Z zagranicy

Dr Laskiewicz: Będę kontynuował badania nad katastrofą smoleńską

„Wczoraj zostałem poinformowany, że w ramach rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego, dotychczasowy szef MON Antoni Macierewicz odszedł z rządu. Jego miejsce zajął Mariusz Błaszczak, wcześniej kierujący MSWiA. Były już szef MON pożegnał się ze współpracownikami takimi słowami: „Gdybyście odmówili wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku i okoliczności śmierci Prezydentów RP i Żołnierzy to byłoby tak jakbyście zapomnieli o tych spod Monte Cassino i Tobruku. Pamiętajmy o wszystkich!”. Na bazie tych słów pragnę zapewnić, że niezależnie od tych opisywanych wydarzeń będę kontynuował badania nad tą katastrofą” napisał dr Marek Laskiewicz w przesłanym do redakcji portalu Prawy.pl oświadczeniu.

„Na skutek sukcesu pierwszej konferencji w Izbie Gmin (House of Commons w Londynie), powstał plan zrealizowania cyklicznych debat, które będą realizowane do skutku tj. do momentu otrzymania ostatecznych odpowiedzi, wyników badań dotyczących przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem” zapowiedział, dodając, iż do dyskusji zaprosi autorytety oraz znanych badaczy wypadków samolotowych.

„Podczas pierwszej konferencji David Gleave zatwierdził, że analiza która została przedstawiona przeze mnie jest prawdopodobna (została ona przeprowadzona na podstawie oficjalnego rosyjskiego raportu MAK)” przypomniał.

„Środowiska te oraz posłowie i milordowie w komitetach i grupach parlamentarnych wraz z Royal Aeronautical Society są na bieżąco informowane nad zaawansowaniem etapów prac nad katastrofą, Zostałem poproszony o przesłanie aktualnego protokołu z ich przebiegu, który jest dostępny również na stronie internetowej PWWB (www.pwwb.co.uk)” stwierdził dr Laskiewicz.

Kolejna konferencja odbędzie się 1 czerwca również w Izbie Gmin. „Byłoby doskonale zjednoczyć wszystkie siły, by jak najszybciej z tej otworzonej „puszki Pandory” dotrzeć do nadziei na dotarcie do finału wyjaśnienia tej tragedii” skonstatował inżynier.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Soroka

  12 stycznia 2018 at 09:52

  To już nie jest badanie, tylko grillowanie tej sprawy!
  Jeżeli Rosja nie przedstawiła dokumentów w tej sprawie, to powinno być ogłoszone publicznie na forum międzynarodowym, że Rosja ukrywa prawdę o tej sprawie.
  W Polsce powinno być podjęte dochodzenie w sprawie przygotowania i obsługi tego lotu, oraz zaniedbań w prowadzeniu dochodzenia po zaistniałym wypadku i wszyscy którzy ponoszą jakąś winę powinni dostać z grubej rury, a wszystkie dane na ten temat powinny być upublicznione.
  Jeżeli to nie zostało zrobione, to mamy grillowanie!

  • prawo

   12 stycznia 2018 at 15:28

   Upublicznić to możesz np. kolejne oświadczenie obywatelki Szmegiel-Wielgus (dość dyktatury kobiet) a nie „wszystkie dane na ten temat tej sprawy!” których jest jak sądzę więcej niż 30 GB (tylko w formie cyfrowej poza np. dowodami materialnymi).
   Co to za brednie tu serwujesz?

 2. Art

  12 stycznia 2018 at 10:20

  Podpisuję się pod tym co napisał Soroka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra