznia 2018 at 16:07

      Do @Tomek:
      Uuu… jakie mądrości… Jak bym czytał żydowską gazetę dla Polaków…

     • Tomek

      8 stycznia 2018 at 18:51

      Do @Karol

      Haahahahahahahahahahaha…. Robert B., zapomniałeś zmienić podpisu i dałeś 2 razy taki sam komentarz (ten o żydowskiej gazecie dla Polaków) – raz jako Robert B., a potem jako Karol.

      A dalej jeszcze do siebie sam piszesz, jako Karol, chwaląc samego siebie jako Roberta B.:):):) – „Dzięki Robert, że tu jesteś”, tak sam sobie napisałeś.

      Człowieku, ty jesteś naprawdę nieźle poj….ny:)

    • Karol

     8 stycznia 2018 at 16:17

     Dzięki Robert!
     Czytając wpis tego pomylonego popaprańca Tomka aż mnie ciarki przechodziły i obniżając tekst myślałem: aby tylko ktoś temu choremu na łeb pseudo człowiekowi odpowiedział. No i na dole była odpowiedż Twoja Robercie. Najbardziej trafna bo na takie moralne poplątanie z pomyleniem umysłowym i pomieszanie z talmudyczną moralnością to znajdujemy jedyny odpowiednik w żydowskiej gazecie dla Polaków. Nic innego jemu się nie należy ani w żadne dysputy z nim najlepiej nie wchodzić.
     Dzięki jeszcze raz Robercie że tu jesteś!

     • Tomek

      8 stycznia 2018 at 18:54

      Haahahahahahahahahahaha…. Robert B., zapomniałeś zmienić podpisu i dałeś 2 razy taki sam komentarz (ten o żydowskiej gazecie dla Polaków) – raz jako Robert B., a potem jako Karol.

      A tutaj jeszcze do siebie sam piszesz, jako Karol, chwaląc samego siebie jako Roberta B.:):):) – „Dzięki Robert, że tu jesteś”, „No i na dole była odpowiedź Twoja Robercie. Najbardziej trafna”, nie no, umrę ze śmiechu zaraz.

      Ależ ty jesteś narcyz, Robercie. Dziękuję, że tu jesteś, Robercie, bo dawno takiej zabawy nie miałem:)

 2. Edwin Wąsowski

  7 stycznia 2018 at 13:49

  E tam. Jak ktoś jest nie uleczalnie chory i mam bez sensu cierpieć to dlaczego nie.

  • Soroka

   7 stycznia 2018 at 18:29

   Tak myślą mamoniarze! Dla katolika życie każdego człowieka jest nietykalne. Jedyny wyjątek stanowią usiłujący dokonać zabójstwa.
   Dla chrześcijanina dawcą i odbiorcą życia jest Bóg. Każde życie ludzkie ma sens, jeżeli taka jest wola Boga. Gdy będziesz widział cierpiącego człowieka i jeszcze będziesz mu posługiwał, to może się nawrócisz i nie pójdziesz na wieczne potępienie. Czujesz to?

  • Marian

   7 stycznia 2018 at 19:27

   „bez sensu cierpieć”? – bez sensu cierpieć rzeczywiście nie warto, ale warto cierpieć z sensem.
   Nie będę tu moralizował o sensie cierpienia i takie tam, ale dla chrześcijanina cierpienie jest drogą do zbawienia, bo Chrystus cierpiał za nas i zachęcał nas do naśladowania Go – warto cierpieć za innych. Nie ma większej miłości, niż oddać życie za przyjaciół swoich.
   Z drugiej strony, jak się jest poganinem, to faktycznie „jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy” 😐
   Ale czy warto propagować pogaństwo?

   • Edwin Wąsowski

    10 stycznia 2018 at 21:00

    Do Sorki i Mariana. Gdzie ja napisałem że jestem chrześcijaninem. Przedewszystkim jest wolnym Słowianinem.Po drugie tak się składa że mój kochany dziadek upadł na ulicy i tak chyba bez świadomości przeleżal na łóżku 10 lat nie mogąc nic powiedzieć ani się ruszyć. Takie zombi. Spędziłem przy jego łożu wiele godzin tygodni lat i nie widziałem w Jego cierpieniu żadnego sensu. Jestem pewien że gdyby mógł sam by się skończył. Widziałeś jeden z drugim duże i głębokie odleżyny które trzeba smarować kremem. No to nie pociskajcie mi tu bzdur.

 3. Slawomir Tomasz Roch

  7 stycznia 2018 at 13:58

  Panie Kornelu Morawiecki z calym szacunkiem widze, iz pora juz najwlasciwsza odejsc Waszmosci z polityki. Niech Pan koniecznie odpocznie!

  • prawo

   7 stycznia 2018 at 15:23

   100/100

 4. antyPOPiS

  7 stycznia 2018 at 14:04

  Alez w Polsce jest stosowana masowo eutanazja, tyle ze w sadystycznej formie. Pieniadze ktore mogly by sluzyc chocby leczeniu, trwonione sa czy to na ekstra rasistowska rente za bycie zydem w czasie wojny 100euro na kiepele, czy zydowska propagande via film, teatr, ksiazki, po ordynarne finansowanie „dziedzictwa”. Ludzie musza umierac w meczarniach bo dla zydopacholkow wazniejsze sa kirkuty..

  • Tomek

   7 stycznia 2018 at 16:39

   Nawet, jeśli to, o czym piszesz było w pełni prawdą, to jak się ma to do eutanazji? Umiesz to jakoś wyjaśnić, czy po prostu chciałeś sobie znowu pokrzyczeć na wiadomy, jedynie cię interesujący temat? A że bez związku czy bez sensu, co tam…

   • antyPOPiS

    7 stycznia 2018 at 17:06

    Tak sie ma, ze mimo iz istnieja leki dajace szanse na przedluzenie badz poprawe zycia, to dla zydopacholow istotnieszy jest interes USraela. Srodki ktore mogly by ukrocic sadystyczna eutanazje, ida tak na propagandowa lobotomie spoleczenstwa w judeotresurze, jak i wprost bierzemy udzial w wojnach dla ichniej hegemonii..

    • Tomek

     8 stycznia 2018 at 15:09

     Z tą lobotomią, to może i by się zgadzało – tak sobie myślę, czytając tego typu bzdety…

     • antyPOPiS

      8 stycznia 2018 at 15:41

      Trudno posadzac cie o samodzielne myslenie, gdy pada slowo zyd przyjmujesz pozycje sluzalcza, co niestety potwierdza skutecznosc zydlackiej tresury..

     • Tomek

      9 stycznia 2018 at 08:50

      Do @AntyPopis

      Powiedział to koleś, który trzech zdań sklecić nie umie bez pisania tego słowa. Oczywiście, jak się matoła zapytasz, jaki związek ma jego p…..e z treścią artykułu, to nie odpowie, tylko krzyczy, że pozycję służalczą przyjmujesz. Jakby śmianie się z idiotów wlasnie to oznaczało. Piesek Pawłowa, pamiętasz:)?

     • antyPOPiS

      10 stycznia 2018 at 12:04

      Tomus, to znaczy ze jestes zbyt tepy by zrozumiec co pisze. Obszczekiwujac kazdy komentarz demaskujacy zydownie, przyjmujesz role hasbarskiego zydopachola, a to wcale nie jest powod do dumy.

 5. frate

  7 stycznia 2018 at 14:13

  Chory obłąkany z nienawiści starcu skończ już wreszcie pierdo..ć urojenia swojego chorego zgrzybiałego umysłu, bo nikt cie nie chce słuchać!!! Naprawdę, radzimy wziąć przerwę od brylowania na salunach i udać się na wieczną wartę, jak tak ci tam tak bardzo śpieszno!!!

 6. Lech Ryś

  7 stycznia 2018 at 14:16

  Szanowna Redakcjo. Wprawdzie fanem Mateusza Morawieckiego nie jestem, ale kiedy Morawieckich jest dwóch, rzetelność nakazywałaby pisać w tytule imię i nazwisko.

 7. m

  7 stycznia 2018 at 14:39

  Coraz mniej podobają mi się ci dwaj.
  „Obywatelu, płacz i płać, czyli Morawiecki jak Piotr I” – https://dorzeczy.pl/kraj/52170/Obywatelu-placz-i-plac-czyli-Morawiecki-jak-Piotr-I.html

  „Upór, z jakim Mateusz Morawiecki forsuje ideę elektromobilności, budzi podejrzenie, że kryje się za tym swoista pustka programowa. Skoro nie jesteśmy w stanie wygenerować autentycznych innowacji w warunkach wolnego rynku i braku odgórnych zakazów i nakazów, przeforsujmy za wszelką cenę coś bardzo nowoczesnego, co wprawdzie ogromnie utrudni życie ludziom i w gruncie rzeczy jest kompletnie puste w środku, ale czym będzie można się pochwalić. Przypomina to nieco dekret cara Piotra I, nakazujący bojarom przykrócenie szat i ścięcie bród. Rosja nie stała się od tego ani trochę lepszym państwem, ale za to jak ładnie to na zewnątrz wyglądało.”

  • Photo

   7 stycznia 2018 at 19:19

   Trafna analogia do Piotra I. Dodam, że nie tylko klan Morawieckich, ale i PiS ma w sobie coś z obcego sposobu myślenia, rodem ze wschodniej satrapii. Państwo wkracza z butami nie tylko tam, gdzie najlepiej sprawdza się prywatny biznes, ale i w sferę wolnej aktywności społecznej i naszej tożsamości . Mierzi urzędowy patriotyzm – płytki i hasłowy, wypieranie krok po kroku informacji przez propagandę w mediach publicznych, przymiarki do przejęcia i zinstytucjonalizowania Marszu Niepodległości przy okazji obchodów 100-lecia, próby zatupania wszelkiej niepisowskiej myśli politycznej i zdyskredytowania przeciwników jako „ruskich agentów”. Szkoda. Wystartowali nieźle,ale teraz szydło ( nomen omen) wyłazi z worka.

 8. Chiński Górol

  7 stycznia 2018 at 14:44

  Oczywiście, chory lub – gdy nie zostawił woli na piśmie – jego najbliższa rodzina powinna mieć prawo do decyzji o eutanazji ale pod warunkiem. 1. Powinna być poinformowana o skutkach społecznych [czyli dla samobójcòw nie ma pogrzebu katolickiego] i religijnych [czyli o możliwości potępienia wiecznego]. 2. W naszych czasach państwo powinno każdemu obywatelowi gwarantować tzw „umieranie z godnością”[death with dignity] – z użyciem leków znieczuleniowych bez sztucznego podtrzymywania i przedłużania życia, czyli tzw śmierć naturalną. Kornel nie jest katolikiem albo nie rozumie katolickiej nauki i eutanazji!

 9. Egzorcysta

  7 stycznia 2018 at 15:56

  Taka narracja chazarskich sluzebnikow za mamone, to wsadzenie nogi w drzwi, by pozniej posuwajac sie dalej, dokonywac bardziej dziarskich czynow.Dzis mowa o eutanazji ,ktorej w zasadzie nikt nikomu nie zabrania zeutanazowac sie samemu, wiec po co ta dyskusja? A no po to by o tej zalegalizowanej eutanazji , na dalszym etapie wprowadzania poprawek do ustawy, mogla decydowac rodzina,zazwyczaj dla majatku, a na jeszcze dalszym etapie „lekarz” czyli jakies uosobienie doktora Mengele.W ten sposob Chazarzy planuja na tak zwanej „legalnej drodze” zalegalizowac kolejne bezezcenstwo.Co prawda juz dzis chazrskie medyki, pchaja sie na psychiatrie, gdzie bezkarnie moga sobie testowac swoje dewiacje na ludziach w obiektach zamknietych, ale ciagle pod strachem, ze cos wyplynie do mediow i wstrzasnie calym swiatem.A przy zalegalizowaniu ukatrupiania ludzi przez medycyne, juz zaden sad nie bedzie mial podstaw prawnych oskarzyc Zyda o zamordowanie Polaka czy innego goja.Tak wiec do tego to zmierza i temu sluzy chyba juz nie przy zdrowych zmyslach Morawiecki i to obojetnie ktory.Przeforsowanie takich bandyckich ustaw legalizujacych holocausty chazarskie na innych narodach posrod ktorcyh psaozytuja, z pewnoscia zostanie zauwazone przez chazarskie organizacje swiatowe i wyniesie na jeszcze wieksze wyzyny wpychanego tam synalka.Idea eutanazji to tylko wstep do tego co robily chazarskie plemiona zainstalowane w rzadzie Hitlera, (hitler, eichaman i setki a nawet setki tysiece nacjonalistow socjalistycznych bylo Chazarami) wsadzajac niezdolnych do pracy, do samochodow z rura wydechowa do srodka i kiprowanie ich w lesnych dolach.I do tego ta ideologia zmierza.Zacznyjac od cierpiacych dla ktorych dzieki chemiczynm truciznom zwanymi „lekami”, nie ma juz nadzieji, ale uparcie nie chca odejsc, a pozniej „medycyna”, przejdzie do kolejnych, zgodnie z prawem i chazarskim sumieniem.Zalegalizowanie pomocy w odejsciu z tego swiata, to zalegalizowanie mordestwa na co pod zadnym pozorem zaden narod na tym swiecie nie moze sie zgodzic.Wystarczy sobie wyobrazic, ze jakis dr.Mengele ,zaszczepi wam dziecko, co spowoduje jego nieprzydatnosc dla narodu chazarskiego, z punktu widzenia ekonomii lewackiej i drugim etapem bedzie koleny zaszczyk ktory „dokona reszty” poniwaz doktor Mengele uznal, ze tak bedzie lepiej dla rodziny i spoleczenstwa.A spoleczenstwo dlatego ,ze toleruje takie prawa nie bedzie mialo nic w reku by takich chazarskich doktorow Mengele, wsadzic gdzie ich miejsce.Oni juz to robia, ale smierc poprzez otrucie dziecka ktora nastapi za kilka miesiecy czy lat, bedac eutanazja, jest nie taka latwa do udowodnienia.A ustawy ulatwiajace ujscie bezkarnie od odpowiedzialnosci to bardzo grozne przestepstwo za ktore kazdy polityk podnoszacy swoje klejace lapsko w gore powinien byc pierwszy do eutanazji.I zeby zrozumiec hocaust Zydow trzba zrozumiec, jak Chazrzy pozbyli sie swoich braci w wierze ,tych z linii Abrahama, by dzis za ich wymordowanie , od narodow nawet niewinnych,pobierac „odszkodowania”, To jest najsterstuck, zeby morderca stal sie ofiara i dostawal odszkodowanie za smierc jego ofiary zamist zdychac w lochu.I tej prawdy sie boja, stad zakazy grzbania w historii nie napisanej przez nich.Czy ktos w szkole uczyl sie na historii o imeprium Wielkiej Chazarii? Czy widzial mape na ktorej pokazane byly granice tego imperium? Dlatego dzis nie rozumie dlaczego rzad „polski” kocha Ukraincow i daje im nasze pienidze.Itd.

  • Tomek

   7 stycznia 2018 at 16:46

   „A przy zalegalizowaniu ukatrupiania ludzi przez medycyne, juz zaden sad nie bedzie mial podstaw prawnych oskarzyc Zyda o zamordowanie Polaka czy innego goja.”

   A ilu to konkretnie Polaków zamordowali Żydzi we współczesnych czasach, że tak piszesz? Np ostatnie 25 lat?

   • Egzorcysta

    7 stycznia 2018 at 19:15

    Zydzi nie dopuszczaja ,zeby ktokolwiek prowadzil taka dokladna i wstydliwa statystyke.To bardzo niebezlieczne, bo Trybunal Norymbeski jeszcze istnieje.I mamy podzielone zdania na temat mordestw niebezposrednich, co utrudnia prowadzenie takiej statystyki.I czyms innym co utrudnia jeszcze bardziej, jest to ,ze wielu z nich jest zakonspirowanych, czasem do 3ciego pokolenia.Jezeli udalo sie zakonspirowac takich jak Aaron Bucholtz, Czy Izaak Stolzman, czy Icek Dickman,Lewartow, czy Blumenfeld a nawet JKM Goldberga Izajasza i tysiace innych uchodzacych za Polakow za ktorych do dzis polskieg goje wydrapaliby oszczercom oczy, to jak mozna takie statystyki prowadzic zetelnie? Odpowiedziec mozna jedynie na podstawie poszlak o jakich nawet pisza nie zawsze swiadomie nawet media.Innymi slowy Chazarzy sami sie wypaplaja ze szczecia lub radosci,zapominajac sie ,ze sciany maja uszy.Wystarczy wielkorotnie sprawdzic np, kto stoi na czele zwiazku lekarzy lacznie z podzialami np na zwiazek lekrzy psychiatrow ,kto zostaje dyrektorem placowek i ilu w tym czasie ludzi „zmarlo” podczas terapii.Podbnie nalezy na te okolicznosc sprawdzic ludzi we wszelkich placowkach medycznych i liczbe „bledow lekarskich” (tych oficjalnych jest ok 2 razy tyle ile tych smierci z wypadkow samochodowych) Oczywiscie nalezy tez wziasc pod uwage co jest najciekawszym w tym wszystkim ,kto jest producentem „lekow” chemicznych, a jak wiemy we wszystkim przciez w calej tej nauce medycznej i farmacutycznej najwibitnejsi to Zyadzi, przciez macie najwiecej Nobli ,najwiecej nagrod, najwiecej profesorow, i cala produkcje „lekow” i oczywiscie minstrow ,i lobbystow.Naczelnikem i wlascielem farmacji jest przciez Rockefeller,a on jak sam podkresla nalezy do narodu wybranego.Wiec skoro mamy coraz wiecej chorob i trupow i jednoczesnie dzieje sie to pod zarzadem najwybitniejszych , jakies wstepne wnioski mozna wyciagnac jak sie ma odrobine rozumu.Np choc wiadomo juz ze szczepinki truja, i w wielu krajach swiata gdzie zrobilo sie o tym za glosno, zostaly szybko wycofane pan z domu Kornahauser w pierwszy dzien swojego urzedowania z samego rana podpisal najbardziej opresyjna ustawe na swiecie antypolska, antykonstytucyjna o szczepieniu narodu.itd.Inna grupa przyczynajaca sie do smierci gojow to lichwiarze, twierdzenie ze tysiace samobojstw ludzi ktorych wpedzili w taka sytuacje, jest jak twiedzic, ze Zyda ktory „rzucil sie na druty” nie zamordowali Niemcy tylko popelnil samobojstwo sam.Tak wiec wygladaja realia w dazeniu do odpowiedzi o ktora mnie poprosiles.Nie wiem ilu, ale za duzo zbiegow okolicznosci,zeby o tym milczec.Moze sproboj sam, troche sie zainteresowac, kim kto jest i na co ma wplyw, i jaki to ma zwiazek z problemami Polakow i innych narodow,tych ktorzy nigdy czegos takiego nie obserowali tylko ufali mediom. O Bormanach, Sorelach, Stalinach, Lenianach ,Trotzkich , Beriach, Hitlerach z jakiego narodu byli to chyba wiesz, wszyscy wybitni mysliciele.A ilosc ich ofiar, tez tylko sie szacuje.2×2 jest 4 ale nie mam na to swiadkow.

   • prawo

    8 stycznia 2018 at 00:50

    25 000 w czasie istnienia ich „kompromisowej” ustawy skrobankowej w ostatnich dwóch dekadach.
    Już wiesz, Tomuś? To nie piskaj.

 10. krzywoprosty

  7 stycznia 2018 at 17:01

  Mam 63 lata. Popieram całym sercem Pana Morawieckiego. Człowiek ma wolną wolę i powinien mieć prawo decydowania o sobie. Na samą myśl o tym bym za kilka lat mógł leżeć jak roślinka w łóżku, sr… pod siebie i nie poznając nikogo robi mi się niedobrze. Ja i tak nic nie będę odczuwał, ale moje dzieci będą miały przerąbane finansowo. Zamiast poświęcać swoje zarobki i czas swoim dzieciom będą musiały zajmować się jeszcze mną. PO CO? Bo jacyś mułłowie z koloratkami będą mówiły że „Bóg tak chciał”. Choć NIGDY nie rozmawiali z tym bogiem. Dlaczego przestępcza korporacja sfrustrowanych onanistów z siedzibą w watykanie ma mi dyktować co mam robić? Zaden z tych samogwałcicieli nie wychowuje dziecka, żaden nie wyciera pośladków schorowanego rodzica. Ale będą pouczali, szczuli ogłupiałą hołotę bez wykształcenia na inaczej myślących. Czy zdarzy się CUD w naszym kraju że całe to towarzystwo zostanie znów zapędzone do kruchty gdzie ich miejsce.
  Oni nie niosą dobrej nowiny. Oni z szujowatym uśmieszkiem będą żądać DOBREJ USTAWY wpływając na kundli watykańskich jakie mają wśród posłów.

  • Slawomir Tomasz Roch

   7 stycznia 2018 at 17:32

   Krzywoprosty przeciez nawet kiedy sie podpisujesz to jestes niespojny, to jak masz nasmarowac cos madrego, to wlasciwie niemozliwe. W swiecie szczesliwym, wymyslonym przez ciebie nie byloby przypuszczam wogole cierpienia, ja to nawet rozumiem, bo sam slysze czesto od roznych ludzi argumenty, iz ciekawie to musi byc tylko w piekle, bo tam przynajmniej, cos sie dzieje, a w niebie to tylko nudy: klaniaja sie w kolko Bogu i krzycza Alleluja. No rzeczywiscie jest w tym jakas piekielna logika, na szczescie nie dla mnie, ale innym droga wolna, wielce moge tylko wspolczuc. Z Panem Bogiem

  • m

   7 stycznia 2018 at 18:34

   Ależ masz prawo decydowania o sobie. Odpowiednio wcześniej położysz się na torach i …

  • Czaruś

   7 stycznia 2018 at 20:24

   Radzę ci – już z sobą skończ. Szybciej się przekonasz, jak tam jest PO DRUGIEJ STRONIE. A że niestety, najprawdopodobniej SAM/SAMA oskarżysz się wówczas przed Bogiem, że nie jesteś godna/godny patrzeć w JEGO NIESAMOWITĄ ŚWIATŁOŚĆ, masz szansę spaść w czeluście piekieł (radzę przeczytać np. Dzienniczek Św. S. Faustyny).

  • Karol

   8 stycznia 2018 at 16:49

   A dlaczego krzywoprosty popapraniec chce innych przymuszać poprzez prawo do akceptacji eutanazji?
   Czy ktoś Ci zabrania krzywoprosty przez małe k aby się samemu powiesić czy wziąść jakąś trutkę na szczury jak nie będziesz miał odwagi albo sił aby sznur sobie na szyję założyć?
   Dlaczego w swojej nienawiści kościoła katolickiego chcesz nas Polaków zmuszać do poddania się ustawodawstwu które sprzyja Twojej krzywoprostej naturze?
   Dlaczego chcesz nas zmuszać do poddawania się uśmiercaniu zwanego dla zmyłki eutanazją tylko dlatego aby dogodzić społecznym instytucjom i prywatnym ubezpieczalniom? To one najwięcej zyskają a nie dzieci czy wnuki bo te będą płakać bo są wychowane w polskiej i europejskiej kulturze a nie w talmudycznej czy Twojej czyli nowoeuropejskiej?
   Ziejesz nienawiścią do Kościoła a więc i do Polaków!

  • takatam

   9 stycznia 2018 at 08:58

   Ależ masz prawo decydowania O SOBIE ponieważ Bóg obdarzył cię wolną wolą. Dlatego – jeżeli uznasz, że czas się ewakuować z tego łez padołu wolno ci to zrobić, tym bardziej, że i tak nie wierzysz w życie po śmierci, jednak NIE MASZ PRAWA ZOBOWIĄZYWAĆ NIKOGO DO POMOCY W WYKONANIU TEGO ZAMIARU. Czy uważasz że uzasadnione moralnie byłoby, gdyby ktoś poprosił kogoś innego o wypchnięcie go przez okno, bo ma lęk wysokości???

 11. finka

  7 stycznia 2018 at 17:47

  Rzeczywiście z p.Kornelem nie jest dobrze, wiek swoje robi i powinien zająć się rozrywkami w jakimś klubie seniora, a nie polityką, a zwłaszcza pseudo moralizowaniem.

 12. Miszcz Yoda

  7 stycznia 2018 at 17:58

  Albo sraremu uaktywnił się Alzheimer, albo…Z dawnej Solidarności Walczącej tylko dwie osoby nie wystąpiły, o autolustrację: Jerzy Goralik(tak, tak ten Gorzelik) i …Kornel Morawiecki!

 13. marju73

  7 stycznia 2018 at 18:03

  Z obfitości serca usta mòwią.Jak widać w postępactwie ten „patriota” nie da się wyprzedzić wyznawcom Szechtera.

 14. m.n

  7 stycznia 2018 at 18:35

  Eutanazji chce. Życie mu nie miłe?

 15. Marek

  7 stycznia 2018 at 18:55

  NIECH TO ZROBI DLA PRZYKŁADU OD RAZU!

 16. Adam

  7 stycznia 2018 at 20:04

  CZYŻ BY TO BYŁ AKT RATUNKOWY FINANSÓW BO ZA DUŻO EMERYTÓW PRZYBYŁO I TYM SAMYM PRZEWIDYWALNY KRACH W UBEZPIECZENIACH ? https://www.youtube.com/watch?v=FReUh56dX6M

 17. Sławek

  7 stycznia 2018 at 20:09

  To cofanie Polski do czasów barbarzyńskich, plemiona indiańskie też miały zwyczaj wyrzucać starców i chorych poza wioskę a tam to już możesz zdychac, jednak to było dawno a dzisiaj mamy 21 wiek i garstka ludzi z podpuszczenia diabła stawia się wyżej niż sam Bóg kim ty człowieku marny prochu jesteś z małym mózgiem ogarnianący w sposób ograniczony mały fragmenck wszechświata aby zaprzeczać Bogu który ogarnia całość wie wszystko a przede wszystkim jest Miłością, jeśli Bóg mowi nie zabijaj nawet siebie bo nie jesteś człowieku własnością siebie ale Boga, to mowi to z Miłości choć czasem ta Miłość boli jednakto metą jest wiekuiste szczęście, jeśli Boga się słucha. To są skutki gdy Polacy wybierają przebrane kukiełki udające katolików. W cywilzacji żydowskiej można poświęcić słabszyh dla ratowania silniejszych jednak to cywilizacja antykatolicka, nie do pogodzenia z nauką Jezusa Chrystusa Boga w Trójcy Swiętej Jedynego. Panie Premierze wycofaj sie Pan z tego pomysłu bo w czyścu nie lekko.

 18. Sławek

  7 stycznia 2018 at 20:11

  Panie Marszałku oczywiście

 19. Adam

  7 stycznia 2018 at 20:29

  Ciekawe że jeszcze w tej sprawie nie zabrała głosu wiceprezes Rady Ministrów i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

 20. KatolikPolak68

  7 stycznia 2018 at 22:19

  człowiek ma wolna wole ma wybór między zbawieniem a potepieniem wszak każdy może popełnić samobójstwo a eutanazja to eufemizm na socjalistycze czyli nazistowskie mordowanie ludzi w podeszłym wieku którym to socjalisci-nazisci ukradli wcześniej ich pieniadze na leczenie i emeryture – zobaczcie co sie dzieje w Belgii czy Holandii tam juz prawie połowa wciaż rosnacej liczby eutanazji odbywa sie bez pytana o zgode pacjeta znaczy osoby mordowanej

 21. lutek

  8 stycznia 2018 at 00:06

  klan morawieckich rusko-żydowskich świń już niszczy nasz piękny kraj i doprowadzi go do upadku ekonomicznego i moralnego
  pomnicie moje słowa

 22. George

  8 stycznia 2018 at 08:19

  Ten marszałek senior i jego synalek to jakeś szemrane postaci. Za grosz im nie wierzę. Najpierw ogłosili żeby przyjąć 7 tys. uchodźców, teraz eutanazja. Ciekawe kto jest ich oficerem prowadzącym?

 23. cinek

  8 stycznia 2018 at 08:51

  Szanowałem go. Lampka mi się zapaliła kiedy synuś ogłosił że jest pochodzenia żydowskiego. Później ujawnił się sam Pan Kornel mówiąc że przyjmijmy uchodźców. Czy oni tam wszyscy są chazarskimi agentami?

 24. AliM

  8 stycznia 2018 at 17:28

  Thanks…

 25. niepisior

  8 stycznia 2018 at 21:19

  Przypominam durniowu Morawieckiemu, który mówi o „wolności”, że 30 lat temu pedalstwo domagało się, żeby ichnie potępiać, bo TEŻ kochają, tylko inaczej.
  Dzisiaj pedalstwo wsadza NAS do więzienia, kiedy grzecznie prosimy, żeby nie deprawowali naszych dzieci!
  Morawiecki! Głupi starcze! Przecież IM chodzi tylko o to, żeby OBNIŻYĆ KOSZTY LECZENIA i OPIEKI NAD STARYMI LUDŹMI! Tu nie chodzi o żadną wolność, tylo o pieniądze! A ty głupcze, gęgasz jak potłuczony!

 26. Paweł

  9 stycznia 2018 at 10:12

  Stary Morawiecki jest najwyraźniej nowym ‚wajchowym’ w Polsce a syn ma być jego narzędziem. Odkąd ujawnili swoje żydowskie korzenie zaczęli postępować po żydowsku a to właśnie w interesie tej nacji jest pozbycie się chrześcijan, rozłożenie naszych wartości i zadłużenie państwa i Polaków.
  Używają wszelakich metod, nie mają skrupułów. Przykładów jest aż nadto. Żydostwo chce przejąć Polskę do końca. Teraz pedalstwo i inne wynaturzenia do armii chcą wprowadzić. Kto to wymyślił? Na pewno nie Macierewicz. Założę się, że ten ostatni się sprzeciwił, więc musi odejść.
  Nasz ‚sejm Narodowy’, nasi ‚reprezentanci Narodu’ (chyba żydowskiego) dają 100 milionów na cmentarz żydowski – jakby oni sami nie mieli kasy by zadbać o swoich a cmentarze Polaków niszczeją. To jednak nieważne, bo Polacy w Polin (org. Judeopolonia) są z założenia ludźmi drugiej kategorii. Zapalają sobie świeczki chanukowe – zdrajcy z PiSu (PO i tak jest gorsze), stołują się u sierż. sztab. Johnny Danielsa, który ma przypilnować wraz z nowym premierem transferu majątku do Żydów. Polacy muszą się przebudzić i odzyskać swój kraj. Przegonić zdrajców, wprowadzić karę śmierci dla nich. Wtedy mało, który śmieć odważy się zdradzić

 27. Xyz

  9 stycznia 2018 at 10:18

  Morawiecki stary zdrajco bądź pierwszy, daj przykład!!!

 28. Małgosia

  11 stycznia 2018 at 08:18

  Kornelu, przykazanie mówi „nie zabijaj” i koniec dywagacji. Z BOGIEM się nie dyskutuje. Boga w głębokiej modlitwie można tylko PROSIĆ o łaskawą śmierć.

 29. stara misiowa

  13 stycznia 2018 at 19:22

  Kornel jesteś obciążeniem dla nas wszystkich, więc daj przykład

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra