Kościół

17 stycznia – Dzień Judaizmu. Na co zaprasza Archidiecezja Warszawska?

Tegorocznym gospodarzem centralnych obchodów dnia judaizmu będzie Archidiecezja Warszawska. Jak informuje strona internetowa archidiecezji: „(…) głównym nabożeństwem będzie Liturgia Słowa, sprawowana w środę 17 stycznia w Archikatedrze Warszawskiej  pod przewodnictwem kard. Nycza. Tego dnia chrześcijanie i żydzi będą też modlić się wspólnie przy zbiorowej mogile Żydów z getta warszawskiego. Hasłem obchodów słowa z księgi Izajasza: „Pokój! Pokój dalekim i bliskim! (Iz 57,19)””.

Zdaniem biskupa Rafała Markowskiego, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem: „Zamiarem najbliższego Dnia Judaizmu jest odkrycie i przypomnienie wszystkim chrześcijanom, katolikom, że judaizm, to religia, która przywiązuje ogromną wagę do pokoju i pokój jest jedną z największych wartości dla wyznawców judaizmu”.

Jak informuje na stronie archidiecezji biskup Markowski: „(…) naszym pragnieniem jest, żeby pokazać, że pokój jest to dar Boży. Dar, który rodzi się w sercu ludzkim i jest bliski zarówno judaizmowi, jak i chrześcijaństwu. Chcielibyśmy ukazać, że pokój, to nie umowy międzynarodowe, nie konwencje, nie największe armie świata, tylko działanie łaski Bożej, która przemienia ludzkie serca i napełnia je”.

Na stronie Archidiecezji  Warszawskiej biskup Markowski oświadczył, że „(…) wybór tego miejsca, zresztą nie po raz pierwszy, wynika z faktu, że męczeńska ziemia stolicy woła o modlitwę i pamięć o ofiarach Shoah, jak i martyrologium Polaków. Podczas II wojny światowej Warszawa doświadczyła brutalnego terroru, skierowanego zarówno przeciwko polskiej ludności, jak również przeciwko społeczności żydowskiej. Symbolami tego dramatu pozostają warszawskie więzienia i areszty, warszawskie getto, zbrojne powstania, masowe egzekucje i mordy, a przede wszystkim setki tysięcy ofiar wśród mieszkańców stolicy narodowości polskiej i żydowskiej. Dlatego w tym właśnie miejscu winniśmy się razem modlić i wołać: nigdy więcej wojny i zadawanej śmierci, nigdy więcej antysemityzmu i nienawiści, nigdy więcej pogardy dla drugiego człowieka. Boże, daj nam mądrość i moc, byśmy razem budowali pokój oraz wspólnotę życia, miłości i braterstwa”

Program centralnych obchodów dnia judaizmu:

WTOREK, 16 STYCZNIA
godz. 18.00 –
Spotkanie w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
(ul. Dziekania 1)
„Historia Żydów warszawskich” – Studenckie Koło Naukowe Judaistów IHUW
Symcha Keller (Przewodniczący Rady Religijnej Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP) – śpiew psalmów z komentarzem

ŚRODA, 17 STYCZNIA
godz. 10.00
Modlitwa na cmentarzu żydowskim przy grobie masowym Żydów z getta warszawskiego
(ul. Okopowa 49/51)
godz. 11.00-13.00
Sympozjum w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
„Pokój! Pokój dalekim i bliskim” (Iz 57,19)
(ul. Anielewicza 6)
abp Grzegorz Ryś
r. Michael Schudrich
s. Anna Bodzińska NDS
r. Małgorzata Kordowicz
Jan Grosfeld (prowadzenie)
godz. 17.00
LITURGIA SŁOWA POD PRZEW. KARD. KAZIMIERZA NYCZA
W BAZYLICE ARCHIKATEDRALNEJ ŚW. JANA CHRZCICIELA
(ul. Świętojańska 8)

CZWARTEK, 18 STYCZNIA
godz. 15.30-18.00
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
(ul. Anielewicza 6)
Warsztaty dla nauczycieli religii i historii
„Chrześcijańskie spotkania z judaizmem”
Rejestracja na stronie muzeum: www.polin.pl

PIĄTEK, 19 STYCZNIA
godz. 11.00-13.30
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
(ul. Anielewicza 6)
Warsztaty dla nauczycieli religii i historii
„Chrześcijańskie spotkania z judaizmem”
Rejestracja na stronie muzeum: www.polin.pl

SOBOTA, 20 STYCZNIA
godz. 18.00-19.00
Spotkanie na zakończenie szabatu w synagodze im. Nożyków
(ul. Twarda 6)
Hawdala – modlitwa na zakończenie szabatu
Wspólny program artystyczny chóru żydowskiego „Clil” i chrześcijańskiego „Cantus Laudabilis”

NIEDZIELA, 21 STYCZNIA
godz. 10.30 i 12.00
Dzień otwarty w synagodze im. Nożyków
(ul. Twarda 6)
godz. 15.00
Projekcja filmu „Wypełnić pustkę” (Izrael 2012) w reż. R. Burshtein
w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
W dyskusji po filmie udział wezmą:
r. Szalom Stambler i Dina Stambler (Chabad Lubawicz)
Agnieszka Magdziak-Miszewska (prowadzenie)

Jak informuje archidiecezja „Dzień Judaizmu w Kościele katolickim jest szczególnym czasem wspólnotowej refleksji i modlitwy. Refleksja ta, w oparciu o teksty biblijne i wypowiedzi Urzędu Nauczycielskiego Kościoła na temat stosunków katolicko-żydowskich, winna pomagać katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa, w pogłębianiu świadomości tego, że religia żydowska nie jest wobec naszej religii „rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym”, oraz że nasz „stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii” (Jan Paweł II); że można mówić o ścisłym pokrewieństwie obu religii, a wyznawców judaizmu nazywać „starszymi braćmi w wierze” (Jan Paweł II). Budowanie wzajemnego braterstwa i formowanie właściwej mentalności wiernych wymaga Bożej pomocy, dlatego tak bardzo potrzeba modlitwy”.

Komentując stanowisko biskupa Markowskiego muszę stwierdzić, że rzeczywistość polityczna państwa Izrael i stała pozycja we władzach tego państwa partii judaistycznych – w tym w resortach mających wpływ na armie izraelską – świadczy, że wbrew opinii księdza biskupa judaizm nie jest religią pacyfistyczną, ale religią, która widzi zalety w prowadzeniu wojen. Niewątpliwie fakt ten sprzeczny jest z polityczną poprawnością i posoborowymi herezjami, niemniej kreowanie fikcyjnej rzeczywistości jest bez sensu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

41 komentarzy

41 Komentarzy

 1. prawo

  7 stycznia 2018 at 16:36

  Coś niedobrego dzieje się z ludźmi.

  • hansje

   7 stycznia 2018 at 17:20

   Przypominam, że żydzi za LUDZI uważają tylko i wyłącznie SIEBIE…
   NAS, czyli wszelkich NIE-żydów – stawiając niżej od zwierząt..
   Stworzonych przez Jahwe ww jednym celu: – służenia żydom.
   TYCH to „ludzi”, „nasza” warszawska Władzuchna, rękami czerwonego bereta – Nycza,
   zamierza tresować do świętowania „Dnia Judaizmu”, 17-tgo stycznia.
   Oraz w każdy inny dzień…

   • Harry Podplotem

    7 stycznia 2018 at 17:39

    Faktycznie, dzięki serdeczne za przypomnienie nam o twoich urojeniach. Pisanie o tym pod każdym artykułem to stanowczo za mało byśmy pamiętali.

   • Kwal

    7 stycznia 2018 at 21:37

    Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

    • prawo

     8 stycznia 2018 at 00:55

     Podam moją wersję typu „soft” (miękką): za żydami i ich durnymi, wydumanymi „teoriami” nie nadążysz choćbyś chciał. Powszechnie wiadomo, że żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe, niepiśmienne dzieci jak w Fatimie, Lourdes, la Salette czy Gietrzwałdzie. To są dekle. Wyjątkowo tępe i stąd te „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
     To są brednie dla jeszcze głupszych szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

 2. marju73

  7 stycznia 2018 at 17:41

  Zabawny jest ten biskup(czy aby niespecjalnie posłany na placòwkę?), brat muzyka.Jak chce zapytać jaka to religia niech zapyta Palestyńczykòw.Widać do Archidiecezji Warszawskiej internet nie trafił pod strzechy żeby się doinformować.Skoro zakazano nawracać Żydòw to teraz można z nimi świętować bez skrępowania.

 3. finka

  7 stycznia 2018 at 17:44

  Czy będą w tym czasie ewangelizować żydów? to chyba obowiązek ludzi KK.

 4. Harry Podplotem

  7 stycznia 2018 at 18:07

  Naprawdę uważasz, ze żydzi nie wiedza co to jest ewangelia i chrześcijaństwo?

 5. tuszyn

  7 stycznia 2018 at 19:14

  To dla takich szopek i produkcji oduraczonych idiotów pożytecznych wdeptano w ziemię abp Wielgusa

  • TZ.

   8 stycznia 2018 at 10:21

   Abp Wielgus był komunistycznym kapusiem w sutannie przez ponad 20 lat. Dlatego Paszko won. I słusznie.

  • TZ.

   8 stycznia 2018 at 10:24

   Paszol won

 6. Robert B.

  7 stycznia 2018 at 19:34

  Ta służalczość wobec żydostwa jest OBRZYDLIWA. A promowanie obcej religii jest kapłanów innej religii jest herezją.

  • moherowy beret

   7 stycznia 2018 at 20:34

   Robert B. służalczość mówisz obrzydliwa,ale kiedyś zaczęło się od podstępu.Trafiłam na stary film i zaczęłam oglądać.Jeszcze mi końcówka została,ale daje do myślenia.
   https://www.youtube.com/watch?v=iEJJhd6RYKE

   • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

    7 stycznia 2018 at 21:02

    Albo ten:

    „Przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie na moich oczach”

    -Słowa Jezusa z Ewangelia wg św. Łukasza 19:27

 7. Robert B.

  7 stycznia 2018 at 19:38

  „(…) wbrew opinii księdza biskupa judaizm nie jest religią pacyfistyczną, ale religią, która widzi zalety w prowadzeniu wojen (…)”

  Ależ oczywiście! Ważne jest tylko, żeby nie tykać bezcennego żydostwa. Goje mogą, a nawet powinni sobie „dla dobra Izraela” wypruwać flaki. Goje ginie – fakt etycznie neutralny, a nawet pożądany, ginie Żyd – uuu… nie ma żartów, zbrodnia niemająca sobie równej…

 8. Adam

  7 stycznia 2018 at 19:47

  PIĄTEK, 19 STYCZNIA
  godz. 11.00-13.30
  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
  (ul. Anielewicza 6)
  Warsztaty dla nauczycieli religii i historii
  „Chrześcijańskie spotkania z judaizmem”

  Cóż to za warsztaty ? https://www.youtube.com/watch?v=56Bk3WGUXuI&t=

 9. Robert B.

  7 stycznia 2018 at 20:10

  Rozumiem, że podczas tych „spotkań z judaizmem” poddane zostaną egzegezie takie oto konstatacje z Talmudu:

  „Stworzył ich Bóg w kształcie ludzi na cześć Izraela, nie są bowiem stworzeni goje w innym celu, jak dla służenia Żydom dniem i nocą. Nie przystoi bowiem synowi króla (tj. Żydowi), aby mu służyły zwierzęta we własnej postaci lecz zwierzęta w postaci ludzkiej”

  • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

   7 stycznia 2018 at 20:57

   A czy będzie rozważany ten fragment ewangelii:

   „Zaprawdę powiadam wam bracia, dymajcie ministrantów na zakrystii codziennie rano, gdyż tylko w ten sposób dostąpicie zbawienia”
   -Ewangelia wg. św. Jana 31:12

   • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

    7 stycznia 2018 at 21:03

    Albo ten:

    „Przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie na moich oczach”

    -Słowa Jezusa z Ewangelia wg św. Łukasza 19:27

   • KatolikPolak68

    7 stycznia 2018 at 22:45

    dół z ogniem już jest przygotowany i czeka na ciebie tam dokąd zmierzasz – życze miłej podróży

    • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

     7 stycznia 2018 at 22:56

     Nie podoba ci się treść waszej chorej religii?

     • Adam

      8 stycznia 2018 at 10:06

      Nihil novi

      Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom.

      1 List do Tesaloniczan 2:15

 10. Janusz

  7 stycznia 2018 at 20:27

  Markowski musiał z bratem z młodu nawąchać się kleju, zżarło biedakowi mielinę z neuronów, teraz informacje hasają po mózgoczaszce, niczym wiatr po dzikich polach… Koleś nie ogarnia, że judaizm jest nienawistną antyreligią, która powinna być zakazana jak hitleryzm, czy bolszewizm. Jedyny z niej pożytek jest taki, że mamy od proroków żydowskich bezpośrednie świadectwo odwiecznej podłości narodu wyklętego przez Boga. W Ewangelii Chrystus jasno mówi do sanhedryniaków, że są synami diabła oraz kłamcami z natury(Jan 8:44). Zatem Markowski z kumplami poprzebieranymi w ornaty chcą tu odprawiać jakieś satanistyczne chocki-klocki.

 11. Man

  7 stycznia 2018 at 20:45

  Antypolskie, promasońskie Muezum POlin – reklamowane przez nasz kościół, źle się dzieje. O jaki dialog chodzi – o głoszenie Chrystusa??? Nie sądzę, a to jedyny dialog jaki Nam katolikom przystoi.

  • Robert B.

   7 stycznia 2018 at 21:38

   Nie wiesz, o co chodzi w „dialogu z judaizmem”? Żeby ustąpić ze swojego stanowiska (Oooniii tyyyleee pszeeecieeehpieeeliiii – gdzie był wasz Bóg?) i w ten sposób rozwodnić doktrynę chrześcijańską, która w ten sposób ma być sukcesywnie doprowadzana do zaniku. Dlatego żydostwo tak się krząta wokół tych „dialogów”…

 12. klioes vel pislamista

  7 stycznia 2018 at 20:50

  Antyprymas i święty Prymas Tysiąclecia
  dedykuję Jurasowi z Twierdzy Europa.pl

  „Podsycający strach przed migrantami,
  (Być może w celach całkiem politycznych!)
  Miast czynić pokój, przemoc która mami,
  Sieją w umysłach – ach! – ksenofobicznych.
  .
  Niepokój wielki w sercach sprawa budzi
  U wszystkich, którym wciąż na sercu będzie,
  Ochrona ludzi.“ – Franek rzekł do ludzi,
  Co arcybiskup Polak wprzągł w orędzie.

  *

  „Nie oglądajmy się na wszystkie strony.
  Nie chciejmy żywić też całego świata,
  Ani ratować wszystkich.“ – Ten szalony
  Cytat to chyba jakiś głos wariata? –
  .
  „W ziemię ojczystą patrzmy; z niej do nieba!
  Braciom pomóżmy, żywmy polskie dzieci!
  Nasze zadanie tu wypełnić trzeba;
  Kosztem ojczyzny świata się nie skleci!”

  *

  Ogień i woda. Można konia z rzędem
  Temu postawić, kto obu prymasów
  Słowa połączy! Bo jedne są błędem!!!
  Czy święty błądził?… Polak bez grymasów!

 13. antyPOPiS

  7 stycznia 2018 at 21:10

  Kosciol gnije, toczy go rak mamonizmu. Rebe pisiorow o.tadeusz przetarl szlak dla judeosatanistycznego kultu pieniadza. Skoro wierni sa zbyt biedni, oligachia koscielna kieruje swe uslugi tam gdzie liczy na ozlocenie..

 14. Janusz I

  7 stycznia 2018 at 21:20

  Wie ktoś, kiedy w Izraelu Żydzi obchodzą Dni Katolicyzmu?

 15. Janusz I

  7 stycznia 2018 at 21:24

  Ks. Międlar zachęca do zaglądania tutaj a mnie wkoorwia klikanie kilkadziesiąt razy na samochody i znaki drogowe. Po to żebym się odczepił?

 16. Kwal

  7 stycznia 2018 at 21:36

  Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 17. KatolikPolak68

  7 stycznia 2018 at 22:37

  dla mnie Dzień Judaizmu to przypomnienie wszystkim chrześcijanom, katolikom, że judaizm, to religia, która odrzuciła Chrystusa jako Zbawiciela. Może jednak wybiore sie na uroczystości by wzorem sw. Faustyny ochrzcić jakiegos żyda lub nawet kilku – w ten sposób spróbuje uratować ich przed potępieniem a więc okazać im prawdziwe miłosierdzie zamiast faryzejskiego uśmiechu że my się wspólnie pomodlimy choć doskonale wiemy,że odrzucając Zbawiciela odrzucacie zbawienie i podarzacie do piekła – nie mówienie tego żydom to jest dopiero prawdziwy brak miłosierdzia

 18. Art

  7 stycznia 2018 at 22:40

  Pan Bodakowski prowokuje.Pierwszy ogłosił te „Dni Judaizmu w polskim Kościele”abp Gądecki-przewodniczący EP.Poprosiłem go o interpretacje teologiczną,jak te obchody miałyby wyglądać,jeżeli szanowni żydkowie nie uznają Jezusa Chtystusa.Nie odpowiedział.Teraz Warszawa grzeje temat-Nycz z Jareckim.PAD zaś mówi,że obchody 100 lecia Niepodległości Polski będzie obchodził do spółki z Narodem Żydowskim.Nie wiem,czy za „Naród Żydowski” będą robili Weiss,Daniels i Fogelman,czy też pół Izraela zjedzie,bo dla Polaków to tam miejsca już nie stanie.No,ale od czego jest cała masa aktorów-będą robić za Polaków.

 19. as

  7 stycznia 2018 at 22:57

  Polacy RODacy Słowianie żyją na tych ziemiach od czasu ustąpienia lodowca! Korepetycje dla żydomasonerii”

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/04/04/polacy-rodacy-slowianie-zyja-na-tych-ziemiach-od-czasu-ustapienia-lodowca/#comments

  • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

   7 stycznia 2018 at 23:00

   We wuz kangz n’shit! XD

 20. z-k

  8 stycznia 2018 at 00:35

  Porąbało naszych purpuratów do cna i do imentu. Spytam swojego proboszcza kiedy zebrana taca jest przeznaczana w 100%-ch na potrzeby parafii i tylko wówczas będę kościół wspomagał. W cholerę z pacholskimi postępakami

 21. Judaisci to sztańska SEKTA oszustów !

  8 stycznia 2018 at 08:06

  Judaizm to nie religia to szatańska SEKTA oszustów.
  Judaizm to autentyczny kodeks MAFIJNY nie mający nic a nic wspólnego z religią, którego celem jest brutalne wykorzystanie frajerów pod każdym względem jeśli tacy się znajdą.
  Takim właśnie głupim frajerem jest ten naiwny PRZYGŁUP „biskup” Rafał Markowski też ŻYD w purpurowych szmatach, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski do tzw. „Dialogu z Judaizmem”

 22. George

  8 stycznia 2018 at 08:16

  Widać swąd szatana przeniknął nie tylko do Watykanu, ale i do archidiecezji warszawskiej.

 23. Hania

  8 stycznia 2018 at 08:22

  Panie Bodakowski
  Obecność na uroczystościach obowiązkowa?

  ( po co pan to wkleja)

 24. cinek

  8 stycznia 2018 at 08:49

  Obejrzyjcie sobie film https://www.youtube.com/watch?v=Pj-6XFbbesI. Zastanawiające ale część ortodoksów twierdzi że judaizm to nie syjonizm. Twierdzą że syjonizm powstał 100 lat temu i rządzi teraz w Izraelu. Protestują przeciwko państwu Izrael. Twierdzą że tora zabrania im tworzenia własnego Państwa. Może nie jest tak jak nam się wydaje. Myślę że bajka o hazarach jest prawdziwa i że są to ateiści albo żydowscy sataniści typu Chabad lubawicz.

 25. PRZEBERAŃCY szatani Nycz, Gądecki czy ten KLAUN Rafał Markowski CELOWO dążą do ROZŁAMU i rozwalenia Kościoła Katolickiego w III RP !!!

  8 stycznia 2018 at 09:47

  Ci szatani jak udawany „biskup” Rafał Markowski, czy Nycz z Warszawy to przekupieni PODSTĘPNI przebierańcy judaistyczni w purpurach z tzw. Komitetu Konferencji Episkopatu Polski d tzw. „Dialogu z Judaizmem” kościele katolickim CELOWO organizują ROZŁAM w Polskim Kościele Katolickim na ZAMÓWIENIE judaistów rabinów żydowskich tak, aby maksymalnie OSŁABIĆ lub całkiem ZNISZCZYĆ religie katolicką w Polsce.
  PRZEBERAŃCY szatani Nycz, Gądecki czy ten KLAUN Rafał Markowski, którzy nie wierzą w Ducha Świętego oni CELOWO na ZAMÓWIENIE żydostawa usiłują doprowadzić do SCHIZMY i UPADKU Kościoła Katolickiego w Polsce, gdyż tej MASAKARADY judaistycznej „Dni judaizmu” w kościele katolickim nawet NIE tolerują najbardziej LIBERALNI katolicy w Polsce.

  Tą atmosferą ROZŁAMOWĄ w całym Kościele Katolickim na całym Świecie podsyca ten szatan Jorge Mario Bergoglio z Argentyny w funkcji Papieża, który siebie nazwał „Franciszkiem”, który FAKTYCZNIE jest CHORY na chorobę PSYCHICZNĄ o nazwie PARANOJA INDUKOWANA(nazywana też paranoja udzielona) czyli to jest stan, w którym ta osoba jest bardzo BLISKO związana z INNYMI CHORYMI psychiatrycznie, zaczyna traktować BEZKRYTYCZNIE paranoiczne myśli tych CHORYCH za „normalność” przyznając racje tym psychopatom np. zboczeńcom seksualnym, retorycznym mordercom …itp. uznając ich za „normalnych”.

  NIE wolno zapominac o tym, że “judaizm” to NIE religia lecz zbór zbiór wymyślonych metodologii jak żyd ma wykorzystywać nie żyda w sposób nie uczciwy wg. kodeksu obyczajowego tubylców !!!
  Judaizm razem z żydowskim Talmudem to zwykły kodeks MAFIJNY, który absolutnie nic nie ma wspólnego z wiarą.
  Masoni i judaiści tym jednak odróżniają się od innych społeczeństw, że każda ich zoorganizowana społeczność w postaci tzw. GMINY jest po to, aby ustalać zasady lub metodologię na jej forum jak żydzi jako mniejszość mają obowiązek w podstępny sposób systematycznie WYKOŻYSTYWAĆ, okradać lub oszukiwać większość czyli konkretnych lokalnych łatwowiernych tubylców, którzy są słabiej zorganizowani jako wspólnota tubylców, którzy są wiekszością.

  Judaistyczna gmina żydowska jest faktycznie formą organizowania się malutkiej mniejszości żydowskiej, aby za pomocą opracowanej przez nich PODSTĘPNEJ metodologii lub żydoskiej ideologii wykorzystać łatwowierną większość omijając ustalony Kodeks Karny lokalnej większości tubylców oraz z PODEPTANIEM przez judaistę przyjętych obyczajów tych lokalnych tubylców.
  Czyli judaistyczna GMINA jako komurka organizacyjna jest zgrupowaniem PRZESTĘPCZYM od momentu jej założenia z punktu widzenia Kodeksów lokalnych tubylców.
  Dlatego łatwo jest odpowiedzieć na pytanie:
  Czy judaista może być przyzwoitym uczciwym człowiekiem ?
  Odpowiedź jest jasna:
  NIE !!!
  Talmud w swojej metodologii postępowania generalnie naucza żyda jak za pomocą podstępu zrobić w KONIA, wykożystac, oszukac, okraśc większośc tubylców tzn. „gojów” czyli nie-żydów.
  Zatem talmud jest nauką inspirującą żyda do dokonania przestępstwa na szkodę lokalnych tubylców.
  To jest strasznym ŚWIETOKRACTWEM wystawianie judaistycznych SYMBOLI jak menory w kościele rzymsko-katolickim lub innym chrześcijańskim.

  Do takich ZBESZCZESZCONYCH kościołów, do których judaistyczne menory zostały wniesione i postawione obok Krzyża lub na Ołtarzu lub zaraz obok Ołatarza przez wykołowanych ŚWIĘTOKARCKICH proboszczy to autentyczni uczciwi Katolicy czy Chrześcijanie NIE powinni już NIGDY wchodzic do takich ZBESZCZESZCZONYCH kościołów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra