Z zagranicy

Węgierscy burmistrzowie walczą z polityką migracyjną UE

Przedstawiciele węgierskich samorządów z ramienia Fideszu i chrześcijańskich demokratów zorganizowali w piątek w Budapeszcie konferencję poświęconą nielegalnej imigracji, potępiając tzw. „plan Sorosa” i wyrażając poparcie dla polityki migracyjnej węgierskiego rządu.

Inicjatorem konferencji był burmistrz Kaposvár, Károly Szita, który powiedział, że rok 2018 będzie „kluczowy”, ponieważ „Bruksela zamierza wprowadzić obowiązkowe kwoty uchodźcze i zmusić najpóźniej do lata kraje UE do ich zaakceptowania, a także przyspieszyć łączenie się rodzin imigrantów”.

Zgromadzeni na konferencji burmistrzowie zgodzili się, że odrzucenie migracji oraz polityki unijnej w tym obszarze stanowią gwarancję dla zapewnienia publicznego bezpieczeństwa i równości kobiet.

Jednocześnie wezwali rząd do wprowadzenia niezbędnym rozwiązań prawnych, jeżeli zajdzie taka konieczność „w celu przeciwstawienia się <<planowi Sorosa>> oraz agencjom organizującym migrację”

Źródło: DailyNewsHungary

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra