Z zagranicy

Węgierscy narodowcy są bardzo ambitni i stanowią dla Fideszu poważną konkurencję

Pozostająca w opozycji węgierska partia Jobbik zamierza nie tylko wygrać najbliższe wybory, lecz również samodzielnie stworzyć rząd – ambitne plany swojego ugrupowania przedstawił w Sobotę lider narodowców Gábor Vona.

Mimo tych planów Vona zadeklarował, iż Jobbik będzie przygotowany do ewentualnej współpracy z „nowymi partiami”, włącznie z LMP i Momentum, jeżeli będzie tego wymagał układ sił w parlamencie.
Lider narodowców zadeklarował, że jego partia jest gotowa do rządzenia Węgrami i stworzenia z tych ostatnich uczciwego, bezpiecznego i pełnego życia kraju.

– Podczas gdy partie lewicowe chcą zastąpić jedna drugą, Jobbik zamierza zastąpić rząd – oświadczył.
Wprawdzie z ostatnich sondaży wynika, że poparcie dla Jobbiku jest znacznie niższe niż Fideszu jeśli chodzi o zdeklarowany elektorat, jednakże większość, gdyż aż 54 proc. ankietowanych jako głównego konkurenta dla Viktora Orbána postrzega właśnie Gábora Vonę (badania przeprowadzone w grudniu przez Iránytű Institute. Na socjalistów jako na głównych konkurentów wskazało zaledwie 13 proc. badanych.

Źródło: DailyNewsHungary, Jobbik

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. tuszyn

  14 stycznia 2018 at 21:16

  Niestety w Polsce Ruch Narodowy nie może się porozumieć ale też moce piekielne ma przeciwko sobie. Grandziarska międzynarodówka wybrała sobie Polin jako szczególny obiekt diabelskiej ‚troski”.

  • johnie

   14 stycznia 2018 at 21:28

   No, nie można, w żadnym wypadku, porównywać Węgier z Polin 🙁
   Na Węgrzech służby służą WĘGROM, a nie – jak prostytutki u nas – każdemu, kto zapewni żerowanie na nas, czyli Niemcom, Izraelowi, USA, Rosji, a nawet Chinom i Indiom, jak śmiem przypuszczać.. Mafia na mafii, mafią pogania, z żydem na wierzchu, jeszcze tylko kupę zwalić na czarny kapelusz „Naczelnego Rabina RP” – Michaela Schudriha,
   oraz izraelskiego sierżanta w randze Ambasadora USA – Jona Danielsa…
   I mamy komplet. Ze „światełkami do nieba” „Jurka” Owsiaka…
   Oraz bataliami o „dzieci nienarodzone” (przy pełnym ignorowaniu MILIONÓW dzieci JUŻ NArodzonych, zabijanych nam w biały dzień „szczepieniami”…
   Wygląda na to, że Polacy rzeczywiście – NIE zasługują, ani na niepodległość, ani na zdrowe przyszłe pokolenia…
   A następny „holocaust” (po uprzednim NASZYM !..), nie tak prędko nastąpi jeszcze i NIE ZOBACZĘ już za życia palenia żydem w piecach 🙁 …

   Strasznie jestem ciekaw, czy Węgry, po spłaceniu i wywaleniu na zbity pysk żydowskich banków – zdołają się ostać i obronić przed zakusami Sorosa i jego mocodawców…
   Gdybym był młodszy – pojechałbym tam się osiedlić na starość…
   Ale tak ?.. Patrzę z niepokojem na CZESJĘ..
   W jakim kierunku pójdą pragmatyczni Czesi…

  • łotr

   14 stycznia 2018 at 22:28

   Przecież w Polsce RN jest rozbierany od środka przez służby. Niejaki agent Chojecki miał za zadanie zwerbować jednego z liderów Ruchu Narodowego, Mariana(który okazał się fałszywym sprzedawczykiem z dolary i dobrze się stało, że się ujawnił jaki jest dwulicowy) bo za dużo ludzi za nim szło. Ziemkiewiczom też bym nie ufał, pazerni na szekle i ruble.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra