Polskość

Panowie, nie dajcie się propagandzie cywilizacji śmierci!

Wychowanie narodowe i narodowe samowychowanie jest również przystosowywaniem się do nieprzewidywalnej rzeczywistości poprzez mnogie lektury, współuczestniczenie (również w turystyce rodzinno-narodowej oraz pielgrzymkach), udział w marszach, wykładach, dyskusjach, we współtworzeniu zrębów kanonu lektur narodowych, żywej reakcji na różne przejawy organicznego zła.

Tak napisałabym jeszcze kilka lat temu – teraz to raczej smutek siwizny oraz zmarszczek, które intensyfikują się ze smutku. Gdzie ten ocieplający serce optymizm z czasu I Kongresu narodowego?

Neojakobińska oraz neobolszewicka propaganda ma się dobrze, a podziały – sterowane, jak widać, skutecznie z zewnątrz obnażyły, co jest w środku. Może warto w tym roku zrobić  spóźniony bilans 3-latka, czyli odpowiedzieć sobie szczegółowo na pytania, w czym „urósł” ruch narodowy, czego nauczyli się narodowcy i czego nauczyli innych. Jedno jest pewne – nastąpił rozpad więzi międzypokoleniowej, starsi coraz mniej potrzebni młodszym, którzy szukają – zbyt późno – zrozumienia u najstarszych – omijając szerokim łukiem tych, którzy za kilka lat też będą najstarszymi. Tak przy okazji: takiej starszej pani jak ja wypada krytykować, bo w powieściach Balzaca już 30-latka uchodziła za starą, a już teraz dobro ze złem się kompletnie wymieszało.

Jakiś czas temu na FB pojawiły się zdjęcia pięknych i młodych dziewcząt jako symboli ruchu narodowego. Piękno i młodość darzę szczególną serdecznością, czemu wielokrotnie dałam wyraz.

Panowie, nie dajcie się jednak propagandzie cywilizacji śmierci, która wyklucza z obiegu ideologicznego wszystkie inne kobiety, które nie urodziły się z anielską urodą i genem wiecznej młodości.

 

Tekst opublikowany na portalu medianarodowe.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Edwin Wąsowski

  7 stycznia 2018 at 17:37

  Ale to jest cywilizacja śmierci. Od życia codziennego po kościół. Nie uczy się nigdzie o wiedzy duchowej a w kościele się jej zabrania. Zacznijmy myśleć samodzielnie.
  Ps.pisze na prawy.pl bo to chyba ostatni portal gdzie nie cenzurują.

  • Egzorcysta

   7 stycznia 2018 at 20:25

   Ale wpisuja na liste nazistow , ktora dolacza do innych list tam gdzie sa ci co ich ocenzurowali.Dzis jak ktos ma jakis listy i teczki, ma wladze, a im wiecej ma kwitow tym wiecej wladzy.A jako ze przychodza tu tez rozne trole i platni obserwatorzy lewaccy i chazarscy, lepiej pisac tylko prawde i sama prawde.

 2. finka

  7 stycznia 2018 at 17:50

  Spóźniony bilans warto robić, co prawda dot. kwestii nachodźców ale widać niektórzy zrobili, bo Interia zamieściła tekst i nie martwi się o posądzenie o nietolerancję, he,he poczytajcie http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-integracja-uchodzcow-analfabetow-nie-pomagaja-specjalne-kurs,nId,2505140http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-integracja-uchodzcow-analfabetow-nie-pomagaja-specjalne-kurs,nId,2505140

 3. Senator

  7 stycznia 2018 at 18:48

  Nie damy się 🙂

 4. Sławek

  7 stycznia 2018 at 20:33

  Z tego co wiem pisma katolickich mistyków nie są cenzurowane polecam Jana od Krzyża „Droga na góre Karmel”. Serdecznie polecam krótki filmik n temat wiedzy duchowej „Jan Paweł 2 a święty Jan od Krzyża”. Można z łatwością znaleźć w internecie. Katolicym w pigułce. To propozycja dla Pana Edwina Wąsowskigo. Serdecznie zachęcam do obejrzenia.

 5. klioes vel pislamista

  7 stycznia 2018 at 20:49

  Antyprymas i święty Prymas Tysiąclecia
  dedykuję Jurasowi z Twierdzy Europa.pl

  „Podsycający strach przed migrantami,
  (Być może w celach całkiem politycznych!)
  Miast czynić pokój, przemoc która mami,
  Sieją w umysłach – ach! – ksenofobicznych.

  Niepokój wielki w sercach sprawa budzi
  U wszystkich, którym wciąż na sercu będzie,
  Ochrona ludzi.“ – Franek rzekł do ludzi,
  Co arcybiskup Polak wprzągł w orędzie.

  *

  „Nie oglądajmy się na wszystkie strony.
  Nie chciejmy żywić też całego świata,
  Ani ratować wszystkich.“ – Ten szalony
  Cytat to chyba jakiś głos wariata? –

  „W ziemię ojczystą patrzmy; z niej do nieba!
  Braciom pomóżmy, żywmy polskie dzieci!
  Nasze zadanie tu wypełnić trzeba;
  Kosztem ojczyzny świata się nie skleci!”

  *

  Ogień i woda. Można konia z rzędem
  Temu postawić, kto obu prymasów
  Słowa połączy! Bo jedne są błędem!!!
  Czy święty błądził?… Polak bez grymasów!

 6. TZ.

  8 stycznia 2018 at 21:27

  Dzienniczek św. Faustyny został, owszem, ocenzurowany. Przez Kościół.

  • TZ.

   8 stycznia 2018 at 21:29

   Pod wypowiedzią Sławka z 7 stycznia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra