Z zagranicy

Polonia apeluje do kongresmenów, aby głosowali przeciwko antypolskiej ustawie i domaga się powołania przedstawiciela ds. ludobójstwa dokonanego na Polakach

Społeczność amerykańskiej Polonii zwróciła się do członków Kongresu USA, aby zagłosowali przeciwko antypolskiej ustawie, ustanawiającej kolejne roszczenia żydowskie względem Polski i zobowiązującej władze Stanów Zjednoczonych do ich wyegzekwowania.

Polonia wystosowała list do 48 członków Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA, oraz będącą jego częścią wstępną analizę prawną dwóch, paralelnych, anty-polskich w swym wyrazie ustaw procedowanych w Kongresie USA: Aktu S. 447, przyjętego 12 grudnia 2017 przez aklamację w Senacie USA i aktu HR 1226, który ma być niebawem zaopiniowany przez Komisję Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów.

Co więcej, w swoich rekomendacjach polska społeczność w USA wnosi o powołanie przedstawiciela do spraw ludobójstwa dokonanego na Polakach w okresie II wojny światowej na równym poziomie administracyjnym, na którym jest analogiczny przedstawiciel ds. Holokaustu, oraz, aby z owym konsultantem do spraw ludobójstwa dokonanego na Polakach były konsultowane wszelkie wnioski o roszczenia względem Polski.

W liście powtórzono argumentację, którą przedstawialiśmy w artykule: http://prawy.pl/63754-polonia-walczy-z-antypolskimi-ustawami-w-usa-jest-analiza-prawna/. Dodano, iż proponowane ustawy są zwyczajnie niesprawiedliwe i dyskryminacyjne tym bardziej, że uwzględniają podsumowanie studium European Shoah Legacy Institute (ESLI), w którym można przeczytać m.in.: „W następstwie Holokaustu, powracające ofiary – nie tylko ocaleli europejscy Żydzi, lecz również Romowie, polityczni dysydenci, homoseksualiści, osoby z niepełnosprawnościami, świadkowie Jehowy oraz inne – musieli nakierować się często na niejasną drogę w celu odzyskania swojej własności od rządów i sąsiadów, którzy zawiedli i ich nie ochronili, a często, którzy byli współwinni ich prześladowaniu” [sic!].

Przedstawiciele Polonii wskazywali przy tym na ogromne znaczenie swoich postulatów, zauważając, że „z definicji ofiar wykluczono drugą [?!] co do wielkości grupę wymordowaną przez Niemców w okresie II wojny światowej, to jest etnicznych Polaków. Ofiary te zostały nie tylko że razem pominięte, ale i przykryte „innymi”.

„Takie pominięcie tej ważnej grupy etnicznej nie jest przypadkowe, biorąc pod uwagę, że niemalże [restytucja] połowy całego mienia zwróconego po Holokauście w ramach Deklaracji Terezińskiej, wymierzona była przeciwko Polsce” napisali.

„Należy odnotować, że Polska była największą ofiarą II wojny światowej pod względem utraty substancji ludzkiej i majątku. W 1939 roku Hitler zadeklarował: „Zniszczenie Polski będzie pierwszym celem. Celem jest wyeliminowanie substancji ludzkiej, nie zaś osiągnięcie pewnej linii”. Około 3 mln [?!] etnicznych Polaków i etnicznych Żydów zginęło podczas II wojny światowej. Około 40 proc. polskiej własności zostało zniszczone. Utracono większość polskiej infrastruktury i przemysłu. Warszawę i wiele innych miast zrównano z ziemią w rozpuście zniszczenia i dewastacji” wyliczali, podkreślając, iż marginalizacja polskich ofiar, pomniejszanie ich cierpienia, stłumienie ich głosu przez orędowników żądań restytucji mienia odebranego przy okazji Holokaustu jest bezpośrednio wymierzone w drugą co do wielkości grupę prześladowaną przez nazistowskie Niemcy”. „Takie traktowanie polskich ofiar niemieckiej agresji okresu II wojny światowej, odmawianie im miana ofiar ludobójstwa jest nie tylko nielegalne, ale moralnie odrażające, głęboko niesprawiedliwe i stąd stojące w sprzeczności z deklarowanymi celami ustaw” podsumowali, odnosząc się do obydwu antypolskich dokumentów.

List został wysłany do wiadomości prezydenta Polski Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza, marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego oraz marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Adam

  12 stycznia 2018 at 19:18

  Jak napisał w poprzednim artykule uczestnik forum na ten temat milczenie rządu warszawskiego do tej pory skłania do tego że to niestety nie jest jakaś tam układanka, spiskowa teoria dziejów tylko że to jest bezczelny….( zwiastunem picowanie cmentarza 100 mln zł )
  :

  prawo

  9 stycznia 2018 at 00:15

  A może to taka większa układanka w której min. Patryk Jaki odbiera działki i kamienice „chamom” coby można było więcej przekazać żydom poprzez Akt 447 (JUST)?……..

 2. Browarek

  12 stycznia 2018 at 19:23

  PiS to koorva!

  To jest to samo, co PO!

  To są ci sami ludzie!

 3. Marri

  12 stycznia 2018 at 19:27

  Polonia walczy.A rzad milczy I pracuje.A Polacy nie wierza.Bo telewizja I prasa nic nie mowi.

  • Adam

   12 stycznia 2018 at 20:09

   Tv już dawno przemówiła https://www.youtube.com/watch?v=2csKM2D0ydA&t=

   Tylko że rząd warszawsko Chanukowy jest sparaliżowany przez naszego najlepszego sojusznika USA reprezentującego interesy Żydowskie.

   Paraliż w zdecydowanych działaniach przejawił się wobec TVN-u kiedy to nasz sojusznik tupnął i sprawa zgrabnie dyplomatycznie zakończyła się po myśli naszego najlepszego sojusznika.

   Inaczej ma się rzecz w relacjach z Rosją .Tutaj nie potrzeba było by ponaglać apelować do błyskawicznej riposty ministra Macierewicza wobec Putinowskich wygłupów.

   Zgodnie z instrukcjami rozkazami jakie minister miał zażywać u naszego najlepszego sojusznika. Ale się urwało nad czym lamentują portale prawicowe.

   Jak informuje portal tvp.info, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz otrzymał zaproszenie do Białego Domu. Do spotkania dojdzie najpewniej 17 stycznia. Rozmowy mają dotyczyć m.in. wschodniej flanki NATO.
   Minister Macierewicz ma się spotkać z gen. Herbertem Raymondem McMasterem, doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego.
   Rozmowa ma dotyczyć wzmacniania wschodniej flanki NATO oraz metod odstraszania(prowokowania) Rosji.

 4. Robert B.

  12 stycznia 2018 at 19:35

  Akurat żydostwo zrozumie jakiekolwiek argumenty. To zupełnie inna mentalność, zupełnie inna cywilizacja wypasiona na łonie cywilizacji łacińskiej wyspecjalizowana w pasożytnictwie, wroga, perfidna, podstępna i bezwzględna. Wejdź z nimi w kontakt, a stracisz wszelkie złudzenia, zrozumiesz, że JEDNAK coś jest z nimi na rzeczy, że są wszędzie i niezmiennie tak znienawidzeni przez wszystkich.

 5. Robert K

  12 stycznia 2018 at 19:52

  Sprawa bezspadkowego zwrotu mienia zydowskiego byla poruszana na konferencji praskiej bodajze w 2009 roku,niw papmietam dokladnie. Polska wtedy potwierdzila swoja odpowiedzialnosc i udzial. To wlasnie dalo zydom podstawe prawna do utworzenia art 447 i nic juz nie jest w stanie tego zmienic chyba ze sami zydzi, w co bardzo watpie. Wytwoarzyla sie kolejna mozliwosc ostrzyzenia naszego narody w ramach tzw. Holokaust Industry i zydzi beda konsekwentnie dazyc do tego. Amerykanie beda mogli nakladac sankcje na te kraje ktore sie nie dostosuja, np. Szwajcaria poddala sie takim sankcja i wyplacla zydo ile chcieli. Dla Polski moze to miec katastrofalne skutki bo mowa jest o 65 mld. USD. Polskie MSZ milczy jak zaklete na czele z prezydentem i kaza sie ludzia onanizowac wiadomosciami o kolejnych rzekomych sukcesach. Ot…dobra zmiana, a bedzie jeszcze lepsza jak Polska i Polacy zaplaca zydom ile trzeba, wtedy bedzie najlepsza.
  Pozdrawiam serdecznie.

  • Adam

   12 stycznia 2018 at 20:37

   Dużo w tym niestety racji bo rząd w raz kościołem wciąż podtrzymując kłamstwo państwowo kościelne z celebracją(bp.Markowski) tego bez ekshumacyjnego oszustwa które silnie zostało utrwalone w świadomości społecznej świata obciążając polaków poprzez wysoko nakładowe kłamstwa Grossa .
   Grossa któremu obecny Prezydent nie warzył się odebrać orderu tym samym potwierdzając że Gross nie kłamał.

   I tym samym Polska do tej pory jak Pan pisze potwierdza swój udział i winę.

   Jak mówił Braun bez dokończenia ekshumacji w Jedwabnym nie możemy liczyć na sprawiedliwy wyrok historii.https://www.youtube.com/watch?v=a2rhF71ijZ4

 6. darros

  12 stycznia 2018 at 19:59

  Czyli protestuje Polonia, która w sumie mogłaby się tym nie przejmować, bo i tak żyje sobie w USA. Tymczasem „polski” rząd, uważany przez miliony Polaków za „patriotyczny”, nie tylko nic nie robi, ale nakazał mediom blokadę informacyjną. Niezależne kanały na YT, w których szeroko omawia się ten problem, są od paru dni masowo blokowane przez YT.

 7. jaro7

  12 stycznia 2018 at 20:45

  List został wysłany do wiadomości prezydenta Polski Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza, marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego oraz marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. A do nich po co ,palcem nie kiwną w tej sprawie,czuwa nad tym Fogelman przyjaciel prezesa z ław szkolnych i guru Pis czyli Jonny Daniels.

  • rebel

   13 stycznia 2018 at 00:39

   a wlasnie do tego przybledy danielsa nie wyslai listu?!powazny blad,bo przeciez ten parch teraz ma Polin dane w arende.

   Swoja droga wielki szacunek dla Poloni w chaemryce!Brawo!tak trzymac!

 8. Robert

  12 stycznia 2018 at 20:56

  Wal….czyć amerykanskiego konia i jego żydowskiego Joe…keja,dla którego usrael to tylko port przeładunkowy wszelkiego dobra,jego lejce i bat długi na cały świat,nie wazne…wróg czy brat.Swoją drogą,ciekawe co sadzi zrzucony Pan Macierewicz z całym szacunkiem dla goscia co całą kariere jedzie po agenturze i wszedł tak wysoko,o joekeju NATO,dla którego był jak super transformator polskiej armii,w tym wyscigu wyprzedził nawet Angele?Dla całego swiata koń to koń,dla narodu wybranego,koń to ciele

 9. michu

  12 stycznia 2018 at 20:59

  Analizy prawne nie mają żadnego znaczenia. To tak jakby w 40 r. pisać do Ligi Narodów, że Niemcy i Sowieci lekceważą polskie prawo. Wiadomo, że Eskimosom nie należy się 65 mld, podobnie jak tow. Adolfowi nie należał się Gdańsk, a tow. Stalinowi Lwów. I co z tego?
  Mam nadzieję, że komentarz nie zostanie usunięty.

 10. MAREK

  12 stycznia 2018 at 23:41

  No i co? -polski rząd milczy ustami Premiera i jego ministrów?! a co z umową międzypaństwowa PRL-USA z lat 70-tych -była spłacona i co już nie obowiązuje?! podpisaliśmy przecież umowę która obowiązywała OBIE strony! czy obecnie na świecie ma obowiązywać prawo stanowione przez jedynego prawego ” silniejszego…?

  • Robert K

   13 stycznia 2018 at 19:17

   polski rzad podpisal? Ale co podpisal? Pan nie rozumie chyba tutaj czegos.

 11. MAREK

  12 stycznia 2018 at 23:46

  nie chcę być niemiły ale prosze o dopisek BYŁY minister obrony! a skoro jest były to (póki ew. nie stanie się znów OBECNYM) to w Łoszyngtonie to może sobie prywatnie porozmawiać…

 12. podolak

  13 stycznia 2018 at 11:22

  Narodowa PRAWDA o np. jurnalistycznym bydle polskojęzycznym.

  https://kresy.pl/publicystyka/mysmy-kresy-zapomnieli/

 13. Rob Veggett

  13 stycznia 2018 at 18:26

  Powinni im rzucuć w twarz tą oto wspaniałą lekturą opartą na niezbitych dowodach historycznych – The Forgotten Holocaust of the Polish nation – https://books.google.ie/books/about/The_Forgotten_Holocaust.html?id=zywSLgEACAAJ&redir_esc=y&hl=pl

 14. Robert K

  13 stycznia 2018 at 19:15

  polski rzad podpisal? Ale co podpisal? Pan nie rozumie chyba tutaj czegos.

 15. Marian

  13 stycznia 2018 at 20:47

  Biorąc pod uwagę, że haracz dla pseudo-spadkobierców wyszlamuje Państwo Polskie na kwotę ok 60 mld. zł, to trzeba jasno powiedzieć, że nie będzie kasy na zakup amerykańskich rakiet Patriot. Więc albo ta kasa pójdzie do amerykańskich firm zgodnie z prawem, albo do kieszeni cwaniaków – wbrew prawu.
  Prezydent Trump podobno obiecywał w kampanii, że „America First”, ale może się okazać, że „America Last”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra