Polskość

NOWOCZESNA HISTERIA

Polskie społeczeństwo i tym samym wyborcy naszych reprezentantów w Polskim Parlamencie jest już coraz bliżej oczekiwanego od wielu lat wprowadzenia szerokiej ochrony życia poczętych dzieci. Czy skończy się czas, w którym to dziecko mogło w łonie matki drżeć, nie wiedząc czy nie zostanie pozbawione tego co najcenniejsze, czyli życia?

W ostatnich miesiącach w mediach, oraz w życiu publicznym dużo się mówi o nowej Inicjatywie Ustawodawczej Zatrzymaj Aborcję, której inicjatorem jest Fundacja Życie i Rodzina. Dużą zasługę w akcji ma również osoba dobrze znana prawicowej i konserwatywnej stronie społeczeństwa, czyli Pani Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Od wielu lat toczy się spór o to, czy wolno zabijać dzieci w łonach matek, czy też należałoby je otoczyć ochroną prawną. Odkąd interesuję się tematami pro-life zauważam, iż zdania w tym temacie są skrajnie podzielone.

W czasie, kiedy aktywnie prowadziłem akcje pro-life, spotykałem się również ze skrajnościami. Z prawej strony można było usłyszeć za każdym razem słowa pochwały i wyrazy uznania. Natomiast lewa strona sceny politycznej pogardliwie i agresywnie reagowała na nasze pikiety czy wystawy. Ale pozostawmy przeszłość, a przypatrzmy się aktualnym wydarzeniom.

Podczas ostatniej zbiórki podpisów prowadzonej przez Kaję Godek z Fundacji Życie i Rodzina zebrano rekordową ilość 830 tysięcy podpisów. Jest to bezwzględnie największa ilość zebranych podpisów w tak krótkim czasie. „Lewactwo” w tym czasie dostarczyło do Sejmu niecałe 200 tysięcy podpisów, co stanowi ponad 4 razy mniej niż wyczyn obrońców życia. Ale jak to możliwe, jak to się stało???

Obrońcy życia, a także liczne organizacje, w których swoją misję pełnią wolontariusze, mają ogromną motywację i to dzięki niej udało się uzbierać ponad 4 razy więcej podpisów.

Kobiety i mężczyźni wyraźnie nie zamierzają popierać feministycznego projektu Ratujmy Kobiety. W pełni utożsamiam się z tym przekonaniem, ponieważ my chrześcijanie winniśmy popierać projekty zgodne z wyznawaną wiarą Katolicką pamiętając V przykazanie… Nie zabijaj.

Aktualny projekt Ustawy Fundacji ŻiR, dotyczy zaprzestania dokonywania aborcji eugenicznej. Takiej właśnie aborcji dokonuje się w Polsce zdecydowanie najczęściej i niestety jest to rozwiązanie uderzające w godność człowieka, gdyż zabija się dziecko podejrzane o chorobę.

Ostatnio zauważyłem bardzo wymowną grafiką, która przedstawia uśmiechnięte dziecko z Zespołem Downa, a poniżej podpis: „porozmawiaj z tym dzieckiem i wyjaśnij mu, dlaczego chcesz, aby właśnie takie dzieci jak on były zabijane, ciekawe jak zareaguje…?”.

Idąc dalej należy przytoczyć słowa jednego z posłów: Mamy do czynienia z próbą narzucenia Polsce barbarzyńskiej ustawy, motywowana fanatyzmem, ciemnotą, nieuctwem, motywowaną zaślepieniem nienawiścią do ludzi inaczej myślących zwłaszcza dla kobiet (…). – Takimi słowami zaczął swoje niezrównoważone według mnie wystąpienie na sejmowej mównicy poseł Stefan Niesiołowski -znany z wrogiego nastawienia do godności życia poczętych dzieci, reprezentant centro-lewicowej sceny politycznej.

Ten sam człowiek podważa naukowy fakt poczęcia, oraz popiera zaprezentowany przez grupę osób projekt Ustawy zaprezentowany przez komitet Ratujmy Kobiety, który ostatecznie został odrzucony większością głosów. Podczas debaty sejmowej oceniano go jako skrajnie obłudny i zrodzony z nienawiści. Niestety reprezentantki owego komitetu chcąc „ratować kobiety”, nadal nie widzą tego, iż statystyczna połowa abortowanych dzieci to właśnie dziewczynki. Tak więc ratujmy kobiety, ale które? Dlaczego nie te w łonie matki? W czym one są gorsze Panie lewaczki, feministki…???

Tak w całym kraju, jak i w Lesznie, gdzie mieszkam, można spotkać kobiety myślące właśnie w tak przewrotny sposób. Mając okazję rozmawiać z nimi, podczas rozmów w studiu telewizyjnym, podczas wywiadów, czy też na pikietach bądź czarnych protestach dostrzec można, że to nie naród katolicki jest ciemnotą ze średniowiecza, tylko właśnie te kobiety. Przepełnione nienawiścią do życia poczętego, które może im przeszkadzać w dążeniu do swoich życiowych potrzeb, osiągania sukcesów czy wyższego statusu społecznego. W XXI wieku już bez skrępowania rozmawia się o dokonaniu aborcji, czy też o nakłanianiu do aborcji…

Europa zachodnia znalazła się na ostrym zakręcie, skazując się na zagładę poprzez odrzucanie wartości chrześcijańskich i odchodzenie on jej nauk. Na szczęście w Polsce mamy takie osoby jak Kaja Godek, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, a także liczni obrońcy życia, w tym również zdeklarowani posłowie pro-life, tacy jak poseł Jan Dziedziczak. Mając na uwadze, iż jest parlamentarzystą naszego okręgu wyborczego, warto podkreślić, iż od lat jest gorącym zwolennikiem ochrony życia najsłabszych i bezbronnych dzieci. Dlatego też interpeluje do Ministerstw w wielu aspektach związanych z aborcją. Dzięki tym działaniom obrońcy życia gromadzą dodatkowe dane oraz informacje, które mogą wykorzystywać do skutecznej walki.
Kończąc zaprezentowany przeze mnie punkt widzenia, zaznaczam iż projekt chroniący życie trafi do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Oczekiwać będziemy opinii Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a następnie prac w Senacie.

Mateusz Rosik
https://www.facebook.com/mateusz.rosik.leszno/

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Ateista

  13 stycznia 2018 at 12:58

  Brakuje tej normalności w Polsce, złotego środka. Mamy albo skrajny fanatyzm religijny podchodzący pod terroryzm narzucający ustawami wszystkim – także tym normalnym ludziom swój punkt widzenia a z drugiej strony lewacki EUroterroryzm, który za pieniądze wszelakich fundacji Georga S. chce zniszczyć Europę islamizując ją.
  Jak się nie wybierze efekt taki sam – ograniczenie wolność, odczłowieczenie i baśnie zamiast zdrowego rozsądku i myślenia.

  • Małgosia

   13 stycznia 2018 at 14:49

   To znaczy że wierzący jest nienormalny? Nienormalna jest moralność, przestrzeganie przykazań?

 2. johnie

  13 stycznia 2018 at 19:05

  „W czasie, kiedy aktywnie prowadziłem akcje pro-life, spotykałem się również ze skrajnościami. Z prawej strony można było usłyszeć za każdym razem słowa pochwały i wyrazy uznania. Natomiast lewa strona sceny politycznej pogardliwie i agresywnie reagowała na nasze pikiety czy wystawy. Ale pozostawmy przeszłość, a przypatrzmy się aktualnym wydarzeniom.”
  TRZECIEJ strony Pan NIE dostrzega ?..
  Mordowania Polakom dzieci NIE tysiącami, jak aborcja, lecz MILIONAMI – za pomocą „szczepień” ?..
  Kolejny WYBIÓRCZY nawiedzony, w obronie 14 tysięcy wyskrobanych rocznie,
  a ŚLEPY I GŁUCHY – na MASOWY MORD nam dzieci, MILIONAMI KAŻDEGO ROKU tyle, że „NA RATY”, w całym majestacie prawa, „drugimi drzwiami”…
  A jaka nadęta retoryka !…
  Krwawe wyskrobane fragmenty „płodów” na plakatach, sugestywne odzywki, typu, jak wyżej, cytujuę:
  ” „porozmawiaj z tym dzieckiem i wyjaśnij mu, dlaczego chcesz, aby właśnie takie dzieci jak on były zabijane, ciekawe jak zareaguje…?”..
  No, wszystko w człowi8eku opada..
  A tutaj – jakieś anty-polskie trolle „Tomki”, protekcjonalnym, prześmiewczym tonem jeżdżące sobie bezkarnie po „sekcie anty-szczepionkowej”
  Czy Pan, Panie Rosik jest po prostu tępym IDIOTĄ ?..
  NIE WIDZI Pan SŁONIA ?… Podobnie, jak reszta Waszej nawiedzonej sekty ? 🙂

  Nawiasem mówiąc – zupełne niepotrzebne hałasy, bo panująca nam, izraelska Władzuchna w Warszawie – BARDZO CHĘTNIE zakaże wszelkich skrobanek !. NIE tylko Downów ! 🙂
  NIE MUSICIE tyle wojować ! 🙂 Bo to wszystko zaledwie i wyłącznie JASEŁKA są !
  Na którą chętnie łoży żydownia, śmiejąc się w kułak z głupiego polskiego Goja, demonstrującego gorliwie – albo pro, albo contra skrobanek, macic, vagin i innych „wolności kobiet” 😀 …
  Dla ODWRÓCENIA UWAGI od rzeczy daleko WAŻNIEJSZYCH, niż 14 tysięcy skrobanek rocznie, Panie kochany ! 🙂 Oraz Szanowna Redakcjo „prawego” 🙂
  Naszym Władcom POTRZEBNE są rzesze Polaków z porażonymi „szczepieniami” w najprzeróżniejszy sposób mózgami.
  DO pracy na Panów – to WYSTARCZY !..
  Żyd NIE potrzebuje Polaków SPRAWNYCH i zdrowych umysłowo !..
  Może Pan, naiwny Panie spać spokojnie !
  Nikt NIE BĘDZIE wyskrobywał Polakom Downów ! 🙂
  PRZECIWNIE !
  Downów będzie coraz więcej. W najprzeróżniejszych stadiach debilii…
  Już sama „szczepionka” „przeciw HPV” (wycofany poza Polską „Gardasil”) przysporzy nieodwracalnych kalek, polskiemu systemowi socjalnemu NA PANA KOSZT, elokwentny Panie Rosik.
  Lada moment „grypa” i ogłoszenie przez „doktora” Mengele – Marka Posobkiewicza „pandemii”…
  Miliony ampułek neurotoksyn, nakupionych za naszą kasę przez Radziwiłła – MUSZĄ zostać „sprzedane”… Bo za to Radziwiłł i Posobkiewicz dostali stosowne gratyfikacje…
  Przy pełnym błogosławieństwie PiS-u. Włącznie z, tak bardzo lubianą na „prawym” – Panią Pawłowicz.

  Wybaczcie, ale nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy ciągle od nowa czytam te wszystkie nawiedzone „obrony dzieci nienarodzonych”, jakby wszystkich tych, skądinąd najwartościowszych polskich patriotów ZAĆMIŁO TOTALNIE NA UMYSŁACH ?…

  Załączam link do VIMEO, gdzie „listonosz” – Jerzy Zięba, gromadzi wykładowe filmiki, tłumacząc Polakom, jak chłop krowie na miedzy, przystępnie i kolorowo, z wykresami, JAK DZIAŁAJĄ (wszelkie) „szczepionki’ NA MÓZG człowieka, szczególnie dziecka, SZCZEGÓLNIE zaraz po urodzeniu, co się praktykuje w Polsce, „zgodnie z prawem”…

  https://vimeo.com/user75852809

  Pozdrawiam ludzi TRZEŹWYCH i myślących, będących jednocześnie PATRIOTAMI..
  NIE – antypolską, żydowską, a trollowską swołoczą, jak obecny tutaj ciągle i upierdliwie – „Tomek”…

 3. MAREK

  14 stycznia 2018 at 22:35

  taaa ,jasne – pojawił się temat aborcji , ciekawe jakie ustawy lub porozumienia międzynarodowe zostaną zawarte w tle działań medialnych związanych z grupami „pro i anty life” ?!!! parę lat temu były to OFE, pózniej przekazanie rezerwy demograficznej dla „biednych emerytów w UE”, „mała” likwidacja OFE , ustawa 1066 itp i tylko ten biedny ogłupiony Polski Naród łyka to wszystko jak młody pelikan grabie… takie pytanko do „oblatanych” : czy w naszej biednej Ojczyżnie naprawdę nie ma tematów WAZNIEJSZYCH od aborcji i intronizacji Jezusa ?!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra