Polskość

Kto się chciał pozbyć Macierewicza?

Wprawdzie premier Mateusz Morawiecki wszystkie podjęte oficjalnie przez siebie decyzje personalne rozpatruje w kategoriach sukcesu i dobrej zmiany, to jedna z tych decyzji może w poważnym stopniu w sposób negatywny wpłynąć na dalsze losy tego rządu.

O ile zdymisjonowanie Witolda Waszczykowskiego było bardzo pożądane ze względu na szkodliwość podejmowanych przez niego decyzji, o tyle odwołanie najmocniejszego niewątpliwie ministra poprzedniego rządu, Antoniego Macierewicza i powołanie na stanowisko szefa MON Mariusza Błaszczaka to poważny błąd, który stawia „dobrą zmianę” pod poważnym znakiem zapytania. Rodzi się bowiem poważne pytanie, na ile szefostwo Prawa i Sprawiedliwości chciało wygasić konflikty, a na ile wyciągnąć oliwną gałązkę do ludzi związanych ze starym systemem. Nie pierwszą zresztą… Wystarczy przypomnieć słynny aneks do raportu WSI, który PiS w kampanii wyborczej obiecywało ujawnić, a jak przyszło co do czego, pozostał tajny.

Wystarczy przypomnieć batalię o reformę sądownictwa i fakt, iż ludzie dawnego systemu, skompromitowani i nieuczciwi nadal orzekają, czy też bezkarność prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej i ich rodzin, wychodzących z założenia, że kraść można, byleby nie dać się przyłapać.

Dymisja Antoniego Macierewicza, który jako jedyny podjął walkę o oczyszczenie polskiej armii z ludzi mających podejrzane powiązania, również z Rosją, to niewątpliwie regres. Można nie lubić tego polityka, bo rzeczywiście sympatią pałać do niego jest naprawdę trudno, ale należy przyznać, iż był on najlepszym Ministrem Obrony Narodowej od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1989 roku, natomiast jego usunięcie to poważny błąd, za który Polska z pewnością zapłaci.

Co było przyczyną odwołania Macierewicza? O co chodziło? Czy o jego konflikt z prezydentem Andrzejem Dudą? Czy też może o zaangażowanie w wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej? A może o to, że zagiął parol na działalność w Polsce współpracowników rosyjskiej FSB? Pytania się mnożą i przyznam, że nie liczę na to, że Jarosław Kaczyński, czy Mateusz Morawiecki kiedykolwiek powiedzą prawdę o tej dymisji. Jedno natomiast jest pewne – Stare Kiejkuty otwierają dzisiaj szampana.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

47 komentarzy

47 Komentarzy

 1. prawo

  9 stycznia 2018 at 14:12

  Stanisław Michalkiewicz powiedział: „Cała ta zmian rządu oznacza tak naprawdę tylko jedno: Stare Kiejkuty się doczekały i dopięły swego. Naciskały na prezydenta Andrzeja Dudę by odsunął Antoniego Macierewicza od dłuższego czasu i prezydent Duda ustąpił. Zaakceptował to Naczelnik Państwa, który cofa się na całej linii.
  Macierewicz podpadł Kiejkutom po pierwsze dlatego, że w 1992 r. zrobił lustrację, której miało nie być.
  Po drugie rozwiązał WSI. Choć nie do końca był w tym konsekwentny, ale jednak to zrobił.
  Po trzecie anulował przetarg na Caracalle a przecież łapówki zostały już za ten złom wzięte i skonsumowane.
  Po czwarte zrobił kurację przeczyszczającą w wojsku.
  Po piąte wreszcie ujawnił złoty fundusz, czyli system awansów w wojsku, który był zagwarantowany jeszcze od czasów generała Wojciecha Jaruzelskiego.
  Jarosław Kaczyński i cała dobra zmiana cofa się pod żydowski parasol ochronny pana Danielsa. Ciekawe jak na to zareagują wyborcy PiS-u, którzy będą teraz musieli zaakceptować starych kiejkutów w samym sercu dobrej zmiany”.

  Zauważę też ja, że właśnie Jarosław Kaczyński potknął się o swój kolejny wynalazek – Andrzeja Dudę. Żeby tylko się nie przewrócił i nie złamał czego (o czyś gorszym nie myślę).
  A co do obywatela Andrzeja Dudy, to stawiam tezę, że za 3 lata będzie takim prezydentem, jak „bolek” w A.D. 1995. Tak skończy.

  • marju73

   9 stycznia 2018 at 17:33

   Pytanie czy się potknął czy potknięcie było zaplanowane?

  • moherowy beret

   10 stycznia 2018 at 15:01

   Uważam,że tak dużą zmianę w rządzie omawiano w towarzystwie tak najważniejszych osób jak:Jonny Daniels(PR w Polsce,a w Izraelu doradca w sztabie armii),Lejb Fogelman-prawnik(bliski przyjaciel J.Kaczyńskiego),no kilka osób z rządu.
   Natomiast poszperałam po internecie i znalazłam trochę info z czasów młodości Macierewicza.Miał koleżków nie od parady.Michnik,Kuroń,Osiatyński,sami Żydzi?A on biedny Polak zawieruszył się między Żydami?Już nawet nie mówię jakiego miał idola.A niech tam,powiem.Towarzysz Che(portret) wisiał ponoć na ścianie.
   Najbardziej mnie zmroziły zdjęcia z czasów studenckich w otoczeniu samych Żydów i tu straciłam do niego sympatię i wiarę w niego.

   • wiesscar

    14 stycznia 2018 at 23:25

    Tak. Wspolna mentalnosc. Polaka by to towarzystwo wypchnelo bo roznica mentalnosci.

 2. Soroka

  9 stycznia 2018 at 14:31

  No a dlaczego ministrem przestał być pan Szyszko?
  Teraz zielony intrygant będzie mógł nareszcie zrealizować swoje marzenie i założyć POPiS.
  No Polacy, oto ta sytuacja pokazuje jasno, że nie mamy elity, mamy same gnidy i różnych przydupasów.
  Jedynymi ludźmi, których można zaliczyć do elity to panowie Macierewicz i Szyszko

 3. abc

  9 stycznia 2018 at 15:07

  Minister Macierewicz niewątpliwie ma grupę swoich fanatycznych zwolenników, ale patrząc obiektywnie to zbyt rewelacyjnych osiągnięć raczej na koncie nie ma.
  Rzekomo rozwiązane WSI dalej mąci na zapleczu, a wyjaśnianie Smoleńska od początku było kierowane w krzaki żeby tylko nie zahaczyć o żaden wątek „polski”. Co do zarządzania MONem to na plus mu trzeba zapisać, że trochę przewietrzył kadry i wstrzymał likwidację polskiej zbrojeniówki.

 4. Hania

  9 stycznia 2018 at 15:18

  Od kiedy PIS był przeciwny PO?
  Czyzbym przeoczyła akty oskarżenia po słynnym audycie?
  Czyżbym przeoczyła inne kroki prawne jakie należą się licznym ministrom- złodziejom z PO?
  A może PIS zagłosował przeciw ACTA czy zniósł Ustawę 1066?
  A co dobrego dla odrodzenia WP zrobił pan Macierewicz?
  Ile polskiej broni zakupił?
  Ile likwidowanych jednostek uratował?
  Co zrobił
  Poza gadaniem
  Putin- Smoleńsk- wybuch- nie, nie wybuch jednak zmuszeni do lądowania, mgła owinięta wokół brzozy….
  Pani Wiejak żyje w innym wymiarze czy co?

  • najwyzszakastaskurwysynów

   9 stycznia 2018 at 16:35

   TVN popier olił w główce?
   Jednak wybuch i twórcza manipulacja o czym mówi sama komisja Millera.
   Jednak odbudowa armi.
   Jednak wyposażanie w Polską broń.
   I jeszcze współpraca z innymi armiami w ramach Wscodniej Flanki.
   I jeszcze budowa OT.
   Wiem, leming powie: weekendowa armia Macierewicza.
   Zapytałem takiego frajera w pracy ile razy miał w ręku broń podczas swojej dwuletniej służby w LWP, pięć razy? Odpowiedź: a może i tego nie.

   • ?

    9 stycznia 2018 at 16:48

    Przedawkowałeś Gazetę Polską czy Marianka z pastorkiem smyku?

   • jaro7

    9 stycznia 2018 at 17:20

    O wybuchach szkoda pisać? Jaką odbudowe armii masz na „myśli”?Jaka polska broń?Masz na „myśli” zamówienie „GROTÓW”(maja nadal niedoróbki),bezbronne okręty,pociski JASSAM (kto je będzie wystrzeliwał,bo zdolne sa do tego u nas tylko F16 które zostana w razie konfliktu skasowane w pierwszym momencie).Jaka współpraca we wschodniej flance,tych kilkuset żołnierzy kogo miałoby powstrzymać,chyba litwinów!!!! OT o czym ty piszesz,pojęcia o wojsku nie masz jak i twój guru,ci harcerze „szkoleni” raz w miesiacu z kim mieliby sie zmierzyć? Chyba z powodzią.

    • najwyzszakastaskurwysynów

     9 stycznia 2018 at 20:40

     Nie od razu Rzym zbudowano. Pewnie można mieć takie podejście że tylko narzekanie i łolaboga polonez nie wyszedł, nie róbmy więcej samochodów.
     A wschodnia flanka to pewna idea polityczna, szkolenie wspólnego działania,
     zaakcentowanie z której strony można spodziewać się agresji.
     Oczywiście nie jestem głupi czy naiwny i nie liczę na to że kilkaset czy nawet kilka tysięcy żołnierzy powstrzyma armię rosyjską jeżeli dojdzie do wojny konwencjonalnej.
     To uważasz że powinniśmy usiąść i płakać; a może dalej hodujmy sobie patologię w wojsku.
     Z Twoim wpisem zgodzę się tylko co do jednego szkolenie OT jeden weekend w miesiącu to mało, ale trzeba zrozumieć że to armia ochotnicza.
     Piszesz że o wojsku nie mam pojęcia; być może bo w wojsku byłem tylko dwa lata z lekkim haczykiem i to za głębokiej komuny.

 5. Kowalski

  9 stycznia 2018 at 15:56

  Stare ubeckie chuje wracają dokoryta,kurwy komunistyczne na pasku sowieckich i niemieckich kurw!!!!,to koniec Polski,niestety Dura sie okazał zwykła lewacką kurwa w uśpieniu ,kiedy interesy skurwysynow i bandytów antypolskich buły zagrożone ,zniszczył marzenia Polaków o demokratycznym państwie prawa,chuj im w dupę skurwysyna lewackim i kamieni kupę ,pozostała tylko ulica i majdan na tych skurwysunow z zydo-komuny nie dajmy sie sprowokować tylko wykresmy Dudę z polityki wogole

  • ?

   9 stycznia 2018 at 16:56

   Kaczyńskiego tumanie sobie wykreśl z polityki w ogóle. Bez jego przyzwolenia Duda nie posunąłby Macierewicza choćby na uszach miałby stanąć. Ale do pustych łbów to nie dotrze, bo car dobry jeno sługi jego złe, nieprawdaż ruski rabie?

   • Danka

    11 stycznia 2018 at 17:32

    Oj, jak trudno pozegnac wlasne urojenia…co do tych panow…Niestety, tez dalam sie skusic w drugiej turze. Zasluze sie ,zasluze, odnajde te obietnice, sukcesu kotwice. Na oszukanstwie zbudowane, tanio sprzedane.Unia Wolnosci miala wielu ciekawych gosci…W koncu z Kiszczaka poreki- skladac musi temu towarzystwu POklony i POdzieki.

  • jaro7

   9 stycznia 2018 at 17:22

   Żydo-komuna? O kim piszesz ? Bo na kolacyjki do Danielsa chodzą TYLKO politycy PiS i Rydzyk.I słownictwo zmień albo portal.

   • moherowy beret

    10 stycznia 2018 at 14:51

    ?,Dlaczego piszesz tylko o Kaczyńskim jako najważniejszej decydującej osobie?Czy nie szperasz po Facebook’u i nie widzisz co piszą ludzie,że Lejb Fogelman(wybitny prawnik) ,kolega Kaczyńskiego z dzieciństwa jest jego kolegą dalej i doradcą.W dodatku od jakiegoś czasu urzęduje w Polsce doradca ze sztabu wojskowego z Izraela niejaki Jonny Daniels.Jakie piękne zdjęcie z Kaczyńskim,Danielsem i jakimiś obrośniętymi Żydami.Jakoś nigdy nie widziałam zdjęcia Kaczyńskiego z Narodowcami,tylko z Żydami.Dlaczego tak?

 6. Krem

  9 stycznia 2018 at 16:18

  Juz czekam na teorie spiskowe wszystkich paranoikow oburzonych dymisja swojego pojebanego guru. No dalej- zydostwo za posrednictwem Pani Dudy, Putin z Tuskiem, masoneria a moze UFO?

  • najwyzszakastaskurwysynów

   9 stycznia 2018 at 17:02

   No co Ty? żydostwo? W Polsce?
   Poza tym przecież żaden wywiad nigdy nie rozpracowywał Polski.
   Ani w okresie międzywojennym ani teraz 🙂
   Tylko my paranoicy wierzymy w teorie spiskowe, przecież naszych oficerow w Katyniu ruscy nie wymordowali tylko jak powiedział Stalin do Mandżurii poszli.
   Sikorski też spadł przypadkowo, i tylko przypadkiem Retingera w czasie tego jednego lotu z nim nie było.
   Pozdrawiam trzeźwo myślących, przedstawicieli młodego pokolenia z wielkich miast.

   • Jacenty

    13 stycznia 2018 at 12:37

    Wygląda na to, że paranoicy to ci, którzy z jakichś powodów chcą pamiętać o Katyniu, ale o zbrodniach niemieckich już słabiej. Czy te powody to przypadkiem nie efekt czyjegoś szczucia akurat na Rosję? To nie dziw się, że są ludzie, którzy chcą głośno wyrazić, że nie są niczyimi psami i nie dadzą się szczuć na nikogo jak najgłupsze kundle.

 7. Hania

  9 stycznia 2018 at 18:07

  Wszystkim gorącym na umyśle polecam ostatnią minutę wypowiedzi swojego guru

  ” WOT jako z pierwszym spotka się ze Specnazem”

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=555&v=-_yXWOkJuV0

  Czyli uważajcie gnoje, wasz minister mówi mniej więcej tak:

  – wasza patriotycznie usposobiona młodzież zostanie zabita podczas pierwszego starcia z wojskami specjalnymi Rosji!

  „Specnaz- Wojska Specjalnego Przeznaczenia Federacji Rosyjskiej.
  Skala przedsięwzięć w jakich formacje specjalne zarówno FSB, jak i innych służb biorą udział każe zaliczyć je do najbardziej doświadczonych bojowo na świecie”

  Na to reakcja uśmiechniętej pani, podobno byłej członkini MW, niejakiej Siarkowskiej, co to opuściła Klub Kukiza, zaraz po otrzymaniu obietnicy uzyskania dobrej roboty u boku Antoniego….
  ( a ileż było zapewnień, że to nieprawda) 🙂

  Rzygać się chce jak się na nich patrzy…..

  • najwyzszakastaskurwysynów

   9 stycznia 2018 at 20:57

   No to Hania załóżmy że ty i kilku Twoich kumpli leżycie zakamuflowani w lesie i obserwujecie kilku zielonych ludków poruszających się w Waszym kierunku.
   Jak reagujecie?
   1. Podpuszczacie na odległość strzału i strzelacie jak najcelniej.
   2. Zamykacie oczy i w nadziei że jak Wy ich nie będziecie widzieć to i oni Was też nie zauważą i nie wy…
   3. Mówisz sobie przecież to ruscy, niesamowicie kulturalny naród, na pewno nas nie wy…

   • rev909

    9 stycznia 2018 at 21:06

    Wystawiać amatorów przeciwko specnazowi może tylko albo psychol albo ruski agent.

    • najwyzszakastaskurwysynów

     9 stycznia 2018 at 21:49

     Ci ze specnazu też byli amatorami zanim przestali nimi być.
     Jakoś ukraińcy z nimi walczą. Na kulkę nie ma mocnych, no chyba że Chuck Noris

     • Masław

      10 stycznia 2018 at 14:19

      Ukraińcy walczą w z górnikami, którzy są wspierani przez nielicznych Rosjan (zawodowych żołnierzy, niekoniecznie przez specnaz). Dlaczego Krym tak łatwo odpadł od Ukrainy? Bo tam naprawdę pojawiła się moskiewska armia. A tylko psychol może wysyłać harcerzy z ot przeciw Specnazowi. Albo kompletny ignorant i arogant.

   • Hania

    9 stycznia 2018 at 22:17

    A dlaczego zielone ludziki miałyby biegać po moim lesie?
    Może dlatego, że chce tego amerykański luj?!
    Tacy to z was patrioci, że jednych wojaków w obcych otokach na czapkach zamieniacie na drugich?
    I mówicie, że to dobrze?!

    Amerykanie po słynnych ćwiczeniach z Polakami” zapomnieli” zabrać za sobą ciężkiego sprzętu…
    Pozostawili na uciechę przygłupom z koralikami, którzy cieszą się jak dzieci, że
    – razem pokonają ruskich

    „Przerzucanie całej brygady do Europy Środkowej i Wschodniej jest bowiem dla Amerykanów nie tylko elementem wypełniania założeń polityki zagranicznej, ale też okazją do treningu. Rzadko mają okazję transportować całą tak dużą jednostkę (3,5 tysiąca ludzi i 1,4 tysiąca pojazdów) na taką odległość. Amerykańscy żołnierze będą doprowadzać do porządku swój sprzęt i trenować w Polsce do końca stycznia. Później trzy bataliony stanowiące główne siły uderzeniowe brygady rozjadą się do państw bałtyckich, Bułgarii i Rumunii oraz do Niemiec. W Polsce zostanie dowództwo i oddziały wsparcia”

    Jaki to z ciebie żołnierz, który nie potrafi odróżnić sprzętu ofensywnego od defensywnego?
    Od kiedy amerykański czołg jest bronią obronną???
    W dooopie byłeś a nie w wojsku.
    Narażacie cały naród byleby zrobić laskę facetom w myckach w kolorze pudrowy róż!

    https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/11/26/825/360/e00f1443b51e453f86fae72700e27edf.jpeg

    • najwyzszakastaskurwysynów

     10 stycznia 2018 at 17:49

     Z argumentami typu „A dlaczego zielone ludziki miałyby biegać po moim lesie?” „W dooopie byłeś a nie w wojsku.” „Narażacie cały naród byleby zrobić laskę facetom w myckach w kolorze pudrowy róż!” nie da się dyskutować.
     Żeby uściślić:
     1.jestem przeciwko wysługiwaniu się każdej agenturze ruskiej, niemieckiej, żydowskiej, ukraińskiej – ale nie jestem naiwny, bez sojuszu z silnym partnerem z NATO i budowania naszej pozycji w europie środkowo- wschodniej nie istniejemy. Niestety wciąż jesteśmy pomiędzy rosją i niemcami.
     2.Faktycznie w wojsku byłem hoojowym bo komunistycznym
     3.Wytłumaczę ci czym się różni broń defensywna od ofensywnej na przykładzie granatu , jeżeli wsadzisz sobie w doopę granat zaczepny, lub wsadzisz granat obronny i wyjmiesz zawleczkę to efekt będzie podobny.
     4.Ja nikogo nie narażam ,bo o niczym nie decyduje, ale uważam że trzeba wciąż się przygotowywać, a robienie laski to pozostaw sobie, w waszej wschodniej kulturze jest to tradycja podtrzymywana przez wiele pokoleń.
     Zakończę wiec tą dyskusję pozdrowieniem: pierdol się ruski trolu

     • Hania

      10 stycznia 2018 at 19:15

      Dlaczego nie spodobało ci się moje zapytanie dotyczące obecności obcych żołnierzy na moim terytorium?
      Niekoniecznie leśnym, hę?

      Ad1/ Jeżeli jesteś przeciwko agenturze to dlaczego klaszczesz łapkami na widok amerykańskich Abramsów?
      To, że jesteśmy pomiędzy silnymi państwami nie oznacza wcale, że musimy z nimi wojować, możemy dla przykładu handlować.
      My im korytarze na zachód, oni nam gaz.
      Można?
      Ad2/ Wojsko zawsze było POLSKIE.
      Tak za komuny jak i teraz.
      Nie przypominam sobie sztandaru z wizerunkiem hoooja, ale Orła Polskiego.
      Nie wiem zatem gdzie ty przebywałeś…
      Ad3/ No cóż… widać, że w pancernych nie byłeś.
      Może ZOMO?
      Nie wstydź się, potrafisz to czego cię nauczono.
      Ad4/Wschodnia kultura bywa przebogata, niekoniecznie w gej parady i porno biznes.
      One przyszły z ukochanej ameryki.
      Ja staropolskim zwyczajem
      – pożegnam się!

 8. TZ.

  9 stycznia 2018 at 19:24

  Macierewicza zgubił konflikt z Duda. Nawet jeśli panowie się nie lubili, to Macierewicz powinien respektować konstytucyjny zapis, że zwierzchnikiem sił zbrojnych jest prezydent, i nie pomijać go w sprawach dotyczących wojska oraz okazywać mu jawne lekceważenie. Dude musiało to mocno wkur..c, tym bardziej że konstytucyjny zapis stawał się pusty. W tej sytuacji nawet silna pozycja Macierewicza w PiS nie była w stanie uchronić go przed dymisja, bez wątpienia wymuszona przez Dude. A co do jego osiągnięć to najważniejszym jest stworzenie WOT i uruchomienie programu zbrojeń. Popełniał też błędy, np. podzielenie najlepszej w Polsce 11 dywizji na dwie części i rozlokowanie jej w odległych częściach Polski. Dywizja podzielona na pół jest warta cała tyle, co pół dywizji. W opinii publicznej dostał też minusy za obowiązkowy apel smoleński.

 9. Marian

  9 stycznia 2018 at 19:46

  Pamiętam parę lat temu spotkanie z ambasadorem US w Warszawie na uniwersytecie. Na pytanie studenta, „czy Polska może liczyć na specjalne relacje z USA?” ambasador odpowiedział: „Miejsce Polski jest w Unii Europejskiej”.
  Gdzie zapadają ważne decyzje?- No przecież że nie w Warszawie.

 10. JSM

  9 stycznia 2018 at 20:42

  TW Adrian Dudaczewski vel Yuda jest skończony jako polityk. Chyba że przygarnie go PełO albo Makrela Engels.

  • prawo

   9 stycznia 2018 at 23:29

   100/100

 11. jaruś

  10 stycznia 2018 at 00:04

  wcześniej adrianowi w dupę bez mydła włazili , a teraz adrian zły , a zły był zawsze trzeba było tylko dobrze patrzeć i słuchać

  • podolak

   10 stycznia 2018 at 20:05

   Niech w Birczy do podpisu, tą petycyję wyłożą
   Ktoś, pewnie coś tam napisze.

 12. Polska Canada

  10 stycznia 2018 at 22:07

  To nie zażarci wrogowie zniszczyli Antoniego Macierewicza. Zniszczyli go „koledzy z drużyny PiS”. Dlaczego? https://marszpolonia.com/2018/01/10/aleksander-rybczynski-antoni-macierweicz/

 13. Hania

  10 stycznia 2018 at 23:16

  Teraz już wiem, że order dostałem z rąk, które są niegodne. A zatem go zwracam. I będę namawiać do tego samego wszystkich odznaczonych przez prezydenta Dudę

  – powiedział nam wczoraj Paweł Piekarczyk.”

  ojjj…posrała się bida i płacze 🙂

  • Danka

   11 stycznia 2018 at 17:37

   Hania! Znowu wyszlas ze swojej obory i wolasz brzydko znowu na swego starego?
   To chyba bard niepodleglosciowy oddaje order? Piekny gest- tak wlasnie. W zgodzie ze soba i z tym, czemu sie poswiecilo idealy,marzenia i czyny. Takie odznaczenia pala…, sa jak POtwarz.

   • Hania

    11 stycznia 2018 at 21:14

    Bard jak to bard…
    Aktorzyna wyuczona powtarzania cudzych tekstów.

    A cóż to znaczy, że nagle ordery zaczęły cuchnąć?
    Bo Sakiewicz wyznaczył ścieżkę?
    Kaczyński wystrugał Polsce prezydenta, wiedział o jego karierze w UW, czy jego o służbie obok jedwabieńskiego kłamcy, a belwederskiego lokatora
    ( Danka wie o kim piszę)
    Co się stało, że ” niepodległościowcy” teraz się pobudzili?

    Traktat Lizboński przestał się podobać?
    A może żydowskie odczepiny za wysokie, 65 mld to nie w kij dmuchał!
    Co Danusiu zaczęło cię uwierać, że wrzeszczysz
    – zdrada…zdrada…panie po stokroć zdrada…

  • Danka

   11 stycznia 2018 at 18:15

   Hania. To jest film z akcji oddawania orderu przez Pana Pawla Piekarczyka. Pod koniec on sam zabral glos. Szacunek Panie Pawle. Jest Pan godny swoich bohaterow, o ktorych tak pieknie Pan nam opowiada…,ktorych wymienia Pan w tak smutnym momencie…”Niegodne rece”….za to POrywajace przemowienia…Zawsze twierdzilam,ze prezydent musi miec minimum 65 lat,doswiadczenie zyciowe, przebyta droga w okreslonym kierunku….swiadczyc o czyms czynem….Wtedy mozna swiadomie wybierac,a nie wydmuszke.Impra u lewakow SE z Doda w tle z golym du….kiem ?
   http://telewizjarepublika.pl/zobacz-jak-pawel-piekarczyk-zwrocil-order-prezydentowi-dudzie,59188.html

   • Hania

    11 stycznia 2018 at 21:27

    Kobito nieprzytomna!

    Jakby miał 65 lat, to oznaczałoby, że lata całe żył i budował niegodziwe państwo, jakim było PRL 🙂
    Sakiewicz z Cenckiewiczem zawyliby z obrzydzenia
    ( patrz casus prof Kieżuna)

    Przypominam, że oprócz oglądania gołej doopy pan Adrian
    – łapał Hostie w locie
    – uczestniczył w tysiącach mszyczek ku czci…
    – zaprzyjaźnił się z łojcem derektorem
    – zapraszał biedne dzieci na pałace
    – spotykał się z przaśnymi góralami
    Itp…itd…

    A Danusi mallo i mallo!

 14. Janusz I

  11 stycznia 2018 at 13:01

  Wymianę Waszczykowskiego na Czaputowicza uważa autorka za pożądaną?!

 15. Danka

  11 stycznia 2018 at 17:27

  A co my tam wiemy tak naprawde w tym totalnym zaklamaniu. Macierewicz zna zawartosc teczek i ,o ile to nie byla ustawka z drugiej flanki, to on jeszcze da o sobie znac. Kolejna partia narodowo-katolicka? I tak do konca swiata i swiatelko do nieba? Bylo juz tego sporo-teatr tych samych aktorow z decydentami w tle.Jaka niepodleglosc, czy Pani Anna zartuje? Po tej demolce wspanialego, najlepszego rzadu dobrej zmiany z pania premier na czele?Zawsze tak bylo od 89r , kiedy zaczynalo isc dobrze Polakom i stawali okoniem. Nagle rumor i zawsze dwie postaci: Jaroslaw i Antoni.
  Dowcip tygodnia,tragicznego znowu dla Polski, bo pokazujacego prawde o uzaleznieniach pana prezesa i o tym, co on moze i dlaczego jest pompowany na lidera i wielkiego polityka. Wywiad z Teresa Toranska przeczytajcie w ksiazce „MY” z 1994r .Jest do zdobycia w wiekszych biblitekach. Od tamtej lektury nie mam watpliwosci, co o nim sadzic i nie wierze mu- to fantom /jak zjawa, przywidzenie,nierealny byt/.To bardzo smutne, co oni z nim zrobili. Jest bol fantomowy-czyli urojony, takie urojenie dla wielu ,ze to byt realny, jaki chca widziec, ktoremu chca zaufac, bo tak ciezko nie wierzyc nikomu….I wlasnie dlatego trzeba bylo jemu….Pani Aniu, darujmy sobie: ” od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1989 roku”,

 16. EuPi

  11 stycznia 2018 at 17:45

  ,,a mi jest szkoda lata…..i…”, a oszołoma nie.

 17. Adam

  11 stycznia 2018 at 21:30

  Jabłonowski chciał się pozbyć Macierewicza za … https://gloria.tv/video/ac3ZTVZCtFLS4v2Jpg2UA1UT9

 18. Polska Canada

  13 stycznia 2018 at 20:16

  Antoni Macierewicz ma za dużą wiedzę na niewygodne tematy?
  Jego wypowiedź o “seryjnych samobójstwach”:
  https://www.polskacanada.com/antoni-macierewicz-o-seryjnych-samobojstwach/

 19. karola32

  15 stycznia 2018 at 20:51

  Szkoda mi tylko ministra Szyszko, prawdziwy wolnościowiec, natomiast minister Maciarewicz to przedstawiciel handlowy USA.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra