Z kraju

Prof. Pawłowicz przypomniała sobie o Dekalogu

Wygląda na to, że poseł Krystyna Pawłowicz, która w 2016 roku głosowała przeciwko ustawie o wprowadzeniu całkowitej ochrony życia, a w roku bieżącym – za dalszym procedowaniem ustawy liberalizującej prawo aborcyjne (później usiłowała wmawiać, że przez pomyłkę), postanowiła „odrobić” swoje notowania u wyborców… napominając bliżej nieokreślonego kardynała.

We wpisie na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych stwierdziła ona:

„Księże Kardynale, proszę się nie gniewać, ale na żądanie naszych Wyborców i w swoim imieniu to powiem: Proszę nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad naszej wiary, byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony Krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze życie i bezpieczeństwo – sprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową – migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu i „integrowali się” z nimi, skoro pierwszym religijnym celem tych „gości” jest nawracanie innowierców na islam, często przez zastraszanie i terror.

Chrystus zostawił nam nakaz obrony wiary, Chrystus nie nauczał islamu, Chrystus nie był muzułmaninem, ani „uchodźcą” czy „migrantem” w obecnym groźnym i odpychającym znaczeniu i we wrogim dla chrześcijaństwa obecnym kontekście historycznym. Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas.
Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać „nieprzyjmowaniem uchodźców”, czytaj: Chrystusa.

Pamiętamy nakaz Dekalogu – „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!”

Poza tym Polacy są tym narodem, który ofiarom różnych wojen, proporcjonalnie do swych możliwości pomaga najwięcej. Mamy w Polsce już kilka milionów uchodźców z krajów sąsiednich i dalekich. Mamy ministra, który w zgodzie z wolą Polaków organizuje pomoc polską na miejscu i w krajach sąsiednich, bez potrzeby sprowadzania poszkodowanych do Polski i integrowania z się nimi pod przymusem i w strachu.
Mam nadzieję, że Ksiądz Kardynał nie będzie się gniewał na mnie za powyższy pogląd przedstawiony w imieniu i w interesie – jak pokazują badania – większości Polaków.

Dziś bronimy Polskę przed naporem bezbożnych nurtów lewackich i będziemy bronić przed antychrześcijańską agresją islamu, która teraz dokonuje się w Europie, i którą wszyscy przecież ze zgrozą obserwujemy.

Proszę nam w tym pomóc i w tym właśnie błogosławić.”

Piękne słowa, ale wyborcy prof. Pawłowicz niewątpliwie mają nadzieję, że będzie ona pamiętała o Dekalogu podczas głosowania nad ustawą o zakazie aborcji eugenicznej. Pożyjemy, zobaczymy…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Marek Ziutek Mietek

  15 stycznia 2018 at 13:18

  Gdyby jutro było głosowanie za przyjęciem nachodźców,i takie byłoby polecenie Danielsa to jestem pewien, że ta pani zagłosuje za.

  • GlosRozsadku

   15 stycznia 2018 at 18:01

   Daniels to Daniels tamto , wszyscy jak owce powtarzacie za p. Braunem jedno i to samo . To ze ma racje w pewnych askeptach nie znaczy ze wszystko co powie to prawda objawiona . Pan zdaje sobie sprawe ze p. Braun nie jest w stanie zarabiac jako rezyser wiec jesli wszedzie nie doszuka sie wplywu zyda to nie bedzie mial za co oplacic rachunkow ? Jesli bedzie pan z zalozenia szukal wplywow zyda to znajdzie je pan wszedzie tak jak feministka znajdzie wszedzie straszna opresje ze strony zlego bialego mezczyzny . Nie jeden Daniels w Polsce siedzi i nie z z jednego zrodla plyna lapowki . NIkt tu nie wspomina o wielkich wplywach arabskich za ogromne pieniadze z ropy , dziwne co , do tego to wielkie poparcie „neutralnych ” komentatorow dla Palestyny hahaha. NIkt sie nie zajaknie o Chinach i ich wplywach w Polsce i nie tylko zreszta w Polsce . Dla kogo jest czyszczona wschodnia Ukraina , wiekszosc tu zakrzyczy ze oczywiscie dla zydow . Zastanowic sie prosze komu jest potrzebny (za wyjatkiem ruskich oczywiscie ) dostep do czarnego morza np. jako habu przeladunkowego . Skoro wedla panstwa ten caly Daniels pociaga za wszystkie sznurki to dlaczego wszystkie inne frakcje o interesach przeciwnych do zydowskich w Polsce po prostu go nie wyeliminuja . Ciekawe ze wszyscy znamy nazwisko Danielsa za to nikt nie zna nazwisk innych lobbystow w Polsce , dlaczego tak jest i za czyje pieniadze informacje o Danielsie docieraja do tubylczego narodu . Tyle pytan a tylko jedna odpowiedz : Daniels hahahahaah.

   • tuszyn

    15 stycznia 2018 at 18:33

    Dobrze było by gdyby twój daniels się tutaj nie pokazywał a panu Braunowi to możecie obaj z jojne buty pucować.

    • Marian

     15 stycznia 2018 at 18:44

     Grzegorz Braun opowiada ciekawe rzeczy, ale mam wrażenie, że sam bawi się własnymi opowieściami. Coś jak Imć Twardowski w karczmie: „śmieszy, tumani, przestrasza”.
     Ale jak przychodzi do konkretów, to dużo piany, a piwa ledwo co na dnie parę kropel. Wata cukrowa.

    • GlosRozsadku

     15 stycznia 2018 at 23:45

     NIe wim kto to jojne ale moze przedstawi pan jakis argument przeciwko jednemu z moich a nie pieprzy o pucowaniu butow . Co do tego calego Danielsa to on raczej wasz niz moj , ja nie mam bzika na jego punkie , czego nie mozna powiedziec o wielu komentatorach na tej witrynie .

   • Hania

    15 stycznia 2018 at 18:53

    Szanowny panie!

    Jednak jest różnica…
    Ani Persowie, Chińczycy czy Rosjanie nie żadają od nas wielkiej kasy.
    Zauważył pan różnicę?

    • Tomek

     15 stycznia 2018 at 20:52

     Owszem, ale to nie oznacza, że sterują całym światem, czy całą polską polityką, albo że każde wydarzenie opisywane tu na portalu ma z nimi związek, a tak wynika z postu paru osób, regularnie tworzących monotematyczne wpisy. Żydzi w postaci Światowego Kongresu Żydów rzekome roszczenia względem Polski podnoszą od ponad 20 lat i wbrew twierdzeniu o różnego rodzaju Judeopoloniach Polska tych pieniędzy im nie zapłaciła i nie jest realne, że zapłaci. Projekt amerykańskiej ustawy nic tu nie zmienia, zobowiązuje jedynie Departament Stanu do monitorowania tego tematu, co ten Departament już czynił i pojawiały się różne, nieskuteczne, naciski na Polskę.

 2. Piotr Zajkowski

  15 stycznia 2018 at 14:05

  Ta Pani jest tchórzliwa i dyspozycyjna. Nazwiska księdza kardynała Nycza nie podała. Choć wiadomo że chodzi o niego.

 3. Browarek

  15 stycznia 2018 at 14:07

  Lewacka kobyła

 4. marju73

  15 stycznia 2018 at 18:20

  Mądrość etapu z dzisiaj jest inna od mądrości etapu z wczoraj i będzie inna niż mądrość etapu na jutro.

 5. Hania

  15 stycznia 2018 at 18:43

  „będziemy bronić przed antychrześcijańską agresją islamu”

  Żałuję, że pani Pawłowicz nie zechce bronić Polski przed antychrześcijańskim talmudyzmem
  Ale, cóż wymagać od świeżo nawróconych judeochrześcijan?
  Uczestników szabasowych imprezek?

  https://i.ytimg.com/vi/FUJ43-cj1Eo/hqdefault.jpg

  • Tomek

   15 stycznia 2018 at 21:03

   No przerażające zagrożenie, ktoś kolację zjadł z dyplomatami izraelskimi:). Zamachy bombowe dokonywane przez islamistów, ataki na kobiety, gwałty, napady, odezwy radykalnych mułłów domagających się wprowadzenia szariatu, miliony imigrantów napływających bez kontroli przez nieszczelne granice – to wszystko pikuś przy owej potwornej „szabasowej imprezce”:)

   • Hania

    15 stycznia 2018 at 21:43

    Ależ… drogi panie!

    Bynajmniej, tylko uprzejmie proszę mi wyjaśnić ( skoro rządzący nie chcą)
    Co było przyczyną, że znakomita część izraelskiego Parlamentu złamała własną Konstytucję, która zabrania obrad Knesetu poza granicami państwa Izrael?
    O czym tak namiętnie debatowano?
    ( czas na Bundestag)

    To, że nie piszę o zagrożeniu islamskim, nie znaczy wcale, że go nie zauważam

    • Tomek

     15 stycznia 2018 at 22:29

     No to ja się powinienem zapytać, jakież to straszliwe konsekwencje wynikają z tego, że Knesset, na polskie zaproszenie, debatował w Polsce? Posiedzenie jest jawne, co takiego strasznego tam się zadziało, skoro tak się tym emocjonujesz? Ciekawe, czy w Niemczech też się tak emocjonują, że polski rząd tam gościnnie z niemieckim obradował?

     Inaczej mówiąc: I CO Z TEGO?

     • Hania

      15 stycznia 2018 at 23:26

      Kończę temat bo z człowiekiem nie rozumiejącym słowa
      – suwerenność
      Nie ma o czym rozmawiać…
      Obce wojska….obce parlamenty…obce prawodawstwo…
      Tylko bida polska.

     • z-k

      16 stycznia 2018 at 08:49

      Była to demonstracja kolonialnej bezczelności w suwerennym Kraju. Jeśli nawet było jakieś zaproszenie to było to raczej pacholskie niż polskie.

     • Tomek

      16 stycznia 2018 at 11:59

      Do @Hania

      I tak się kończy rozmowa z pewnymi osobami:). Najpier opowiadają, jakie to niby przerażające skutki ma jakieś zdarzenie, a kiedy pytasz konkretnie, jakie skutki, to już panika, zero uzasadnienia i jedynie burknięcie że „nie gadam z kimś kto nie rozumie słowa suwerenność”.

      Otóż, Haniu, rozumiem je bardzo dobrze. I w żaden sposób suwerenności danego kraju nie narusza to, że przedstawiciele parlamentu jednego kraju ZA ZGODĄ władz innego kraju odwiedzają jakiś kraj i uczestniczą WSPÓLNIE Z WŁADZAMI TEGO KRAJU W SESJI MIĘDZYPARLAMENTARNEJ (a nie, tak jak błędnie podajesz, w sesji Knessetu). Tak, jak nie narusza naszej suwerenności pobyt na naszym terenie na nasze zaproszenie jakiejś głowy państwa, czy nie naruszają suwerenności Niemiec wspólne obrady rządu Polski i Niemiec, co miało miejsce na ich terytorium kilka lat temu. Ma to wymiar czysto symboliczny, związany z upamiętnieniem ofiar Holokaustu.

      Nie ma tu żadnego naruszenia suwerenności. Niektórych boli po prostu to, że sobie do Polski Żydzi przyjechali i coś oficjalnie zorganizowali. Tyle.

     • Tomek

      16 stycznia 2018 at 12:01

      Do @z-k

      Aha, czyli w takim razie Polska demonstruje kolonialną bezczelność względem Niemiec, skoro polski rząd parę lat temu na ich terytorium obradował?:) Nawet, jak to było na jakieś zaproszenie, to była to demonstracja postawy pacholskiej, a nie niemieckiej. Angela polskim pachołkiem – super!:):):)

 6. z-k

  15 stycznia 2018 at 18:53

  Nie plujcie na Panią Profesor bo Ona odwagę ma. Szachrajska międzynarodówka wydoiwszy Polskę w ramach strugania z banana reprywatyzacyjnych spadkobierców i wydusiwszy z naszych pachołów oddawanie całych obiektów odbudowanych ze zgliszcz powojennym wysiłkiem Polaków obecnie próbuje bandyckimi łamańcami wyszlamować Polaków z wymyślonych kwot mienia bezspadkowego. Zawsze w takich newralgicznych przypadkach ich pobratymcy w episkopacie wywlekają sprawę aborcji. Nie przypadkiem spacyfikowano Abp S. Wielgusa osadzając swojaka na warszawskim arcybiskupstwie

  • Hania

   16 stycznia 2018 at 14:06

   @Tomek

   Rozumiem, że reprezentuje pan interesy żydowskie
   Nie zauważa pan jawnych działań antypolskich!
   Wymuszenie 65 mld $
   ( o których być może rozprawiano na tej jak pan powiada sesji międzyparlamentarnej)
   Wymuszenie płacenia przez RP nienależnych dodatków dla ” ofiar holokaustu i ich rodzin” w kwocie 100 euro/m-c
   Oddawanie wybudowanych od zera kamienic jakimś 120 letnim „właścicielom”
   To są propolskie działania?!
   Napij się pan zimnej wody i nie pitol 🙁

 7. EuPi

  15 stycznia 2018 at 18:54

  Ta pani juz dostała pryszczy na języku, czy dopiero dostanie?

 8. jackers_ea

  15 stycznia 2018 at 19:42

  Nycz i Gądecki dali głos. Co za ……

 9. finka

  15 stycznia 2018 at 21:11

  P.Pawłowicz jest jedną z nielicznych w PiS potrafiacych powiedzieć to co myśli zarówno o nachodźcach islamskich, jak i GMO czy podłym przymusie szczepień, u mnie ma plusy, a nikt nie jest ideałem.

 10. gemini

  15 stycznia 2018 at 21:59

  Co do stanowiska niektórych hierarchów w kwestii „uchodźczej” P. Pawłowicz ma absolutną rację. A obszczekującym ją tutaj kundelkom brakuje widocznie tego, co ona ma. Nie, nie – nie „jaj”. Odwagi…

  • marju73

   15 stycznia 2018 at 22:35

   Miliony Polakòw z chęcią by się wykazały odwagą w prorządowych mediach i opozycyjnych glòwnego nurtu ale widocznie dlaczegoś bardzo się te organizacje boją pytać Polakòw o zdanie.A jak Polacy wypowiedzą się w niszowych kanałach YouTube to się te kanały likwiduje.

 11. Art

  16 stycznia 2018 at 13:30

  Z całym szacunkiem dla p. Krystyny,ale to pani siostra jest bardziej godna wiary.Ona nie udaje.Tak samo z braćmi Michnikami,Kurskimi….Ten Mmichnik ze Szwecji czy Kurski z Gaz Wyb są szujami,ale braciszkowie są obłudnikami całe życie.Tak to sobie obstawiają obie strony.

 12. RYCERKA CHK

  16 stycznia 2018 at 16:30

  Kneset w Krakowie i sprzedawczyki … ( PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ⚠ )

  https://gloria.tv/article/cE4GA8TxoA9H3Zbc7UFxRKuch

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra